Článek

Očkovací centrum v O2 universum se zatím otevírat nebude. Nemá čím očkovat

 
Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 universum začne fungovat až na začátku května, tedy zhruba o měsíc později, než se předpokládalo. Důvodem je nedostatek vakcín. Ve středu to řekl Ivan Jeřábek, náměstek ředitele Ústřední vojenské nemocnice v Praze (ÚVN), která bude provoz centra zajišťovat. Tento týden se v O2 universum uskuteční zkušební očkování asi tisícovky lidí.
07.04.2021 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)
Podobné články

Obří očkovací centrum v O2 universum otevře o měsíc později. Chybí vakcíny

 
Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 universum začne fungovat až na začátku května, tedy zhruba o měsíc později, než se předpokládalo. Důvodem je nedostatek vakcín, uvedl ve středu Ivan Jeřábek, náměstek ředitele Ústřední vojenské nemocnice v Praze (ÚVN), která bude provoz centra zajišťovat. Tento týden se v O2 universum uskuteční zkušební očkování asi tisícovky lidí.
07.04.2021 14:25 |

podobné články

Osobnosti: Ivan Ivan (1804 článků)

Až 10 tisíc naočkovaných denně? Ve Vysočanech vznikne obří očkovací centrum. Ale až v dubnu

 
V hale O2 universum může vzniknout velkokapacitní očkovací centrum proti nemoci covid-19. Zástupci firmy Bestsport a Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) podepsali smlouvu o nájmu. Smlouva je uzavřená do 31. července 2021 s možností prodloužení, sdělili mluvčí ÚVN Jitka Zinke a Betsport Jakub Špetlík. V plánu je očkovat až 10 000 lidí denně. Náklady na vybudování centra jsou podle lednového odhadu 11,8 milionu korun. Velkokapacitní očkovací centrum chystá v kongresovém centru Praha (KCP) také pražský magistrát. Fungovat má začít až 11. dubna.
26.02.2021 15:30 |

podobné články

Nové očkovací centrum na Žižkově: Má personál i prostory, chybí ale vakcína

 
Nemocnice sv. Kříže na pražském Žižkově zřídila místo pro očkování proti covidu-19, zatím však čeká na očkovací látku, sdělil mluvčí nemocnice Radek Pešout. V metropoli je devět státních očkovacích center ve velkých nemocnicích, zvláštní očkovací místa pak zřizují například některé městské části. Vláda také před časem schválila vybudování velkého centra v hale O2 universum v Libni.
03.02.2021 15:30 |

podobné články

OBRAZEM: V Praze otestovali velkokapacitní očkovací centrum v O2 universum

 
V pražském velkokapacitním očkovacím centru v hale O2 universum se v pátek uskutečnilo zkušební očkování asi tisícovky vojáků, hasičů či zdravotníků. Centrum ale začne běžně fungovat až na začátku května, tedy zhruba o měsíc později, než se původně předpokládalo. Důvodem je nedostatek vakcín. Na místo v pátek dorazili i premiér Andrej Babiš (ANO), nový ministr zdravotnictví Petr Arenberger či ministr obrany Lubomír Metnar (oba za ANO).
09.04.2021 18:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21430 článků)

Babiš otevíral očkovací centrum a opět se rozčílil: Odmítám ty nesmysly, že jsme objednali málo vakcín

 
Premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví za hnutí ANO Petr Arenberger a další hosté otevřeli velké očkovací centrum v O2 Aréně, nebo ještě přesněji řečeno v budově O2 Universum, která stojí pár metrů od asi nejznámější obří české haly společnosti PPF. Ministr Arenberger za start očkovacího centra premiérovi poděkoval. Babiš se znovu pustil do Evropské unie. „Solidarita funguje jen pro média, ale za zavřenými dveřmi žádná není," vypálil Babiš.
09.04.2021 10:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21430 článků)

Johnová (Praha sobě): Velkokapacitní očkovací centrum bude očkovat až tisíc lidí denně

 
Hlavní město připravuje velkokapacitní očkovací místo v Kongresovém centru Praha. Bude očkovat až 1 000 lidí denně.
16.03.2021 05:35 |

podobné články

Sportovní hala v Říčanech se proměnila v očkovací centrum. Zvládne naočkovat 500 lidí denně

 
Ve sportovní hale v Říčanech u Prahy město dnes otevřelo velkokapacitní očkovací centrum. Zatím funguje ve zkušebním provozu, dnes má v plánu očkovat do 100 lidí. Příští týden by to mělo být kolem 300 a postupně se chce dostat až na 500 nebo 600 zájemců denně, uvedl ve středu starosta David Michalička (Klidné město).
24.02.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: David David (734 článků) , David David (554 článků)

Očkování pod božím dohledem: v Sokolově chodí lidé na vakcínu do kostela

 
Unikátní prostor slouží v Sokolově jako očkovací centrum proti koronaviru. Zatímco jinde se chodí očkovat do nemocnic, sportovních hal nebo do kulturních domů, v Sokolově míří lidé do klášterního kostela sv. Antonína Paduánského. Velkokapacitní očkovací centrum tam funguje od pondělí 15. března.
17.03.2021 14:05 |

podobné články

Královéhradecký kraj: Očkovací centrum v Rychnově nad Kněžnou zahájí příští týden zkušební provoz

 
V rychnovském společenském centru příští týden zahájí zkušební provoz očkovací centrum. Ve dvou sálech bývalé knihovny bude celkem pět očkovacích míst, kde se lidé budou moci nechat očkovat proti covid-19. Na přípravě centra se podílel Královéhradecký kraj spolu s městem Rychnov nad Kněžnou a rychnovskou nemocnicí.
21.03.2021 07:35 |

podobné články

Do vakcinace se v Praze zapojí půl tisíce praktických lékařů. Seniory budou očkovat doma

 
Hlavní město minulý týden schválilo očkovací strategii. V Praze jsou kromě státních nemocnic připravena další očkovací místa - například v Městské poliklinice a Nemocnici Na Františku, do očkování se zapojují i městské části. Pražský magistrát se zároveň obrátil na praktické lékaře, kteří by mohli očkovat imobilní seniory v jejich domácnostech. Dosud se jich přihlásilo 504, kteří s vakcinací chtějí pomoci.
24.02.2021 21:00 |

podobné články

Většina Čechů by se proti covidu očkovat nedala. Hrůzu mají zejména z ruské a čínské vakcíny

 
Očkovací vakcíně proti koronaviru nevěří většina Čechů. Očkovat by se nedalo 66 % veřejnosti. Významnou roli v tom hraje i její původ; zatímco německou vakcínu by si lidé do sebe „vpravit“ nechali a někteří by snesli i americkou, od ruské anebo od čínské by raději dali ruce pryč. Nechuť se očkovat koronavirovou vakcínou vyplývá z říjnového průzkumu agentury STEM/MARK.
16.10.2020 21:40 |

podobné články

Praha 3 zřizuje nové očkovací centrum, stát bude vedle radnice. Fungovat začne, až budou vakcíny

 
Na jaře a na podzim Praha ve velkém zřizovala testovací místa na koronavirus. Přes zimu je snaha o rozšiřování očkovacích míst. Nejnověji jedno takové plánuje Praha 3 hned vedle budovy žižkovské radnice, přesně tam, kde již funguje testovací místo. Zprovoznění očkovacího centra je však odvislé od očkovací látky, které je aktuálně v Čechách nedostatek. V Praze 3 již očkovací místo spustila Nemocnice sv. Kříže v Kubelíkově ulici, která také čeká na vakcínu.
04.02.2021 13:55 |

podobné články

Premiér Babiš: O dovozu vakcín do Česka

 
Zátěžovým testem včera prošlo velkokapacitní očkovací centrum v pražské kongresové hale O2 Universum v Praze. To bude spuštěno 3. května a zvládnout má naočkovat asi 7 tisíc lidí denně. Včera mělo centrum naplánováno vakcinaci tisícovky vojáků, hasičů a zdravotníků.
10.04.2021 05:15 |

podobné články

Viděla očkování Babiše. ,,Ty kecy, to už ne.” Vakcinace očima lékařky: Sputnik i stavy ,,po opici”

 
Velkokapacitní očkovací centrum v pražské hale O2 Universum, které začne fungovat později než se plánovalo, nepřišlo stát ani na korunu z rozpočtu. Prostory propůjčil zdarma ještě Petr Kellner a postup jeho fungování zpracovala zcela zdarma čtveřice zubních lékařů z iniciativy Lékaři pomáhají Česku. Řeči, kolik to centrum stálo a že tam unikají peníze, pražskou lékařku obeznámenou s děním vytočily natolik, že se rozhodla nemlčet a redakci ParlamentníListy.cz se ozvala s informacemi pod podmínkou zachování anonymity. V šoku je i z běsnění ,,opozičních šílenců" Pekarové Adamové a Fialy.
12.04.2021 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kellner (478 článků)

Říčany otevřely očkovací centrum, výpadků vakcín se zde nebojí

 
Velkokapacitní očkovací centrum mají nově také Říčany u Prahy, město pro tento účel uvolnilo prostory zdejší sportovní haly. Od minulé středy zde běžel zkušební provoz, od pondělí tu už očkují naplno. Vakcínu proti koronaviru by zde mohlo dostat přes 500 lidí za den. Podle ředitele Nemocnice AGEL Říčany Pavla Fojtíka, které centrum provozuje, by se nemělo stát, že na registrované nevyjde vakcína.
02.03.2021 21:30 |

podobné články

Neočkované seniory budou kontaktovat praktici. Lékaři chtějí očkovat i v ordinacích

 
Seniory nad 80 let, kteří zatím nejsou přihlášení k očkování proti covidu-19, budou kontaktovat jejich praktičtí lékaři. ČTK to v pátek řekl předseda Sdružení praktických lékařů Petr Šonka. Spolu s hejtmany v pátek řešil s ministerstvem zdravotnictví také možnost, aby praktičtí lékaři mohli dál očkovat seniory nad 80 let i ve svých ordinacích, což bylo v některých krajích umožněno. V úterý jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL) na sociálních sítích napsal, že to dál možné nebude. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) nemohou zatím očkovat kvůli nedostatku vakcíny.
05.02.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21430 článků)

Očkovací centrum na Vyšehradě: Pracuje v něm 40 lidí, na očkované dohlíží záchranáři. Jak se zatím osvědčilo?

 
V Kongresovém centru začalo v pondělí fungovat metropolitní očkovací centrum, které zřídil ve spolupráci s dalšími subjekty pražský magistrát. Ve zkušebním provozu se zde během dvou dní podařilo naočkovat přes 450 osob. Jako první se dostali na řadu příslušníci městské policie, po nich následovali lidé s postižením intelektu a také jejich blízcí, kteří o ně pečují. Testovací provoz bude fungovat do pátku, následně si chce magistrát celý provoz vyhodnotit. Pro běžné občany by se brány centra měly otevřít 6. dubna.
24.03.2021 17:25 |

podobné články

Lake Malawi se za rok v listopadu představí v O2 universum

 
Kapela Lake Malawi oznámila konání svého dosud největšího domácího samostatného koncertu. Odehraje se 6. listopadu 2020 v nové pražské hale O2 universum. Vstupenky se začnou prodávat v pátek.
14.11.2019 11:00 |

podobné články

Začíná očkovací sezona. Novinkou je miniaturní jehla

 
Očkovací centra i ordinace praktických lékařů začnou lidem od poloviny září nabízet očkovací vakcínu proti chřipce.
08.09.2010 15:10 |

podobné články