Článek

Očkování bez registrace: Velký manuál, jak to funguje v nových očkovacích centrech

 
Ještě na vás nevyšla řada na očkování proti koronaviru? Nyní máte možnost zajít do dvou nově zřízených center, která fungují bez objednání. Jak fungují? A pro koho jsou určena?
12.07.2021 15:45 |

podobné články

Podobné články

O očkovací maraton ve Středočeském kraji je velký zájem: Vakcína i bez předchozí registrace

 
Možnost nechat se snadno očkovat proti covidu-19, a to třeba i bez předchozí registrace, nabízí speciální akce Noc očkování aneb Očkovací maraton, která dnes začala v některých středočeských očkovacích centrech. Cílem je přitáhnout k očkování i mladší ročníky. Pořadatelé zároveň chtějí akci zapsat do knihy rekordů jako nejdelší nonstop očkování. Podle koordinátorky očkování z Městce Králové Lucie Drobík Kolářové je zájem o maraton velký a termíny nočního a sobotního očkování jsou již zarezervované.
11.06.2021 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Lucie Králová (309 článků)

Babiš: Očkování dětí mezi 12 a 15 lety začne 1. července. V centrech budou pediatři

 
Registrace k očkování proti koronaviru se dětem mezi 12 a 15 lety otevře 1. července, informoval premiér Andrej Babiš (ANO) na sociálních sítích. Do očkovacích center, kde mimo jiné bude muset být přítomen pediatr, děti doprovodí zákonní zástupci, nejčastěji tedy rodiče. Vakcíny budou moci centra podávat ihned po 1. červenci, doplnil Babiš. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes uvedl, že v polovině července by chtěl umožnit očkování všem, kteří pro vakcínu přijdou, bez předběžné registrace.
20.06.2021 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků) , Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Očkování bez předchozí registrace? V létě už by to mělo být možné, řekl Vojtěch

 
Ministerstvo zdravotnictví chce od druhé poloviny července umožnit očkování proti covidu bez předchozí registrace. O "otevření dveří" očkovacích center informoval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v České televizi. Uvedl také, že jeho úřad pracuje na tom, aby od začátku prázdnin bylo v Česku možné uznávat očkování ze Spojených států a dalších zemí. Nejde podle něj o uznávání očkování jako takového, ale o to, jak ho mají lidé prokázat. Za nejvýhodnější označil bilaterální dohodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy, ta ale podle něj není reálná.
20.06.2021 15:15 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Očkovací centra už očkují lidi od 45 let. Přitom tisíce seniorů u svých praktiků na vakcínu stále čekají

 
Praktičtí lékaři kritizují systém rozdělování vakcín krajskými koordinátory. Vakcíny podle nich směřují primárně do velkých očkovacích center, ačkoliv v rámci ordinací na očkování stále čeká přes sto tisíc lidí ve věku nad 70 let. V očkovacích centrech se přitom otevřely registrace již pro lidi od 45 let. Přitom právě praktičtí lékaři by mohli mít rozhodující vliv na lidi, kteří zatím o očkování nejsou pevně přesvědčeni.
14.05.2021 15:45 |

podobné články

Registrace očkování covid 40+: Vezměte to útokem, zahlásil Babiš. Lidé shodili systém

 
K očkování proti covidu-19 se registrovalo do 08:30 přes 100.000 lidí ve věku 40 až 44 let, kterým byla registrace nově umožněna. Na twitteru to napsal tým projektu Chytrá karanténa, který registrace k očkování spravuje. Celkově je v tomto věku přes 900.000 lidí, asi sedmina byla očkována už dříve v některé z prioritních skupin. Přestože oficiálně měla být registrace spuštěna o půlnoci, podle informací ČTK bylo možné se přihlásit už zhruba hodinu před ní. Po půlnoci měl systém asi 50minutový výpadek. Chytrá karanténa se ráno na twitteru za výpadek omluvila.
17.05.2021 09:55 |

podobné články

Neziskovka očkuje: Vy se bojíte? Dezinformace. Nikdo tu neumře, jen pár lidí omdlelo

 
Už týden funguje v prostorách Janáčkova divadla v Brně očkovací centrum nevládní organizace Podané ruce. Cílem společnosti je, aby očkování bylo blíž lidem, nabízí jej proto bez registrace a s možností vybrat si ze dvou očkovacích látek, otevřeno má sedm dní v týdnu. „Lidé důvěřují víc nevládním organizacím, díky nimž může být proočkovanost daleko vyšší,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 ředitel společnosti Podané ruce Jindřich Vobořil. Vysmál se dezinformacím o koronaviru a představě některých lidí, že po očkování „zemřou“. Za nezájmem o vakcinaci podle něj stojí špatná kampaň na podporu očkování.
29.07.2021 06:15 |

podobné články

Očkovací centra bez registrace už nejsou jen v Praze

 
Po třech očkovacích centrech v Praze se ve středu otevřou v Česku další místa, kde obdrží zájemci vakcínu proti covidu bez předchozí registrace. Očkovat se nově bude v Brně, Ostravě, Zlíně, Luhačovacích, Uherském Hradišti a Jaroměři.
21.07.2021 04:10 |

podobné články

Vojtěch o novinkách: Testy zdarma zůstanou pro „rozočkované“ a vakcíny na počkání i v Brně?

 
Ministerstvo zdravotnictví zvažuje, jaké změny v testování na covid-19 mohou nastat na podzim. Ve hře je opětovné testování v práci, byť možná jen v regionech s horší epidemickou situací. Prověřuje také možnost nařídit restauracím, aby hostům kontrolovaly certifikáty o bezinfekčnosti. Od září by měla skončit možnost nechat se bezplatně otestovat. Kromě lidí, které na test pošle lékař nebo hygiena, dětí do 12 let nebo těch, kteří vakcínu nemohou dostat ze zdravotních důvodů, by měli test zdarma i lidé, kteří už dostali první dávku očkování. Novinářům to dnes po skončení jednání výboru pro zdravotnictví a školství ve Sněmovně řekl ministr Adam Vojtěch (za ANO). A oznámil i možné očkování bez registrace v nynějších očkovacích centrech.
14.07.2021 17:30 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Propásli jste druhý termín očkování? Zkuste obvolat ostatní centra, radí koordinátor

 
V očkovacích centrech se stále častěji setkávají s tím, že lidé ruší termíny druhých dávek očkování proti koronaviru, v řadě případů kvůli dovolené. Podle plzeňského krajského koordinátora očkování Robina Šína si lidé, kteří úmyslně propásnou určený termín, musí sami najít náhradní, klidně i v jiném centru. Pokud dostanou druhou dávku třeba do tří měsíců od té první, nemusí absolvovat celé očkování znovu.
17.06.2021 09:10 |

podobné články

Češi vzali očkování bez registrace útokem. V obchoďáku stojí na vakcínu i dvě hodiny

 
Zájem o očkování proti covidu-19 bez registrace v centrech na hlavním nádraží a v nákupním centru na Chodově trvá. Institut klinické a experimentální medicíny (IKEM), který centrum na Chodově zřizuje, na facebooku lidi vyzval, aby návštěvu kvůli velkému zájmu raději odložili. Fronta má podle něj více než 150 metrů a čekací doba přesahuje dvě hodiny.
14.07.2021 11:45 |

podobné články

Opozice chce po Blatném registr lékařů, kteří nabízí pomoc v očkovacích centrech

 
Opoziční expertní tým ODS, KDU-ČSL a TOP 09 žádá vytvoření registru lékařů, kteří by byli ochotni se nad rámec svých povinností zapojit do práce velkých očkovacích center. Lidé, kteří budou například doprovázet své rodiče na očkování proti covidu-19, by podle takzvaného Anticovid týmu měli mít nárok na úlevy, třeba pracovní volno. Zástupci stran to řekli na středeční tiskové konferenci ve Sněmovně.
06.01.2021 14:45 |

podobné články

Vojtěchova vize léta: Očkování bez registrace a roušky místo respirátorů

 
Ministerstvo zdravotnictví se chystá od druhé poloviny července otevřít dveře očkovacích center proti covidu také pro ty, kteří tam přijdou bez předchozí registrace.
20.06.2021 15:30 |

podobné články

Registrace k očkování pro seniory nad 70 let od března: Zdravotní stav v pořadí hrát roli nebude

 
Od 1. března se budou moci k očkování proti covidu-19 hlásit přes rezervační systém na webu lidé starší 70 let. Premiér Andrej Babiš (ANO) už dříve avizoval, že se od začátku příštího měsíce spustí registrace pro další věkovou skupinu. Informaci, na kterou upozornila Česká televize, potvrdila ČTK mluvčí ministerstva zdravotnictví Barbora Peterová. Zdravotní stav v pořadí pro očkování podle ní roli hrát nebude. Původně měli přednost dostávat lidé s vybranými vážnými nemocemi před zdravými vrstevníky.  Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se uvažuje i o tom, že by přednostně byli k očkování zařazeni i učitelé.
15.02.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (22538 článků) , Barbora Peterová (52 článků)

MHMP: V Praze je dočasně omezena registrace do 11 očkovacích míst

 
Hlavní město, stejně jako zbytek republiky, v posledních týdnech čelí nedostatku očkovacích látek Moderna. Kapacity pro očkování přitom v současné době vysoce převyšují počet dodávaných vakcín.
30.04.2021 11:55 |

podobné články

Senátorský klub ODS a TOP 09: Novelu krizového zákona nepodpoříme

 
Senátoři ODS a TOP 09 odsuzují útok na americký Kapitol. Na dnešní 4. schůzi Senátu nepodpoří novelu krizového zákona, ke které mají mnoho připomínek. Zároveň apelují na vládu, aby upravila očkovací manuál, ve kterém se nachází mnoho nejasností. Vláda musí spolupracovat s jednotlivými kraji, aby byl zajištěn hladký průběh očkování v očkovacích centrech napříč Českou republikou.
07.01.2021 14:50 |

podobné články

Hejtman Kuba: Očkování lidí bez registrace v budějovickém OČKU funguje

 
První zájemci o očkování bez registrace se shromáždili již před půl devátou ve středu 28. července u vchodu do OČKO centra na českobudějovickém výstavišti.
29.07.2021 09:30 |

podobné články

Očkování pro „kolemjdoucí“ bez registrace: V Praze vzniknou dvě místa, na Chodově a na „hlaváku“

 
Do dvou týdnů by měla vzniknout v obchodním centru Chodov a na hlavním nádraží v Praze očkovací místa pro očkování proti covidu-19, kam budou moci lidé přijít bez předchozí registrace. Cílem je očkování více zpřístupnit, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Pokud se taková očkovací místa osvědčí, mohla by se vytvořit i v dalších regionech.
02.07.2021 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1492 článků) , Adam Vojtěch (1159 článků)

Královéhradecký kraj: Registrace učitelů k očkování běží bez problémů

 
Pro učitele a další zaměstnance škol a školských zařízení od dnešního rána funguje registrace v centrálním systému k dobrovolnému očkování proti onemocnění covid-19. V Královéhradeckém kraji se týká více jak 17 tisíc zaměstnanců škol a školských zařízení všech zřizovatelů. Přihlašování do systému je bezproblémové, pedagogové během dnešního dopoledne využili i krajskou linku určenou pro pomoc s registrací.
28.02.2021 10:50 |

podobné články

Očkování bez registrace i v Jihočeském kraji. Jednorázová Johnson & Johnson

 
Jihočeský kraj se rozhodl pro očkování neregistrovaných osob. Bude zahájeno příští týden, a to v očkovacím centru na Výstavišti České Budějovice. Kraj neplánuje využít očkování v obchodních centrech nebo nádražních halách. „Naším cílem je dosažení maximální proočkovanosti obyvatel kraje," řekl tamní hejtman Kuba (ODS).
23.07.2021 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (300 článků)