Článek

Očekávaný projev Petra Fialy: Čekají nás těžké časy, vyděsil premiér Česko. O STAN ani slovo

 
Stát je tady od toho, aby v takto mimořádné krizové situaci nabídl pomocnou ruku, uvedl premiér Petr Fiala (ODS) v dnešním mimořádném televizním projevu. Vnímá obavy lidí, ale věří, že na druhou polovinu roku je stát připraven a že "společně vše zvládneme". Slíbil, že pokud by v zimě došlo na kritický scénář, bude vláda schopna zajistit plyn do všech domácností. Ačkoliv se očekávalo, že se Fiala vyjádří rovněž k aktuální korupční kauze hnutí STAN, nepadlo o ní z úst premiéra ani slovo.
22.06.2022 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3702 článků)
Podobné články

Jak vybrat stan

 
Prázdniny jsou obdobím, kdy nejčastěji kupujeme stan. Stanování je mezi Čechy stále ještě hodně oblíbené, především u mladší populace. Hodí se na víkendové pobyty i dovolené v jednom z mnoha autokempů, i na objíždění letních hudebních festivalů. A někteří z nás ho potřebují i v zimě, při slézání impozantních horských štítů. Pro výběr stanu je rozhodujících několik kritérií. Především je to účel užití, počet osob, pro něž stan pořizujeme a klima, v němž ho budeme stavět. Důležitá je také jeho hmotnost, protože když ho nesete v krosně na zádech, je znát každý dekagram. Stanování ve dvou nebo rodinná dovolená? První, co rozhoduje o výběru vašeho stanu je počet osob, které budou stan současně používat. Jestli se chystáte na dovolenou k moři s dvěma dětmi, je jistě ideální rodinný dvouložnicový stan s předsíňkou, případně stříškou, díky níž budete mít i v nejžhavějších dnech aspoň trochu stínu. V takovém případě ani nezáleží na tom, jak těžký stan bude, protože ho povezete autem. Jestliže se chystáte ve dvou na túru po Čechách nebo dokonce do hor, je hmotnost zásadní. Také nepotřebujete luxusní dvouložnicový stan, stačí pro dvě osoby, maximálně s prostorem pro uložení batohů. Malé, lehčí stany pro jednoho nebo pro 2 osoby, obvykle snadno postavíte i sbalíte. Váha takového stanu se pohybuje kolem 1,5 kg. Jak často chcete stanovat? Jestli chcete stanovat i mimo letní měsíce, je dobré se soustředit na voděodolnost. Na pláži v Itálii to řešit nemusíte, ale když vás přepadne průtrž mračen, jistě nechcete být ihned mokří. V případě podlážky se vyplatí nekupovat nic s odolností nižší než 5 000 mm – 12 000 mm, u stanu pro horskou turistiku počítejte s odolností nejméně 4000 mm. Podle toho, jak často budete stan stavět, je nutné zaměřit se na materiál prutů. Pro četné využívání je lepší pořídit si stan s... Čtěte více Příspěvek Jak vybrat stan pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.07.2018 17:10 |

podobné články

Au. Po projevu je z Fialy boxovací pytel. A nemlátí ho zdaleka jen Babiš

 
Dnešní projev premiéra Petra Fialy (ODS) k ekonomické a politické situaci Česka budí na sociálních sítích rozporuplné reakce. Přestože část komentujících vnímá projev jako „vynikající“, zaznívají ve větší míře negativní reakce i od lidí, kteří běžně k současnému kabinetu nejsou příliš kritičtí. Mnozí se přitom pozastavují zejména nad Fialou kritikou předchozího Babišova kabinetu, jež zaznívala hned zkraje projevu a pokračovala i v jeho průběhu. „Velkorysé vládní PR,“ ozývá se. A nechybějí ani spekulace, zdali se projevem premiér nechtěl zbavit pozornosti kolem kauzy spojené s vládním STAN. Podle šéfredaktora MF DNES Jaroslava Plesla dnes k občanům od Fialy zazněl „hodně silnej signál“.
22.06.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (378 článků) , Petr Fiala (3702 článků) , Jaroslav Fiala (116 článků)

Tohle fakt ne... Fialův projev spláchl Petr Holec rychle. Zděsil se

 
„Já se tomu nechci věnovat moc dlouho, protože tak nepříjemný a fraškoidní projev jsem od premiéra opravdu ještě neslyšel. ... Já to považuju za drzost od Petra Fialy, který ten projev zneužil, aby všechny socioekonomické problémy hodil na předchozí vládu Andreje Babiše (ANO).“ Komentátor Petr Holec zhodnotil projev k národu z úst Petra Fialy (ODS). Kritickými slovy nešetřil.
23.06.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24456 článků) , Petr Fiala (3702 článků)

Buďme jako Palach! Ať jsou dnešní dny strýců, kmotrů a lhářů sečteny! Občanská společnost nastupuje proti dezinformacím, burcovali studenti náměstí

 
REPORTÁŽ Svíčkovým pochodem si Liberečané připomněli Jana Palacha. Předtím zazněly před radnicí proslovy. „Je to 50 let od chvíle, kdy se Jan Palach obětoval. Jeho oběť přišla v časech, kdy se nad Československem zvolna utahoval černý mrak normalizace. Nastaly těžké časy, které trvaly dlouhých dvacet let. Když se konečně lidově demokratický režim zhroutil, zdálo se, že bude vše v pořádku. Jenže ukazuje se, že těžké časy se do naší země vracejí. Prosím vás, buďme stateční jako Jan Palach. Nesmíme se bát. Vydržme, bude to těžké, budou časy velkých zkoušek, ale já věřím, že vydržíme,“ zadoufal student Vojtěch Miler.
17.01.2019 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Palach (265 článků)

ZRÁDCE! Götzeho čekají těžké časy, fanoušci Borussie ho nenávidí

 
Dvacetiletého německého záložníka Maria Götzeho čekají v Dortmundu těžké časy. Fanoušky Borussie pořádně naštval svým přestupem do konkurenčního Bayernu. Ti ho teď nazývají zrádcem, Jidášem a trhají dresy s jeho jménem.
24.04.2013 12:15 |

podobné články

Babišův projev: O nemoci na duši i zdraví Zemana. Premiér znovu vyzval k očkování a toleranci

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) pronesl patrně svůj poslední projev k národu. V den 103. výročí založení Československého státu nahradil nemocného prezidenta Miloše Zemana a promluvil on. Ze zahrady Kramářovy vily popřál hlavě státu brzké uzdraveni. Promluvil o nemoci na duši českého národa a vyzval znovu všechny, aby se nechali očkovat. V kravatě v národních barvách Babiš odcházející pomalu do opozice vyzval politiky, aby na sebe pohlíželi jako na soupeře, nikoli nepřítele. Čechy také premiér varoval, že nás čekají složité časy. „Všichni cítíme, že sílící pandemie a situace po volbách atmosféru v naší společnosti ještě víc rozjitřily. Vývoj doma i ve světě tomu také nepomáhá,“ řekl ve svém projevu premiér. Celý si ho nyní můžete přečíst, nebo přehrát na videu.
28.10.2021 20:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24456 článků) , Miloš Zeman (27345 článků)

Zlé časy se mění v časy ještě horší závratným tempem, varoval Bašta

 
Někdejší velvyslanec v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta má pocit, že se historie opakuje. Při hodnocení pokračující evropské integrace dospěl k závěru, že časy zlé se mění v časy ještě horší. Nakonec však občany uklidnil parafrází slov historika Františka Palackého: Byli jsme před EU, budeme i po ní.
05.11.2017 07:15 |

podobné články

Osobnosti: František Palacký (14 článků)

„My vám ty uprchlíky přivedeme před krajské úřady.“ Vildumetzová vytáhl na Rakušana problém

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se střetli ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO) a exministr vnitra František Bublan. Debatovali o bezpečnosti v Česku a o tom, zda kabinet Petra Fialy zvládá řešit příliv válečných uprchlíků z Ukrajiny. Rakušan s Vildumetzovou proti sobě tvrdě vyjeli. Vildumetzová upozornila, že Česko trápí hned dvě krize, ale vláda Petra Fialy (ODS) neřeší ani jednu. Ve studiu bylo dusno.
03.04.2022 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3702 článků) , František Bublan (194 článků) , Vít Rakušan (451 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)

„My vám ty uprchlíky přivedeme před krajské úřady.“ Vildumetzová vytáhla na Rakušana problém

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se střetli ministr vnitra Vít Rakušan (STAN), stínová ministryně vnitra Jana Mračková Vildumetzová (ANO) a exministr vnitra František Bublan. Debatovali o bezpečnosti v Česku a o tom, zda kabinet Petra Fialy zvládá řešit příliv válečných uprchlíků z Ukrajiny. Rakušan s Vildumetzovou proti sobě tvrdě vyjeli. Vildumetzová upozornila, že Česko trápí hned dvě krize, ale vláda Petra Fialy (ODS) neřeší ani jednu. Ve studiu bylo dusno.
03.04.2022 16:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3702 článků) , František Bublan (194 článků) , Vít Rakušan (451 článků) , Jan Fiala (314 článků) , Jan Fiala (314 článků)

Politolog: Hnutí STAN dopadlo jako křižník Moskva. Voliči ho pošlou „na chuj“

 
Ve vládě Petr Fialy (ODS) dojde k první personální změně. Petr Gazdík (STAN) skončí v pozici ministra školství. Podle komentátora MF Dnes Petra Koláře šlo prakticky o nevyhnutelný krok. Gazdík by si podle něj mohl začít říkat „pohádkář“ nebo „kecal“. Podle politologa Josefa Mlejnka čeká STAN buď významná proměna, nebo smrt. Hnutí STAN přirovnal k ruskému křižníku Moskva. K potopenému křižníku.
20.06.2022 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Petr Kolář (639 článků) , Petr Fiala (3702 článků) , Petr Gazdík (1191 článků) , Petr Gazdík (1180 článků)

Čekají nás temné časy. Já měl rád svět Masaryka, Čapka a Havla. Promlouvá zpěvák, který ohromil internet dojemnou písní o Schapirovi

 
ROZHOVOR „Čekají nás temné časy. Proto mě svým způsobem dostal ten končící Schapiro. Jako by odcházel jeden z posledních dnů světa, který jsem měl rád. Světa T.G.M., bratří Čapků a Václava Havla, který nebyl dokonalý, ale měl alespoň ideál humanismu. Svět Trumpa, Putina, Zemana, Babiše a dalších velkých egopragmatiků bude jistě zajímavý. Ale nemám ho rád,“ prozradil v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz hudebník používající pseudonym Quido MC.
11.01.2017 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6279 článků) , Václav Masaryk (158 článků)

Přelomový rozsudek Evropského soudu ohledně pedofila Mohameda. Čekají nás zlé časy, obává se publicista

 
Publicista Jiří Vyoral nevěřícně kroutí hlavou nad rozhodnutím Evropského soudu pro lidská práva ve věci islámu. Bojí se, že nás čekají zlé časy.
30.10.2018 22:15 |

podobné články

Poslouchej, nebo končíš. A zase! Holec a rozpad kolem Fialy s Rakušanem

 
KONTEXT PETRA HOLCE Další problém hnutí STAN zaznamenal komentátor Petr Holec. S řetězem kauz vládního subjektu prý nic neudělá ani „pan čistý“ Vít Rakušan. Ostatně v pražské organizaci STAN se dle Holce musí poslouchat europoslanec Polčák. Z druhé strany si zase Piráti uvědomují, že jít do vlády byla chyba a kvůli ukrajinským uprchlíkům útočí primátor Hřib na premiéra Fialu. A to nás čekají komunální volby v Praze, kde budou dotyčné subjekty tvrdě bojovat proti sobě.
17.05.2022 04:50 |

podobné články

Osobnosti: Vít Rakušan (451 článků) , Petr Fiala (3702 článků)

Starý text Petra Fialy uzrál, vytáhl ho lídr SPD. Ten byl na akci ,,zelené mládeže" a viděl věci

 
Když se minulý pátek na Malostranském náměstí sešla demonstrace mládeže za klima, konala se souběžně vedle akce SPD, upozorňující na nebezpečí bídy a chudoby, které budou důsledkem tohoto „zelenání“. Jak poznamenává lídr pražské kandidátky SPD Josef Nerušil, média tento protiprotest ignorovala. V rozhovoru také připomněl starší text Petra Fialy, který jako na hrnec sedí na dnešní koalici SPOLU. A lídr Fiala z textu profesora Fialy nevychází příliš dobře.
30.09.2021 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3702 článků)

„Fiala porušil zákon. Toto je za tím.“ Po projevu to padlo jasně

 
Očekávaný „projev k národu“ premiéra Petra Fialy vzbudil ostře kritické a rozporuplné reakce. Kritika se nesla nejen z opozičních lavic. Podle mediální analytičky Ireny Ryšánkové navíc premiér porušil vysílací zákon, když obsadil prostor v hlavním vysílacím čase veřejnoprávních médiích bez podstatného důvodu. „Je to následek Klímovy taktiky ochočování médií,“ konstatuje s odkazem na mediálního poradce Úřadu vlády Michala Klímu. Ryšánková rozebírá i jednotlivá Fialova tvrzení a obvinění předchozí vlády.
23.06.2022 08:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3702 článků)

První projev premiéra Petra Fialy: Čeká nás nejhorší rok za posledních 30 let

 
Letošní rok bude podle předsedy vlády Petra Fialy (ODS) jedním z nejsložitějších a nejtěžších od vzniku samostatné České republiky. Bude se muset vypořádat s potížemi způsobenými inflací, růstem cen energií i epidemií covid-19. Vyřešit je podle něj potrvá dlouho. Doufá, že první pozitivní výsledky přijdou ještě před koncem roku.
01.01.2022 20:30 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3702 článků)

Pavel Kopecký: Stalingradský vzdor?

 
Česká postemigrační sociální demokracie se obnovovala ztěžka. V atmosféře, kdy pojem „levice" značil bezmála vulgarismus a kdekdo bez přemítání zaujímal (staronovými médii razantně prosazovaný) postoj, že kritizovat Václava Klause alias „Neomylnou Veličinu" znamená být stalinistou. Spousta (dříve) ustrašených občánků si skrze bezpečné lání na minulost ventilovala svou malost a jen poměrně málo jedinců si svedlo uvědomit, jak těžké časy, časy falešných nadějí, nás čekají. Politicky, hospodářsky, sociálně nebo kulturně.
22.06.2018 07:40 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10750 článků)

Asad dodržel slovo: Sýrie předala světu očekávaný seznam chemických zbraní

 
Sýrie dnes předala Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v Haagu očekávaný seznam svého arzenálu chemických zbraní. Damašek tak splnil požadavek obsažený v rusko-americké dohodě ze 14. září ve stanoveném termínu. Oznámila to agentura AFP s odvoláním na elektronické sdělení OPCW. Informace se bez dalších podrobností objevila i na twitterovém účtu haagské organizace.
21.09.2013 15:00 |

podobné články

Petra Němcová: Nejšťastnější jsem na Haiti

 
Topmodelka Petra Němcová přijela do Česka, aby oslavila matčiny šedesátiny a pomohla sestře s přípravami na svatbu. Nejlépe se ale cítí na Haiti. O vztahu s místním předsedou vlády ovšem mluvit nechce. Další články k tématu: Petra Němcová našla novou lásku, chodí s premiérem Haiti Petra Němcová získala ocenění za charitu, je čestnou vyslankyní Haiti Petra Němcová hledá po rozchodu útěchu v náruči herce Seana Penna Česká topmodelka Petra Němcová zrušila dlouho plánovanou svatbu Svlékla bych se, ale vulgární nahotu nemusím, přiznává Petra Němcová OBRAZEM: Takhle se fotil kalendář Pirelli. Bude v něm i Petra Němcová Petra Němcová v Americe dotančila, vyhazov obrečela
31.05.2013 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Sean Penn (232 článků) , Petra Němcová (653 článků)