Článek

Obavy z útoku Rusů na Ukrajinu: Napětí roste, dorazily i dvě lodě USA. Kreml se čílí

 
Dvě lodě patřící kdysi americké pobřežní stráži dorazily do ukrajinského přístavu Oděsa. S odvoláním na ukrajinské námořnictvo, které mají čluny posílit, to dnes uvedla agentura Reuters. Rusko v pondělí varovalo, že ho znepokojuje vyzbrojování Ukrajiny moderními zbraněmi. Dnes mluvčí Kremlu prohlásil, že jakákoli další vojenská pomoc Ukrajině ze strany Spojených států jen zvýší napětí.
23.11.2021 12:35 |

podobné články

Podobné články

Prague Pride 2020: Místo tradičního průvodu vypluly na Vltavu duhové lodě, kvůli koronaviru

 
Dvě lodě na Vltavě nahradily letos kvůli pandemii covidu-19 tradiční duhový průvod festivalu Prague Pride. Za zvuků taneční hudby na nich kolem 13:30 vypluly od Dvořákova nábřeží stovky lidí. Tradiční duhové vlajky letos kvůli horku doplnily duhové vějíře a kvůli koronaviru také duhové roušky. Lodě plují do Modřan a zpět. Na naloďování na místě dohlíželi i policisté a městští strážníci, žádné protesty odpůrců, které někdy průvod na festivalu Prague Pride provázejí, se neobjevily. Policejní lodě plují i za oběma loděmi.
08.08.2020 15:10 |

podobné články

Potopit nebo prodat? Francie se pořád nerozhodla, co s 'ruskými' Mistraly

 
Francie by mohla prodat Číně lodě Mistral vyrobené pro Rusko, píše portál Want China Times. Do Šanghaje dorazily dvě francouzské lodě, Mistral a Aconit. Francouzská letadlová loď přitom zavítala do čínského přístavu vůbec poprvé. Před několika dny se přitom objevila informace, že by Paříž mohla lodě zaplacené ruskou vládou potopit. 
11.05.2015 14:01 |

podobné články

Prezident, který strašlivě urazil Obamu, teď jedná s Putinem. Do jeho přístavu dorazily ruské válečné lodě

 
Na přátelskou návštěvu do filipínského hlavního města Manila připluly ruské vojenské lodě. Jak uvádí server Lidovky.cz, Kreml chce totiž Spojené státy nahradit v roli spojence.
03.01.2017 15:55 |

podobné články

Jako za studené války. Rusové mají stále strach z jaderného útoku

 
Obavy Rusů se od dob studené války příliš nezměnily a většina z nich má stále strach z jaderného útoku. Podle výzkumu, kterého se zúčastnilo 1500 lidí, se totiž dvě třetiny Rusů domnívají, že zemi hrozí vypuknutí jaderného konfliktu. Oproti tomu pouhá pětina dotazovaných je názoru, že je jaderný útok nepravděpodobný. Stejný průzkum také ukázal, že obyvatelé Ruska vnímají jako nejvíce nepřátelskou zemi Spojené státy americké.
11.07.2014 15:15 |

podobné články

Průzkum STEM: Postupně se snižuje podíl lidí, kteří se domnívají, že u nás panuje silné napětí mezi bohatými a chudými

 
Napětí mezi Čechy a cizinci označuje jako velmi nebo poměrně silné dvoutřetinová většina občanů (66 %). Tento podíl je stejný jako v loňském roce. Třípětinová většina občanů registruje napětí mezi vedením podniků a zaměstnanci (59 %). Poněkud nižší podíl lidí (57 %) vidí silné napětí mezi bohatými a chudými. Od roku 2011, kdy STEM začal tuto oblast sledovat, se postupně snižuje podíl těch, kteří napětí mezi bohatými a chudými považují za silné. Mezi lidmi z domácností špatně finančně zajištěných je však tento podíl stále vysoký. Mírně nadpoloviční většina občanů (56 %) vnímá silné napětí mezi lidmi různých politických názorů. Méně často lidé registrují napětí mezi mladými a starými lidmi (39 %) a zejména mezi městem a venkovem (29 %).
13.04.2017 10:40 |

podobné články

Kolují řeči, že jsme poslali tanky na Ukrajinu. Čili jsme se ptali u Stropnického a Mládka

 
Mimo hlavní média se v posledních dnech intenzivně diskutuje o tom, zda z letiště v Mošnově zamířily tanky obřím letounem Mrija do Afriky, nebo putovaly na pomoc vládním vojskům na Ukrajinu. Oficiální místa s poukazem na mlčenlivost ve věcech zahraničního obchodu s vojenským materiálem odmítají prozradit místo určení. Firma, která tanky expedovala do Afriky, nařčení, že je ve skutečnosti dovezla na Ukrajinu, považuje za součást informační války. ,,Já můžu jen potvrdit, že cílovým regionem dodávky tanků je Afrika,“ konstatoval pro ParlamentníListy.cz mluvčí Excalibur Group Andrej Čírtek.
04.02.2015 11:40 |

podobné články

Putin drtivě vyhrál, volily ho tři čtvrtiny Rusů. A promluvil o otravě Skripala

 
Vladimir Putin má Kreml jistý až do roku 2024. Ve víkendových prezidentských volbách zvítězil hned v prvním kole, kde nasbíral 76,65 procenta hlasů, aspoň po sečtení 99 procent hlasovacích lístků. Putina volilo přes 55 milionů Rusů a účast byla zhruba dvoutřetinová. Putin se pak už dvě hodiny po konci voleb ukázal na mítinku v Moskvě, kde mluvil i o otravě ruského špiona Skripala nebo o svém možném pátém mandátu.  Ruská opozice v čele s Alexejem Navalnym upozorňuje na falšování voleb a překážky kladené pozorovatelům.
17.03.2018 21:55 |

podobné články

Poslanec Jan Farský: Jsem pro dodávky zbraní na Ukrajinu, protože nechci, aby se bojovalo v Česku

 
Na svém facebookovém profilu vyjadřuje poslanec za Liberecký kraj Jan Farský svou jasnou podporu pro dodávání zbraní na Ukrajinu. Argumentuje tím, že Rusko dobývá Ukrajinu a nerespektuje přitom žádné uzavřené dohody a Západ nechává Ukrajinu na holičkách.
19.02.2015 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jan Farský (206 článků)

Pomsta za útok na Sýrii? Islamističtí bojovníci chodí po tisících bojovat na Ukrajinu, tvrdí Rusové

 
Pracovník Ústavu strategických studií (RISI) pro Ukrajinu Egor Kvasňuk varuje, že se radikálové z Islámského státu přesouvají na Ukrajinu. Podle ruských zdrojů jde o tisíce bojovníků, kteří přicházejí ze Sýrie přes Turecko dál do Rumunska na Ukrajinu a nakonec končí na Donbasu.
02.11.2015 18:51 |

podobné články

„Masový“ vyhazov ruských diplomatů. Země od USA po Ukrajinu reagují na otrávení exagenta

 
Přesně v 15 hodin českého času začal svět ve vlně reagovat vypovídáním ruských diplomatů a dalších činitelů na kauzu otráveného exagenta Sergeje Skripala v Británii. Země od USA po Ukrajinu oznámily konkrétní čísla, kolik Rusů bude z jednotlivých zemí vypovězeno.
26.03.2018 15:35 |

podobné články

Opatrný Kreml. Vysledky východoukrajinského referenda respektuje, ale oficiálně je neuznal

 
Rusko respektuje výsledky nedělního referenda na východě Ukrajiny. Kreml to uvedl v první reakci na výsledky hlasování v Doněcké a Luhanské oblasti, které vyzněly ve prospěch samostatnosti regionů. Moskva doufá, že se podaří navázat dialog mezi Kyjevem, Doněckem a Luhanskem. Poněkud překvapivé je, že Kreml oficiálně výsledky referenda neuznal.
12.05.2014 11:15 |

podobné články

Desítky Rusů prosily v Moskvě Ukrajinu o odpuštění

 
Několik desítek Rusů se v neděli sešlo nedaleko ukrajinské ambasády v Moskvě, aby zde položili květiny a vyjádřili upřímnou soustrast nad smrtí 49 ukrajinských vojáků, kteří byli zabiti během útoku 14. června.
17.06.2014 13:45 |

podobné články

VIDEO Desítky Rusů prosily v Moskvě Ukrajinu o odpuštění

 
Několik desítek Rusů se v neděli sešlo nedaleko ukrajinské ambasády v Moskvě, aby zde položili květiny a vyjádřili upřímnou soustrast nad smrtí 49 ukrajinských vojáků, kteří byli zabiti během útoku 14. června.
17.06.2014 14:40 |

podobné články

Rusové přesouvají lodě do Černého moře. Putin si stěžoval Merkelové na provokaci Kyjeva

 
Ruský prezident Vladimir Putin dnes během telefonátu s německou kancléřkou Angelou Merkelovou obvinil Kyjev z provokací na východě Ukrajiny. S odvoláním na Kreml o tom informovala agentura Reuters. Podle úřadu ruského prezidenta dnes oba státníci vyjádřili znepokojení nad situací na východě Ukrajiny, kde v poslední době roste napětí.
08.04.2021 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (3687 článků) , Angela Merkelová (2790 článků)

Čína pořádá námořní manévry ve sporných oblastech. Na místo míří dvě letadlové lodě USA

 
Do Jihočínského moře míří na cvičení dvě letadlové lodě námořnictva USA. Pentagon uvedl, že nasazení plavidel v regionu, kde si Čína nárokuje několik sporných oblastí, není reakcí na žádnou událost. Televize CNN v sobotu ale uvedla, že v místě nyní Čína pořádá námořní manévry, informuje server iDNES.cz.
04.07.2020 19:30 |

podobné články

USA straší ruskou invazí na Ukrajinu. Sami míte válečné lodi v Černém moři, odráží Kreml

 
Web Forum24 upozorňuje, že Rusko podle tajných informací Spojených států plánuje invazi na Ukrajinu. Vyplývá to prý z masivní vojenské činnosti poblíž ukrajinských hranic. Moskva takové spekulace odmítá s tím, že jde o vnitřní záležitosti na území Ruska a namísto toho obviňuje Američany z provokací na základě přesunů amerických válečných lodí v Černém moři k blízkosti ruských hranic.
12.11.2021 14:00 |

podobné články

USA straší ruskou invazí na Ukrajinu. Sami máte válečné lodi v Černém moři, odráží Kreml

 
Web Forum24 upozorňuje, že Rusko podle tajných informací Spojených států plánuje invazi na Ukrajinu. Vyplývá to prý z masivní vojenské činnosti poblíž ukrajinských hranic. Moskva takové spekulace odmítá s tím, že jde o vnitřní záležitosti na území Ruska a namísto toho obviňuje Američany z provokací na základě přesunů amerických válečných lodí v Černém moři k blízkosti ruských hranic.
12.11.2021 16:15 |

podobné články

K nejpopulárnějším cílům Rusů patří v závěru roku Praha

 
Většina Rusů, kteří se rozhodli strávit novoroční dovolenou v zahraničí, zamíří do evropských států. Mezi nejpopulárnější destinace ruských turistů se letos dostaly Praha, Mnichov a Vídeň. Výsledky průzkumu novoročních cestovních plánů Rusů zveřejnil web infox.ru.
17.12.2011 10:15 |

podobné články

Nezájem Rusů o fotbal je rekordní. Připravují přitom mistrovství

 
Nezájem Rusů o fotbal zažívá historický propad, Rusko se přitom připravuje na roli pořadatele fotbalového mistrovství světa, které se bude konat za tři roky. Z průzkumu státní agentury VTsIOM vyplynulo, že fotbal je volný až 73 procentům Rusů. Ještě před 10 lety to bylo přitom jen 43 procent. Jen zoufalých osm procent lidí v Rusku se označuje za velké fanoušky. 
07.07.2015 14:36 |

podobné články