Článek

Občané starší 60 let dostanou od státu 1 respirátor a 5 roušek, potvrdil to Hamáček

 
Vláda dnes schválila, že všichni občané Česka starší 60 let dostanou od státu zdarma 1 respirátor a pět roušek. Uvolní pro to přes 3 miliony respirátorů typu FFP 2 a 15 milionů roušek. Rozeslány budou poštou, jak informoval ministr vnitra Jan Hamáček. S rozvozem započnou už ve čtvrtek.
09.09.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)
Podobné články

Respirátor a pět roušek dostanou Češi nad 60 let do schránek. Vláda zaúkolovala pošťáky

 
Všichni občané starší 60 let dostanou od státu jeden respirátor a pět roušek, rozhodla na svém středečním mimořádném zasedání vláda. Na twitteru o tom informoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Na dodání ochranných prostředků proti koronaviru ze zásob státu České poště, která je bude distribuovat, začnou hasiči a policisté pracovat ve čtvrtek ráno, dodal Hamáček. Podle Českého statistického úřadu žilo v ČR ke konci loňského roku 2,78 milionu lidí starších 60 let. Šéf ODS Petr Fiala v reakci zmínil, že jde o výsměch.
09.09.2020 22:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Lidé nad 60 let dostanou respirátor a pět roušek, uvedl Hamáček. Výsměch, udeřil Fiala

 
Všichni občané starší 60 let dostanou od státu jeden respirátor a pět roušek, rozhodla na svém dnešním mimořádném zasedání vláda. Na twitteru o tom informoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
10.09.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Lidé starší 60 let dostanou respirátor a pět roušek, rozhodla vláda

 
Všichni občané starší 60 let dostanou respirátor a pět roušek, rozhodla vláda. Na dodání ochranných prostředků ze státních zásob České poště začnou hasiči a policisté pracovat ve čtvrtek ráno, uvedl vicepremiér ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).
09.09.2020 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Dvě roušky lepší než jedna? Maďar vysvětlil, zda nás ochrání lépe než respirátor

 
Od úterý bude nutné nosit respirátor, nanoroušky nebo dvě chirurgické roušky na veřejných místech, kde je větší koncentrace lidí. Vrstvení roušek už před časem začala doporučovat řada odborníků jako silnější ochranu proti mutacím koronaviru. Epidemiolog Rastislav Maďar řekl Blesk Zprávám, že s rozšířením nakažlivějších forem viru už nelze spoléhat na ochranu, která platila doposud. Co říká na ochranu dvojitou rouškou? A proč je respirátor lepší?
03.02.2021 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Joe Biden (383 článků)

Dvě chirurgické roušky už nestačí! Od 1. března jedině respirátor, lidi v nouzi ho dostanou zdarma

 
Od 1. března bude v hromadné dopravě, obchodech a na dalších místech, kde se lidé shromažďují, povinné mít respirátor, dvě chirurgické roušky už stačit nebudou. Řekl to ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po čtvrtečním jednání vlády. Nošení respirátorů, nanoroušek, případně dvou chirurgických roušek je povinné na vybraných místech ode dneška. Nošení podomácku vyrobených či jiných textilních roušek už na těchto místech není možné. Blatný také uvedl, že od 1. března budou zaměstnavatelé povinni vybavit zaměstnance potřebnými ochrannými prostředky.
26.02.2021 07:46 |

podobné články

Invalidé a postižené děti dostanou od státu pět roušek

 
Část invalidních důchodců a děti s průkazem postižených dostanou do schránek pět roušek a respirátor. Doručí jim je Česká pošta. Schválila to v pondělí vláda. Ochranné pomůcky by takto mělo dostat asi 185 000 lidí.
12.10.2020 20:40 |

podobné články

Na roušky a respirátory si lidé nad 60 let počkají přes víkend. Na nemocné zapomněli, říká expert

 
 Česká pošta začne balíčky ochranných pomůcek proti šíření koronaviru distribuovat seniorům v pondělí. Většinu ze zhruba tří milionů zásilek by pak měli poštovní doručovatelé donést lidem během tří dnů. Nárok na respirátor a pět roušek má každý starší 60 let i lidé, kteří oslaví 60. narozeniny letos. Dostanou je na adresu trvalého bydliště, řekl dnes novinářům vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Vláda o poskytnutí pomůcek starším lidem rozhodla ve středu večer. Roušky od státu by ale měli podle prohlášení pacientských organizací dostat i lidé s chronickými nemocemi, protože covid-19 může ohrozit jejich život.
10.09.2020 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Ministr Hamáček: Ochrana seniorů před covidem už je na cestě

 
Že všichni senioři nad 60 let dostanou od státu jeden respirátor a pět roušek, rozhodla na včerejším mimořádném jednání vláda. Ty by měla doručit Česká pošta a na jejich dodání by měla pošta začít pracovat již dnes, jak informoval ministr Hamáček na facebooku.
10.09.2020 15:00 |

podobné články

Další nejasnosti kolem roušek ve státních rezervách. Hamáček nechce rozhodnout sám bez vlády

 
Místopředseda vlády a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) vyčkává s převodem roušek do Správy státních hmotných rezerv. Jak píše server Aktuálně.cz, Hamáček nechce nést odpovědnost za převod ochranných pomůcek sám, proto čeká na vládu. Do státních rezerv má přitom jít více než 75 milionů roušek a dalších ochranných pomůcek.
04.09.2020 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Obchody v pondělí neotevřou a Blatný u roušek přitvrdí. Respirátor povinně i v práci?

 
Vláda od pondělí provoz všech obchodů nepovolí, potvrdil na tiskovce po jednání vlády ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Oznámil však jinou novinku. Rouška ušitá doma nebude od pondělí na řadě veřejných míst včetně obchodů či hromadné dopravy stačit. Podle hlavní hygieničky Jarmily Rážové ministerstvo uvažuje o tom, že by povinnost nosit respirátor nebo dvě chirurgické rouškt platila i pro pracoviště.
19.02.2021 10:10 |

podobné články

Šmucler už se radoval ze sundání roušek, Hamáček ho brzdil. Co změní konec nouzového stavu?

 
Skončí s koncem nouzového stavu plošné nošení roušek, nebo ne? Tato debata se ve středu rozhořela v Česku. Prezident stomatologické komory Roman Šmucler nejdříve informoval, že Úřední krizový štáb, jehož je členem, rozhodl, že opatření skončí. A že povinnost zůstane pouze v MHD a uzavřených prostorách. Jenže šéf štábu Jan Hamáček (ČSSD) záhy reagoval, že štáb o ničem takovém nerozhodl, verdikt musí vydat ministerstvo zdravotnictví. Šmucler pro Blesk Zprávy poté vyjasnil, že o konci plošného nošení roušek dnes debatovali, ale finální rozhodnutí musí opravdu vydat až ministerstvo. A ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) pak ve Sněmovně řekl, že roušky bychom mohli odložit v červnu, povinné ale zůstanou v uzavřených prostorech, tedy třeba v MHD.
06.05.2020 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Respirátor nebo až dvě roušky: Kde budou povinné a na kolik vyjdou? Hamáček tasil krematorium

 
Dosud jsme si ústa a nos chránili především rouškou nebo šátkem. To ale od půlnoci ze středy na čtvrtek už nebude stačit. Ochrana vyjde čtyřčlennou rodinu až na 7200 Kč v případě, že zvolí kvalitní nanoroušky. Respirátory vyjdou přibližně na 3600 Kč, nošení dvou roušek pak na skoro dvanáct stovek. Výjimku mají děti od dvou do 15 let, pro které nejsou dostupné vhodné respirátory, uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Děti ale budou muset mít aspoň chirurgickou roušku. A kde přesně budete důkladnější ochranu potřebovat? Spořivé lidi varoval vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) před cestou na JIP nebo do krematoria.
22.02.2021 22:05 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (288 článků)

Hamáček nabádá občany: Vezměte si ty roušky dobrovolně...

 
Návrat roušek. Nebo alespoň dobrovolný. Apeluje na něj ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). "Nečekejte, až vám něco ministerstvo nařídí," řekl Hamáček a vyzval občany k dobrovolnému nošení roušek ve vnitřních prostorách a v městské hromadné dopravě. Informuje o tom iRozhlas.cz.
23.07.2020 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2559 článků)

Čemu se vyhnout, abyste nevypadali starší?

 
Snad žádná žena nechce vypadat starší, nežli ve skutečnosti je. I přes veškerou snahu působit na své okolí co možná nejmladistvějším dojmem se až žalostně mnoho žen dopouští chyb, které je na pohled dělají starší a zbytečně jim tam přidávají léta. Přitom se stačí širokým obloukem vyhnout věcem, které jsou příčinou toho, že vypadáte tak, jako by vám bylo mnohem více, než vám ve skutečnosti je! Jak tedy nevypadat starší? Na to jsme se zaměřili v dnešním článku, ve kterém vám poradíme, čemu se ve vlastním zájmu vyhnout. Nepřidávejte si zbytečně léta, která vám vůbec nepatří! Nechcete vypadat starší? Poradíme vám, čeho se vyvarovat! Nevhodné oblečení Čeho si na vás vaše okolí všimne jako úplně první? Správně, je to vaše oblečení! Hodně žen ukrývá ve svém šatníku věci, které jim nejenom nesluší, ale jim přidávají léta. Ony si to neuvědomují a zbytečně tak dávají svému okolí domněnku toho, že jejich občanka čítá daleko vyšší číslo, než které se tam nachází ve skutečnosti. Špatný make-up V současné době se líčí snad každá žena. Make-up nám umožňuje zakrýt nedokonalosti a zvýraznit tak náš obličej. Jenže i v tomto ohledu můžeme šlápnout vedle, což má za následek jedinou věc: vypadáme na více let, než kolik nám vlastně je. Proto volte líčení, které bude odpovídat příležitosti a nepřehánějte to. Neslušivý účes Další chybou je účes, který ženě jednoduše nesedí. Mnohdy se držíme jednoho střihu klidně i několik let a vůbec nám nedochází, že se mění nejen aktuální trendy, ale i naše rysy. Pokud nechcete působit, že vám již táhne na léta, kterými se žádná žena nechlubí, nechte si poradit, jaký účes vám bude sedět. Příspěvek Čemu se vyhnout, abyste nevypadali starší? pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
14.11.2016 18:10 |

podobné články

Po důchodcích se roušek od vlády dočkají i postižení a lidé v invalidním důchodu

 
Roušky a respirátory dostane vedle seniorů nad šedesát let i 170 000 lidí s plným invalidním důchodem a 17 000 zdravotně postižených do 18 let. O souhlasu vlády s návrhem informovala na twitteru ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Formálně úřady návrh dopracují do středy. Seniorům začne pošta ochranné pomůcky, každému jeden respirátor a pět roušek doručovat v úterý.
14.09.2020 21:05 |

podobné články

Praktik Norbert měl jen jeden respirátor tři dny. Roušky mu sehnali pacienti

 
Pandemie koronaviru zasáhla celé české zdravotnictví. Pracovní i osobní život převrátila naruby i praktickému lékaři Norbertu Královi z Prahy. Zpočátku měl přes sto telefonátů od vyděšených pacientů denně. Pak musel, stejně jako všichni praktici, přeorganizovat fungování své ordinace. Nyní vyšetřuje po telefonu. Navíc musel používat jeden respirátor tři dny, protože jich neměl dost. Sdružení praktických lékařů navíc upozorňuje, že respirátory od státu jsou pochybné kvality.
05.05.2020 05:05 |

podobné články

Vojtěch zásadně změnil pravidla pro nošení roušek. Ve školách a obchodech jenom podle semaforu

 
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na mimořádné tiskové konferenci ohlásil další změny v povinnosti nošení roušek, která má nastat od 1. září. Debata prošla nějakým vývojem od pondělí. Je to poměrně zásadní změna, a proto jsme se k tomu dnes opět vrátili a došli jsme k úpravě toho mimořádného opatření,“ prohlásil Vojtěch. Po vlně kritiky zmírnil plošné nošení roušek ve školách nebo v obchodech, kde se bude situace řídit podle epidemiologické situace v regionu. Zůstává povinnost roušek v hromadné dopravě nebo na úřadech.
20.08.2020 17:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1195 článků) , Adam Vojtěch (928 článků)

Nechci jít do kriminálu! Nebudu to podepisovat! Hamáček dorazil do Partie v roušce a nakládal protikorupčním neziskovkám, které si nadiktovaly zákon

 
Hosty nedělní Partie TV Prima byli ministr vnitra, předseda ČSSD Jan Hamáček a poslankyně Jana Černochová (ODS). Oba se pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Hamáček vyzval občany, aby ve všech uzavřených prostorách nosili roušky. Hamáček zdůraznil, že si odmítá jít sednout do kriminálu. Došlo i na pitvání jednoho brčka z pražského klubu Techtle Mechtle, kde se nakazilo víc než sto osob. „Co tam asi dělali s tím jedním brčkem?“ zeptala se moderátorka Terezie Tománková. A Hamáček odpověděl...
26.07.2020 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (20880 článků) , Jan Hamáček (2559 článků) , Jana Černochová (498 článků)

Konec látkových roušek v Čechách: Šili herci, zpěváci i vězni, nyní je můžete hodit do koše

 
Až do této chvíle platilo, že lidé na veřejných místech, v MHD, obchodech apod. musejí mít zakrytá ústa, ale nebylo nijak specifikováno, jak má jejich pokrývání úst vypadat či z jakého materiálu má být. Na tiskové konferenci po jednání vlády v pondělí řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (50) nová pravidla pro nošení roušek. Od půlnoci ze středy na čtvrtek tak bude platit povinnost nosit respirátor či jinou kvalitnější ochranu dýchacích cest a nově budou muset mít chirurgickou roušku také děti. V první vlně pandemie koronaviru se Česko doslova semklo a šil každý. Herci, zpěváci, důchodci nebo vězni. Podle nových opatření vám ale bude látková rouška ve veřejných prostorách úplně k ničemu.
24.02.2021 06:30 |

podobné články