Článek

Obří vodopád na Žižkově: Zeď paneláku ozdobila 40metrová malba, upozorňuje na pomíjivost věcí

 
Na Žižkově se po minikoněvech objevilo další umělecké dílo, kterého si nelze nevšimnout. Tentokrát v rámci Landscape festivalu jeden z umělců pomaloval přímo stěnu jednoho z ne příliš zachovalých panelových domů u Olšanského náměstí. Ten nyní zdobí 40 metrů vysoký Vodopád.
15.07.2020 10:50 |

podobné články

Podobné články

Jan Campbell: Marnost nad marnost

 
Název příspěvku představuje výraz pocházející z biblické knihy Kazatel. Cituji: Pomíjivost, samá pomíjivost, řekl Kazatel, pomíjivost, samá pomíjivost, všechno pomíjí. Citátem indikuji, že jakýkoli vzniklý problém je následkem čehosi nesprávného, špatného počínání a má své příčiny. Prvním úkolem nemocného člověka a tím i společnosti je najít ten bod, kde byla udělána chyba. Pomocí léků (člověku), podpůrných vládních a EU programů (podnikatelům) a včera zveřejněnou Vrbětickou pohádkou s cestujícími ruskými agenty po Evropě (určenou lidem bez rozumu) lze dosáhnout pouze utlumení projevů, ne však uzdravení. Je pouze otázkou času, kdy dojde ke zhoršení.
20.04.2021 07:40 |

podobné články

Největší malba v Česku zdobí průmyslovou halu u Prahy: Dílo má 5 000 metrů čtverečních

 
Nyní zdobí průmyslovou halu nedaleko pražského letiště největší malba v Česku. O dílo se postaral výtvarník Michal Škapa, který je mnohými přezdíván Tron. Malba má délku 350 metrů a na výšku 15 metrů. Celkově dílo zabírá neuvěřitelných 5 000 metrů čtverečních. Malba se tak stává největší v Česku a zároveň je jednou z největších maleb na světě vůbec, informovala společnost CTP Invest, které areál patří.
14.07.2020 14:15 |

podobné články

Češi 'objevili' nejvyšší vodopád světa. Nachází se v JAR

 
V učebnicích se sice píše, že nejvyšší vodopád na světě je Aalto Ángel ve Venezuele, nejspíš to ale neplatí. Ukazuje se, že o celé čtyři metry vyšší je vodopád Tugela v Jihoafrické republice, který byl dosud považován za světovou "dvojku". Přišli s tím čeští geodeti, kteří ho v listopadu přeměřili a zjistili, že místo  948 metrů má ve skutečnosti  983 metrů. 
13.12.2016 15:05 |

podobné články

Povodně oživily obří vodopád, který si nikdo ze starousedlíků nepamatuje

 
Velké povodně ve Velké Británii vyvolané bouří Desmond přinesly vyjma mnoha škod i jednu pozitivní věc. V chráněném území Yorkshire Dales totiž velká voda oživila vodopád, historicky známý jako Malham Cove. Ten si přitom nikdy z místních nepamatuje a existují o něm pouze historické záznamy.
08.12.2015 15:30 |

podobné články

12 důvodů, proč je peklo bydlet v paneláku. Psáno v paneláku...

 
Jsou věci, které o vás nevědí rodiče ani nejlepší kamarádi. A jsou pak i takové, které chcete nechat skutečně jen za zdmi svého soukromí. Jenže to byste tuhle zeď nesměli sdílet se sousedem. Se sousedem, se kterým bydlíte v paneláku.
28.10.2015 12:16 |

podobné články

Nejvyšší vodopád světa je "Ďáblova tlama". Chávez jásá

 
Venezuelský prezident Hugo Chávez nemá rád cokoli, co připomíná Spojené státy. Teď na to doplatil vodopád.
21.12.2009 07:25 |

podobné články

Osobnosti: Hugo Chávez (68 článků)

Nejvyšší vodopád na světě se zřejmě dočká přejmenování

 
Se svými 979 metry je venezuelský Angelův vodopád vůbec nejvyšší na světě. Nyní ale pravděpodobně zmizí ze světových map. Tamější prezident Hugo Chávez ho sice nehodlá zničit, ale chce ho přejmenovat na původní domorodé Kerepakupai-Meru. A přeje si, aby toto označení používali i geografové a turistické kanceláře.
22.12.2009 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Hugo Chávez (68 článků)

Krásná ledová podívaná: U Ústí zamrzl i vodopád!

 
Tuhý mráz sice dělá vrásky řidičům a silničářům, ale dokáže zároveň vykouzlit nádhernou scenérii, u které se kochají lidé z širokého okolí. Příkladem je třeba Vaňovský vodopád v Ústí nad Labem.
23.12.2009 05:05 |

podobné články

Silný vítr obracel vodopád směrem vzhůru

 
Pozoruhodný úkaz se podařilo zachytit turistům na výletě podél západního pobřeží Irska. Během nedávné bouře Desmond tam totiž foukal tak prudký vítr, že svou silou obracel vodopád, a voda tak chvílemi stříkala směrem vzhůru.
17.12.2015 05:05 |

podobné články

Zmrzlý vodopád vytvořil úchvatnou zimní scenérii

 
Návštěvníci severovýchodní čínské provincie Liao-ning se ve středu mohli nechat okouzlit výjevem z té nejkýčovitější zimní pohádky. Místní masivní vodopád se kvůli extrémně nízkým teplotám změnil na ledopád.
28.12.2015 14:25 |

podobné články

Mlha se valila ze svahu jako vodopád

 
Působivou podívanou si mohli minulý týden užít návštěvníci v čínském Národním parku Lu-šan. Mlha se tam z jednoho z kopců řinula jako mohutný vodopád.
01.03.2016 10:35 |

podobné články

Vodopád v ostrovním ráji popíral zásady gravitace

 
Pozoruhodný jev natočili filmaři dronem na ostrově Réunion. Silný vítr tam otočil vodopád.
04.03.2016 06:55 |

podobné články

VIDEO: Skrz mraky do jiných mikrosvětů. Vltavskou zdobí šílená velkoplošná malba, podívejte se

 
Stěna vnějšího atria u stanice MHD Vltavská se proměnila v obří mapu. Velkoplošná malba vznikla pod rukama Pavla Duška a Josefa Šmída na základě výtvarné soutěže Mural Art Vltavská, kterou letos zrealizovala MČ Praha 7 společně s Dopravním podnikem hl. m. Prahy.
10.12.2019 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pepa Šmída (2 články)

Pražany na Palmovce děsí bortící se zeď. Hrozí, že úplně spadne a někoho zraní: Praha 8 ji nechá zbourat

 
Pražané z Palmovky si zoufají. Opravte padající zeď, volají po pomoci města. Ta už roky v ulici U Balabenky chátrá zeď a pohromadě ji drží už jen drátěný plot. Chodce pak těsně u zdi upozorňuje nápis, že je chodník uzavřen.
16.01.2018 17:35 |

podobné články

Tak vypadá diamantová lady: Bočanová se ozdobila šperky za dva milióny a inkasovala za to statisíce

 
Mahulena Bočanová  (46) se ozdobila šperky, pro které by ženy vraždily. Super.cz byl u focení reklamy na diamanty, jejíž tváří se herečka stala, a spočítali jsme, že na sebe postupně navlékla náušnice, prsteny a hodinky v hodnotě dvou miliónů.
17.09.2013 06:00 |

podobné články

Osobnosti: Mahulena Bočanová (834 článků)

Lady Gaga ozdobila svého psa šperky a naštvala ochránce zvířat

 
Organizace na ochranu zvířat PETA obvinila popovou divu Lady Gagu z krutého zacházení se zvířaty. Zpěvačka totiž ozdobila svého psa šperky, vyfotila ho a snímky zveřejnila na Facebooku. Kromě ochránců to pobouřilo i část jejích fanoušků. 
20.06.2014 15:25 |

podobné články

Osobnosti: Lady Gaga (1436 článků)

Český Playboy ozdobila sexy misska (41) z Kamerunu. Má osm dětí a poslední rodila před 4 měsíci!

 
Titulní stránku březnového Playboye ozdobila kráska z Kamerunu Irene Major. A není to jen tak obyčejná dívka! Kráska je bývalou miss afrického Kamerunu, která je už osminásobnou maminkou. Posledního potomka přitom přivedla na svět teprve před čtyřmi měsíci.
14.04.2021 14:55 |

podobné články

Bolest, která vás „vyřadí“ ze života. Migrénu spustí i hluk či malba s pruhy

 
Bolest hlavy zná každý. Ale pokud někdo trpí migrénou, jedná se o mnohem závažnější onemocnění, které může člověka vyřadit z běžných aktivit i na 72 hodin. Spouštěčem může být stres, ale také hluk a dokonce malba s pruhy. Kdy byste se měli vydat k neurologovi?
25.04.2016 18:20 |

podobné články

Neuvěřitelné, ale tato malba vznikla už před 44 tisíci let

 
Nedávno objevená malba na zdi jeskyně je stará téměř 44 tisíc let. Dá se pokládat za nejstarší zobrazený příběh.
19.12.2019 22:30 |

podobné články