Článek

Očkování pro „kolemjdoucí“ bez registrace: V Praze vzniknou dvě místa, na Chodově a na „hlaváku“

 
Do dvou týdnů by měla vzniknout v obchodním centru Chodov a na hlavním nádraží v Praze očkovací místa pro očkování proti covidu-19, kam budou moci lidé přijít bez předchozí registrace. Cílem je očkování více zpřístupnit, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pokud se taková očkovací místa osvědčí, mohla by se vytvořit i v dalších regionech.
02.07.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků)
Podobné články

Češi vzali očkování bez registrace útokem. V obchoďáku stojí na vakcínu i dvě hodiny

 
Zájem o očkování proti covidu-19 bez registrace v centrech na hlavním nádraží a v nákupním centru na Chodově trvá. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově zřizuje, na facebooku lidi vyzval, aby návštěvu kvůli velkému zájmu raději odložili. Fronta má podle něj více než 150 metrů a čekací doba přesahuje dvě hodiny.
14.07.2021 11:45 |

podobné články

Jihočeský kraj: Týden očkování bez registrace v jihočeských OČKÁCH

 
Jihočeský kraj se na základě vývoje situace kolem očkování proti nemoci Covid-19 rozhodl o spustit „Týden očkování bez registrace.“ Příležitost k očkování bez předchozí registrace bude ve všech jihočeských OČKÁCH v týdnu od 2.srpna 2021.
01.08.2021 15:40 |

podobné články

Registrace očkování covid 40+: Vezměte to útokem, zahlásil Babiš. Lidé shodili systém

 
K očkování proti covidu-19 se registrovalo do 08:30 přes 100.000 lidí ve věku 40 až 44 let, kterým byla registrace nově umožněna. Na twitteru to napsal tým projektu Chytrá karanténa, který registrace k očkování spravuje. Celkově je v tomto věku přes 900.000 lidí, asi sedmina byla očkována už dříve v některé z prioritních skupin. Přestože oficiálně měla být registrace spuštěna o půlnoci, podle informací ČTK bylo možné se přihlásit už zhruba hodinu před ní. Po půlnoci měl systém asi 50minutový výpadek. Chytrá karanténa se ráno na twitteru za výpadek omluvila.
17.05.2021 09:55 |

podobné články

Na Smíchově se otevřelo očkovací centrum pro lidi bez registrace. Další přibude na Žižkově a ve Veleslavíně

 
Třetí místo, kam mohou dorazit zájemci o očkování proti covidu-19 bez předchozí registrace, se v pondělí v devět ráno otevřelo v Praze v obchodním centru na Smíchově. V hlavním městě od minulého týdne fungují dvě obdobná místa na hlavním nádraží a v obchodním centru na Chodově, kde na vakcínu čekaly dlouhé fronty. Na Smíchově v pondělí před otevřením stálo zhruba 20 lidí. V posledním červencovém a prvním srpnovém týdnu bude takto očkovat Nemocnice sv. Kříže na Žižkově, noční očkování zkušebně nabízí klinika Canadian Medical v Praze 6
19.07.2021 07:05 |

podobné články

O očkovací maraton ve Středočeském kraji je velký zájem: Vakcína i bez předchozí registrace

 
Možnost nechat se snadno očkovat proti covidu-19, a to třeba i bez předchozí registrace, nabízí speciální akce Noc očkování aneb Očkovací maraton, která dnes začala v některých středočeských očkovacích centrech. Cílem je přitáhnout k očkování i mladší ročníky. Pořadatelé zároveň chtějí akci zapsat do knihy rekordů jako nejdelší nonstop očkování. Podle koordinátorky očkování z Městce Králové Lucie Drobík Kolářové je zájem o maraton velký a termíny nočního a sobotního očkování jsou již zarezervované.
11.06.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Králová (311 článků)

Očkování bez registrace: V Praze v pondělí otevřou dvě nová centra

 
V pondělí začnou v hlavním městě fungovat dvě očkovací místa, do kterých mohou lidé přijít bez předchozí registrace či objednání termínu. Budou v obchodním centru Westfield Chodov a na hlavním nádraží. Zdravotníci tam budou očkovat i o víkendech, obě místa ale budou určena jen pro dospělé zájemce o očkování. Na dotaz to ČTK napsala mluvčí ministerstva zdravotnictví Gabriela Štěpanyová. Otevření obou míst se v pondělí zúčastní premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
09.07.2021 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků) , Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků)

Očkování bez registrace: V Praze přibyla tři místa, bez objednání lze zajít na Vyšehrad, do Vysočan i ÚVN

 
V očkovacím centru pražského magistrátu v Kongresovém centru na Vyšehradě se lidé starší 12 let mohou ode úterý nechat očkovat proti covidu-19 bez registrace. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí města Vít Hofman. Od středy nabídnou očkování bez nutnosti se předem objednat také centrum v libeňské O2 Universum a Ústřední vojenská nemocnice v Praze 6 (ÚVN). Všechna tři místa očkují dvoudávkovou vakcínou od firem Pfizer/BionTech.
04.08.2021 07:25 |

podobné články

Očkování bez registrace: V Praze přibyla tři místa, bez objednání lze zajít na Vyšehrad, do Vysočan i ÚVN

 
V očkovacím centru pražského magistrátu v Kongresovém centru na Vyšehradě se lidé starší 12 let mohou od úterý nechat očkovat proti covidu-19 bez registrace. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí města Vít Hofman. Od středy nabídnou očkování bez nutnosti se předem objednat také centrum v libeňské O2 Universum a Ústřední vojenská nemocnice v Praze 6 (ÚVN). Všechna tři místa očkují dvoudávkovou vakcínou od firem Pfizer/BionTech.
04.08.2021 07:25 |

podobné články

Dvouhodinová fronta na očkování. Přijďte jindy, zní z Chodova

 
Zájem o očkování proti covidu-19 bez registrace v centrech na hlavním nádraží a v nákupním centru na Chodově trvá. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově zřizuje, na Facebooku lidi vyzval, aby návštěvu kvůli velkému zájmu raději odložili. Fronta má podle něj více než 150 metrů a čekací doba přesahuje dvě hodiny.
14.07.2021 11:30 |

podobné články

Centra bez nutné registrace či druhá dávka na jiném místě. Stát chystá změny v očkování

 
Stát chystá změny v očkování proti covidu-19. V pondělí se v Praze otevřou první dvě očkovací centra, která budou moci využít i kolemjdoucí bez registrace. V plánu je také umožnit zájemcům přehlásit se pružně na druhou dávku vakcíny do jiného centra, než kde jim byla podána ta první.
10.07.2021 13:15 |

podobné články

Očkování bez předchozí registrace? V létě už by to mělo být možné, řekl Vojtěch

 
Ministerstvo zdravotnictví chce od druhé poloviny července umožnit očkování proti covidu bez předchozí registrace. O "otevření dveří" očkovacích center informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v České televizi. Uvedl také, že jeho úřad pracuje na tom, aby od začátku prázdnin bylo v Česku možné uznávat očkování ze Spojených států a dalších zemí. Nejde podle něj o uznávání očkování jako takového, ale o to, jak ho mají lidé prokázat. Za nejvýhodnější označil bilaterální dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy, ta ale podle něj není reálná.
20.06.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků)

Registrace k očkování pro seniory nad 70 let od března: Zdravotní stav v pořadí hrát roli nebude

 
Od 1. března se budou moci k očkování proti covidu-19 hlásit přes rezervační systém na webu lidé starší 70 let. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve avizoval, že se od začátku příštího měsíce spustí registrace pro další věkovou skupinu. Informaci, na kterou upozornila Česká televize, potvrdila ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Zdravotní stav v pořadí pro očkování podle ní roli hrát nebude. Původně měli přednost dostávat lidé s vybranými vážnými nemocemi před zdravými vrstevníky.  Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se uvažuje i o tom, že by přednostně byli k očkování zařazeni i učitelé.
15.02.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků) , Barbora Peterová (52 článků)

Velké změny v očkování: První centra bez registrace budou moci využívat kolemjdoucí

 
V pondělí 12. července se v Praze otevřou první dvě očkovací centra která budou moci využít i lidé bez registrace. V plánu je také lidem umožnit nechat se naočkovat druhou dávku na jiném místě než jim byla aplikována první. Premiér Andrej Babiš (66) v pondělí na Radě vlády pro zdravotní rizika navrhne zkrácení intervalu mezi první a druhou dávkou vakcíny od společností Pfizer/BioNTech na 21 dní, a to od čtvrtka 15. července u nově se registrujících. 
11.07.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků)

Fakultní nemocnice Hradec Králové: Očkování bez registrace pro starší 16 let

 
Očkovací centrum v areálu Fakultní nemocnice Hradec Králové nabídne o víkendu 7. a 8. srpna 2021 mimořádnou možnost očkování zájemců bez předchozí registrace. Očkování bude možné v sobotu i v neděli od 8:00 do 16:00 hodin v přízemí Pavilonu interních oborů (budova č. 10) v areálu FN HK.
02.08.2021 15:40 |

podobné články

Opuštěná štěňátka ležela v třeskutých mrazech pod mostem na Chodově. Pomohla jim kolemjdoucí

 
Velmi krutý osud mohl potkat čtyři chlupaté uzlíčky. Někdo je totiž nechal bezcitně ležet v třeskutých mrazech v přepravce pod mostem na Chodově. Naštěstí si jich všimla dobrosrdečná kolemjdoucí a zavolala do útulku pro opuštěná zvířata. Tři holčičky a jeden kluk jsou už v teple a starají se o ně ošetřovatelé.
26.02.2018 15:35 |

podobné články

Dzurilla: Při registraci k očkování rozhoduje věk, není nutné být první

 
Registrace k očkování proti covidu-19, která se v sobotu otevře pro učitele a nepedagogické pracovníky, by podle vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly měla proběhnout bez problémů. Systém by měl vydržet i pondělní nápor, kdy se otevře pro přibližně milion seniorů nad 70 let. Závod o co nejrychlejší registraci podle Dzurilly není nutný. Přednost v očkování dostanou lidé podle věku, nikoliv času registrace.
26.02.2021 13:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Dzurilla (24 článků)

Největší zájem o očkování bez registrace byl v Domažlicích

 
Asi padesátku lidí bez předchozí registrace stihlo za první dvě hodiny provozu naočkovat velkokapacitní očkovací centrum v Plzni na Skvrňanech. Očkování pro příchozí bez objednání je možné i na dalších osmi místech po celém kraji. Zejména v pohraničních oblastech byl zájem obrovský. Největší fronty se tvořily v Domažlicích. Informaci přinesly oficiální webové stránky Plzně.
24.07.2021 14:25 |

podobné články

Vojtěch chce lidem umožnit očkování bez registrace

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) plánuje otevřít centra, která lidem umožní očkování proti covid-19 i bez registrace. První dvě by měla vzniknout do dvou týdnů v Praze.
02.07.2021 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků)

Babiš: Očkování dětí mezi 12 a 15 lety začne 1. července. V centrech budou pediatři

 
Registrace k očkování proti koronaviru se dětem mezi 12 a 15 lety otevře 1. července, informoval premiér Andrej Babiš (ANO) na sociálních sítích. Do očkovacích center, kde mimo jiné bude muset být přítomen pediatr, děti doprovodí zákonní zástupci, nejčastěji tedy rodiče. Vakcíny budou moci centra podávat ihned po 1. červenci, doplnil Babiš. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes uvedl, že v polovině července by chtěl umožnit očkování všem, kteří pro vakcínu přijdou, bez předběžné registrace.
20.06.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků) , Vojtěch Adam (1579 článků) , Adam Vojtěch (1222 článků)