Článek

„Obrovské zklamání,“ zaryla Schillerová do Fialy. Od partnerů sklidil za projev chválu

 
Koaliční partneři premiéra Petra Fialy (ODS) chválí novoroční projev, který byl podle nich věcný a přesný. Zmiňují, že jsou rádi za to, že nový předseda vlády „nelakuje věci na růžovo“ a že se jedná o příjemnou změnu od pořadu „Čau lidi“, kterým se spojoval s veřejností již expremiér Andrej Babiš (ANO). Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) ale mluví o zklamání.
01.01.2022 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Petr Fiala (3916 článků)
Podobné články

Reakce politiků na Fialův projev: Obrovské zklamání, míní Babiš i Schillerová

 
Bývalá ministryně financí a nynější předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová označila novoroční projev premiéra Petra Fialy (ODS) za obrovské zklamání. Předseda opozičního hnutí SPD Tomio Okamura míní, že Fiala byl povrchní a nenabídl žádné konkrétní řešení. Projev zklamal také bývalého předsedu vlády Andreje Babiše (ANO). Opakuje podle něj nepravdy z období předvolebního boje.
02.01.2022 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Petr Fiala (3916 článků) , Tomio Okamura (2867 článků)

My budeme ty finance skutečně řídit, víte? Schillerová nad Stanjurou jen kroutila hlavou

 
V první hodině Otázek Václava Moravce se před kamerami ČT střetli končící ministryně financí Alena Schillerová (ANO) a pravděpodobný příští ministr financí ve vládě Petra Fialy Zbyněk Stanjura (ODS). Schillerová znovu kritizovala Českou národní banku. „Ukáže se, že mám pravdu,“ hřímala ve studiu. Stanjura vyrazil do útoku a prohlásil, že paní Schillerová a pan Babiš jen odvádějí pozornost od vlastních chyb. A to byl teprve začátek. Ve studiu bylo chvílemi pořádně horko. Nahlédněte.
07.11.2021 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3916 článků) , Zbyněk Stanjura (402 článků)

Babiš za projev o koronaviru sklidil chválu od opozice. Premiér prosil i o odpuštění

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) v pondělí pronesl projev k národu. Z čtecího zařízení přečetl řadu poděkování. Děkoval zdravotníkům hygienikům, policistům, hasičům, vojákům a epidemiologům, ale i novinářům a umělcům. Na jeho projev okamžitě zareagovali i jeho političtí protivníci. Ti tentokrát premiéra chválili.
23.03.2020 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků)

„Provokace, bylo toho moc.“ Schillerová prchla před dotazy v angličtině, připustila chybu

 
Umí česká vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) anglicky, nebo ne? Debata na tohle téma není nová, ale tento týden se objevila znovu. Hospodářské noviny přišly nejdřív s tvrzením, že se Schillerová vyhýbá videokonferencím ministrů financí Evropské unie, které jsou bez tlumočení. Šéfka státní kasy to na twitteru označila za „obyčejnou lež“. Když za ní na ministerstvo přijel ve čtvrtek štáb stanice CNN Prima News a spustil na ni neplánovaně dotazy v angličtině, Schillerová utekla a později vzkázala, že to považovala za provokaci a že nebyla připravená. Ale že možná udělala chybu.
14.05.2020 20:15 |

podobné články

„Příště se na vás vyse*em.“ Arogantní Schillerová vmetla Hamáčkovi, jaký je koaliční partner

 
Alena Schillerová (za ANO) se dostala ve Sněmovně pod tlak opozice, která jí vyčítala, že na tzv. Pětadvacítku mají kromě peněz ze státní pokladny jít i miliardy pro kraje, města a obce. Padala ostrá slova o krádeži. Schillerová se bránila na tiskovce ANO i na plénu, kde mluvila o nedůstojné debatě. Mikrofony ve Sněmovně však zachytily i to, co lidé slyšet neměli – to když se Schillerová ve vládní lavici obořila i na koaličního partnera. A to kvůli návrhu ČSSD, který ji překvapil. Sněmovna po mnohohodinové debatě požádala vládu o řešení výpadku příjmů ze sdílených daní u obcí do 3000 obyvatel. Žádá i o návrh zajištění investic obcí a krajů, o předloze ale nerozhodla.
26.05.2020 11:05 |

podobné články

„Musí Lipavského jmenovat. Nemusí. Musí! Nemusí!“ Schillerová s Bartošem u jednoho stolu. Nevídaná přestřelka

 
V první hodině Partie na CNN Prima News se střetli končící ministryně financí za ANO Alena Schillerová a pravděpodobný budoucí ministr pro místní rozvoj a digitalizaci Ivan Bartoš (Piráti). Hned v úvodu se pořádně pohádali kvůli prezidentu Zemanovi. Zatímco Schillerová trvala na tom, že Zeman nemusí jmenovat Jana Lipavského ministrem zahraničí, pokud nechce, Bartoš to viděl opačně. A Schillerová začala pálit do celé koalice pěti stran.
12.12.2021 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Jan Zeman (509 článků) , Ivan Ivan (2458 článků)

Babiš se bojí Hradu, tvrdí Fiala kvůli šéfovi BIS. Schillerová připustila konec Koudelky

 
Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by rozuměla tomu, pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nechal rozhodnutí o jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) na příští vládě. Koudelka by tak v polovině srpna ve funkci skončil. Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy by takový postup nebyl správný, premiér se podle něho bojí Hradu. Schillerová a Fiala to řekli v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.
08.08.2021 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Petr Fiala (3916 článků)

Nechat rozhodnutí o Koudelkovi na nové vládě? Schillerová by tomu rozuměla

 
Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by rozuměla tomu, pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nechal rozhodnutí o jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) na příští vládě. Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy by takový postup nebyl správný, premiér se podle něj bojí Hradu. Schillerová a Fiala to řekli v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.
08.08.2021 14:00 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Petr Fiala (3916 článků)

Schillerová by rozuměla tomu, pokud by o BIS rozhodla nová vláda

 
Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by rozuměla tomu, pokud by premiér Andrej Babiš (ANO) nechal rozhodnutí o jmenování ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) na příští vládě. Podle předsedy opoziční ODS Petra Fialy by takový postup nebyl správný; premiér se podle něho bojí Hradu. Schillerová a Fiala to řekli v dnešní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News.
08.08.2021 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Petr Fiala (3916 článků)

Další recese? Schillerová rozčíleně vystoupila. Nevydržela už sledovat Stanjurovy škrty

 
Andrej Babiš vyzval z jeho pohledu pravicové křídlo hnutí ANO, Alenu Schillerovu a Karla Havlíčka, aby vystoupili a řekli, co všechno udělal Babišův kabinet pro lidi, ale zároveň se při tom chovala zodpovědně. A jak Babiš řekl, tak se také stalo. Alena Schillerová nenechala na vládě Petra Fialy (ODS) nit suchou. „My jsme lidem pomáhali, Fialův kabinet v tom lidi nechává samotné a nás jen válcuje,“ hřímala Schillerová. A tím zdaleka neskončila.
12.02.2022 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Petr Fiala (3916 článků) , Karel Fiala (218 článků)

Tománková dolovala z Fialy zásadní odpovědi. Narážela do zdi: „Pracujeme na tom. Nebudu to komentovat.“ Když to viděla Schillerová...

 
Exministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opřela do premiéra Petra Fialy, který v nedělní Partii na CNN Prima NEWS tepal bývalý kabinet a ostře kritizoval její neschopnost domluvit se anglickým jazykem. Jeho vláda je na tom podle něj po všech stránkách daleko lépe. Namísto toho, aby předestřel jasné plány, jak snížit deficit státního rozpočtu, měl podle ní nový předseda vlády výstup plný „výmluv, mlžení a neznalosti“. Zastání našel u exministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09).
02.01.2022 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3916 článků) , Miroslav Kalousek (7596 článků)

Bída a rozvrat. Schillerová to sečetla Fialovi. Číselně

 
Někdejší ministryně financí, poslankyně za hnutí ANO Alena Schillerová, ve svém komentáři o současné vládě Petra Fialy (ODS) nešetří kritikou. „Od jmenování vlády Petra Fialy uplynulo 50 dní. Pokud bychom její práci měli hodnotit z pohledu občanů České republiky a jejich každodenního života, zvládla toho opravdu hodně. Hodně pokazit,“ uvedla.
07.02.2022 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3916 článků)

Schillerové chybělo v projevu Fialy v EP řešení dopadů krize, Konečné chyběl sociální rozměr

 
Z dnešního projevu premiéra Petra Fialy (ODS) v Evropském parlamentu nevyplynulo, jaké kroky bude ČR během svého předsednictví prosazovat a ani to, co má být jeho cílem. ČTK to v reakci na projev řekla předsedkyně poslaneckého klubu opozičního hnutí ANO Alena Schillerová. Premiér podle ní téměř vůbec neřešil sociální dopady krize na občany. Sociální rozměr v projevu chyběl také europoslankyni a předsedkyni KSČM Kateřině Konečné, uvedla to v debatě českých europoslanců v CNN Prima News. Představitel SPD Ivan David uvedl, že poválečná obnova Ukrajiny nemá být hlavní prioritou. Europoslanci z ODS, KDU-ČSL a Pirátů projev ocenili.
06.07.2022 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (3916 článků) , Kateřina Konečná (387 článků) , Ivan Ivan (2458 článků) , David David (1326 článků) , David David (992 článků) , Ivan Ivan (36 článků)

Au. Po projevu je z Fialy boxovací pytel. A nemlátí ho zdaleka jen Babiš

 
Dnešní projev premiéra Petra Fialy (ODS) k ekonomické a politické situaci Česka budí na sociálních sítích rozporuplné reakce. Přestože část komentujících vnímá projev jako „vynikající“, zaznívají ve větší míře negativní reakce i od lidí, kteří běžně k současnému kabinetu nejsou příliš kritičtí. Mnozí se přitom pozastavují zejména nad Fialou kritikou předchozího Babišova kabinetu, jež zaznívala hned zkraje projevu a pokračovala i v jeho průběhu. „Velkorysé vládní PR,“ ozývá se. A nechybějí ani spekulace, zdali se projevem premiér nechtěl zbavit pozornosti kolem kauzy spojené s vládním STAN. Podle šéfredaktora MF DNES Jaroslava Plesla dnes k občanům od Fialy zazněl „hodně silnej signál“.
22.06.2022 21:20 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Plesl (382 článků) , Petr Fiala (3916 článků) , Jaroslav Fiala (125 článků)

Tohle fakt ne... Fialův projev spláchl Petr Holec rychle. Zděsil se

 
„Já se tomu nechci věnovat moc dlouho, protože tak nepříjemný a fraškoidní projev jsem od premiéra opravdu ještě neslyšel. ... Já to považuju za drzost od Petra Fialy, který ten projev zneužil, aby všechny socioekonomické problémy hodil na předchozí vládu Andreje Babiše (ANO).“ Komentátor Petr Holec zhodnotil projev k národu z úst Petra Fialy (ODS). Kritickými slovy nešetřil.
23.06.2022 07:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (24630 článků) , Petr Fiala (3916 článků)

Chlapec si krátil přestávku tancem jako Jackson, sklidil ovace celého stadiónu

 
Král popu Michael Jacskon byl neuvěřitelný tanečník a jeho krokové variace se snaží napodobit lidé na celém světě. Někteří více, někteří méně úspěšně. Pokusil se o to i malý chlapec během přestávky na baseballovém zápase Seattle Mariners v americkém Safeco Fieldu. Za svůj výkon však sklidil obrovské ovace, a stal se tak hvězdou zápasu.
10.07.2011 16:00 |

podobné články

Osobnosti: Michael Jackson (1754 článků) , Michael Jackson (658 článků) , Michael Jackson (658 článků)

Tyra Banksová je pod palbou kritiky za chválu příliš hubené dívky

 
Bývalá supermodelka Tyra Banksová, která je známá obhajobou "realistického zobrazování" ženského těla v médiích, se dostala pod palbu kritiky za chválu nesmírně hubené dívky v upoutávce na další sérii své reality show America's Next Top Model. Informoval o tom internetový server FOXNews.com.
14.08.2010 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Tyra Banks (59 článků)

Sestry Krainovy pod tlakem: Sprostá slova a urážky

 
Chválu a jenom chválu. To by chtěla číst u svých příspěvků na sociální síti Simona Krainová. Kvůli tomu, že používá aplikaci FaceApp, která z pěkné dívky umí vykouzlit sexbombu, dostává modelka palbu od fanoušků. Těm používání tohoto »vylepšováku« přijde trapné. Místo toho, aby se nad komentáři Simona povznesla, rozjela se sestrou útok.
31.05.2018 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Simona Krainová (2230 článků)

Slavná zpěvačka po chvále ukázala poporodní tělo: Konec falešným iluzím!

 
V sobotu vystoupila zpěvačka Halsey (27) v pořadu Saturday Night Live a za svůj výkon si vysloužila obrovskou chválu. Později se ale na sítích odhodlala k překvapivému kroku: ukázala, jak její tělo krátce po porodu vypadá, chválu odmítla a prohlásila, že nehodlá přiživovat falešné iluze.
17.10.2021 11:10 |

podobné články