Článek

O přijetí prvňáků v Řevnicích se losem rozhodovat nebude

 
Vynervovaní rodiče řevnických předškoláků si mohou oddychnout. O umístění jejich dětí v první třídě tamní základní školy se nakonec nebude rozhodovat losováním, jak ředitelce školy s nedostatečným počtem volných míst Štěpánce Rajchlové poradili na Krajském úřadu Středočeského kraje.
08.06.2013 12:30 |

podobné články

Podobné články

Řidič se vyhýbal srážce s losem, namísto něj však srazil medvěda

 
Řidič, který se na venkovské silnici v Norsku snažil vyhnout srážce s losem, srazil medvěda. O kuriózní dopravní nehodě, která se stala u vísky Hanestad 225 kilometrů severně od Osla, dnes informovala agentura Reuters.
16.08.2012 20:45 |

podobné články

EuroOil spustil kampaň Trhni losem, v níž vyhrává každý

 
Síť 190 čerpacích stanic EuroOil, vlastněná společností Čepro, spustila 1. června velkou marketingovou kampaň nazvanou Trhni losem, která potrvá až do 30. června.
06.06.2015 18:16 |

podobné články

Hejtman Zimola: Všech 7 480 jihočeských prvňáků dostane 1. září bezpečnostní kufřík

 
„Bezpečně do školy i do přírody“. To je název projektu, v jehož rámci dostane všech 7 480 prvňáků, kteří nastoupí 1. září do 255 jihočeských základních škol, tzv. bezpečnostní kufřík. Jeho hlavním cílem je zvýšit ochranu dětí na ulici.
25.08.2014 22:55 |

podobné články

Hurá do školy! Nastupuje nejsilnější ročník prvňáků

 
Žákům a studentům základních a středních škol a konzervatoří dnes začíná nový školní rok. Premiérově do lavic usedne 115 tisíc prvňáčků, což je oproti loňsku nárůst o více než čtyři tisíce. Naposledy bylo ve školách tolik prvňáků koncem devadesátých let.
01.09.2014 07:55 |

podobné články

Většina prvňáků na Harvardu jsou panny a panicové

 
Jedna z nejkvalitnějších vysokých škol světa je také nejdražší. Harvardova univerzita každý rok láká ke studiu tisíce studentů z celého světa. Dostane se tam jen hrstka vyvolených, přitom nejde o to, zda má dotyčný na školené. Nechutně bohatých je mezi studenty jen šestnáct procent, naopak díky různým stipendiím je mezi studenty stejně tolik z chudých poměrů. A přestože se považují ti, které do prvního ročníku přijali, ve své většině za liberály, sexuálně moc osvobození nejsou. Jen třetina prvňáků má za sebou soulož.
16.09.2016 08:10 |

podobné články

V Řevnicích u Prahy přepadli lupiči zlatnictví, škoda přes milion korun

 
Neznámí lupiči dnes dopoledne přepadli zlatnictví v Řevnicích u Prahy. Odnesli si odtud zlaté šperky v hodnotě kolem jednoho milionu korun. Při přepadení byla zraněna majitelka obchodu. Policisté po lupičích pátrají, řekl mluvčí středočeské policie Jakub Vinčálek.
25.02.2012 16:30 |

podobné články

Divoká vánoční noc v Řevnicích: Pod stromeček si chtěl ukrást sanitku!

 
Divoký začátek Štědrého dne zažili pracovníci záchranné služby ve středočeských Řevnicích. V noci na úterý tam honili neznámého pachatele, který se přímo z parkoviště výjezdové stanice pokusil ukrást sanitku. Teď po něm pátrá policie.
24.12.2013 15:47 |

podobné články

Petice proti masivní zástavbě v Řevnicích Pod Lesem

 
V přírodní lokalitě Pod Lesem v Řevnicích na východním konci Sochorovy ulice má vzniknout nový developerský projekt "Vily Řevnice". Jako obyvatelé nejbližšího okolí zamýšleného projektu se zásadně ohrazujeme proti jeho navrhované podobě.
12.05.2018 16:25 |

podobné články

Nahoď pomádu, jede rock’n’roll! Jubileum festivalu Rockabilly Rumble v Řevnicích

 
Burácení historických motorů, napomádované účesy, tetování, vystajlované pin-up girls a vůbec veškerá móda a muzika 50. let. Festival Rockabilly CZ Rumble je prostě tvrdé retro, jak se patří. V Řevnicích v sobotu 28. července oslaví 10. ročník.
23.07.2018 18:10 |

podobné články

Ať o přijetí dětí na konkrétní ZŠ rozhodne los, navrhuje ombudsmanka

 
Ombudsmanka Anna Šabatová tvrdí, že při zápisu dětí do základních škol by neměl rozhodovat čas podání přihlášky ani výsledek testu, kterým děti procházejí. Veřejná ochránkyně práv se domnívá, že pokud nemůže škola přijmout všechny děti ze spádové oblasti, měl by výběr probíhat losem. Bylo by to podle ní transparentnější a spravedlivější.
15.01.2015 12:51 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (367 článků)

O přijetí prvňáčků do školy v Řevnicích má rozhodnout losování

 
Stále více obcí, hlavně v okolí velkých měst, sužuje nedostatek míst nejen v mateřských, ale už i v základních školách. Jejich ředitelé často nemají budoucí prvňáčky kam dát a na rozšíření školy nemají peníze. Středočeské Řevnice dostaly nedávno od Krajského úřadu originální radu, jak se s aktuální nedostatečnou kapacitou obecní školy popasovat - o přijetí či nepřijetí dítěte má rozhodnout los.
06.06.2013 09:15 |

podobné články

Ani včasná přihláška, ani testy. O přijetí na ZŠ by měl rozhodovat los, říká Šabatová

 
Přetlak zájemců o některé základní školy by mělo podle Anny Šabatové vyřešit losování. Čas doručení přihlášky ani výsledky testů by o přijetí na ZŠ rozhodovat neměly, míní ombudsmanka. Jedině los je podle ní dostatečně transparentní a skutečně spravedlivé řešení. 
15.01.2015 14:27 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (367 článků)

Ombudsmanka Šabatová: Zápisy prvňáků pod tlakem – ředitelé musí zajistit rovnost dětí

 
Právě začínající zápisy do prvních tříd staví ředitele některých základních škol před složitou otázku. Počet přihlášených dětí často přesahuje kapacitu škol a ředitelé musí rozhodovat, které z dětí přijmou a které ne, aniž by jednali protiprávně.
15.01.2015 12:12 |

podobné články

Pětině prvňáků by prospěl roční odklad školy

 
Nejméně pětině šestiletých dětí může prospět odklad nástupu do školy o rok. Děti v této věkové skupině mívají totiž často problémy se sebeprosazením, a to buď příliš silnou, nebo naopak příliš slabou potřebu přijetí ve skupině.
09.03.2010 04:30 |

podobné články

Analýza: Pětině prvňáků prospěje roční odklad nástupu do školy

 
Nejméně pětina šestiletých dětí může s nástupem do školy klidně ještě rok počkat. Mají problémy se sebeprosazením - příliš silnou nebo naopak příliš slabou potřebu přijetí ve skupině.
09.03.2010 08:05 |

podobné články

Kdo má větší právo rozhodovat za dítě? Justice ve vleku války lékařů a rodičů

 
Občas to vypadá, že lékaři a rodiče svádí zarputilý boj o to, kdo má větší právo rozhodovat o dítěti. Lze však jednoznačně odpovědět, co je zásadnější, zda pohodlný porod doma, nebo jistota, že se novorozeněti dostane v rukou lékařů okamžité péče? A kdo má právo rozhodovat o dítěti ve chvíli, kdy je v ohrožení? Soudce Michal Ryška před časem přiřkl toto právo rodičům a soud vyšší instance mu případ následně odebral. Ústavní soud ale v úterý toto rozhodnutí zrušil. 
01.12.2015 16:45 |

podobné články

Změna v zápisech prvňáků: Lednový termín končí, děti školu příliš odkládaly

 
Zápisy se z ledna přesouvají na duben, ministerstvo školství k tomu přistoupilo už pro příští školní rok z důvodu velkého počtu odkladů. O těch se dosud rozhodovalo až po lednovém zápisu. Podle pedagogů pozdější zápis pomůže s organizací škol a nebude tolik změn ve stavech žáků. Čtyři měsíce navíc mohou rozhodnout i o duševní zralosti dítěte – když není v lednu pro školu připravené, v dubnu se mohou mít věci úplně jinak.
18.10.2016 06:35 |

podobné články

Van Rompuy: ČR nemůže přijmout Euro, neplní podmínky

 
Česká republika nyní nesplňuje všechny podmínky k přijetí eura, připomněl dnes v Praze stálý předseda Evropské rady Herman Van Rompuy po jednání s českým premiérem Petrem Nečasem (ODS). Debata o vstupu ČR do eurozóny, který bude podle něj výsostně českým rozhodnutím, tak prý není "problémem dnešního dne". Nečas na tiskové konferenci s Van Rompuyem zopakoval svůj postoj, že flexibilní kurz koruny je nyní pro českou ekonomiku výhodou a o přijetí eura by se mělo rozhodovat v referendu.
25.04.2013 13:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9277 článků)

John (VV): O euru mají rozhodovat odborníci, ne politici!

 
Skoro ve všech zemích, které dnes plat eurem, nastalo po jeho přijetí zdražování. Průměrná inflace před přijetím eura byla 1,7 %. Hned po přijetí se v průměru zvedla na 2,7 %.
10.03.2014 17:20 |

podobné články