Článek

Obchod s bezpečností republiky? Hamáček měl údajně vyměnit informace o Vrběticích za ruské vakcíny

 
Ministr vnitra Jan Hamáček měl údajně v plánu odjet do Ruska a vyjednat tam dodávky milionu dávek vakcíny Sputnik V a setkání prezidentů Bidena a Putina v Praze. Výměnou měl nabízet mlčení o okolnostech výbuchu skladu ve Vrběticích, napsal server Seznam Zprávy . Hamáček tvrzení popírá.
04.05.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)
Podobné články

Utajené kšefty s Rusy?! Hamáček odmítá, že by chtěl měnit Sputnik za Vrbětice

 
Vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odmítl informace serveru Seznam Zprávy, že chtěl na plánované cestě do Moskvy vyměnit skandál související s útokem na muniční sklady ve Vrběticích v roce 2014 za dodávky vakcíny proti koronaviru Sputnik V. Hamáček takové tvrzení odmítl s tím, že je článek postavený na spekulacích a lžích. 
04.05.2021 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

Hamáček na místě Petříčka a už to lítá: Odkup vakcín z Dánska, v Moskvě jednat o Sputniku, dostat Bidena a Putina do Prahy

 
Ministr vnitra a pověřený ministr zahraničních věcí ČR Jan Hamáček (ČSSD) aktivně shání vakcíny pro Českou republiku. Chystá se do Moskvy, kde chce vyjednat případné dodávky vakcíny Sputnik V, po jejím schválení Evropskou lékovou agenturou. Navrhl také odkoupení dávek vakcíny AstraZeneca, které z bezpečnostních důvodů nevyužije Dánsko kvůli výskytu krevních sraženin u několika pacientů. Hamáček pověřil velvyslance ČR ve Washingtonu a v Moskvě, aby nabídli Prahu jako možné místo setkání prezidentů USA a Ruské federace.
14.04.2021 20:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

To ne! Kdyby Rusové na údajný výměnný obchod Hamáčka přistoupili... Generál Šándor se zhrozil

 
Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) čelí vážnému nařčení. Podle serveru Seznam Zprávy chtěl svou plánovanou cestou do Moskvy zamlčet kauzu Vrbětice. Z Ruska za to údajně chtěl výměnou přivézt milion dávek vakcíny Sputnik V. Pokud by se jeho výměnný obchod s Ruskem prokázal, šlo by podle opozičního uskupení SPOLU o vlastizradu. Sám Hamáček to označuje za lži a manipulace. „Pánové ministři by si měli uvědomit, že se nelže,“ komentuje pro Radio Impuls Hamáčkovo vyjádření bezpečnostní expert Andor Šándor. Podle něj by ruská strana nikdy na takový obchod nepřistoupila.
04.05.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

Babiš Hamáčkovi věří

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) tvrdí, že věří ministrovi vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD), a považuje za nesmysl informace, že chtěl Hamáček na plánované cestě do Ruska vyměnit informace o zapojení ruských zpravodajců do výbuchů ve Vrběticích za ruské vakcíny Sputnik a uspořádání rusko-amerického summitu v Praze. Babiš to řekl České televizi.
05.05.2021 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21851 článků) , Jan Hamáček (3087 článků)

Hamáček se o ruských agentech ve Vrběticích měl dozvědět až v sobotu. Petříček to ale věděl mnohem dříve

 
Zaskakující ministr zahraničních věcí Jan Hamáček se zásadní informace o údajném podílu Ruska na výbuchu skladu ve Vrběticích podle svých slov dozvěděl až v sobotu dopoledne. V reakci na to zrušil svou cestu do Moskvy, plánovanou na pondělí. Jeho předchůdce Tomáš Petříček ale do novin vykládal, že on není překvapen a informace měl už nějaký čas.
18.04.2021 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

Advokátka nad řáděním Janka Kroupy: Jsme vydáni na milost novinářům. Mohou si v podstatě napsat, co chtějí

 
Po otřesu na politické scéně a v médiích, který spustil jediný článek novináře Janka Kroupy na Seznam Zprávách, v němž novinář tvrdí, že měl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v plánu vyměnit tajné informace o výbuších ve Vrběticích například za milion dávek vakcíny Sputnik V, se advokátka Monika Čírtková zamýšlí, kam až sahá právo novinářů na ochranu svých zdrojů a jak se vůbec lze případnému nařčení v médiích bránit. Možnosti prý sice jsou, ale ne bez potíží. Daný člověk se podle ní musí mít na pozoru i před tím, že se „naše média dělí na seriózní a dezinformační“.
10.05.2021 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků) , Janek Kroupa (204 článků)

Hamáček nepustil ke slovu ty, kteří měli vnést do příběhu jasno. Je to hra o čas, uvedl Kroupa v ČT

 
Poslanci dnes nedokončili debatu za zavřenými dveřmi o zrušené cestě ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Ke slovu se nedostali ani pozvaní šéfové bezpečnostních složek a nejvyšší státní zástupce, kteří měli k tématu promluvit. „Hamáček nedal nikomu prostor, hraje se o čas. Ve Sněmovně byli připraveni ti, kteří měli vnést do příběhu světlo,“ uvedl pro ČT24 redaktor Janek Kroupa, autor článku na serveru Seznam Zprávy, který spustil celé dnešní dění. Jeho obsah hovoří o tom, že Hamáček chtěl v Rusku vyměnit zpravodajské informace o vrbětických výbuších za dodávky vakcíny Sputnik V a za setkání ruského a amerického prezidenta v Praze.
04.05.2021 21:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků) , Janek Kroupa (204 článků)

Vojáky ve Vrběticích neohlášeně navštívil šéf generálního štábu

 
Vojáky střežící muniční areál ve Vrběticích na Zlínsku dnes neohlášeně navštívil náčelník generálního štábu Petr Pavel. Prohlédl si zázemí a navštívil i vojáky na patrolách. Zopakoval, že se mu nasazení vojáků ve Vrběticích nelíbí. Uvedla to Česká televize (ČT). Střežit muniční areál ve Vrběticích, kde letos vyletěly do povětří dva sklady, vojáky vyslala vláda. Celkem jich zde má působit až 500. Na místě je nyní kolem 200 vojáků.
25.12.2014 13:16 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (757 článků)

Spiknutí s Rusy, natřela Němcová Hamáčka. Ale z tohohle bude tumpachová

 
Senátorka Miroslava Němcová (ODS) má pochyby o scénáři ze článku Seznam Zpráv, že chtěl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) jet do Mosky s cílem zamést informace o Vrběticích pod koberec výměnou za ruské vakcíny Sputnik V. „Nezdá se mi, že by jel ‚zobchodovat‘ Vrbětice pouze za lahvičky s podivným obsahem,“ odmítla politička tvrzení Seznam Zpráv a ukázala směrem k EU a NATO. „Neexistuje lepší způsob než mít placeného spojence uvnitř obou uskupení,“ naznačuje. Též sociolog Petr Hampl nepokládá tvrzení článku za příliš reálné. Podle něj se ministr vnitra spíše chytil do vlastní pasti. Pokud by však byl článek pravda, pak by podle Hampla Hamáček zasloužil pochvalu.
04.05.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Miroslava Němcová (1625 článků) , Jan Hamáček (3087 článků)

Nepřátelství, terorismus: Politici volají kvůli zapojení Ruska do výbuchu ve Vrběticích po rázném kroku

 
Nepřátelský akt Ruska a státní terorismus. Tak hodnotí čeští politici informace o zapojení ruské vojenské rozvědky GRU do tragického výbuchu ve Vrběticích v roce 2014. Podle šéfky TOP 09 Markéty Pekarové Adamové by mělo Česko iniciovat summit Evropské unie. Podobně to udělala Velká Británie po otravě dvojitého agenta Sergeje Skripala novičokem v roce 2018. Oba případy se prolínají, podle českých tajných služeb jsou totiž z výbuchu ve Vrběticích podezřelí stejní dva agenti.
17.04.2021 21:40 |

podobné články

Policie hledá kvůli výbuchu ve Vrběticích agenty ruské GRU. Otrávili i Skripala

 
Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) rozjela pátrání. Hledá dva muže, kteří se v říjnu 2014 pohybovali na území České republiky. Prokazovali se ruskými pasy a využívali nejméně dvě identity. Podle fotografií jde o podezřelé z otravy bývalého dvojitého agenta Skripala a jeho dcery Julije v Británii v roce 2018. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér a ministr vnitra a zahraničí Jan Hamáček (ČSSD) v sobotu na večerní tiskové konferenci oznámili, že existuje důvodné podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích v roce 2014.
17.04.2021 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (21851 článků) , Jan Hamáček (3087 článků)

Covidem upozaděné téma. Migranti! Ivan David prozradil, co se hlasuje v Bruselu při každém zasedání. A vakcíny? Temné podezření eurokomise

 
ROZHOVOR „Evropská unie bojuje o svoji věrohodnost a uznání důležitosti. Tak se rozhodli „zajistit vakcíny pro všechny“. Poslanci Polčák, Zdechovský, Charanzová, Pospíšil a další sice tvrdí, že bez Evropské unie bychom vakcíny neměli, ale dnes každý ví, že Spojené království Velká Británie a Severní Irsko je bez Evropské unie, a v očkování je několikanásobně úspěšnější,“ konstatuje europoslanec Ivan David (SPD) s tím, že je za tím neschopnost reálného odhadu vedení EK. I co se týče úspěchu ruské vakcíny Sputnik, se kterým se na Západě nepočítalo. „Tak to dopadá, když někdo podlehne vlastní propagandě, a Rusy si představuje jako negramotné stále opilé mužiky,“ dodává.
27.02.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: David Pospíšil (16 článků) , Ivan Ivan (1877 článků) , David Pospíšil (4 články) , David David (799 článků) , David David (601 článků)

Kyjev ukázal zajaté ruské vojáky. Moskva by je mohla vyměnit za Savčenkovou

 
Dva ruské vojáky, kteří byli minulou sobotu zajati v Donbasu, v úterý médiím ukázala ukrajinská tajná služba. Oba Rusové údajně sloužili ve speciální jednotce ruské vojenské rozvědky (GRU). Spekuluje se, že by je Ukrajinci mohli chtít vyměnit za válečnou pilotku Naděždu Savčenkovou, která je uvězněná v Moskvě. Na východě Ukrajiny se mezitím znovu válčí a v úterý bylo zabito dalších šest ukrajinských vojáků. 
19.05.2015 19:36 |

podobné články

Koalice Spolu se Hamáčkovi omlouvat nebude. Nevidí důvod

 
Šéfové koalice Spolu se ministru vnitra Janu Hamáčkovi (ČSSD) omlouvat nebudou. Hamáček po nich žádá omluvu proto, že ho podle něj označili v úterý kvůli jeho cestě do Moskvy za vlastizrádce. V Rusku chtěl podle Seznam Zpráv vyměnit informace o Vrběticích za dodávky vakcíny Sputnik V.
05.05.2021 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků) , Marian Jurečka (774 článků)

Sebevražda? Ne. Kroupa přitvrdil. Další bomba

 
Jako politická rozbuška zapůsobily úterní informace z článku serveru Seznam Zprávy o motivech ohlášené a následně zrušené dubnové cesty vicepremiéra a ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) do Moskvy. Podle serveru během ní plánoval vyměnit s Ruskem zamlčení informací o útoku ve Vrběticích za vakcíny Sputnik V. Reportér Seznam Zpráv Janek Kroupa, jeden z autorů článku, byl hostem pořadu Interview ČT24. Moderátorka Světlana Witowská na něj naléhala, aby upřesnil, kdy světlo světa spatří jejich důkazy, které jejich verzi konečně potvrdí. „Zítra zveřejníme audiozáznam od dalšího zdroje, o kterém Hamáček moc dobře ví,“ oznámil novinář.
05.05.2021 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Světlana Witowská (343 článků) , Jan Hamáček (3087 článků) , Janek Kroupa (204 článků)

Exploze ve Vrběticích jako špinavý obchod s Ruskem? HAMÁČEK POD PALBOU!

 
Za nejtěžší okamžik ve svém životě označil šéf ČSSD a vicepremiér Jan Hamáček (42) dění kolem něj. Čelí totiž nařčení, že plánoval uzavřít s Ruskem podivnou dohodu. Výměnou za vyšumění kauzy Vrbětice do ztracena k nám měly proudit z Ruska vakcíny!
05.05.2021 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

Česko jako křižovatka obchodníků se zbraněmi? Síť muničních skladů je láká, zabezpečení chybí

 
Eskalace napětí kolem vrbětické kauzy opět v přímém světle nasvítila nebezpečnou skutečnost, se kterou se Česká republika potýká. Tuzemské zpravodajské služby a bezpečnostní složky mají další důvod se domnívat, že černý obchod se zbraněmi a municí na našem území jen kvete. Loni v červnu zasáhla policie v Říčanech proti zaměstnanci ruské ambasády, který v Česku načerno nakupoval střelivo do odstřelovacích pušek. Díky diplomatické imunitě navíc unikl stíhání a vrátil se do Ruska. Celý obchod měl být navíc podle tajných služeb součástí skryté akce ruské vojenské rozvědky GRU. Podobné motivy přitom tvoří pozadí kauzy výbuchů v muničních skladech ve Vrběticích. Proč Česko tolik láká obchodníky se smrtí?
22.04.2021 05:25 |

podobné články

Hamáček plánoval let do Moskvy, tajné služby ale výměnu Vrbětic za vakcíny nepotvrdily

 
Dnešní vyjádření ředitelů tajných služeb na zasedáních sněmovních kontrolních komisí podle poslanců nepotvrdila informace serveru Seznam Zprávy, že chtěl vicepremiér Jan Hamáček vyměnit informace o kauze Vrbětice za vakcínu proti covidu-19 Sputnik V.
06.05.2021 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků)

Už je jen jedna verze: Hamáček smetl Zemanova slova o vyšetřování výbuchu ve Vrběticích

 
V kauze Vrbětice existuje jedna vyšetřovací verze spojená s pohybem příslušníků jednotky 29155 ruské zpravodajské služby GRU, řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Odmítl tak slova prezidenta Miloše Zemana o tom, že policejní vyšetřování pracuje s hypotézou, že areálem mohl agenty provést jeden z majitelů zbrojařské firmy Imex. Pro Seznam Zprávy Hamáček upřesnil, že jedna verze je minimálně od roku 2018. Na prezidentovu adresu si přisadila i česká eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Zeman svým projevem ke kauze Vrbětice znejistěl české spojence a nahrál ruské propagandě, řekla Deníku N.
26.04.2021 13:45 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3087 článků) , Miloš Zeman (25463 článků)