Článek

O děti zaměstnanců FN Brno je postaráno

 
Vládní nařízení, které zaznělo v pondělí, zamíchalo stavem zaměstnanců FN Brno. V tomto případě jde o stovky pracovníků, kteří musí řešit problém, co se svými dětmi, které nenastoupí do škol.
15.10.2020 17:05 |

podobné články

Podobné články

Hackeři ZESMĚŠNILI BRNO! Primátor Onderka je údajně hodlá zažalovat

 
Neznámí hackeři v úterý napadli oficiální webové stránky města Brna, www.brno.cz, a vytvořili na něm zesměšňující stránku platformy Žít Brno, www.brno.cz/zitbrno. Město Brno se od této stránky distancuje - i nadále je jedinou oficiální stránkou platformy Žít Brno stránka www.zitbrno.cz.
30.08.2011 12:55 |

podobné články

Zeman proti Šabatové: O uprchlíky je postaráno dobře, o jejich děti také

 
Podmínky uprchlíků v detenci v ČR jsou podle prezidenta republiky Miloše Zemana naprosto dostačující, postaráno je i o děti. Řekl to Parlamentním listům. Reagoval tak na kritiku ombdusmanky Anny Šabatové, že zejména děti uprchlíků žijí v ČR v horších podmínkách než vězni.
17.10.2015 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (510 článků) , Miloš Zeman (24511 článků)

Jak je postaráno o děti rodičů z »první linie«? Ve škole až do osmi večer

 
Školy jsou zavřené, o děti těch, kteří s koronavirem zápolí v »první linii«, je ale postaráno. Zdravotníci, hasiči či policisté tak v době, kdy je jejich pomoc tolik potřeba, nemusejí řešit, kam s ratolestmi. Podle nařízení vlády bylo v každém kraji vyčleněno zařízení, které zajistí péči o jejich děti ve věku od 3 do 13 let.
24.04.2020 12:05 |

podobné články

FN Brno: Projekt Centrum komplexní psychiatrické péče Brno

 
Na jaře 2019 byla zahájena realizace projektu Centrum komplexní psychiatrické péče Brno. Důvodem byl nevyhovující technický stav pavilonu G, který klinika využívá již od roku 1962. Průběh stavby si ve středu 19. února 2020 prohlédl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch spolu s ředitelem FN Brno prof. Jaroslavem Štěrbou a přednostou Psychiatrické kliniky FN Brno a LF MU prof. Tomášem Kašpárkem.
19.02.2020 14:16 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1159 článků) , Adam Vojtěch (901 článků) , Tomáš Vojtěch (44 článků) , Tomáš Vojtěch (22 článků)

O superhvězdu Tiësta bude v Praze postaráno jako o krále - tryskáč, limuzíny a hektolitry alkoholu

 
Nejslavnější dýdžej planety Tiësto vystoupí v pátek v Praze. Nizozemský hudební guru Prahu miluje a v rámci „Tiësto Meet Tour“ zde zavítá už po několikáté. Ostatně není se čemu divit, že je umělec u nás pečený vařený, neboť je o něj vždy perfektně postaráno.
20.07.2012 09:30 |

podobné články

Ropková a Dolínek (ČSSD): O lidi bez domova je i v mrazivých dnech postaráno, ale... Nesmíme usnout na vavřínech

 
Příchod mrazů je zátěžovým testem zimních opatření v podobě zvýšeného zájmu o noclehárny, které byly otevřeny právě v rámci uvedeného systému pomoci. V současnosti lze konstatovat, že systém zcela plní svůj účel a o lidi, kteří chtějí využít pro ně určených služeb je postaráno.
06.01.2016 06:35 |

podobné články

Premiér Sobotka: Vláda pokračuje ve zvyšování platů zaměstnanců

 
Vláda pokračuje ve zvyšování platů, dnes jsme rozhodli o zvýšení tarifních platů vojáků, policistů, hasičů a dalších zaměstnanců ve státní správě o 4 % od 1. listopadu letošního roku. Již minulý týden vláda rozhodla o zvýšení platových tarifů lékařů a dalších zaměstnanců ve zdravotnictví, a to o 10 % od 1. ledna 2017. Opatření, které by mělo pomoci udržet mladé lékaře a sestry v České republice, se pozitivně dotkne přibližně 88 tisíc zaměstnanců. Od 1. září jsme rovněž zvýšili platy učitelů i nepedagogických pracovníků, objem platů se zvýšil o 8 a 5 %, tarifní složka pak vzrostla o 6 a 4 %.
21.09.2016 13:05 |

podobné články

Platy zaměstnanců NKÚ a NBÚ bude určovat platový řád

 
Platy zaměstnanců Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) a Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) bude upravovat platový řád. Toto opatření má dorovnat platové poměry zaměstnanců odměňovaných podle zákoníku práce s poměry zaměstnanců placených podle služebního zákona.
19.12.2019 18:55 |

podobné články

Počet vojáků a zaměstnanců Ministerstva obrany se zvýšil o 874

 
Na Ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33.958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Vyplývá to z údajů, které ČTK poskytl mluvčí Ministerstva obrany Jan Pejšek. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy,
18.01.2020 12:55 |

podobné články

FN Brno vyhrála kategorii „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců pro rok 2019“

 
Fakultní nemocnice Brno obsadila v hodnocení nejlepších nemocnic ČR za rok 2019 první místo v kategorii „Bezpečnosti a spokojenosti zaměstnanců“. První místo jí přiřadil prestižní HealthCare Institut, o.p.s., který žebříčky nejlepších nemocnic vyhlašuje každoročně.
05.12.2019 14:55 |

podobné články

FN Brno vyhrála kategorii „Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců pro rok 2019“

 
Fakultní nemocnice Brno obsadila v hodnocení nejlepších nemocnic ČR za rok 2019 první místo v kategorii „Bezpečnosti a spokojenosti zaměstnanců“. První místo jí přiřadil prestižní HealthCare Institut, o.p.s., který žebříčky nejlepších nemocnic vyhlašuje každoročně.
06.12.2019 01:00 |

podobné články

Veletrhy Brno před bankrotem: Kvůli vládním zákazům propustí třetinu zaměstnanců

 
Bankrot a masivní propouštění zaměstnanců hrozí ve Veletrzích Brno. Kvůli vládním opatřením spojených s koronavirem Covid-19 se na výstavišti od letošního března nekoná žádná větší akce. Společnost nemá žádné příjmy, jen výdaje. Dluh dosáhl astronomické výše stovek milionů korun.
13.08.2020 12:50 |

podobné články

FN Brno: Nový projekt zkoumá vliv psychoterapie na léčbu nespavosti

 
Studie Skupinová psychoterapie v léčbě insomnie při bolestivé polyneuropatii (neuropatické bolesti) je pilotní studií připravovaného projektu Insomnie při bolestivé polyneuropatii, porovnání efektu léčby pregabalinem a psychoterapie. Řešiteli studie jsou přednosta Neurologické kliniky FN Brno prof. MUDr. Josef Bednařík, CSc., a MUDr. David Kec, na výzkumu se podílí také řada dalších zaměstnanců Neurologické kliniky FN Brno a postgraduálních studentů Masarykovy univerzity. Studie byla zahájena v květnu 2017 a ukončení sběru dat je plánováno na srpen 2018, bude tedy probíhat 15 měsíců.
24.10.2017 10:05 |

podobné články

Kotzian (ODS): Další dva úseky Velkého městského okruhu Brno směřují k realizaci

 
Radní města Brna dnes přijali usnesení, kterým doporučili Zastupitelstvu města Brna schválit smlouvy o spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR za účelem přípravy a realizace veřejně prospěšných staveb „Silnice I/42 Brno, VMO Tomkovo náměstí“ a „Silnice I/42 Brno, VMO Rokytova“. Smlouvu obdobného znění uzavřelo město Brno s Ředitelstvím silnic a dálnic ČR také pro úsek VMO Žabovřeská I v prosinci roku 2012.
15.01.2014 11:30 |

podobné články

Aktivisté z Žít Brno hodlají kandidovat do komunální politiky

 
Aktivisté ze satirického portálu Žít Brno, kterým radnice nechala zrušit facebookový profil, chtějí kandidovat v letošních komunálních volbách do brněnského zastupitelstva i v městské části Brno-střed. Novinářům to dnes oznámil aktivista Matěj Hollan s tím, že hlavním heslem bude: Hůř už to dělat nejde. Zatím není jasné, kdo za Žít Brno bude kandidovat ani kdo se stane lídrem. 
11.02.2014 12:50 |

podobné články

ANO, Žít Brno, lidovci a zelení podepsali v Brně koaliční smlouvu

 
Zástupci vítězného hnutí ANO, Žít Brno, KDU-ČSL a Strany zelených dnes v Brně podepsali koaliční smlouvu. Primátorem se zřejmě stane Petr Vokřál (ANO). Jeho náměstky by měli být Klára Liptáková (KDU-ČSL), Richard Mrázek (ANO), Matěj Hollan (Žít Brno) a Martin Ander (SZ). Čtyřkoalice má 31 mandátů, tedy nadpoloviční většinu v 55členném zastupitelstvu. Brno doposud vedla koalice složená z ČSSD a ODS. Primátorem byl osm let Roman Onderka (ČSSD).
31.10.2014 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Martin Roman (318 článků) , Richard Martin (7 článků) , Richard Martin (7 článků) , Richard Martin (18 článků) , Richard Martin (31 článků) , Petr Mrázek (105 článků) , Richard Martin (7 článků)

Žít Brno přijde v Brně-středu o jeden mandát

 
Hnutí Žít Brno nejspíš přijde o jeden z devíti mandátů v městské části Brno-střed. V době komunálních voleb mělo totiž na kandidátní listině dva členy, kteří neměli trvalý pobyt v této městské části, řekl dnes ČTK Svatopluk Bartík (Žít Brno). Podle něj jeden člen myslel, že trvalé bydliště v Brně-střed má, druhý si ho zapomněl přehlásit.
04.11.2014 11:45 |

podobné články

Náměstek "Žít Brno" Hollan: Je hloupé stavět ploty. Islám by měl být do Evropy přijat

 
Politická strana Žít Brno začínala původně jako skupina satiriků. Dnes ale spoluvládne Brnu a získala i post náměstka primátora, který připadl Matěji Hollanovi. Žít Brno je sice politický subjekt úzce zacílený na Brno, Hollan má ale jasné názory i na horký problém těchto dnů – na imigraci. Své názory na tento problém objasnil v rozhovoru, který poskytl serveru Neovlivní.cz.
26.07.2015 20:56 |

podobné články

Ministerstvo dopravy podpořilo modernizaci trati Brno-Přerov

 
Centrální komise Ministerstva dopravy v úterý 1. září rozhodla o modernizaci železniční trati Brno – Přerov. Zvolená varianta počítá s modernizací celé trati na rychlost 200 km/h. Zkracuje cestovní dobu Brno – Přerov na 30 minut a Brno – Ostrava na 77 minut, což jsou časy nabízející potřebný cestovní komfort.
02.09.2015 18:46 |

podobné články