Článek

Objevili pacienta, který rozšířil epidemii eboly! Kdo to byl?

 
Našli pacienta, který může za rozšíření epidemie eboly. Byl jím dvouletý chlapeček, který na ebolu zemřel 6. prosince 2013. Vědci ho nyní označili za "pacienta nula".
01.01.2015 14:21 |

podobné články

Podobné články

Kdo může za nákazu ebolou? Lékaři konečně určili "pacienta nula", tomu nebudete věřit!

 
Začalo to jako strašák vzdálený tisíce kilometrů, končí to jako reálná obava o celosvětovou epidemii. Eboly se už regulérně bojí úplně všichni, protože smrtelný vir se z Afriky, kde byl původně izolován, "rozšířil už do Evropy a Ameriky a stačil k tomu jediný letecký převoz mezi kontinenty":http://www.extra.cz/smrtici-vir-eboly-se-siri-do-evropy-americane-maji-lek-ale-nesmeji-ho-pouzivat-proc.
12.08.2014 19:40 |

podobné články

Virus EBOLY děsí už i lékaře! Je Česko připravené na epidemii?

 
Jedna z nejnebezpečnějších chorob současnosti se vymkla kontrole! Lékaři, kteří bojují s nejnovější epidemií eboly, ještě nikdy dříve nevyjadřovali takové obavy, jako teď.
25.06.2014 21:40 |

podobné články

Na letištích už budou probíhat kontroly proti zavlečení eboly

 
Hlavní hygienik ČR dnes vydal nařízení k zavedení kontrol proti zavlečení eboly. Na letištích v Praze, Karlových Varech, Pardubicích, Ostravě a Brně začnou od úterý 8:00 pasažéři z mezinárodních letů vyplňovat už na palubě letadla příletové karty. Na pražském Letišti Václava Havla budou také procházet zdravotnickou kontrolou ti, kdo v posledních 42 dnech pobývali v Guineji, Libérii či Sierra Leone, afrických zemích nejvíce zasažených epidemií. Na ostatních letištích se budou karty sbírat, lidi v riziku pak navštíví lékař.
20.10.2014 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (4969 článků)

Další případ eboly v USA: Ošetřovatelka měla pozitivní test na ebolu!

 
Texas hlásí druhý případ eboly v USA. Ošetřovatelka, která se starala o nemocného Liberijce, se od něj nakazila. To potvrdily i testy. Je to tak první potvrzený případ eboly na území Spojených států amerických.
12.10.2014 19:35 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (141 článků)

Španělsko hlásí zřejmě první přímou nákazu eboly v Evropě

 
Španělské ministerstvo zdravotnictví zřejmě eviduje první případ eboly u pacienta, který nepobýval v západní Africe. Nebezpečným virem se údajně nakazila od muže, který byl do madridské nemocnice se zákeřným virem převezen ze Sierry Leone.
06.10.2014 20:21 |

podobné články

Z nemocnice v Libérii uprchli pacienti nakažení ebolou. Ven je dostali sousedi ze slumu

 
Z nemocnice v liberijské Monrovii uteklo v noci na neděli podle agentury AFP 29 pacientů nakažených virem eboly. Libérie patří k zemím nejvíce zasaženým epidemií eboly. Na krvácivou horečku tu podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zemřelo již přes 400 lidí
17.08.2014 16:16 |

podobné články

Dav v Libérii zaútočil na nemocnici: 29 nakažených ebolou uteklo!

 
Smrtící hrozba v ulicích! Z nemocnice v liberijské Monrovii uprchlo v noci na dnešek podle 29 pacientů nakažených virem eboly. Libérie patří k zemím nejvíce zasaženým epidemií eboly. Na krvácivou horečku tu podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zemřelo již přes 400 lidí.
17.08.2014 18:45 |

podobné články

Je epidemie eboly na ústupu? Lékař v rádiu odhadl další vývoj a popsal své zkušenosti z boje se zákeřnou chorobou

 
Před několika málo týdny se logistik Petr Macek vrátil z Libérie, kde zasahoval v boji s epidemií eboly. Je jedním ze dvou Čechů, kteří odjeli s organizací Lékaři bez hranic pomáhat přímo do Afriky. V rozhovoru pro Radiožurnál mluvil o svých zkušenostech.
28.11.2014 21:43 |

podobné články

Epidemie eboly má skončit už letos

 
Už letos by se mělo podařit zastavit epidemii eboly v západní Africe. Uvedl to odstupující hlavní koordinátor boje proti nemoci za OSN Anthony Banbury. Z nejnovějších informací Světové zdravotnické organizace (WHO) vyplývá, že si nemoc za celý rok 2014 vyžádala 7 989 obětí z celkem více než 20 000 nakažených.
02.01.2015 21:27 |

podobné články

Případů smrtící eboly ubývá: Lidé však útočí na doktory!

 
V západní Africe přibylo v týdnu do 15. února 128 nových případů eboly. Jde o první pokles v počtu nově nakažených za poslední tři týdny. Kvůli odporu, se kterým se v některých oblastech setkávají zdravotníci, se nicméně i nadále nedaří epidemii zastavit, uvedla ve své nejnovější zprávě Světová zdravotnická organizace (WHO).
19.02.2015 08:55 |

podobné články

Zoufalé hledání léku na ebolu. Kongo zkusí zvládnout epidemii experimentální léčbou

 
Kongo kvůli nejnovější epidemii povolilo nasazení čtyř dalších experimentálních způsobů léčby eboly. Podle agentury AP o tom dnes informovalo konžské ministerstvo zdravotnictví. Nové přípravky ZMapp, Remdesivir, Favipiravir a Regn3450 - 3471 - 3479 mají pomoci při potlačení epidemie na severovýchodě země, kde byla krvácivá horečka potvrzena u 75 lidí.
22.08.2018 16:15 |

podobné články

Milion eur ve 3 splátkách, nebo do Česka pustíme ebolu, píšou v dopisu vyděrači

 
Lhůtu do pondělních 9 hodin ráno na první splátku dali zatím neznámí vyděrači českému státu. Zaplaťte nám milion eur, nebo virus eboly rozšíříme na území České republiky, vyhrožují vyděrači v emailu, který rozeslali vládním orgánům a redakcím českých médií. Virus eboly prý získali z Libérie jako biologický materiál od infikovaného pacienta.
27.10.2014 15:10 |

podobné články

Evropa bude bojovat s epidemií pohlavních chorob

 
Další nepříznivé statistiky potvrzují, že promiskuita spojená s odmítáním kondomů vede k epidemii pohlavních chorob v Evropě. Starý svět bude do konce druhé dekády nového milénia čelit největší epidemii pohlavních chorob od konce světové války. Extrémně vzrůstá počet nakažených syfilidou a ještě nepříznivější je šíření neléčitelných kmenů kapavky.
17.07.2017 10:45 |

podobné články

V Sieře Leone našli při kampani o ebole 70 těl obětí nemoci

 
Během třídenní osvětové a informační megakampaně o smrtící epidemii eboly, která skončila v neděli o půlnoci, objevili zdravotníci v Sieře Leone 70 těl nových obětí nákazy. Podle agentury AFP o tom dnes informoval Stephen Gaojia, který má na starosti boj s ebolou v této západoafrické zemi.
22.09.2014 21:45 |

podobné články

Stav pacienta s prasečí chřipkou se mírně zlepšil

 
Zdravotní stav 30letého pacienta nakaženého prasečí chřipkou, který leží od minulého pondělí na ARO Karlovarské krajské nemocnice, se mírně zlepšil. Jeho stav je stabilizovaný a neohrožující pacienta na životě.
26.10.2009 12:15 |

podobné články

Obézního pacienta neunesl nikdo: Na pomoc přijel autojeřáb a muže vytáhl z pokoje oknem

 
Ani XXL sanitka nebyla sama o sobě nic platná zdravotníkům, kteří měli do nemocnice odvézt obézního pacienta ze Zastávky u Brna. Snést ho po schodech dolů se ukázalo jako nadlidský úkol i pro hasiče. Nakonec proto musel přijet autojeřáb až z Brna, který pacienta z místnosti vytáhl oknem.
02.07.2018 15:05 |

podobné články

Janeček (ČSSD): Sanitka - bludný Holanďan naší doby

 
Stává se čím dál tím častěji, že nemocnice odmítnou pacienta převzít. Tu se vymlouvají na spádovost pacienta k jiné - byť relativně blízké nemocnici - tu argumentují, že sousední nemocnice je lépe vybavena; tu jim vadí, že obtíže převáženého jsou moc velké/malé na to, aby jej jejich nemocnice mohla vyřešit a o pacienta se postarat.
19.04.2013 13:05 |

podobné články

Výsměch Pražanům: Záchranáři umístili zkrvaveného pacienta až po dvou hodinách

 
Zatímco se ustanovují komise k posouzení jednotlivých případů, kdy nemocnice odmítly přijmout od záchranářů na životě ohroženého pacienta, ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček kárá ředitele záchranky Zdeňka Schwarze a ředitelé pražských nemocnic proti němu podepisují otevřené dopisy, situace se opakuje. V neděli v podvečer opět nemohli záchranáři umístit pacienta do nemocniční péče. A znovu tomu tak bylo v Nemocnici Na Bulovce.
30.06.2014 14:45 |

podobné články

Osobnosti: Svatopluk Němeček (372 článků)

Mělnický »Doktor Smrt« Pavel B. (42): Z pacienta podle obhajoby udělal feťáka!

 
Dostal pacienta až na dno! Lékař Pavel B. (42) podle obžaloby úmyslně navykl svého bohatého pacienta na opiáty. Těžce závislého Stanislava H. (†41) pak postupně připravil o 11 milionů.
12.08.2014 05:10 |

podobné články