Článek

Obraz naprosté zkázy: Těla obětí koronaviru pálí v Indii na ulicích, nemocnicím došla lůžka i kyslík

 
Indie za poslední den zaznamenala 3293 úmrtí po nemoci covid-19 a více než 360 000 nově nakažených koronavirem. V obou případech jde o dosud nejvyšší denní údaje. Celková bilance zemřelých tím podle agentury Reuters přesáhla 200 000. Indie hlásí více než 300 000 nových případů infekce denně celý týden. Indické nemocnice se nadále potýkají s náporem pacientů s covidem-19 a musejí je odmítat, jelikož jim došly zásoby kyslíku a nemocniční lůžka. Mrtvé pálí v ulicích.
26.04.2021 09:55 |

podobné články

Podobné články

Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru?

 
Hezký obraz kultivuje téměř každý interiér a dodává mu patřičný břink. Mimo jiné se obraz podílí na duchovním obohacování člověka, jež v daném prostoru pobývá. Rozhodně se nemusí vždy jednat pouze o originální obrazy věhlasných autorů. Stejně tak blahodárně dokážou působit i reprodukce, plakáty nebo fototapety. Při výběru obrazu musíme zohlednit několik důležitých faktorů, které zajistí, že daný obraz padne do našeho interiéru jako ulitý a budeme s ním nad míru spokojení. Které faktory to jsou, si prozradíme v následujících řádcích. Správná velikost obrazu I levné obrazy do bytu nebo domu hrají důležitou roli. Bylo by chybné myslet si, že levný obraz v nejhorším někomu darujeme a koupíme si nový. Jak se praví – dvakrát měř a jednou řež. Při výběru vhodné velikosti vezmeme v potaz velikost stěny, kde bude obraz viset. Do malých místností se nedoporučuje věšet velké obrazy nebo vícedílné sestavy, jelikož na malých prostorách nemá velký obraz možnost vyniknout. Do malých místností či úzkých chodeb se hodí cik cak obrázky – tedy menší obrázky, kterých může být i více. Vícedílné obrazy nebo zajímavé abstraktní obrazy do domácnosti vyniknou ve větších prostorách, jako jsou haly, velké jídelny či prostorný obývák, kde zeď nepřekrývá nábytek. Abstraktní malba se zrodila jako všechno jiné, nutkavou potřebou dát vzniknout něčemu novému. Abstraktní obrazy zachycují pravý život a rytmus života v jednoduché, ale zároveň i složité formě, která dává naši mysli svobodu, jakou nelze najít nikde jinde, patrně jen v hudbě. Tyto obrazy budou zajímavým a originálním doplňkem každé domácnosti. Nabízejí nespočet motivů, tvarů, barev, vzorů a nikdy se neokoukají, vždy zaujmou něčím novým. Styl obrazu a motiv Pravdou je, že při výběru obrazu se meze nekladou a je zde prostor pro fantazii. Ovšem při výběru vhodného obrazu do té či oné místnosti je dobré vzít v potaz nejen jeho velikost, ale styl, aby ladil s interiérem a navzájem se doplnili. Vybírejte... Čtěte více Příspěvek Podle jakých kritérií vybírat obraz do interiéru? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
23.01.2017 09:00 |

podobné články

Covid mu vzal blízké. Potřebným ve zdecimované Indii pomáhá „kyslíkový muž“

 
Situace v Indii je nadále kritická, vše ztěžuje nedostatek kyslíku. Ten se pokusil vyřešit Šahnáwaz Šajch (32), kterému se v Bombaji a i v dalších částech země přezdívá „kyslíkový muž“. Také Šajcha pandemie koronaviru tvrdě zasáhla, přišel o své podnikání. Stál po boku nejlepšího přítele, kterému covid-19 zabil těhotnou sestru, při tom by jí pomohl právě kyslík. Šajch se rozhodl jednat a zajistit kyslík potřebným, jeho příběh přinesla stanice CNN.
12.05.2021 22:25 |

podobné články

Jak zlepšit držení těla

 
Špatné držení těla je problém, který se dotýká stále většího počtu lidí. Může za to především stále se rozmáhající trend sedavého zaměstnání, ale stejně tak i čas, který trávíme u televize nebo počítače. Kdekdo by si možná mohl myslet, že vadné držení těla je problém pouze estetický, ale není to pravda. Máte-li špatné držení těla, pak tím ovlivňujete nejen to, jak vypadáte, ale především si zaděláváte na celou řadu zdravotních obtíží. Zlepšit si držení svého těla přitom není vůbec složité. Nejlepší na tom je, že je to všechno tak jednoduché, ale výsledky jsou fenomenální. V dnešním článku vám poradíme, jak na to. Jak zlepšit držení těla Pokud si nedáte záležet na správném držení těla, zaděláte si na nepříjemné zdravotní problémy. Patří mezi ně především bolesti zad, bolesti hlavy nebo krční páteře. Měli byste se snažit držet tělo ve správné poloze za jakékoli situace, tedy nejen při chůzi, ale i při sezení u stolu, při práci na počítači nebo jízdě v autě. Na následujícím videu se můžete podívat, jak zlepšit držení vašeho těla. Uvidíte, že na tom vůbec nic není. Zpočátku můžete pociťovat mírné nepohodlí, případně tah v oblasti zad. Nebojte se, tyto pocity brzy odezní. Čím rychleji se naučíte držet své tělo ve správné poloze, tím rychleji vám to přijde přirozené a tyhle pocity zmizí. Na videu se dozvíte, jak zlepšit držení svého těla v několika pozicích. Rozhodně nepodceňujte pozici, ve které stojíte nebo sedíte. Příspěvek Jak zlepšit držení těla pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
28.11.2017 08:55 |

podobné články

Nemocnicím zůstanou lůžka a plicní ventilátory ze státních rezerv. I po konci nouzového stavu

 
Lůžka a plicní ventilátory, které nemocnicím zapůjčila Správa státních hmotných rezerv (SSHR), budou moci v těchto zařízeních zůstat i po případném skončení nouzového stavu, a to dalších 12 měsíců. V neděli o tom na mimořádném jednání rozhodla vláda, řekl dnes ČTK předseda SSHR Pavel Švagr. Bez tohoto rozhodnutí kabinetu by se podle něj podle zákona muselo příslušné vybavení vrátit do 60 dní po skončení nouzového stavu.
15.02.2021 10:05 |

podobné články

„Nejčernější dny mého života.“ Z covidového hororu v Indii šla do kolen i reportérka CNN

 
Obrovské davy tísnící se před nemocnicemi, těla obětí koronaviru a pohřební hranice v ulicích měst, to byly hlavní obrázky vypovídající o apokalyptické druhé vlně covidu-19 v Indii. Tyto záběry šokovaly celý svět, dokonce i novináři prožívali těžké chvíle, když měli o peklu v Indii informovat. Korespondentka stanice CNN z Indie Vedika Sudová to označila za „nejčernější dny svého života“.
08.06.2021 10:10 |

podobné články

Bulovka vyčlení další lůžka pro covidové pacienty, JIP je obsazena z 13 procent

 
Pražská Nemocnice na Bulovce vyčlení postupně další lůžka pro pacienty s koronavirem. Zatím jich má ale dostatek. Lůžka na jednotce intenzivní péče (JIP) jsou obsazena ze 13 procent, ostatní lůžka pak z 15. Podle ředitele nemocnice Jana Kvačka se lidé nemusí bát chodit na vyšetření, pacienti s covidem jsou umístěni v samostatných pavilonech.
15.10.2020 10:55 |

podobné články

Obraz totální zkázy: Fotky českého města West, které zničil výbuch, PŘED a PO

 
Obraz totální zkázy. Co byly domy, jsou jen hromady třísek, z aut jsou nepojízdné ohořelé vraky, nespočet rodin přišlo o střechu nad hlavou. Tak vypadá po ničivém výbuchu české městečko West v americkém Texasu, které včera zničila obrovská exploze továrny na hnojiva.
19.04.2013 12:15 |

podobné články

„Jako v hororovém filmu.“ Zoufalí Indové shání pro blízké léky a kyslík, umírají celé rodiny

 
Nová vlna pandemie covidu-19 srazila Indii na kolena, denně přibývají statisíce nakažených a přeplněné nemocnice už se nedokážou postarat o nové pacienty. Indické rodiny tak musejí shánět lékařskou péči, medikamenty nebo kyslík na vlastní pěst, pokud potřebuje pomoc někdo z příbuzenstva, a ze zoufalství se obracejí na překupníky, případně zkoušejí štěstí na sociálních sítích. Své zkušenosti popsali britskému deníku The Guardian.
29.04.2021 16:15 |

podobné články

Obraz naprosté zkázy: Ida má v USA už přes 50 obětí, nad oceánem se formuje další hurikán

 
Šest dní poté, co hurikán Ida, jenž byl provázen větrem o rychlosti 240 kilometrů za hodinu, udeřil na americkou pevninu, se nejhůře zasažené oblasti Louisiany stále jen s obtížemi vracejí k běžnému životu. Bez elektřiny jsou desítky tisíc lidí a odborníci se obávají, že škody po bouři zhorší i nepolevující epidemii koronaviru, píše agentura AP a zpravodajský server BBC.
04.09.2021 12:30 |

podobné články

Jan Lepič: Pohled pacienta zdravotnického zařízení

 
Od 1. února jsem byl 23 dní hospitalizován v jednom ze zdravotnického zařízení, které je v nejvíce ohroženém kraji covidem v ČR. Důvodem mé hospitalizace byl chirurgický problém. Přesto při přijetí byl u mne covid zjištěn, a tak jsem byl umístěn na lůžko v odděleném pokoji s ostatními pacienty s covidem. Po operaci jsem byl přeložen na internu, opět do pokoje určeného pro pacienty s covidem. Můj průběh nemoci byl spíše lehčí, nepotřeboval jsem kyslík a byl jsem léčen podáváním léků. Někteří pacienti na tom byli hůře, bez kyslíku se neobešli a postupně byli převezeni do jiných zdravotnických zařízení. O těchto převozech v prvním týdnu února masivně informovala i média. Podle sestřiček se postupně uvolnilo asi 8 míst na oddělení. Zdravotnický personál velice rychle všechna lůžka desinfikoval, převlékl a připravil pro nové pacienty. Lůžka byla do večera již opět plně obsazena, ale o závažnosti pacientů nemohu nic říci. Pro chirurgické komplikace jsem byl převezen zpět na chirurgii, kde jsem zůstal až do svého popuštění.
26.02.2021 16:45 |

podobné články

Heger vezme peníze nemocnicím bez lékařů, chce audity

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09) chce dojednat se zdravotními pojišťovnami, aby po 1. březnu platily méně nemocnicím, které kvůli masovým odchodům lékařů omezí péči. Ušetřené peníze by měly poslat nemocnicím a ambulancím specialistů, kteří se o pacienty navíc postarají.
04.01.2011 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Heger vykompenzuje nemocnicím vyšší DPH. Přidá jim až pět miliard

 
Ministr zdravotnictví Leoš Heger připustil, že zohlední růst DPH, až se bude rozhodovat o platbách nemocnicím na příští rok. Zvýšení DPH by tak nemocnicím zaplatily zdravotní pojišťovny.
19.08.2011 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1275 článků)

Vy ještě jíte rukama? divila se Oprah Winfreyová v ignorantském pořadu o Indii

 
Americká moderátorka Oprah Winfreyová sice vydělává milióny, ale ve svém pořadu neprokázala, že by byla příliš chytrá. Indové její "speciál" o Indii nepochopili, ale i americká média ji zahrnula přívalem kritiky. Její postřehy z miliardové země považují mnozí za ignorantské a nafoukané. Oprah Winfreyová navštívila Indii v lednu a natočila o tom dvoudílný pořad, který se v Indii vysílal až teď.
25.07.2012 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Oprah Winfrey (198 článků)

Indové nestačí pálit mrtvé, beznaděj se prohlubuje. Proč je to problém pro celý svět?

 
Ve Spojených státech či Británii si nově naočkovaní užívají, že mohou konečně navštívit své příbuzné. V Indii rodiny počítají mrtvé. Nemocnice odmítají pacienty, jak jim dochází lůžka i kyslík, přírůstky nakažených koronavirem denně lámou rekordy. Indická krize má ovšem globální dopad, varuje analýza CNN.
01.05.2021 05:50 |

podobné články

Chystejte covidová lůžka, nařídilo ministerstvo nemocnicím

 
Ministerstvo zdravotnictví nařídilo nemocnicím omezit neakutní péči, musí navyšovat kapacity pro pacienty s covidem-19. Česko ve středu zaznamenalo rekordní přírůstek nakažených za den.
30.12.2020 17:50 |

podobné články

Očkování je pomalé, na podzim čekejme další vlnu. Nemocnicím se uleví až o Vánocích, odhaduje primář, který jako první léčil Čechy s covidem

 
České nemocnice sužuje rekordní počet těžce nemocných pacientů s nemocí covid-19. Speciální péči potřebuje přes 1 500 lidí. Roste také podíl pozitivních testů, je jich více než 33 procent. V zemi se dál šíří britská mutace viru. Pardubický kraj už nemá pro covidové pacienty žádná volná lůžka intenzivní péče. A světlo na konci tunelu je v nedohlednu. „Očkování je pomalé, bude další vlna na podzim,“ uvedl v pořadu Interview ČT24 Pavel Dlouhý, primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, kde loni izolovali první pozitivně testované pacienty. Nemocnicím se podle jeho odhadů uleví až před Vánoci.
02.03.2021 20:00 |

podobné články

Řeka vyplavila těla obětí covidu. Zvláště znepokojivá mutace, obává se WHO Indie

 
Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes zařadila variantu koronaviru poprvé objevenou loni v Indii na seznam zvláště znepokojivých verzí viru s celosvětovým dopadem. Podle předběžných dat je nakažlivější a některé údaje poukazují rovněž na to, že by mohla být schopna obcházet imunitu získanou po očkování. V Indii mezitím učinili hrůzný nález. Voda vyplavila na severu Indie na břeh řeky Gangy těla desítek lidí, kteří pravděpodobně podlehli covidu-19.
10.05.2021 20:20 |

podobné články

Státní správa hmotných rezerv: Lůžka či plicní ventilátory mohou pomáhat v nemocnicích i po skončení nouzového stavu

 
Na základě usnesení vlády ze dne 14. 2. 2021 mohou lůžka nebo plicní ventilátory zapůjčené nemocnicím ze Správy státních hmotných rezerv zůstat v těchto zařízeních i po skončení nouzového stavu, a to 12 měsíců.
13.03.2021 19:35 |

podobné články

Jiřího Krampola po očkování proti covidu převezli do nemocnice: Dávali mu kyslík a kapačky!

 
Když herec Jiří Krampol (82) podstoupil v půlce února očkování proti koronaviru, po druhé dávce vakcíny se chlubil, že nežádoucí účinky na sobě nepozoruje. Měl prý pouze trochu teplotu a cítil únavu. Záhy se však všechno změnilo a on musel na několik dní do nemocnice, kde dostával kapačky a kyslík!
27.02.2021 11:55 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Krampol (937 článků)