Článek

Obnova Vřídelní kolonády se protáhne

 
Rekonstrukce Vřídelní kolonády v Karlových Varech, která se ocitla v havarijním technickém stavu, se zhruba o rok protáhne. Práce za v souhrnu asi 42 miliony korun by měly být dokončeny do zahájení lázeňské sezony v příštím roce. Původně se přitom počítalo, že se všechno stihne již před zahájením té letošní.
01.07.2020 09:50 |

podobné články

Podobné články

Vřídelní kolonáda vyjde na 40 milionů

 
Na zhruba 40 milionů korun vyjde odstranění havarijního stavu Vřídelní kolonády v Karlových Varech, zajištění jímání a rozvodů vřídelní vody, tedy výměna krenotechnologie v podzemí kolonády, a vybudování nových podlah, prosklení a stropů ve vřídelní síni. Práce mají být dokončeny do zahájení lázeňské sezony v květnu příštího roku.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

Zbourají Vřídelní kolonádu? Rozhodne referendum!

 
Kde bude tryskat Vřídlo, nejznámější český léčivý pramen? O osudu vřídelní kolonády rozhodnou lidé v referendu. Vypsala ho karlovarská radnice, hlasovat se bude v lednu.
21.10.2017 05:05 |

podobné články

Vaněk (TOP 09): Nechceme další komisi zabývající se Vřídelní kolonádou

 
Jednání Zastupitelstva města Karlovy Vary projednalo celkem 36 bodů, několik z nich bylo hlasujícími zastupiteli v bohaté diskuzi připomínkováno a následně i v řádném hlasování zamítnuto. Jedním se zamítnutých bodů jednání bylo i zřízení desetičlenné komise zabývající se problematikou obnovy a rekonstrukce Vřídelní kolonády.
26.01.2018 07:35 |

podobné články

Vřídlo v Karlových Varech bude dočasně tryskat jinde

 
Symbol Karlových Varů, Vřídlo, bude nutné kvůli špatnému technickému stavu podlahy kolonády přesunout provizorně na jiné místo, než kde doteď tryskalo. Statika podlah části Vřídelní kolonády od minulého roku nedovolí, aby se návštěvníci dostali k tryskajícímu Vřídlu. Jeho provizorní přesun by to umožňoval.
29.01.2016 07:15 |

podobné články

Karlovy Vary stěhují legendární Vřídlo ven. 14tunová mísa už je na místě

 
Vřídlo v Karlových Varech tradičně tryskalo v zastřešené kolonádě. Ta bude ale kvůli havarijnímu stavu minimálně rok zavřená, návštěvníci se ale dočkají oblíbené atrakce města venku. Před Vřídelní kolonádu už město usadilo novou betonovou mísu. Kvůli přesunu čtrnáctitunového kolosu byla v neděli ve Vřídelní ulici zastavena doprava. Šestimetrovou mísu usadili stavaři na místo s pomocí jeřábu.
10.04.2016 15:35 |

podobné články

Statik uzavřel v Karlových Varech přístup k Vřídlu

 
Z bezpečnostních důvodů zakázal statik přístup k tryskajícímu Vřídlu ve Vřídelní kolonádě v centru Karlových Varů. Důvodem je poškozená podlaha, která musela být v podzemní části kolonády zajištěna trámy.
31.12.2015 04:00 |

podobné články

Bruštík (ANO): Špatný stav Vřídelní kolonády není důsledkem nečinnosti současného vedení města

 
Vyjádření prvního náměstka primátora Čestmíra Bruštíka k prohlášení Jiřího Kotka
21.02.2016 20:21 |

podobné články

Plamínková (STAN): Obnova Stromovky pokračuje

 
Rada hl. m. Prahy na doporučení odborné komise schválila vítěze veřejné zakázky s názvem „Obnova centrálního prostoru Královské obory Stromovka“. Dodavatelem bude Společnost PSS Bohemia a Lesopol - Obnova centrálního prostoru Královské obory Stromovka, jejímiž společníky jsou: PSS Bohemia, s r.o., a Lesopol s r.o. Nabídková cena zakázky je přes 24 milionů korun a termín zhotovení 92 kalendářních dnů.
24.05.2017 06:30 |

podobné články

Požár u kolonády: V Mariánských Lázních shořel hotel

 
Hasičské sirény probudily spící lázeňáky. V blízkosti kolonády v Mariánských lázních se zpívající fontánou hořel bývalý hotel. Špatný stav budovy navíc ohrozil na životě jednoho z hasičů. „Propadlo se pod ním schodiště a po pádu utrpěl zranění. Musel být převezen do nemocnice,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal.
02.11.2014 14:45 |

podobné články

Léčba Parise z New Jersey po operaci kolena se protáhne

 
Léčba hokejového útočníka Zacha Pariseho z New Jersey po operaci kolena se o měsíc protáhne.
25.12.2010 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Zach Parise (4 články)

Termín přijetí zákona o státním zastupitelství se zřejmě ještě protáhne

 
Termín přijetí zákona o státním zastupitelství, díky němuž by měl vzniknout nový úřad pro boj s korupcí, se pravděpodobně protáhne. Ministerstvo spravedlnosti, které za exministra Jiřího Pospíšila (ODS) předložilo věcný záměr zákona vládě, podle místopředsedkyně vlády a předsedkyně vládního výboru pro boj s korupcí Karolíny Peake (LIDEM) znovu otevírá otázky, které již byly vyřešeny. ČTK o tom dnes informoval mluvčí LIDEM Miloš Skácel.
24.09.2012 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (2101 článků) , Jiří Pospíšil (2101 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Oprava trati v Bělohorské ulici v Praze se protáhne o dva týdny

 
Oprava tramvajové trati v Bělohorské ulici v Praze 6 se protáhne zhruba o dva týdny do poloviny září. Původně měla být trať dokončena na konci srpna. Důvodem zpoždění jsou neočekávané technické komplikace s přeložkami elektrických kabelů, řekl dnes ČTK mluvčí dopravního podniku Jiří Štábl. Kvůli rekonstrukci kolejí se v ulici v okolí křižovatky na Vypichu denně tvoří kolony aut.
21.08.2014 13:45 |

podobné články

Na Lipně se protáhne sezóna až do Velikonoc

 
Díky velmi příznivým podmínkám se lyžařská sezóna ve Skiareálu Lipno protáhne až do velikonočních svátků. Na sjezdovkách je stále až půl metru sněhu a lyžaři se mohou těšit na mimosezónní slevy i hlavní hit sezóny sjezdovku Vyhlídku s atraktivním terénem.
10.03.2016 08:55 |

podobné články

Oprava stanice metra B Jinonice se protáhne: Práce skončí až 23. srpna

 
Metro zastaví v Jinonicích až na konci srpna. Oprava se protáhne do 23. srpna, původně měla být stanice zprovozněna v příštím týdnu v pondělí. Zpoždění způsobilo větší množství průsaků, než kolik dopravní podnik předpokládal. Náklady na opravu mají být zhruba 145 milionů korun.
02.08.2017 10:50 |

podobné články

Tereza H. (21) zadržená v Pákistánu vypadá zle: Protáhne se to, tvrdí advokát!

 
Tereza H., která byla zadržena na letišti v Pákistánském Láhauru s 9 kily heroinu, zažívá ve vězení perné chvíle. Měla prohlásit, že podmínky ve vězení jsou otřesné. Navíc si stěžuje na stravu, která obsahuje hodně pečiva a Tereza pomaličku tloustne. Její právník Čaudhrí Džavád Zafar prozradil, že vyšetřování se zřejmě protáhne. Proč?
06.02.2018 12:15 |

podobné články

Rekonstrukce knihovny v Žatci se protáhne kvůli dřevomorce

 
Žatec (Lounsko) 3. července (ČTK) - Rekonstrukce knihovny v Žatci se zřejmě protáhne do podzimu. Důvodem je výrazné napadení dřevěných konstrukcí dřevomorkou, které se ukázalo po odkrytí krovů a stropů. Investice, která měla být původně hotova v létě, se kvůli nutným vícepracím také prodraží, uvedlo vedení města na tiskové konferenci.
03.07.2018 12:45 |

podobné články

Uzavírka Přímětické ve Znojmě se protáhne: Auta i chodci mají smůlu až do jara

 
Přímětická ulice zůstane ve Znojmě uzavřená kvůli stavbě mostu na silničním obchvatu déle, než se očekávalo. Uzavírka trvající od července měla skončit 8. prosince, protáhne se ale až do jara.
29.11.2018 15:20 |

podobné články

Nekonečné Čapí hnízdo: Vyšetřování se znovu protáhne, policie žádá pomoc za hranicemi

 
Vyšetřování kauzy Čapí hnízdo, ve které čelí premiér Andrej Babiš (ANO) obvinění z dotačního podvodu, se opět protáhne. Kriminalisté totiž požádali o právní pomoc v zahraničí. Dosud měli detektivové čas na uzavření případu do konce srpna, lhůta se jim prodlužovala už dřív. Informují o tom servery SeznamZpravy.cz a iROZHLAS.cz.
27.08.2020 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20098 článků)

Karlovarské oplatky jsou ryze českou pochutinou, potvrdil Brusel

 
Karlovy Vary po šesti letech soudních tahanic získaly zeměpisné označení svých oplatek. Verdikt Evropského soudu nepříjemně zaskočil Němce a Rakušany, kteří oplatky stejného názvu vyráběli ve svých zemích. K pravým oplatkám by však potřebovali také karlovarskou vřídelní vodu, která představuje nenahraditelnou ingredienci této ryze české pochoutky.
26.05.2011 23:20 |

podobné články