Článek

Obecná škola po americku: chlapci přimrzl jazyk ke značce STOP

 
V americké Oklahomě jeden bratr vyhecoval druhého, aby zkusil olíznout v mrazu kovovou tyč. Osmiletý chlapec dopadl stejně jako nešťastné postavy českého filmu Obecná škola. K tyči mu přimrzl jazyk. Otec a syn Svěrákovi by dvojici ale mohli závidět nápaditost, rozhodli se totiž místo zábradlí olizovat dopravní značku STOP.
14.01.2011 08:10 |

podobné články

Podobné články

Chlapci na Benešovsku přimrzl jazyk k zábradlí

 
VIDEO. Scéna jako vystřižená ze Svěrákova filmu Obecná škola se odehrála dnes odpoledne na Benešovsku. Záchranáři z Votic vyjížděli k třináctiletému chlapci, kterému přimrzl jazyk k zábradlí. Sdělila to mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková.
03.02.2012 17:00 |

podobné články

Jako z Obecné školy: Chlapci ve Velkém Meziříčí přimrzl jazyk k zábradlí

 
Scény jako z filmu Obecná škola mohli být svědky obyvatelé Velkého Meziříčí. Chlapec zde totiž olizoval kovové zábradlí a v nastalých mrazech mu k němu přimrzl jazyk. Pomoci mu museli až hasiči.
22.01.2016 16:25 |

podobné články

Jako z Obecné školy... Přimrzl mu jazyk k dopravní značce!

 
Jako zachránci z filmu Obecná škola si připadali hasiči v Chodově na Sokolovsku. Chlapec (14) se zřejmě inspirován filmem rozhodl olíznout dopravní značku a v 15stupňovém mrazu k ní přimrzl!
05.02.2012 12:06 |

podobné články

Jako v Obecné škole! Chlapci přimrzl jazyk k zábradlí

 
Středočeští záchranáři byli v pátek po poledni přivoláni k malému chlapci, který se v mrazivém počasí pokusil olíznout zábradlí, a přimrzl mu k němu jazyk.
03.02.2012 17:10 |

podobné články

Jan Tříska by plakal... Navštívili jsme místo, kde se natáčela Obecná škola. A viděli jsme špínu a beznaděj

 
Redaktoři eXtra.cz vyrazili do míst, kde v roce 1991 natočil Jan Svěrák legendární film Obecná škola. Film vznikl na základě vyprávění Zdeňka Svěráka. Hlavní roli vytvořil nedávno zesnulý Jan Tříska. Kolonie Slatiny nedaleko pražské Michle se velmi mění. K horšímu. Našli jsme i školu, kam chodil filmový Eda Souček. Je to místo plné výkalů, pornografických časopisů a nechutného pachu. Kdo máte rádi film Obecná škola, tak vám tyto záběry přinesou jen smutek.
28.09.2017 20:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Tříska (223 článků) , Jan Svěrák (176 článků)

Obecná škola po 23 letech: Tohle jsou místa, kde řádil Igor Hnízdo

 
Před 23 lety natočil Jan Svěrák nezapomenutelný film Obecná škola, podle scénáře svého otce Zdeňka Svěráka. Pojďte se s námi podívat, jak se změnila škola, kterou Zdeněk Svěrák ve svém dětství navštěvoval.
04.07.2014 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (241 článků) , Jan Svěrák (176 článků)

Pokus Aha! s vepřovým jazykem: Tohle NEZKOUŠEJTE!

 
Případ z minulého týdne, kdy čtrnáctiletý hoch, zřejmě inspirovaný filmem Obecná škola, v Chodově na Sokolovsku olízl dopravní značku a přimrzl k ní jazykem, není vůbec ojedinělý.
12.02.2012 12:05 |

podobné články

Podívejte se, jak dnes vypadají a jak dopadly dětské hvězdy z filmu Obecná škola. Jeden skončil jako feťák

 
V roce 1991 natočili dnes již legendární film Obecná škola a národ je miloval. Dvacet let poté se z malých rošťáků stali dospělí muži s velmi pohnutým osudem. Jeden z herců skončil ve Švýcarsku, druhý ve vazbě kvůli vaření pervitinu, třetí hraje volejbal a přiznal, že je alkoholik. Podívejte se na aktuální fotky bývalých dětských hvězd v rozsáhlé fotogalerii.
06.06.2011 06:45 |

podobné články

Film Obecná škola plný chyb! I mistři Svěráci se někdy utnou...

 
Během vteřiny zmizely hromady písku, aktovky na stole se samy od sebe pohybují a zvukař neuhlídal mikrofon. V oblíbeném filmu Zdeňka (78) a Jana (49) Svěrákových Obecná škola, který jste mohli vidět včera večer na ČT1, je chyb jako much.
04.09.2014 12:15 |

podobné články

VIDEO: Jste milovníci filmu Obecná škola? Tak to vás pobaví jeho povedená předělávka!

 
Kdo nezná legendární film Obecná škola, tak je opravdu totální mimozemšťan. Učitel Igor Hnízdo se stal doslova nesmrtelným a film Zdeňka Svěráka patří k jedněm z nejpovedenějších v české kinematografii. Teď pro vás máme remake, u kterého se opravdu potrháte smíchy.
08.02.2016 21:51 |

podobné články

Obecná škola se vrací! Film Po strništi bos bude už letos v kinech! FOTOGALERIE Z NATÁČENÍ!

 
Pelíšky se letos dočkají tří filmů, které popisují to, co se dělo, než nastala léta šedesátá. Obecná škola je na tom podobně. I ta se dočká příběhu, který nám poodhalí příběh Edovy rodiny za války...
01.03.2017 15:35 |

podobné články

Chudinská čtvrť, kde se točila Obecná škola: Žili tu vězni i prostitutky, provizorní domky přečkaly století

 
V uplynulých měsících se horentně řešil osud nouzové kolonie Slatiny, kterou proslavil film Obecná škola z roku 1991. Ten se právě ve Slatinách natáčel. Zachycoval především atmosféru po 2. světové válce, kterou jako malý kluk zažíval scénárista filmu Zdeněk Svěrák. Kolonie přitom vznikala nedlouho po konci 1. světové války ve 20. letech. Jaká je historie této chudinské čtvrti, která si žila vlastním životem?
04.04.2018 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Svěrák (241 článků)

Za druhý jazyk si volí žáci němčinu, tisíce dětí se jej ale učit nemusí

 
Žáků osvobozených od povinného druhého cizího jazyka mohou být tisíce. Vyplývá to ze statistik, které poskytlo ministerstvo školství. Druhý cizí jazyk nejpozději od osmé třídy zavedlo ministerstvo od září, chce tak zlepšit znalosti jazyků u mládeže. Statistiky také ukázaly, že nejčastěji si děti jako druhý cizí jazyk volily němčinu a ruštinu. Angličtinu už většina měla jako první cizí jazyk.  
22.11.2013 20:12 |

podobné články

OBRAZEM: Olizoval dopravní značku a přimrzl

 
Čtrnáctiletému mladíkovi z Chodova na Sokolovsku nestačilo slovní varování před olizováním kovových předmětů v mrazu. Musel si to vyzkoušet na vlastní jazyk. Od dopravní značky ho osvobodili až přivolaní hasiči.
04.02.2012 15:40 |

podobné články

Škola ruší klasické uniformy: Chlapci budou moci nosit sukně, jestli se cítí jako dívky

 
Soukromá škola v Londýně se rozhodla změnit svůj protokol ohledně oblečení. Tradiční školní uniforma nebude vázána na pohlaví školáka. Chlapci tedy budou moci vyrazit do školy v sukni, pokud se cítí být více dívkou než chlapcem.
15.05.2017 21:40 |

podobné články

Blbci nevymřeli! Pořád lížou značky!

 
Nepoučitelní! Takoví jsou dva mladí chlapci ze Sokolovska, kteří o víkendu olizovali v dvacetistupňových mrazech dopravní značky. Jazyky jim samozřejmě ke kovovým tyčím přimrzly, stejně jako se to stalo v legendární scéně filmu Obecná škola.
06.02.2012 12:05 |

podobné články

V Podyjí po letech opět zimuje kachna kopřivka obecná

 
Po sedmi letech v Národním parku Podyjí opět zimuje kopřivka obecná. Tato menší kachna se obvykle v chladném období uchyluje do jižnějších částí Evropy. Přibylo zde také orlů mořských a cizokrajné kachničky mandarinské. Vyplývá to z údajů pořízených ornitology při pravidelném zimním sčítání vodních ptáků v polovině ledna.
07.02.2016 11:11 |

podobné články

Barta (OČR): Rovnost občanů je základem spravedlivé společnosti

 
Obecná pravidla pro chování svých členů/občanů vytváří každá skupina či seskupení lidí. Sport, kluby, hnutí, svazy, státy a jiná uskupení určují pravidla, která jsou obecná a platí pro všechny bez rozdílu.
23.04.2017 10:10 |

podobné články

Anglická škola ukázala foto malého Jaggera a Richardse

 
VIDEOKLIP. Základní škola v Darftordu v anglickém hrabství Kent zveřejnila 61 let starou skupinovou fotografii, na níž kousek od sebe stojí dva sedmiletí chlapci, ze kterých se později staly rockové hvězdy. Škola publikovala také přijímací zápis, kde jsou pod sebou jejich jména, Keith Richards a Michael Philip Jagger.
27.04.2012 15:20 |

podobné články

Osobnosti: Keith Richards (58 článků) , Keith Richards (58 článků) , Michael Philip (2 články) , Philip Michael (2 články) , Michael Philip (2 články)