Článek

Oběti šíleného střelce-panice (†22): Otec (†43) chránil dceru (†3) vlastním tělem

 
Pět životů vyhaslo ve čtvrtek večer během běsnění střelce Jaka Davisona. Dvaadvacetiletý muž, jenž si ve videích na sociální síti YouTube stěžoval, že je příliš tlustý a neatraktivní pro ženy, v anglickém městě Plymouth chladnokrevně postřílel mámu a náhodné kolemjdoucí předtím, než obrátil zbraň proti sobě. Za oběť mu padla i tříletá Sophie Martynová, kterou se její otec Lee Martyn (†43) snažil bránit vlastním tělem.
14.08.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Sophie Lee (1 článek)
Podobné články

Ocenění oběti šíleného střelce: Petr Lang (†49), který chránil dceru vlastním tělem, dostal medaili Za hrdinství

 
Petr Lang (†49), který při loňské prosincové střelbě ve FN Ostrava vlastním tělem bránil dceru před šíleným střelcem Vitáskem a zahynul při tom, byl in memoriam vyznamenán medailí Za hrdinství. Ceremoniál, při kterém by jeho blízcí mohli ocenění převzít se ale letos na Pražském hradě kvůli protivirovým opatřením konat nemohl. Hrad tak jen potvrdil, že mu medaile byla udělena.
23.10.2020 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Vitásek (10 článků)

Otec se obětoval pro dceru: Při masakru v Ostravě ji chránil vlastním tělem

 
V úterý ráno došlo v ostravské nemocnici ke střelbě s tragickým koncem. Dvaačtyřicetiletý pachatel má na svědomí šest životů a mezi oběťmi je i muž, který chránil dceru vlastním tělem.
11.12.2019 09:00 |

podobné články

Petr chránil Lucinku (13) před střelcem vlastním tělem: Spolužáci vybírají pro rodinu peníze, nemocnice má na účtě už 2,5 milionu

 
Ostravská tragédie, která minulý týden otřásla celou republikou, v lidech stále rezonuje. Těžké chvíle chtějí v předvánočním čase lidé ulehčit zraněným a pozůstalým po obětech, uspořádány tak už jsou čtyři finanční sbírky. Jednu z nich uspořádala základní škola, kterou navštěvuje třináctiletá dívenka, jíž vlastním tělem před střelcem chránil její otec Petr L. (†49).
16.12.2019 18:15 |

podobné články

Horolezec si při výstupu zlomil nohu: Věrný pejsek ho před mrazem chránil vlastním tělem dlouhé hodiny

 
Pes chránil po celých 13 hodin vlastním tělem před mrazem horolezce, který se na Nový rok zranil při výstupu v chorvatském pohoří Velebit. Informovalo o tom srbské vydání stanice BBC s odvoláním na chorvatskou horskou službu.
04.01.2022 10:40 |

podobné články

Při masakru v Ostravě zemřel Petr L.: Vlastním tělem chránil dcerku, vrah ho bez milosti popravil

 
Jednou z šesti obětí úterního masakru v Ostravě je i vězeňský dozorce Petr L. (†49). Byl jedním ze tří dozorců, kteří při střelbě zemřeli. Generální ředitel Vězeňské služby (VS) Petr Dohnal vyloučil, že by útok cílil proti jeho bezpečnostnímu sboru. Podle Dohnala šlo o náhodu. Na středeční tiskové konferenci prozradil, že jeden ze zastřelených příslušníků - právě Petr L. - zachránil vlastním tělem svou nezletilou dceru. Sbor v pondělí vyhlásí veřejnou sbírku na pomoc pozůstalým.
11.12.2019 15:55 |

podobné články

Celým Českem zněly sirény: Za oběti šíleného střelce!

 
Po celém Česku se včera v poledne rozezněly sirény k uctění památky obětí šíleného střelce z Ostravy Ctirada Vitáska (†42). Ten minulý týden v úterý zastřelil v nemocnici sedm lidí.
18.12.2019 10:40 |

podobné články

Kdo byly oběti šíleného střelce v Permu: Nadaný houslista i známá lékařka

 
Tragická střelba na univerzitě v ruském Permu po sobě zanechala 6 mrtvých a 29 zraněných. Kdo jsou oběti šíleného osmnáctiletého střelce Timura Bekmansurova (†18)?
21.09.2021 18:15 |

podobné články

Pohřeb vraha Meraha: Šoupli ho do francouzské země!

 
Boj se strhl kolem pohřbu šíleného střelce Boj se strhl kolem pohřbu šíleného střelce Mohameda Meraha (†23), jenž nedávno ve Francii postřílel sedm lidí. Otec si přál syna pochovat v Alžírsku z obavy, že ve Francii by hrob mohl být hanoben. Alžírsko však jeho tělo odmítlo!
30.03.2012 12:10 |

podobné články

VIDEO - Bratr šíleného střelce z Toulouse: Jsem na něj hrdý!

 
Fanatický útočník z Toulouse Mohamed Merah (†23) měl zřejmě komplice. V páchání kriminálních deliktů mu pomáhal starší bratr Abdelkader (29). Z jeho počítače byla Mohamedem odeslána odpověď na inzerát první oběti šíleného střelce.
25.03.2012 10:15 |

podobné články

Účet šíleného střelce v Seattlu: Pět vražd a sebevražda v obklíčení

 
Na pět mrtvých se po dnešní noci vyšplhal počet obětí šíleného střelce v Seattlu. Policií obklíčený muž si nakonec sám vzal život.
31.05.2012 08:35 |

podobné články

Další oběť šíleného střelce vyprovodili na poslední cestu: Brod se loučil s muzikantem

 
 Více než dvě stovky lidí vyprovodily včera na poslední cestu Karla V. (†66), který se minulé úterý stal jednou z osmi obětí šíleného střelce v restauraci Družba v Uherském Brodě.
06.03.2015 05:15 |

podobné články

Rodinná tragédie v čekárně smrti: Táta vlastním tělem bránil dcerku, zemřel na operačním stole

 
Dvaačtyřicetiletý muž z Opavska v úterý ráno v ostravské fakultní nemocnici zastřelil šest lidí. Z výpovědi jednoho z lékařů se ukázalo, že jednou z obětí byl i muž, který v čekárně chránil svým tělem svou nezletilou dceru. Střelec jej trefil přímo do hrudníku, muž později na následky zranění podlehl, informuje server Echo24.cz.
10.12.2019 20:10 |

podobné články

TO JE ON! Voják, který chránil život Paroubka, brutálně znásilňoval miminka a platil jejich matkám

 
Bývalý elitní voják Viktor Š., který je obviněn ze znásilňování miminek a malých dětí, vlastním tělem chránil špičky ČSSD. Věřili mu lidé jako Jiří Paroubek či hejtman Michal Hašek.
07.02.2013 10:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Paroubek (4232 článků) , Michal Hašek (2445 článků)

Odhalili hrdinu z Las Vegas: Raněnou chránil vlastním tělem!

 
Pravý charakter člověka vyjde na povrch při největších krizích. Příkladnou odvahu a sebeobětování ukázal jistý mladík během masakru v Las Vegas – svět obletěla fotografie, jak raněnou návštěvnici koncertu kryje vlastním tělem před dalšími kulkami Stephena Paddocka (†64).
06.10.2017 05:05 |

podobné články

Hrdince, která pálila na šíleného střelce, pomohl kolega!

 
AKTUALIZOVÁNO: Američané oslavovali novou hrdinku, seržantku Kimberly Munley (34), která měla sama zneškodnit šíleného střelce na vojenské základně Fort Hood. Teď se však ukázalo, že muže postřelil její kolega, seržant Mark Todd! Šílený útočník zřejmě nakonec ochrne od pasu dolů.
07.11.2009 17:10 |

podobné články

Unikátní video: Poslední minuty šíleného střelce

 
Unikátní záběry přímo z centra běsnění šíleného střelce Lubomíra H. (†48) se podařilo zachytit na videokameru odvážnému mladíkovi. „Vypadal jako zkušený střelec,“ tvrdí. Krvavý masakr v bratislavské čtvrti Devínska Nová Ves si vyžádal 8 mrtvých lidí a dalších 15 zraněných.
31.08.2010 05:01 |

podobné články

Unikátní video: Poslední minuty šíleného střelce

 
Unikátní záběry přímo z centra běsnění šíleného střelce Lubomíra H. (†48) se podařilo zachytit na videokameru odvážnému mladíkovi. „Vypadal jako zkušený střelec,“ tvrdí. Krvavý masakr v bratislavské čtvrti Devínska Nová Ves si vyžádal 8 mrtvých lidí a dalších 15 zraněných.
31.08.2010 10:05 |

podobné články

Tělo šíleného střelce spálili, rodina si popel nevyzvedla

 
Okolo pohřbu šíleného střelce Ľubomíra Harmana (†48) bylo od začátku mnoho otazníků. Jeho pozůstatky byly v Ústavu soudního lékařství deset dní, ve čtvrtek byly odtamtud odvezeny pohřební službou. Rodina masového vraha projevila o popel zájem, urnu si ale ještě nevyzvedla.
10.09.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Ľubomír Harman (26 článků)

První tři oběti šíleného střelce: Mladí studenti, kteří měli celý život před sebou

 
Měli celý život před sebou, ale vzal jim ho šílený střelec Elliot Rodger (†22). První tři oběti masakru, při kterém zahynulo celkem sedm lidí včetně střelce, byly identifikovány. Všichni to jsou mladí studenti.
25.05.2014 12:50 |

podobné články