Článek

Obchodníka se zbraněmi Muselu chtějí zprostit obvinění. Kvůli poruše osobnosti

 
Stíhání bývalého lobbisty a obchodníka se zbraněmi Pavla Musely v kauze Mostecké uhelné společnosti bude zřejmě přerušeno. Podle znalců má po úrazu hlavy vážnou psychickou poruchu. Uvedl to v pondělí Radiožurnál. Musela je obviněný kvůli podezření z korupce při privatizaci MUS a hrozí mu trest až pět let vězení.
18.04.2016 09:00 |

podobné články

Podobné články

Zpověď modelky, která byla v harému obchodníka se zbraněmi: Nebyla jsem prostitutka!

 
Jill Dodd byla mladá modelka, když na party během festivalu v Cannes potkala Adnana Khashoggiho, byznysmena a obchodníka se zbraněmi původem ze Saudské Arábie. Zamilovala se do něj a stalo se jednou z jeho "manželek na potěšení."
30.05.2017 05:35 |

podobné články

Americké soudy odmítly zprostit žaloby Romana Polanského

 
Tým advokátů Romana Polanského se pokoušel zrušit soudní řízení vedené proti slavnému filmaři kvůli pohlavnímu zneužití třináctileté dívky. Polský režisér byl za to v roce 1978 v USA odsouzen, ale z výkonu trestu utekl do Evropy. Ani po čtyřiceti letech však nemůže do Kalifornie bez obav, že půjde rovnou za mříže. Soudy teď odmítly zprostit ho žaloby a řízení zastavit.
24.08.2017 11:45 |

podobné články

Nejvyšší žalobce Zeman hodlá zprostit funkce obviněného Fialu

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pondělí ministru spravedlnosti navrhne dočasně zprostit výkonu funkce státního zástupce Františka Fialu, kterého policie obvinila z korupce společně se soudcem Ondřejem Havlínem. ČTK to řekla Zemanova mluvčí Helena Markusová, která tak oficiálně potvrdila dosavadní informace médií, že obviněným žalobcem je právě Fiala z Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 2.
25.02.2013 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Fiala (95 článků)

ERÚ: Upozornění domácnostem: Etický kodex obchodníka ANEB První vlaštovky

 
Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal aktualizovaný Etický kodex obchodníka (zde) již 2. ledna 2017. Zatímco většina dodavatelů energií zatím analyzuje změny a rozhoduje se, zda se pod nová pravidla podepíše, jinde už mají jasno. K aktualizovanému Etickému kodexu obchodníka přistoupily společnosti FONERGY s.r.o., EU-energy trade s.r.o., Lumius, spol. s .r.o. a Lumius Distribuce, spol. s r.o. Společnosti v minulosti podepsaly i předchozí Kodex.
07.02.2017 15:15 |

podobné články

Thajsko vydá "obchodníka se smrtí" Buta do USA se zpožděním

 
Thajský premiér Apchisit Vedžadžíva ve středu oznámil, že plánované vydání ruského obchodníka se zbraněmi Viktora Buta bude odloženo kvůli právním komplikacím. Informuje o tom server BBC.
25.08.2010 10:30 |

podobné články

Obchodníka se smrtí vydají do USA, dostane doživotí?

 
Ruského obchodníka se zbraněmi Viktora Buta vydají Thajci do USA. Známý obchodník, podle kterého byl natočený i film Obchodník se smrtí, prodával zbraně do Siery Leone, Kolumbie nebo třeba Angoly. Dopaden byl v luxusním hotelu v Bangkoku. V USA mu hrozí doživotí.
20.08.2010 11:45 |

podobné články

Rusko apeluje na Ameriku: Vraťte nám našeho "obchodníka se smrtí" Buta

 
Rusko předalo Spojeným státům dokumenty, které jsou nutné pro případné vydání odsouzeného ruského obchodníka se zbraněmi Viktora Buta. Dnes o tom podle agentura RIA Novosti informovalo ruské ministerstvo spravedlnosti. O možnost převozu Buta do Ruska, kde by si měl odpykat zbytek 25letého trestu vězení, usiluje rodina odsouzeného.
23.08.2012 19:20 |

podobné články

Ostravského obchodníka se zbraněmi Petra Bernatíka soud zprostil viny

 
Zprošťující verdikt vynesl v pátek krajský soud v případu mezinárodního obchodování se zbraněmi šedesátiletého Petra Bernatíka i jeho stejnojmenného syna. Ke vědomému spáchání trestného činu podle soudce Jaroslava Málka nedošlo.
03.09.2010 11:00 |

podobné články

Reportér Janek Kroupa vypekl obchodníka se zbraněmi. Předstíral, že chce dodávat na Ukrajinu

 
Reportérovi Českého rozhlasu Janku Kroupovi se ve spolupráci s dalšími dvěma polskými novináři podařilo natočit reportáž, která má usvědčovat polského podnikatele Andreje Izdebského z toho, že kšeftuje se zbraněmi. Informoval o tom server iDnes.cz s tím, že o Izdebském se zmiňuje i OSN, ale dosud o jeho obchodech neexistoval přesvědčivý důkaz.
02.10.2014 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Janek Kroupa (117 článků)

Smrt obchodníka se zbraněmi (†61): V domě v Točné měl chemické látky a obří arzenál

 
Do pražské vesničky Točná u Zbraslavi vyjeli ve čtvrtek dopoledne policisté s pyrotechnikem a pražští hasiči. V jednom z rodinných domů tam zemřel jedeašedesátiletý muž, který legálně obchodoval se zbraněmi. Podle informací hasiči v domě zabavili chemické látky, policisté pak zbraně a střelný prach.
13.07.2017 14:45 |

podobné články

Grossův přítel a tajemství uhlobarona: „Dali jsme půl miliardy lobbistům“

 
Půl miliarda lidem, kteří se snaží ovlivňovat politiky. O tak vysoké sumě mluví někdejší uhlobaron Antonín Koláček v nové knize o privatizaci Mostecké uhelné. Zmiňuje přitom i někdejšího přítele Stanislava Grosse – zbrojaře Pavla Muselu. Zajímavých postav je však v kauze MUS hned několik. Včetně samotného Koláčka.
10.12.2015 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Stanislav Gross (723 článků) , Pavel Antonín (50 článků)

Parlament posoudí mezinárodní smlouvu o obchodu se zbraněmi

 
Poslanci a senátoři budou posuzovat mezinárodní smlouvu o obchodu se zbraněmi, kterou loni v dubnu schválilo Valné shromáždění OSN. Jde o první dokument svého druhu, který zpřísňuje celosvětový obchod s konvenčními zbraněmi.
24.05.2014 10:30 |

podobné články

Sněmovna schválila mezinárodní smlouvu o obchodu se zbraněmi

 
Poslanci dali zelenou mezinárodní smlouvě o obchodu se zbraněmi, jíž už loni v dubnu schválilo Valné shromáždění OSN. Dokument zpřísňuje celosvětový obchod s konvenčními zbraněmi a je označován za nejvýznamnější odzbrojovací krok mezinárodního společenství od roku 1996, kdy byla přijata dohoda, která zakazuje jaderné zkoušky. Jenže debatám o smlouvě předcházela ve sněmovně hádka.
19.09.2014 15:35 |

podobné články

Členové kolegia NKÚ byli zproštěni obvinění

 
Kárná komora se ve čtvrtek rozhodla zprostit obvinění všechny členy kolegia Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), proti nimž byla podána kárná žaloba. Jednali prý sice v rozporu se zákonem, jejich chování však nebylo závažné. Po jednání to oznámila mluvčí NKÚ Radka Burgetová.
30.07.2009 11:30 |

podobné články

Ministr Pospíšil odvolal 2 soudce! Ti jsou obvinění, že přijali úplatek!

 
Šéf rezortu spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) se na základě obvinění z korupce rozhodl dočasně zprostit výkonu funkce dva soudce Okresního soudu v Litoměřicích Ladislava Jelínka a Josefa Knotka. Mediafaxu to ve středu uvedla mluvčí rezortu Tereza Palečková.
02.11.2011 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Pospíšil (1861 článků) , Jiří Pospíšil (1861 článků) , Jiří Jelínek (52 článků)

Nezvěstného obchodníka se zlatem našli policisté při kontrole. Zmizel kvůli dluhům

 
Obchodníka se zlatem (27), jehož zmizení pražští kriminalisté od počátku ledna vyšetřovali, policie v sobotu našla při silniční kontrole v Praze 6. Muž se nestal obětí žádného trestného činu, v uplynulých týdnech se pohyboval na Moravě, v Rakousku a Německu. Po Evropě cestoval hlavně kvůli dluhům, což přiznal i policii.
20.02.2017 22:25 |

podobné články

Letadlo SkyEurope muselo kvůli poruše nečekaně na zem

 
Let z Bratislavy do Paříže se odpoledne muselo vrátit na letiště kvůli technické poruše.
20.08.2009 19:10 |

podobné články

Kvůli poruše nejezdí metro na trase C

 
Kvůli poruše na vlakové soupravě ve stanici Vyšehrad nejezdí metro na trase C. Doprava mezi Florencem a Pražského povstání se zastavila zhruba v 09:20.
04.09.2009 10:20 |

podobné články

Letěli do Řecka, přistáli v Bratislavě. Kvůli poruše boeingu

 
Letadlo s českými turisty muselo kvůli poruše přistát v Bratislavě.
14.09.2009 21:10 |

podobné články