Článek

O čem se mlčí? Mám obavy, kam směřuje digitalizace, přiznal šéf Svobodných

 
Libor Vondráček, předseda Svobodných, má strach z povinné digitalizace. Svůj strach odůvodňuje varováním, že digitalizace může být dobrý sluha, ale zlý pán. Obává se také, že můžeme dospět i k čipování lidí. Na vládu Petra Fialy (ODS) se proto obrátil s výzvou.
08.04.2023 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (5344 článků)
Podobné články

Knot (TOP 09): Začíná rozsáhlé šetření k úrovni digitalizace jihočeských firem

 
Všichni malí a střední podnikatelé z jihu Čech mohou v následujících měsících přispět ke zjištění stavu úrovně digitalizace firem v tomto regionu. Stačí, když během několika minut vyplní dotazník, přístupný na internetu. Do budoucna tak budou moci podniky přispět například k přípravě regionální podpory v oblasti digitalizace.
15.01.2019 18:35 |

podobné články

Ministryně Dostálová: Digitalizace stavebního řízení a nový zákon výrazně zrychlí povolování staveb

 
Na téma digitalizace stavebního řízení dnes na Ministerstvu pro místní rozvoj (MMR) debatovali hosté konference Digitalizace ve stavebnictví II, kterou pořádala společnost CEEC Research.
27.04.2021 18:45 |

podobné články

Digitalizace ano, ale pro živnostníky a spolky pouze dobrovolně, myslí si Svobodní

 
Digitalizace státní správy ano, ale vynucovat si ji u malých živnostníků nebo spolků je nesmysl. To si myslí předseda Svobodných Libor Vondráček, který ve svém dalším videu podpořil petici Spolky bez datovky. Jejím cílem je zabránit tomu, aby byly všechny spolky od Nového roku nuceny komunikovat s úřady pouze skrz datovou schránku.
24.03.2022 09:40 |

podobné články

Petr Mach a další členové Strany svobodných občanů rezignují

 
Členové vedení Strany svobodných občanů, která se ve sněmovních volbách neprosadila, se rozhodli rezignovat. Funkce opustí k 18. listopadu, v den zvolení nového předsedy strany. ČTK to oznámil mluvčí Svobodných Martin Rumler. Předseda Svobodných Petr Mach, který kvůli snaze o zvolení do Sněmovny opustil křeslo europoslance, zvažuje, že už na místo stranického šéfa v listopadu kandidovat nebude.
23.10.2017 19:10 |

podobné články

Osobnosti: Martin Mach (8 článků)

Sebekrásnější kecy o svobodě bez něčeho užitečného, co uděláme pro lidi, jsou na nic, říká kandidát na šéfa Svobodných Pajonk

 
ROZHOVOR U Strany svobodných občanů dojde o tomto víkendu k přelomové změně. Druhý nejdéle sloužící předseda ze standardního politického spektra v ČR, Petr Mach, už nebude obhajovat svou pozici. S nejvyšší pravděpodobností si to spolu rozdají dlouholetý veterán české politiky a spoluzakladatel Svobodných Jiří Payne a valašský stranický rebel, krajský předseda Zlínské organizace Svobodných a krajský zastupitel Tomáš Pajonk. Už při vnitrostranických debatách po všech krajských organizacích to mezi oběma kandidáty jiskřilo.
09.11.2017 14:35 |

podobné články

Bývalý eurposlanec Mach se vzdal postu lídra Svobodných pro volby do europarlamentu, důvodem je i neúspěch s plánem na koalici s Realisty

 
Bývalý europoslanec a zakladatel Svobodných Petr Mach se vzdal postu lídra strany pro volby do Evropského parlamentu. Na webu strany to dnes oznámil předseda Svobodných Tomáš Pajonk. Mach ČTK sdělil, že k rezignaci ho vedlo mimo jiné to, že neuspěl s plánem na koalici s Realisty. Do Evropského parlamentu nebude kandidovat ani z jiného postu kandidátky a úplně se stáhne z politiky. Nového lídra kandidátky určí hlasování členů Svobodných.
16.12.2018 16:20 |

podobné články

V totalitním ústavu skončil šéf digitalizace. Čistka je dokončená, zvolal zakladatel Žáček

 
Ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Zdeněk Hazdra dnes odvolal ředitele Odboru informatiky a digitalizace Petera Rendeka. Odvolání souvisí mimo jiné i se závěry komise, která prověřovala zprávu o chybách v digitalizovaných materiálech Archivu bezpečnostních složek. ČTK to potvrdil Hazdra s tím, že by ale Rendek neměl být označován jako viník tohoto stavu. Zakladatel ústavu a jeho bývalý šéf Pavel Žáček považuje Rendekovo odvolání za dokončení personální čistky a pokračování útoku na samu podstatu ÚSTR.
18.09.2014 16:30 |

podobné články

Aleš Rozehnal: Bída, hlad, lidé bez práce? Ne. Digitalizace a robotizace žádnou nezaměstnanost nezpůsobí

 
Digitalizace a robotizace průmyslu způsobí zánik až 53 procent pracovních míst! Tento dramaticky znějící futurologický výrok pronesl šéf sboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla na konferenci Směrem k práci 4.0.
20.06.2017 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (340 článků)

Aleš Rozehnal: Bída, hlad, lidé bez práce? Ne. Digitalizace a robotizace žádnou nezaměstnanost nezpůsobí

 
Digitalizace a robotizace průmyslu způsobí zánik až 53 procent pracovních míst! Tento dramaticky znějící futurologický výrok pronesl šéf sboru poradců předsedy vlády Vladimír Špidla na konferenci Směrem k práci 4.0.
21.06.2017 12:30 |

podobné články

Osobnosti: Vladimír Špidla (340 článků)

Není to výmysl televizních provozovatelů, ale politická objednávka, která vznikla na úrovni EU. Pro diváka to vysokou přidanou hodnotu nemá, řekl šéf ČT Dvořák k druhé televizní digitalizaci

 
DRUHÁ TELEVIZNÍ DIGITALIZACE Na konferenci DIGIMEDIA 2018 se nemluvilo jen o technické stránce a harmonogramu přechodu na DVB-T2 a úskalí druhé televizní digitalizace. Generální ředitel České televize Petr Dvořák totiž upozornil, že není dořešeno, jak bude vypadat finanční zajištění. Zkritizoval Ministerstvo financí za jeho přístup k zákonu o dani z přidané hodnoty a odmítl argumenty, že Česká televize má dostatečný rozpočet na to, aby z něj dokázala peníze pro podporu a financování přechodu na DVB-T2 ušetřit. Podle něj nebude přidaná hodnota přechodu pro diváka nijak vysoká a ještě by ho připravil třeba o přenosy z fotbalového mistrovství světa.
06.06.2018 21:40 |

podobné články

Osobnosti: Petr Dvořák (840 článků) , Petr Dvořák (835 článků)

Proč česká média mlčí o dění na Slovensku? Potupné, děsivé, říká Konečná o dohodě s USA

 
Obranná dohoda, kterou podepsalo Slovensko s USA počátkem února, vzbuzuje v řadách veřejnosti pozornost a obavy. Kvůli narůstajícím dotazům, o čem tato dohoda pojednává, se europoslankyně a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná jala vysvětlit, co vše obnáší a proč o dění u našich sousedů v této souvislosti česká média mlčí. Hovoří o jednom velkém podrazu, který se značně může dotknout i České republiky.
20.02.2022 10:40 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Konečná (452 článků)

Šéf Svobodných Mach: "Pravá frakce" ODS nezachrání. Ta strana umírá

 
Nová stranická frakce pro členy ODS není jakýmkoliv konkurentem pro Stranu svobodných občanů. Je to pouze důkaz rozkladu ODS a zoufalé snahy zachránit nezachránitelné. Uvedl to lídr Svobodných Petr Mach v reakci na zprávy o vzniku tzv. „Pravé frakce“, žádající návrat k ideálům pravice.
02.03.2013 12:00 |

podobné články

Šéf Svobodných Mach rozesmál publikum. Zde je důkaz

 
Strana svobodných občanů včera oslavila konec druhé pětiletky v Evropské unii. Akci u Pražského hradu pojala jako protiváhu oficiálních oslav, jako recesi a výsměch evropské byrokracii. Předseda Svobodných Petr Mach se vysmál evropským cílům snížit do roku 2020 emise CO2. Podle něj je to jen kódové slovo pro snížení evropské ekonomiky, což se skvěle daří plnit třeba Řecku.
02.05.2014 09:00 |

podobné články

Ženíšek (TOP 09): Kam směřuje naše zahraniční politika?

 
Těžko říci, kam naše zahraniční politika v těchto dobách směřuje. Vedle stálého proruského směřování, odmítání spojenecké pomoci a utlumování vztahů v rámci Visegrádské čtyřky, jsme stále svědky neschopnosti dohodnout se na jednom stanovisku, jak by naše zahraniční politika měla vypadat a zda se vůbec shoduje se zájmy České republiky.
14.07.2014 19:25 |

podobné články

O čem se mlčí? Lékař si posvítil na vakcínu Pfizer. Vyšly najevo mrazivé podrobnosti

 
Očkovat se, či neočkovat se experimentální vakcínou od Pfizeru zvanou Comirnaty? Je skutečně bezpečná a účinná? V rozhodování vám může pomoci lékař a psycholog Vratislav Kalenda, jenž v rozhovoru pro server O čem se mlčí popsal informace v příbalovém letáku k experimentální mRNA vakcíně firmy Pfizer. Odradí vás?
30.01.2022 07:10 |

podobné články

„Generál Pavel je vydíratelný.“ O čem se mlčí? Bývalý vojenský prokurátor znovu promluvil

 
Předseda Asociace nezávislých médií ČR Stanislav Novotný se ptal ve svém pořadu O čem se mlčí bývalého vojenského prokurátora Miroslava Kříženeckého na kandidáta na prezidenta Petra Pavla. „Jidáše za prezidenta nechci,“ řekl v té souvislosti Novotný. A Kříženecký to rozebral.
30.12.2022 22:45 |

podobné články

Osobnosti: Petr Pavel (2207 článků) , Pavel Novotný (1259 článků) , Miroslav Novotný (80 článků) , Miroslav Novotný (57 článků)

Příhodová (ODS): Laguny v Ostravě smrdí dál. Firma mlčí a mlčí i stát

 
Ostravské laguny měly být odtěženy do prosince 2010. Termín, který společnost nestihla, vláda nepochopitelně posunula o rok, s tím, že pak již vše bude hotové. Jak se dalo předpokládat, opět není termín splněn. A jak se tváří zástupci státu? Mlčí!
04.06.2012 21:05 |

podobné články

Babiš bude místopředsedovi EK tlumočit obavy z nových klimatických návrhů

 
Soubor klimatických návrhů Evropské komise označil premiér Andrej Babiš (ANO) před dnešní schůzkou s místopředsedou komise Fransem Timmermansem za radikálnější, než se plánovalo. „Máme obavy o průmysl a zaměstnanost,“ řekl ČTK a televizi Nova. S textem, který má 3,5 tisíce stran, se seznamoval spolu s vybranými ministry ve čtvrtek večer po zveřejnění návrhu. „Jsou tu zvláštní nápady, že už nebudeme vyrábět ani prodávat auta na spalovací motory po roce 2035, to jsou věci, které jsou zarážející, a musíme vědět, kam to směřuje,“ uvedl dnes Babiš.
16.07.2021 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25867 článků)

O tom se mlčí! Nejen Dukovany, ale i Temelín. Spekulanti s povolenkami. Expert promluvil

 
Podle energetického experta Jiřího Strachoty se v celé Evropské unii záměrně mlčí o jednom důležitém aspektu, který souvisí s tolik preferovaným přechodem na „zelenou energii“. „Aby elektřina zůstala dobrým sluhou a nestala se zlým pánem, musí být neustále v elektrické síti rovnováha mezi výrobou a spotřebou,“ upozornil na zásadní nevýhodu obnovitelných zdrojů Jiří Strachota ze Svobodných.
31.01.2022 13:55 |

podobné články