Článek

Ochránce: Vznikl další seriál ze školního prostředí, který nás má chránit a poučit zároveň

 
Česká televize pustila na obrazovky další nový seriál, tentokrát Ochránce. Jde o seriál ze školního prostředí, kde můžeme sledovat situace, které jsou mnohým lidem často zapovězeny. Vidíme zde příběhy, co se mohou skutečně stát, i když jsou mnohdy dost vybarveny k obrazu svému.
12.10.2021 11:35 |

podobné články

Podobné články

Jak a proč se chránit před jarním sluncem?

 
Jaro je konečně tady! Zima se vzdává kralujícího žezla a o slovo se tak hlásí teplotně přívětivější období plné veselých barev. Možná si i vy plnými doušky užíváte dny zalité jarním sluncem, kterému ochotně nastavujete tvář a čerpáte nejen hřejivé teplo, ale i  energii – a té je po letošní dlouhé zimě potřeba opravdu dostatek. Většina lidí se jarním sluncem nechává doslova učarovat. Není se čemu divit, vždyť v zimě je sluníčko nedostatkovým zbožím, zvláště trvá-li tak dlouho, jako letos. Málokdo ale ví, že vystavit se sluníčku bez ochrany v domnění, že přece ještě není tak silné a nemůže vám ublížit, je velice nerozumné. V dnešním článku vám řekneme proč. Proč bychom se měli chránit před jarním sluncem? Jakmile se mraky rozestoupí a počasí nám dopřeje první jarní paprsky, máme ihned lepší náladu. Pocitově se nám zdá, že jarní slunce ještě nemá takovou sílu, a proto často nemáme tendenci se před ním chránit. Chyba! Jarní sluníčko totiž může napáchat nepěkné škody. Věřte nebo ne, ale i když se vám to nezdá, jarní slunce má mnohdy daleko větší sílu, nežli to letní. Vznik nepříjemných a bolestivých spálenin je tak velmi častým jevem, stejně jako časné stárnutí kůže nebo zvýšení rizika rakoviny kůže. Jak se chránit před sluníčkem? A teď k tomu nejdůležitějšímu – odpovězme na otázku: jak se chránit před jarním sluncem? V první řadě je potřeba myslet na pokrývku hlavy. Sluníčko vás možná nepálí, ale tiše dělá paseku. Samozřejmostí jsou i sluneční brýle, které hodně lidí podceňuje. Přitom chránit zrak by měla být nepsaná povinnost. Pamatujte, že jarní slunce je hodně ostré a pro vaše oči tak nebezpečné a zrádné. Opomenout nesmíme ani krémy s ochranným faktorem, jež byste měli používat nejen na obličej, který je po zimě nejnáchylnější a také nejvíce odhalený, ale i na kůži, pokud se rozhodnete vyjít... Čtěte více Příspěvek Jak a proč se chránit před jarním sluncem? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.03.2017 03:15 |

podobné články

Překvapení roku: Ochránce převálcoval všechny ostatní seriály, diváci na něj pějí ódy

 
Nový seriál České televize Ochránce ze školního prostředí, ve kterém hraje hlavní roli školního ombudsmana Lukáš Vaculík, vychází ze skutečných událostí. Diváky absolutně dostal a pějí na něj ódy. Konečně kvalitní seriál, jásají.
19.09.2021 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (228 článků) , Lukáš Vaculík (227 článků)

Ochránce připomíná otřesné případy ze škol: Chovanec se pokusil zavraždit vychovatelku!

 
Nový seriál České televize Ochránce ze školního prostředí, ve kterém hraje hlavní roli školního ombudsmana Lukáš Vaculík, vychází ze skutečných událostí. Jednou z nich je vražda vychovatelky v diagnostickém ústavu.
12.09.2021 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (228 článků) , Lukáš Vaculík (227 článků)

Drsný Vaculík v roli školního inspektora: První ukázky z Ochránce

 
Česká televize přichází v podzimním programovém schématu hned s několika seriálovými novinkami. Tou stěžejní, která poběží každou neděli v hlavním vysílacím čase, by měl být seriál Ochránce, který pojednává o neohroženém ochránci práv školáků. Toho by měl hrát Lukáš Vaculík. Lze takové téma zpracovat do zajímavého seriálu? Podívejte se na první ukázky, které eXtra.cz poskytla ČT a distributor Totalfilm.
05.09.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (228 článků) , Lukáš Vaculík (227 článků)

Závěr školního roku bude stejný jako před koronou: Pro vysvědčení mohou všichni najednou

 
Vláda na pondělním zasedání rozhodla, že školáci si na konci školního roku budou moci hromadně vyzvednout vysvědčení. Zároveň se budou moci účastnit dalších akcí, které jsou s koncem školního roku spojené. Informoval o tom ministr školství Robert Plaga na tiskové konferenci po jednání vlády.
15.06.2020 18:30 |

podobné články

Česká televize dotočila prvorepublikový seriál Četníci z Luhačovic. Hrají v něm Zedníček i Langmajer

 
Nový seriál z prostředí prvorepublikového četnictva natočilo trio režisérů Biser A. Arichtev, Peter Bebjak a Dan Wlodarczyk a zavede diváky do roku 1919. „Je to výpravný dobový seriál plný akčních scén a napětí,“ říká Biser. Nový dobový seriál České televize vypráví příběhy četnictva z Luhačovic z roku 1919. „V každé epizodě jsou dva uzavřené kriminální případy, ale na větším prostoru se rozvíjejí i další linky," vysvětluje autor projektu Petr Bok s tím, že nejde o klasický epizodní seriál. Každý díl má 80 minut. Vedle Pavla Zedníčka se v seriálu objeví Karel Dobrý, Jiří Langmajer, Robert Jašków, Pavla Tomicová, Alena Mihulová, Igor Bareš nebo Vica Kerekeš.
05.08.2016 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Langmajer (584 článků) , Igor Bareš (127 článků) , Alena Mihulová (124 článků) , Pavel Zedníček (258 článků) , Karel Dobrý (50 článků) , Pavla Tomicová (256 článků) , Robert Jašków (76 článků) , Peter Bebjak (13 článků) , Dan Wlodarczyk (7 článků) , Pavel Nový (472 článků) , Karel Nový (211 článků) , Petr Pavel (812 článků)

Zvrácený akciový kapitalismus a konec globalizace. Donald Trump chystá zásadní přeměnu světa a toto nám k tomu řekli čeští politici...

 
ANKETA Předseda ODS Petr Fiala v Týdeníku Echo napsal, že Donald Trump vyhlásil omezení globálního obchodu, přihlásil se k ochranářství a chce chránit americký trh a americká pracovní místa. Dle Fialy je potřeba chránit především vlastní podnikatele, pracovní místa pro domácí zaměstnance a bránit nekontrolovatelnému odlivu kapitálu a je třeba chránit některá národní odvětví před konkurencí jiných mocností a nadnárodních společností. Globalizace dle něj končí a trhy se začínají chránit.
04.01.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5782 článků) , Petr Fiala (2172 článků)

Politici by se z průzkumů měli poučit, myslí si politologové

 
Politici by se měli umět poučit z průzkumů veřejného mínění, zároveň však jednotlivým průzkumům nelze přikládat přehnaný vliv.
19.07.2010 18:05 |

podobné články

Měli by se politici z průzkumů poučit?

 
Politici by se měli umět poučit z průzkumů veřejného mínění, zároveň však jednotlivým průzkumům nelze přikládat přehnaný vliv.
20.07.2010 02:30 |

podobné články

Ochránce odvysílal nejdramatičtější díl: Ještě teď se třesu, shodují se diváci

 
Lukáš Vaculík se v každém díle seriálu Ochránce věnuje jednomu případu ze školního prostředí. Tentokrát musel řešit tragickou událost, kdy se na příměstském táboře málem utopil žák základní školy. Lidé v komentářích se po skončení dílu shodovali, že byl vůbec tím nejnapínavějším a nejsilnějším ze všech.
10.10.2021 21:45 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (228 článků) , Lukáš Vaculík (227 článků)

Šabatová žádá změnu školního řádu kvůli muslimským šátkům

 
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová požaduje další změnu školního řádu ve Střední zdravotnické škole v Praze 10, kterou loni na podzim opustily dvě muslimské dívky kvůli zákazu nosit muslimský šátek, takzvaný hidžáb. Ředitelka dotčené školy Ivanka Kohoutová ČTK řekla, že školské radě žádný návrh na změnu školního řádu nyní předkládat nebude.
01.10.2014 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (516 článků) , Anna Kohoutová (17 článků)

Lukáš Vaculík jako Ochránce a další seriálové novinky České televize

 
Česká televize chystá seriálové hody. V roce 2021 se chystá uvést Ochránce s Lukášem Vaculíkem coby školským ombudsmanem a seriál z chatařského prostředí s názvem Osada. Co už o těchto novinkách víme a na které další se můžeme v nejbližší době těšit?
14.07.2021 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Lukáš Vaculík (228 článků) , Lukáš Vaculík (227 článků)

Seriál OCHRÁNCE na ožehavé téma: Kritika kvůli Romům!

 
Na diskriminaci v českém vzdělávacím systému upozornil už v roce 2007 Evropský soud pro lidská práva. Romské děti totiž tehdy tvořily přes polovinu všech studentů speciálních škol. Ministerstvo školství v reakci tyto školy zrušilo a zčásti se stala tzv. inkluzivní zařízení, ve kterých žákům se speciálními vzdělávacími potřebami pomáhají asistenti dohnat rezervy v probírané látce. Problémy s kázní ovšem často nezmizely. I tom seriál Ochránce!
04.10.2021 05:10 |

podobné články

10 životních mouder a pravd, které nás naučil nejlepší seriál na světě - Ulice

 
Seriál Ulice je to nejlepší, co nás mohlo v životě potkat. Nikdo se nemůže dočkat, až o půl sedmé večer usedne před televizní obrazovky a bude moct sledovat nejlepší seriál na světě. Protože seriálu Ulice není nikdy dost, tak ho navíc opakují asi na dalších třech stanicích pěkně od začátku, aby si nepozorní diváci doplnili mezery ve sledovanosti. Pojďme se podívat na to, co nás tenhle dokonalý seriál naučil.
20.03.2018 22:20 |

podobné články

Baroš: Musíme se z lekce od Rusů poučit a hrát více týmově

 
Český fotbalista Milan Baroš odmítá po prohře v úvodním duelu Eura s Ruskem 1:4 paniku a zůstává optimistou. Národní tým podle něj dostal od sborné lekci, ze které se musí poučit a hrát týmověji. Útočník Galatasaraye Istanbul věří, že český celek zvládne úterní souboj s Řeckem mnohem lépe a udrží se ve hře o postup ze skupiny.
11.06.2012 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Milan Baroš (357 článků)

Vrány u mrtvého netruchlí, poučují se z jeho smrti

 
Vrány patří stejně jako ostatní příslušníci čeledi krkavcovitých mezi nejinteligentnější opeřence planety. V lidské kultuře nezřídka vzpomínaní ptáci se často zmiňují jako jedni z mála, kteří umějí truchlit. Vrány se totiž srocují u mrtvých příslušníků svého druhu a vypadá to, že se s ním loučí. Podle amerických etologů ale spíš než truchlení je jejich chování snahou poučit se. Tedy získat vědomosti o tom, jak dotyčný jedinec zahynul. A poučit se z toho pro příště. Okolnosti smrti si přitom pamatují ještě řadu let.
07.10.2015 16:00 |

podobné články

Smola: Kdo se nedokáže poučit z minulosti, nemá budoucnost

 
Všechno už tady bylo, jenom my to prožíváme poprvé nebo jsme to zapomněli a nebo to nechceme slyšet. Ten, kdo se nedokáže poučit z minulosti, ten nemá budoucnost.
29.05.2018 05:40 |

podobné články

Petryčka (KDU-ČSL): Tři mýty o KDU-ČSL a jak se z nich můžeme poučit (včetně ostatních stran)

 
Jaká je nejčastější kritika na adresu KDU-ČSL? Jak vzniká? Proč jsou to jen mýty? A jak se z toho všeho můžeme poučit a dělat politiku lépe?
27.12.2019 22:50 |

podobné články

Petryčka (KDU-ČSL): Tři mýty o KDU-ČSL a jak se z nich můžeme poučit (včetně ostatních stran)

 
Jaká je nejčastější kritika na adresu KDU-ČSL? Jak vzniká? Proč jsou to jen mýty? A jak se z toho všeho můžeme poučit a dělat politiku lépe?
29.12.2019 00:06 |

podobné články