Článek

Oblohu nad USA rozzářily pozoruhodné světelné sloupy

 
Po celém severu USA mohli lidé díky třeskuté zimě sledovat pozoruhodný úkaz. Na mnoha místech oblohu rozzářily světelné sloupy stoupající k nebesům. I když jde o výjev jako ze sci-fi filmu, o invazi mimozemšťanů se naštěstí nejedná.
15.02.2021 14:35 |

podobné články

Podobné články

OBRAZEM: New York vyslal k nebi světelné sloupy připomínající Dvojčata

 
Dvojici reflektorů zaměřenou k nebi rozsvítili v sobotu večer východoamerického času (v neděli nad ránem našeho času) v New Yorku. Světelné sloupy symbolizují Twin Towers (Dvojčata).
12.09.2010 09:15 |

podobné články

Chlapce (16) zavalily uvolněné sloupy. Je ve vážném stavu

 
Šestnáctiletého chlapce zavalily v pondělí na Šumpersku naskládané dřevěné sloupy elektrického vedení. Podle policistů chlapec sloupy uvolnil a ty se poté ze svahu sesunuly. Utrpěl vážné poranění hlavy, na místě zasahovali záchranáři s vrtulníkem, řekl mluvčí policie Josef Bednařík.
14.08.2012 11:25 |

podobné články

V Trenčíně musí řidiči objíždět dva sloupy uprostřed silnice

 
Ve slovenském městě Trenčíně musí řidiči po rekonstrukci silnice objíždět dva betonové sloupy. Nový asfalt položili dělníci v pondělí, v úterý už tam mají jezdit auta. Sloupy však odstraní až v polovině srpna.
05.08.2014 10:00 |

podobné články

Most přes Moravu rozzářily stovky svíček

 
Stovky svíček rozzářily v úterý večer portálový most v Kostelanech nad Moravou na Uherskohradišťsku. Při jejich zapalování se místní i lidé ze širokého okolí na Boží hod vánoční scházejí už více než 20 let. Hořící svíčky vytvářejí na mostě světelný obrazec, který je každý rok jiný, řekli autoři happeningu Kateřina Závodová a Pavel Smělík.
25.12.2018 21:10 |

podobné články

SVĚTELNÁ SHOW: Stovky světel rozzářily vysokoškolské koleje v Brně

 
Vysokoškolské koleje VUT v Brně se včera večer rozzářily pestrobarevnou světelnou show. Gradovaly tak oslavy toho, že se jim podařilo získat titul kolej roku a studenti to pořádně rozjeli.
17.04.2014 21:10 |

podobné články

Vltavu rozzářily lodičky štěstí

 
V sobotu večer rozzářily Vltavu v Praze tzv. lodičky štěstí, které vypustili lidé na podporu pomoci onkologicky nemocným pacientům. Jedná se o druhý ročník akce.
24.10.2019 10:35 |

podobné články

Litevské řidiče ohrožují sloupy elektrického vedení přímo uprostřed silnice

 
Nad některými konstrukčními výtvory na silnicích zůstává rozum stát. Svou kuriozitu má i městečko Pagégiai v Litvě. Cestou na místní nádraží se totiž z ničeho nic před řidiči objevují sloupy elektrického vedení zabudované doprostřed silničního pruhu.
15.11.2011 16:50 |

podobné články

V Litvě mají sloupy elektrického vedení přímo uprostřed silnice

 
Nad některými konstrukčními výtvory na silnicích zůstává rozum stát. Svou kuriozitu má i městečko Pagégiai v Litvě. Cestou na místní nádraží se totiž z ničeho nic před řidiči objevují sloupy elektrického vedení zabudované doprostřed silničního pruhu.
15.11.2011 20:00 |

podobné články

Při západu slunce na Filipínách byly spatřeny hned tři vodní sloupy

 
Při sobotním západu slunce na Filipínách se podařilo zachytit zajímavý přírodní jev. Hned tři vodní sloupy vedle sebe se vzepnuly nad moře a skýtaly tak místním obyvatelům epickou podívanou. Ta trvala asi pět minut, než se vodní smršť rozptýlila.
31.05.2020 15:40 |

podobné články

KURIOZNÍ KRÁDEŽ MĚDI! Zloději pokáceli sloupy elektrického vedení!

 
Zloději kovů během noci na pátek zase o něco posunuli hranice lidské představivosti. V Onšově na Znojemsku rovnou pokáceli sloupy elektrického vedení, aby se dostali k měděným drátům.
03.09.2011 22:25 |

podobné články

Vichr lámal v Olomouckém kraji stromy, vyvracel sloupy a odnesl i střechu

 
Silný vítr zaměstnal v sobotu hasiče v Olomouckém kraji. Vyjížděli k desítkám událostí, které s ním byly spojeny. Jednalo se o vyvrácené stromy, sloupy elektrického vedení. Vichr odnesl odpoledne i část střechy z objektu na okraji Olomouce.
01.04.2012 20:51 |

podobné články

Tajfun Koppu pustoší Filipíny: Vítr porazil sloupy elektrického vedení

 
Přes Filipíny se prohání tajfun Koppu (japonsky hrnek), který je nebezpečný zejména tím, jak pomalu se pohybuje. Bouři doprovází silné lijáky a vítr, který v poryvech dosahuje až 210 kilometrů v hodině. Vichr na mnoha místech porážel stromy a sloupy elektrického vedení a způsobil přerušení dodávek elektřiny a telefonické spojení. Žádné oběti zatím nejsou hlášeny.
18.10.2015 09:20 |

podobné články

Útok na Krym: Dva miliony lidí bez elektřiny, někdo odpálil sloupy

 
Ruskem anektovaný Krym se v noci na dnešek ocitl bez dodávek elektrické energie z Ukrajiny, ruské ministerstvo pro mimořádné situace vyhlásilo na poloostrově nouzový stav. Informovala o tom agentura Reuters. Ruská média uvádí, že sloupy elektrického vedení na ukrajinské straně byly odpáleny.
22.11.2015 09:00 |

podobné články

Reklamní sloupy plné komunistické propagandy v ulicích Prahy: Neobvyklá výstava připomíná únor 1948

 
Prahu v posledních dnech zaplavily plakátové sloupy. Programy divadel a kin na nich ale nalepeny nejsou. Jedná se o venkovní výstavu, která připomíná propagandu února 1948. Objevíte je na Smíchově, v Dejvicích, na Žižkově i na Kampě před Lichtenštejnským palácem.
09.03.2018 12:25 |

podobné články

Nebezpečná zábava málem uřízla Jarmilce (5) hlavu: Na hřišti byl mezi sloupy natažený provázek

 
Malá Jarmilka z Jindřichova Hradce si nevinně hrála s kamarádem ze školky. Na dětském hřišti si však nevšimla tenkého lana, které někdo pevně natáhl mezi sloupy. Poranila si krk a rozbila si hlavu. Zda šlo o dětskou neopatrnost či sadistický žert, vyšetřuje policie.
24.04.2018 19:05 |

podobné články

Bouře povalila sloupy elektrického vedení těsně před projíždějícím autem

 
Dramatické momenty si minulý čtvrtek prožil řidič, kterého v thajském Lopburi zastihla bouře. Sloupy elektrického vedení nevydržely nápor větru a deště a popadaly v gejzírech jisker a oslnivých záblescích na zem.
12.05.2020 14:35 |

podobné články

Česko zasáhly zimní bouřky, bez proudu jsou tisíce lidí. Sněžit bude i v nížinách

 
Českem přechází studená fronta, která v úterý přivála nad území republiky i zimní bouřky. Blesky už rozzářily oblohu na Chebsku, Ústecku, Liberecku, Plzeňsku, ve Středočeském kraji a v Praze. Rychlost větru dosahuje až 70 km/h a bez proudu jsou kvůli němu tisíce lidí. Ve středu začne sněžit nejenom na horách, ale i v nížinách.
28.01.2020 17:46 |

podobné články

Noční oblohu rozzářila letící ohnivá koule

 
Velice jasný meteor rozzářil v úterý noční oblohu nad USA. Konkrétně byl k vidění nad státy New York, Ohio a Pensylvánie, informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).
19.02.2015 19:55 |

podobné články

„Nesmíme zhasnout!“ Zavřená divadla přes noc rozsvítila „majáky kultury“, podívejte se

 
Po Praze celou noc mohli lidé spatřit světelné sloupy stoupající k nebi. Rozsvítily se již v pondělí večer na místech, kde by se za normálních okolností hrálo divadlo, konaly vernisáže, promítaly filmy nebo hrály koncerty a kde nyní sály a pódia zejí prázdnotou. Kulturní instituce mají kvůli epidemii nemoci covid-19 zavřeno. Umělci upozňují, že se nejdná o protest proti vládě, ale smybolickou připomínku toho, že kultura tu pořád je a opět se vrátí.
13.10.2020 11:45 |

podobné články