Článek

Očkování malých dětí: Vakcínu Pfizer schválili pro ratolesti od 5 do 11 let

 
Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) dnes dala doporučení pro aplikaci vakcíny proti nemoci covid-19 od firem Pfizer/BioNTech také u dětí ve věku od pěti do jedenácti let. Lékový úřad posuzoval bezpečnost a účinnost očkovací látky pro tuto věkovou skupinu dva měsíce, konečné rozhodnutí musí přijmout Evropská komise.
25.11.2021 14:40 |

podobné články

Podobné články

Američtí regulátoři plně schválili vakcínu Pfizer/BioNTech

 
Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) dnes plnohodnotně schválil vakcínu společností Pfizer/BioNTech k očkování proti covidu-19. Informoval o tom list The Washington Post.
23.08.2021 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Washington Washington (140 článků) , Washington Washington (140 článků)

Očkování malých dětí se blíží: Pfizer zahájil testy, zapojily se i děti (1, 3 a 6) doktorů

 
Šestiletá Ellie, tříletý Christian a roční Sloan z amerického města Jefferson jsou zapojeni do klinického testování vakcíny Pfizer na malých dětech. Oba rodiče sourozenců Birových pracují jako neurochirurgové v tamní nemocnici a povolení k zapojení výzkumu dali i proto, že doufají, že očkování proti covidu-19 děti ochrání před nebezpečnou variantou delta, uvedl list Daily Mail.
24.06.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Christian Sloan (1 článek) , Jefferson Jefferson (4 články)

Očkování v Praze: Většina praktiků se chce zapojit, městská centra jsou připravená. Chybí vakcíny pro seniory

 
Většina praktických lékařů v Praze se chce zapojit do očkování proti covidu-19. Vyplývá to z průzkumu, který mezi nimi uskutečnil magistrát. Radní Milena Johnová (Praha Sobě) a pražský koordinátor očkování Martin Ježek dnes v rozhovoru s ČTK řekli, že zásadní bude propojení systémů lékařů se státním očkovacím systémem. Pro očkování by měli praktici využívat vakcínu AstraZeneca, která by měla dorazit v sobotu. Dávky z první dodávky nicméně ještě město zřejmě smění s jinými kraji za vakcínu Pfizer/BioNTech, kterou potřebuje.
05.02.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Martin Ježek (15 článků)

Na vakcínu Pfizer/BioNTech stačí i mrazáky u praktiků: Uchovávat se dá při -15 °C

 
Vakcínu proti covidu-19 od firem Pfizer a BioNTech lze uchovávat při mnohem vyšší teplotě, než se doposud uvádělo. Nový výzkum těchto farmaceutických společností ukázal, že očkovací látka je stabilní i při teplotě minus 15 stupňů Celsia, kdežto nyní se skladuje v extrémně nízkých teplotách mezi minus 80 a minus 60 stupni Celsia. Pokud by vakcínu nebylo nutné skladovat ve speciálních mrazících boxech, mohli by ji lidem aplikovat i praktičtí lékaři u sebe v ordinacích, píše internetový portál německého týdeníku Der Spiegel.
19.02.2021 16:30 |

podobné články

Vláda otevírá očkování pro mladší. Na vakcínu přitom čeká 210 tisíc seniorů nad 70 let

 
O očkování proti covidu-19 zatím neprojevilo zájem přes 230 tisíc lidí nad 70 let, tedy zhruba 15 procent z nich. Dalších zhruba 210 tisíc registrovaných na vakcínu čeká, z nich 60 tisíc je starších 80 let. Vyplývá to z dat o očkování, která zveřejňuje ministerstvo zdravotnictví. Předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka dnes řekl, že asi 130 tisíc z nich se chce očkovat v ordinacích. Podle imunologa Václava Hořejšího by stát měl jejich očkování přednostně zajistit a ostatní k očkování motivovat.
03.05.2021 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Václav (974 článků)

Strunz (Svobodní): Očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování, očkování … lék?!

 
Po ne zcela splněných očekáváních z očkování je třeba konečně seriozně začít léčit COVID19 existujícími léky, případně testovat nové, levnější.
01.11.2021 17:00 |

podobné články

Česko má objednanou vakcínu proti covidu pro 11 milionů lidí. Pfizer ztrojnásobí dodávky

 
Česko má objednané vakcíny proti covidu-19 pro 11 milionů lidí. Zvýšily se objednávky od firem Moderna a Pfizer/BioNTech, která dodá trojnásobek, tedy vakcínu až pro šest milionů lidí. Na jednání sněmovního podvýboru pro zdravotnictví to řekla koordinátorka očkování Kateřina Baťhová. Ve středu podle ní navíc firma AstraZeneca upřesnila, že v únoru místo očekávaných 81 000 dávek dodá 130 000 dávek.
03.02.2021 23:05 |

podobné články

K očkování se od půlnoci přihlásilo přes 20 tisíc dětí mezi 12 a 15 lety

 
Od půlnoci, kdy se otevřela registrace k očkování proti covidu pro děti od 12 do 15 let, se jich do 12 hodin do systému přihlásilo 20 500. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Národní agentury pro komunikační technologie (NAKIT) Lukáš Trnka. V ČR je v tomto věku cca 456 000 dětí. Očkování budou provádět vybraná centra, děti dostanou vakcínu Pfizer/BioNTech.
01.07.2021 15:00 |

podobné články

Očkování dětí 5+ v USA na spadnutí: Pediatři odpověděli na 5 nejčastějších otázek

 
Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v pátek schválil mimořádné použití vakcíny proti covidu-19 od firem Pfizer/BioNTech pro děti mezi 5 a 11 lety. Pokud v úterý dá souhlasné stanovisko i Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), nebude očkování dětí už vůbec nic bránit. Někteří rodiče ale o očkování svých malých dětí stále váhají. Pediatři se tak rozhodli zodpovědět pět hlavních otázek tak, aby rodinám pomohli dobrat se ke správnému rozhodnutí.
30.10.2021 16:50 |

podobné články

Pfizer i Moderna zdražují vakcíny. Prý proto, že fungují

 
Farmaceutické firmy Pfizer a Moderna, vyrábějící vakcíny proti covidu-19, se rozhodly navýšit ceny za jednu dávku svých očkovacích látek pro země Evropské unie. Pfizer zdražil svoji vakcínu Comirnaty zhruba o čtvrtinu na 497 korun, Moderna pak o deset procent na 548 korun. Zdražení firmy zdůvodňují tím, že jejich vakcíny fungují.
01.08.2021 21:55 |

podobné články

Očkování proti covidu: Vakcína i pro královnu. A Boris Johnson věří v porážku viru

 
Británie v úterý 8. prosince jako první země v západní Evropě zahájila očkování proti covidu-19. Použije k tomu vakcínu vyvinutou firmami Pfizer a BioNTech. Vláda očkování touto látkou schválila minulou středu. Jako první byla oočkovaná devadesátiletá Margaret Keenanová ze Severního Irska. Osobně přihlíží startu očkování i premiér Boris Johnson.
08.12.2020 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Hari Shukla (1 článek) , Anne Anne (151 článků)

Důchodcům zahraniční vakcína „nevoní“. Pfizer odmítají a chtějí raději britské očkování

 
Britský exposlanec, lékař Paul Williams promluvil o fenoménu mezi britskými důchodci, kteří jsou podle něj vybíraví. Důchodci odmítají americko-německou vakcínu společností Pfizer a BioNTech. Raději by chtěli tu britskou. Williams, který ordinuje ve městě Stockton-on-Tees v jihovýchodní Anglii, vysvětlil, že odmítnuté dávky očkování dávají policistům, aby se nezkazily, uvedl list Daily Mail.
08.01.2021 16:55 |

podobné články

Osobnosti: Paul Williams (5 článků) , Paul Williams (4 články) , Paul Williams (2 články) , Paul Williams (2 články) , Paul Williams (2 články) , Paul Williams (2 články) , Paul Williams (2 články) , Paul Williams (2 články)

Neštovice, obrna a teď i covid: První země na světě zavedla povinné očkování dětí

 
Kostarika jako vůbec první země na světě nařídila povinné očkování proti covidu-19 u nezletilých. Proticovidovou vakcínu zařadila do zákonem daného očkovacího kalendáře, kde figuruje například očkování proti dětské obrně či neštovicím. Středoamerická země chce začít očkovat děti do 12 let vakcínou od firem Pfizer/BioNTech od března příštího roku, uvedl server BBC.
06.11.2021 08:55 |

podobné články

Británie schválila vakcínu Pfizer/BioNTech, Interpol varuje před falešnými vakcínami

 
Británie jako první na světě schválila pro nouzové použití vakcínu proti covidu-19 od americké farmaceutické společnosti Pfizer a německé firmy BioNTech. Dostupná má být po celé zemi od příštího týdne.
02.12.2020 10:10 |

podobné články

Dojemné přání šestiletého klučíka: Prosil o vakcínu proti koronaviru pro Santu a jeho skřítky

 
Šestiletý chlapec z Irska Callum Thornhill se v listopadu obrátil na americkou farmaceutickou firmu Pfizer s prosbou, zda by mohla poslat vakcínu proti koronaviru na Severní pól Santa Clausovi a jeho skřítkům. Chlapci nejprve odpovědělo vedení firmy v Irsku, poté i generální ředitel společnosti Pfizer, napsal list Irish Examiner.
26.12.2020 16:30 |

podobné články

Dáte vakcínu Santa Clausovi? Napsal šestiletý chlapec Pfizeru

 
Šestiletý chlapec z Irska Callum Thornhill se v listopadu obrátil na americkou farmaceutickou firmu Pfizer s prosbou, zda by mohla poslat vakcínu proti koronaviru na Severní pól Santa Clausovi a jeho skřítkům. Chlapci nejprve odpovědělo vedení firmy v Irsku, poté i generální ředitel společnosti Pfizer, napsal list Irish Examiner.
26.12.2020 17:35 |

podobné články

Očkování puberťáků má v USA zelenou: Vakcína Pfizer i pro děti od 12 do 15 let

 
Ve Spojených státech ve čtvrtek může naplno začít očkování dětí ve věku 12 až 15 let vakcínou proti covidu-19 vyvinutou ve spolupráci firem Pfizer a BioNTech. Poslední krok ze strany federální vlády v tomto směru ve středu učinilo Středisko pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC), které doporučilo vakcinaci dané věkové kategorie v návaznosti na pondělní povolení od Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).
13.05.2021 13:45 |

podobné články

Odpůrkyni očkování postihla mrtvice, příhodu svaluje na vakcínu Pfizeru. Odborníci zuří

 
Australská policistka, která prodělala „minimrtvici“, na sociálních sítích ostře kritizuje vakcínu proti covidu od společnosti Pfizer/BioNTech. Její tvrzení o tom, že mozkovou příhodu zapříčinilo právě očkování, přitom lékaři vyvrátili. Experti nyní varují veřejnost, aby nevěřila všemu, na co narazí na sociálních sítích.
18.11.2021 05:05 |

podobné články

Bez očkování dětí bude Česku proces imunizace trvat roky, míní expertka. A zemře víc lidí

 
Stále více rodičů v Česku váhá s rozhodnutím, zda nechat naočkovat svoje dítě proti koronaviru. Důvodem jsou nejen obavy z bezpečnosti vakcín, nedostatek dat, ale také řada nepotvrzených informací, které mezi rodiči kolují. Odborníci v Česku se shodují, že očkování dětí je pro vytvoření kolektivní imunity klíčové a vakcína Pfizer/BioNTech, kterou Evropská léková agentura pro děti schválila, je bezpečná. V Německu se očkování zdravých dětí zatím nedoporučuje. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v rozhovoru pro sobotní Právo pak řekl, že děti mladší 12 let se v Česku ani výhledově očkovat nebudou. Pro ty od 12 by mohla být vakcína už v červenci, tvrdí premiér Andrej Babiš (ANO), Vojtěch zmiňuje spíš září.
14.06.2021 05:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23816 článků) , Vojtěch Adam (1721 článků) , Adam Vojtěch (1335 článků)