Článek

Oblaka dýmu nad Břevnovem: Hasiči vyráželi k fotbalovému hřišti, hořela přilehlá budova

 
V místech, kde se většinou prohánějí fotbalisté a honí merunu z jedné poloviny hřiště na druhé, se v pátek odpoledne začala valit mračna dýmu. V Tomanově ulici na pražském Břevnově začala hořet nevyužívaná budova poblíž jednoho z tamních sportovišť. V objektu se údajně měli dříve zdržovat bezdomovci.
31.01.2020 15:10 |

podobné články

Podobné články

Oblak dýmu z požárů v Austrálii oběhne zeměkouli, tvrdí NASA. Svět něco takového nepamatuje

 
Kouř z australských masových požárů dosahuje takových rozměrů, že oběhne zeměkouli. Informovala o tom americká NASA. Během několika následujících dní se tak nad Austrálii vrátí oblaka dýmu, která mají za sebou doslova „cestu kolem světa“. Takový netradiční jev experti podle svých vyjádření ještě nepamatují. Informuje o tom stanice ABC.
13.01.2020 22:05 |

podobné články

V Nemocnici Na Bulovce zasahovali hasiči: Hořela tu budova určená k demolici

 
Hasiči zasahovali v sobotu od desáté hodiny v areálu nemocnice Bulovka. Hořela tam jednopodlažní budova, která je určena k demolici. Na místě je v tuto chvíli šest jednotek profesionálních a tři jednotky dobrovolných hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň poplachu, tedy střední požár. Oheň neohrozil chod nemocnice. Nikdo nebyl podle hasičů zraněn.
15.04.2017 10:45 |

podobné články

VIDEO: Škoda za 200 milionů a strach! V Lanškrouně hořela budova TESLY

 
VIDEO: V Lanškrouně hořela budova bývalé TESLY LANŠKROUN. Na místě zasahovalo několik hasičských jednotek. Okolní ulice byly uzavřeny. Škoda je 200 milionů korun.
20.04.2014 15:45 |

podobné články

Dvě stě padesát hasičů zasahovalo v Letech. Po 21 hodinách oheň zkrotili

 
Členové hasičského sboru mají za sebou 21 vyčerpávajících hodin. V Letech u Prahy hořela od sobotního noci hala se 600 tunami elektroodpadu. V neděli ráno v 5.41 byl požár pod kontrolou, tedy po deseti hodinách od hlášení. Později statik rozhodl, že budova není stabilní a musí se zbourat. Kvůli toxickému dýmu vydali hasiči do 14:30 doporučení, aby Pražané nevětrali.
10.11.2018 21:30 |

podobné články

Obrovský požár uprostřed sídliště v Karlových Varech. Lidé se děsili pekelného praskotu

 
Hutný sloup černého štiplavého dýmu se valil na konci týdne přes sídliště Růžový Vrch v Karlových Varech. Nad blízkým vlakovým nádražím hořela budova bývalé restaurace.
20.02.2018 09:05 |

podobné články

Pražské Vysočany jsou v plamenech. Hoří v areálu bývalé ČKD

 
Pražské Vysočany zahalily oblaka kouře. Hoří tam v tovární hale v bývalé ČKD, která se nachází mezi stanicemi metra Kolbenova a Vysočanská. Sloup dýmu je vidět prakticky z mnoha míst v Praze. Podle předběžných informací se to zatím obešlo bez zraněných. Městská část nabádala občany, aby se nechodili na požár dívat. Situaci komplikují tlakové lahve, které jsou stále v hale. Hasiči se obávají jejich exploze. Pracovat budou zřejmě dlouho do noci. 
22.08.2015 21:51 |

podobné články

U Benátek nad Jizerou hoří skládka, oblaka dýmu halí nebe

 
U Benátek nad Jizerou hoří skládka. Na místo vyjelo pět jednotek hasičů.
01.05.2009 13:10 |

podobné články

Jak se žhavý popel ze sopky šíří Evropou

 
Z islandské sopky vysoké 1666 metrů stále stoupají mohutná oblaka žhavého popela. Sopka minulý týden ve středu prudce vybuchla a začala do vzduchu vypouštět oblaka sopečného popela, který během následujících dnů zahalil téměř celou Evropu. Musel tak být zastaven letecký provoz nad většinou starého kontinentu. Lidem se tak naskytl fascinující pohled, za který jsou mnozí turisté ochotni platit desítky tisíc korun.
20.04.2010 05:20 |

podobné články

V Praze hořela historická památka: V ohrožení obrazy za miliony

 
Těžký úkol měli před sebou v noci pražští hasiči. Na Národní třídě hořela významná historická budova Topičův dům, v níž sídlí výstavní síň s velmi drahými uměleckými díly. Neštěstí nakonec odnesla pouze střecha, nikdo nebyl zraněn.
27.03.2013 07:25 |

podobné články

V Bratislavě vybouchla budova a zřítila se. Hasiči prohledávají sutiny

 
AKTUALIZOVÁNO. Ve slovenské Bratislavě mají hasiči od rána plné ruce práce. Krátce po osmé se tam totiž zřítila pětipatrová budova s garážovými stáními. Policie zatím neví, proč budova spadla.
02.07.2012 14:05 |

podobné články

Moskevské metro zahalil dým. Kvůli požáru evakuovali hasiči 4500 lidí

 
V jedné ze stanic moskevského metra dnes vypukl požár. Podle agentury Interfax bylo kvůli hustému dýmu evakuováno kolem 4500 lidí. Údaje o počtu raněných se různí, zatím sahají od 12 po 31 osob, z toho dvě musely být hospitalizovány; lidé pocítili nevolnost poté, co se nadýchali dýmu. 
05.06.2013 09:10 |

podobné články

Na nočním nebi lze spatřit svítící oblaka

 
Na noční obloze bylo v posledních dnech opakovaně možné pozorovat noční svítící oblaka (NLC). Jev nazývaný někdy polární mezosférický oblak nebo noctilucent vzniká v horní části atmosféry za velmi specifických podmínek a vyskytuje se jen zřídka.
01.07.2014 10:20 |

podobné články

Dovolenkový ráj Čechů zasáhla písečná bouře. Oblaka prachu sem zanesl vítr až ze Sahary

 
Kanárské ostrovy zahalila písečná bouře ze Sahary, kvůli naoranžovělému prachu a silnému větru musely úřady o víkendu zavřít všechna letiště a v pondělí zrušit školní výuku. Informovala o tom španělská televize RTVE. Oblaka prachu jsou podle ní vidět i z vesmíru.
24.02.2020 13:10 |

podobné články

VIDEO: Na Opatově vypukl fiktivní požár v bývalém hotelu. Hasiči budovu evakuovali

 
Ve středu dopoledne zasahovali profesionální i dobrovolní hasiči na Opatově. Hořela tam výšková budova bývalého hotelu Opatov. Jednalo se o fiktivní požár v 18. a 19. patře budovy, odkud hasiči museli evakovat zhruba dvě desítky lidí. Ty vynášeli ven v kyslíkových maskách, některé dokonce spustili ze 17. patra speciálním tobogánem. Celkově se cvičení zúčastnilo přes šedesát hasičů, policistů a záchranářů.
15.03.2017 13:45 |

podobné články

U nádraží Praha-Veleslavín hořela bývalá drážní budova

 
V prostoru nádraží Praha - Veleslavín dnes vzplála dřevěná budova, kterou dříve používaly dráhy. Podle informací hasičů bylo v objektu o ploše 60 krát deset metrů velké množství odpadu. Hasiči požár uhasili, statik ale doporučil demolici budovy. ČTK to řekl mluvčí hasičů Miloš Němec.
01.07.2015 14:25 |

podobné články

V Podolí šlehaly k nebi plameny. Hořela zanedbaná budova bývalé školky

 
V sobotu večer vyjížděly dvě jednotky pražských hasičů k požáru v Podolí, kde vzplála opuštěná a zanedbaná budova bývalé mateřské školky. Tu v poslední době využívali hlavně bezdomovci. Hasiči se s ohnivým živlem potýkali zhruba půl hodiny. Nikomu se nic nestalo.
15.07.2018 08:35 |

podobné články

Herečka Katie Holmesová jen o vlásek unikla ohni

 
Katie Holmesová (30), manželka Toma Cruise (47), málem uhořela. Z auta, ve kterém jela při natáčení nového filmu, se jen pár vteřin poté, co vysedla, začala valit oblaka černého dýmu.
30.07.2009 10:05 |

podobné články

Osobnosti: Tom Cruise (954 článků)

Tohle dýchají lidé v Rakovníku!

 
Oblaka černého dýmu dusí Rakovník! Obyvatelé města musí dýchat jedovaté zplodiny, které vycházejí z komína místní prádelny a čistírny Triton. Radnice je vůči podnikatelům bezmocná. Ochránci životního prostředí tvrdí, že všechno je v naprostém pořádku!
15.03.2010 05:05 |

podobné články

Mexický Popocatepetl ohrožuje leteckou dopravu. Zrušeno bylo 50 letů

 
Čtyři americké letecké společnosti ve čtvrtek zrušily lety z mexického hlavního města po erupci vulkánu Popocatepetl, který je vzdálen asi 65 kilometrů od letiště v mexické metropoli. Ze sopky stoupají oblaka dýmu a prachu, z kráteru periodicky vystřeluje kamení. 
05.07.2013 10:05 |

podobné články