Článek

Obvinění v kauze Mostecké uhelné lhali. Ministerstvo rozšířilo trestní oznámení

 
Ministerstvo financí rozšířilo trestní oznámení v kauze Mostecké uhelné. Upozornilo, že obvinění kontrolovali firmu už o rok dříve, než uváděli.
08.10.2013 14:20 |

podobné články

Podobné články

Ministerstvo financí podalo trestní oznámení v kauze Mostecké uhelné

 
V případě Mostecké uhelné společnosti Česká republika vystupuje před švýcarskými orgány jako poškozená strana. To ale podle ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) nebrání tomu, aby bylo na Mosteckou uhelnou podáno další trestní oznámení v ČR. Toto trestní oznámení podalo ministerstvo financí, neboť věří, že má k dispozici nové důležité informace.
05.06.2012 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6473 článků)

MF Ministerstvo financí rozšířilo trestní oznámení v kauze MUS

 
Ministerstvo financí v uplynulých dnech rozšířilo již dříve podané trestní oznámení u Vrchního státního zastupitelství v Olomouci týkající se kauzy privatizace Mostecké uhelné společnosti. Jedná se o výsledek mezinárodní právní pomoci z Ostrova Man, která se zaměřila na toky prostředků a přesuny akcií v letech 1997-2003. V rámci této pomoci měla Česká republika možnost prostudovat více než 50 tisíc stran spisů.
08.10.2013 15:15 |

podobné články

Ministerstvo doplnilo trestní oznámení v kauze MUS

 
Ministerstvo financí rozšířilo trestní oznámení v kauze kolem privatizace Mostecké uhelné společnosti (MUS). Obvinění měli podle resortu firmu pod kontrolou o rok dříve, než uváděli.
08.10.2013 14:45 |

podobné články

Ministerstvo financí podalo trestní oznámení kvůli Mostecké uhelné

 
Ministerstvo financí v úterý informovalo o podání trestního oznámení v případě kauzy Mostecké uhelné (MUS). Předložený materiál shrnuje podle mluvčího Ondřeje Jakoba dosud známé, ale i nové poznatky.
05.06.2012 11:25 |

podobné články

Protikorupční sdružení podalo trestní oznámení kvůli Mostecké uhelné

 
Kvůli privatizaci Mostecké uhelné podalo v pátek sdružení Veřejnost proti korupci trestní oznámení. Týká se odpovědných osob na Vrchním státním zastupitelství a na ministerstvu financí.
11.12.2011 18:25 |

podobné články

Miliardy z Mostecké uhelné nemáme. 27 milionů prý ale zaplatíme

 
Náklady českého státu týkající se nepřipojení k trestnímu řízení ve Švýcarsku v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) dosahují minimálně 27 milionů korun. Na tiskové konferenci to dnes řekli zástupci občanského sdružení Veřejnost proti korupci. Sdružení proto podalo doplnění trestního oznámení. Na jeho základě zahájila protikorupční policie trestní řízení týkající se samotného postupu českého státu v souvislosti s dotazy Švýcarska, zda se ČR připojí k tamnímu trestnímu řízení.
17.01.2012 12:40 |

podobné články

Otálení v kauze Mostecké uhelné přijde Česko na desítky miliónů

 
Skutečnost, že se Česká republika doposud nepřipojila k soudnímu řízení, které probíhá ve Švýcarsku v souvislosti s kauzou Mostecké uhelné společnosti (MUS), přijde stát minimálně na 27 miliónů korun. V úterý to uvedli zástupci občanského sdružení Veřejnost proti korupci, které koncem minulého roku podalo trestní oznámení kvůli liknavému postupu českých úřadů.
17.01.2012 14:45 |

podobné články

Policii jsme předali trestní oznámení na Kalouska v kauze MUS, uvedl Mečl

 
Především otázky související s případem Mostecké uhelné pršely na šéfa Vrchního státního zastupitelství v Praze Stanislava Mečla v on-line rozhovoru pro iHNed.cz. Ten nevyloučil, že by za prodlení v této kauze mohla být vyvozována trestněprávní odpovědnost. V této věci obdrželo SZ i trestní oznámení na ministra financí Miroslava Kalouska, které postoupilo k dalšímu šetření Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality.
14.12.2011 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Kalousek (6473 článků)

Pospíšil chce hlavy státních zástupců v kauze Mostecké uhelné

 
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) žádá kvůli pochybení státních zástupců v kauze Mostecké uhelné vyvození kárné odpovědnosti, protože došlo k průtahům. Informoval o tom v pondělí rezort spravedlnosti.
12.12.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1855 článků) , Jiří Pospíšil (1855 článků)

Chyby žalobců v kauze Mostecké uhelné prošetří policie

 
Šéf Vrchního státního zastupitelství v Praze (VSZ) Stanislav Mečl se obrátil na policii kvůli postupu žalobců v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Předal policistům výsledky vnitřní kontroly, aby vyhodnotili, zda nejde o podezření ze spáchání trestného činu. Ve středu to řekla mluvčí VSZ Iva Vojtková.
04.01.2012 16:50 |

podobné články

V kauze Mostecké uhelné se žalobce snaží odvrátit promlčení

 
V kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) se s novým dozorujícím státním zástupcem z Olomouce mění i strategie. Úřady se teď zaměřují na to, jak celou kauzu „napasovat“ na privatizační zločiny a odvrátit tak jinak už jisté promlčení.
07.05.2012 04:25 |

podobné články

Miliardář Měkota (†55): Zastavili jeho stíhání v kauze Mostecké uhelné

 
Uhlobaron Luboš Měkota platil za jednoho z nejbohatších lidí v Česku. Po jeho záhadné smrti na golfu mu však peníze nejsou nic platné. Zatímco se ale stále čeká na výsledky jeho dědického řízení, státní zástupce rozhodl o zastavení stíhání v kauze Mostecké uhelné. To však neplatí o další pětici manažerů.
26.04.2013 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Luboš Měkota (32 článků)

Švýcaři poslali zásadní části rozsudku v kauze Mostecké uhelné

 
Česká republika se dostala ke klíčovým pasážím rozsudku švýcarského soudu v kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS). Uvedla to Česká televize, podle níž tyto pasáže mohou Česku pomoci získat zpět část ze 14 miliard korun zablokovaných na švýcarských účtech. Podle Ministerstva financí dokumenty poskytl státu sám švýcarský soud, uvedla ČT.
21.06.2014 22:05 |

podobné články

V kauze Mostecké uhelné chtějí obžalovat muže, díky němuž Gross (†45) zbohatl

 
Celkem šest lidí v kauze Mostecké uhelné navrhla nakonec obžalovat protikorupční policie. Před soud chce postavit pět manažerů včetně uhlobarona Antonína Koláčka a také exnáměstka ministra průmyslu Roberta Sýkoru, který pomohl ke zbohatnutí někdejšímu premiérovi Stanislavu Grossovi (†45).
14.10.2016 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (723 článků)

Odsouzení v kauze Mostecké uhelné trest ve Švýcarsku nenastoupili. Ovládnutí MUS proto začne řešit i český soud

 
Ačkoliv švýcarská justice již v kauze podvodného ovládnutí Mostecké uhelné vydala pravomocné rozhodnutí, bude o stejném případu jednat i pražský soud. Ve Švýcarsku odsouzení manažeři chtějí mezitím podat stížnost k Evropskému soudu pro lidská práva, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes. 
10.05.2018 13:05 |

podobné články

Zablokovaný majetek za miliardy. V kauze Mostecké uhelné zůstávají zajištěné luxusní nemovitosti i hotovost v bankách

 
Velkolepé vily, obyčejné byty či pozemky a především vysoké sumy na účtech. To vše zajistila už před lety česká policie v kauze Mostecké uhelné společnosti, majetek je zablokován dodnes, píše Eliška Hradilková Bártová na webu Hlídací pes.
14.05.2018 18:30 |

podobné články

Státní zastupitelství rozšířilo obvinění zpravodajci v kauze Nagyová

 
Státní zastupitelství rozšířilo obvinění zpravodajce Jana Pohůnka z kauzy Jany Nagyové o zneužití pravomoci úřední osoby. Dopustil se ho podle žalobců tím, že navrhl, aby sledování tehdejší manželky expremiéra Petra Nečase Radky dělala soukromá agentura, a následně ji sháněl. Novinářům to v ponělí řekl Pohůnek a jeho advokát Michal Hráský. Pohůnek rozšíření obvinění označil za absurditu.
21.10.2013 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Jana Nagyová (1549 článků) , Petr Nečas (9271 článků) , Jana Nagyová (1542 článků)

Pokračování kauzy Mostecké uhelné. Soud předvolal absentéry

 
Švýcarský soud předvolal na pondělí 10. června zbývající trojici bývalých manažerů Mostecké uhelné společnosti (MUS), kteří čelí obvinění z praní špinavých peněz. Antonín Koláček, Jacques de Groote a Oldřich Klimecký se totiž z květnového přelíčení z různých důvodů omluvili.
09.06.2013 21:10 |

podobné články

Švýcaři udělali všechno, co se dalo, říká Mečl o Mostecké uhelné

 
Švýcarská strana udělala pro Českou republiku v kauze Mostecké uhelné všechno, co mohla. V rozhovoru pro server Aktuálně.cz to uvedl vrchní pražský šéf žalobců Stanislav Mečl s tím si větší vstřícné kroky představit nedovede.
20.11.2011 18:55 |

podobné články