Článek

NYT dal k soudu netransparentní komunikaci von der Leyenové s Pfizerem

 
Americký deník The New York Times (NYT) se obrátil na nejvyšší soud Evropské unie ve snaze získat textové zprávy, které si předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová posílala se šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou.
14.02.2023 12:35 |

podobné články

Podobné články

Von der Leyenová chce soudit Němce za neposlušnost EU? Unie není stát, ani národ! ozvala se zkušená politička

 
Bývalá poslankyně za ODS a v současnosti koordinátorka Trikolóry Helena Mallotová se ohradila vůči slovům předsedkyně Evropské Komise (EK) Ursuly von der Leyenové, která hrozí soudním řízením vůči Německu a odkazuje se na „suverenitu Evropy“. Šéfka EK takto reagovala na rozhodnutí německého ústavního soudu, který odmítnul politiku „kvantitativního uvolňování“ ze strany Evropské centrální banky (ECB). Podle orgánů EU jen Soudní dvůr Evropské unie může určit, že určitý akt orgánu EU porušuje unijní právo. „Mluvit o ‚evropské suverenitě‘ je samo o sobě velmi odvážné,“ píše Mallotová a přikládá, jak to v EU chodí.
14.05.2020 06:15 |

podobné články

Osobnosti: Helena Mallotová (10 článků)

Morawiecki to vytmavil Leyenové v Bruselu: Dvojí metr. Urážíte nás

 
Polsko je v Bruselu opět na tapetě. Důvodem je tentokrát rozhodnutí varšavského Ústavního soudu, které rozhodlo o přednosti polské ústavy před evropským právem v otázce soudcovské reformy. V úterý došlo přímo na plénu EP ke střetu Ursuly von der Leyenové s polským premiérem Mateuzsem Morawieckým.
20.10.2021 16:15 |

podobné články

Evropská solidarita? Jen pohádka! Číňan, náš bratr. Brusel se osype, co se děje kvůli viru

 
Zvýšit výrobu, ponechat ji v Unii a sdílet prostředky mezi Evropskými státy. Tak apelovala na členské státy a jejich vlády předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová. Ale podle europoslance Zahradila už se ukazují limity integrace. A je možné, že z krize vyjde vítězně Čína. O pomoc už ji požádalo Srbsko, které si stěžuje na nedostatek „evropské solidarity“. Právě kvůli von der Leyenové.
17.03.2020 08:06 |

podobné články

Markéta Šichtařová odhaluje fatální dopady plánu von der Leyenové. Co pak udělá Čína s Evropou? Je to jasné

 
INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Pokud by se zcela hypoteticky podařilo splnit technicky nemožný plán vyhlášený předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou, snížit emise CO2 k roku 2030 nejméně na 55 procent, znamenalo by to likvidaci evropského průmyslu a evropské prosperity. Markéta Šichtařová je navíc přesvědčena, že už jen nepodařený pokus o dosažení tohoto cíle evropskou ekonomiku oslabí. Davovou obsesi, kterou pozorujeme v souvislosti s covidem, srovnává s hrůzou z uhlíku a s tím, že se kvůli němu upečeme.
20.09.2020 17:40 |

podobné články

První vakcína proti covidu může i do EU, v Česku čeká kamiony policejní doprovod

 
Evropská komise v pondělí schválila podmínečnou registraci vakcíny proti covidu-19 firem Pfizer a BioNTech na trhu Evropské unie. Na tiskové konferenci to oznámila předsedkyně EK Ursula von der Leyenová. Komise se tak řídila doporučením Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), podle které je vakcína bezpečná a účinná. Očkovat se začne podle von der Leyenové ve všech členských zemích EU najednou, a to 27. prosince a dva nadcházející dny.
21.12.2020 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25796 článků)

Zaplaťte Maďarsku! Orbán si vyšlápl na von der Leyenovou. Nevídané

 
Maďarský premiér Viktor Orbán napsal dopis Ursule von der Leyenové. Dopis, ve kterém připomíná zásluhy Maďarska a dalších hraničních států EU o zachycení migrační krize v roce 2015. Vzhledem k tomu, že dění v Afghánistánu, hybridní hrozby od Alexandra Lukašenka i další světové události vyvolávají důvodné obavy z další vlny běženců, bylo by vhodné se k těmto úspěšným nástrojům vrátit.
03.11.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (273 článků)

Štěpánek (Trikolóra): Kolář píše Leyenové

 
Na veřejnost pronikl dopis, který starosta Prahy 6 Ondřej Kolář zaslal předsedkyni evropské komise Ursule von der Leyenové.
06.05.2020 04:40 |

podobné články

Osobnosti: Ondřej Štěpánek (45 článků)

Ven z EU! velí Okamura. Slova Leyenové o migrantech a penězích ho vytočila

 
Lídr SPD Tomio Okamura se na svém facebookovém profilu vyjádřil ke slovům předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové, jež při představování nové strategie Evropské unie v oblasti migrace uvedla, že přijetí uprchlíků bude možné nařídit – lidé musejí být solidární. Dodala i to, že je to nový začátek unijní migrační politiky.
23.09.2020 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (3000 článků)

Plán Leyenové, jak krotit energie: Omezit spotřebu ve špičkách. A platit „solidární příspěvek“

 
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová oznámila, že v Bruselu nalezli pět „okamžitých“ kroků ke zkrocení cen energií v Evropské unii. Energetickou krizi podle Leyenové vyřeší, pokud „snížíme příjmy Ruska“ z plynu, v EU se povinně sníží spotřeba elektřiny ve špičkách či například to, že se zavede pro ropné a plynárenské společnosti „solidární příspěvek“. Návrh, který Komise oficiálně předloží příští týden, je tak dosti odlišný od navrhovaných opatření ministra průmyslu a obchodu Jozefa Síkely (za STAN). „Nastala těžká doba, která jen tak neskončí,“ sděluje Leyenová. Fiala svolal jednání.
07.09.2022 17:15 |

podobné články

Dita Von Teese předvedla první šaty z 3D tiskárny

 
Americká burleskní umělkyně Dita Von Teese jako první oblékla šaty z látky potištěné nejmodernější 3D tiskárnou a posetou krystaly. Předvedla je v New Yorku. Další články k tématu: Katy Perry přišla ve světélkujících šatech, v New Yorku rázem zářila Návrhářka šokovala Londýn šaty z jačích struků a vemínek Modelka v šatech z jídla: oblékla se do řas a ozdobila se chobotnicí OBRAZEM: Dita von Teese stvořila prádlo pro ženy všech tvarů Striptýzová hvězda Dita von Teese se svlékla pro Playboy Dita von Teese je cudná i v korzetu VIDEO: Šeď ulice proměnila v zoo, na stromy maluje zvířata
09.03.2013 16:30 |

podobné články

Osobnosti: Dita Von Teese (24 článků) , Katy Perry (685 článků)

Konec testů zdarma v září? Vojtěch novinku hájí. A vláda změnila lhůtu očkování Pfizerem

 
Vláda měla v pondělí v plánu necovidovou agendu, ale opět i situaci kolem zhoršujícího se stavu pandemie v ČR. Rozhodla mj. o tom, že se zkracuje lhůta mezi 1. a 2. dávkou očkování Pfizerem na 21 dní a hromadné akce nad 1000 osob se musí hlásit hygieně, aby mohli hygienici lépe kontrolovat, zda mají účastníci doklad o bezinfekčnosti. Ministr zdravotnictví pak zaujal zprávou, že chce konec bezplatných testů na covid od září.
12.07.2021 09:55 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (445 článků) , Igor Igor (317 článků)

Lékařka: Smlouva s Pfizerem? Začerněná. Kdo chtěl celou, musel podstoupit toto

 
Senátorka a lékařka Alena Dernerová, která spolu s dalšími senátory podala stížnost na vyhlášku o povinném očkování, o ní hovořila v pořadu O čem se mlčí. Vakcína podle ní nesplňuje to, co má vakcína zajistit. Se zrušením vyhlášky se prý čeká, aby se vyočkovalo více vakcín, za které dle Adama Vojtěcha platí Česko 900 milionů každý měsíc. A kdo vlastně smlouvu s Pfizerem viděl? Jen ti, co seděli ve zdravotnickém výboru. Ale ne moc dlouho.
20.01.2022 14:35 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1788 článků)

Obří dohoda na nákup u Pfizeru: Ombudsmanka kritizuje tajné jednání šéfky eurokomise

 
Úřad evropského veřejného ochránce práv dnes obvinil Evropskou komisi (EK) z pochybení kvůli tomu, že orgán nezveřejnil textové zprávy mezi šéfkou EK Ursulou von der Leyenovou a šéfem farmaceutické společnosti Pfizer Albertem Bourlou, které si vyměnili při vyjednávání obří dohody o nákupu vakcín proti covidu-19. O komunikaci informovala loni v dubnu von der Leyenová, EK však po žádosti novinářů uvedla, že o zprávách nezbyl žádný záznam. EK odmítla věc komentovat, úřad však podle mluvčího odpoví ombudsmance Emily O’Reillyové v řádném termínu.
28.01.2022 12:30 |

podobné články

Johnson jednal o vztazích po brexitu, nic ale nedomluvil. Diskuzi blokují rybolov i cla

 
Večerní jednání mezi britským premiérem Borisem Johnsonem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou o budoucích obchodních vztazích průlom nepřineslo, mezi oběma stranami zůstávají velké rozdíly. Dnes o tom po schůzce obou politiků informují agentury. Johnson se s von der Leyenovou dohodl, že vyjednávací týmy budou dál pokračovat v práci, ale do neděle by mělo padnout jasné rozhodnutí o dalším osudu rozhovorů.
10.12.2020 00:15 |

podobné články

Osobnosti: Johnson Johnson (414 článků)

Václav Husák: Zdegenerovaná Evropa

 
S netradičním vysvětlením výše uvedeného odborného pojmu jsem se setkal již ve svém raném dětství, a to když jsem v padesátých letech s rodiči na již značně praskající gramofonové desce poslouchal Jana Wericha a jeho Čochtana, který tam mimo jiné říká: „Von byl dege, … von byl degere, … von by genere, … von byl blbej!“ a já jsem tak podstatnou část smyslu toho slova pochopil.
25.08.2017 21:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Husák (73 článků)

Syna exprezidenta ubodali na přednášce. Weizsäckera (†59) zkusil hrdina v Berlíně zachránit

 
Útočník na úterní veřejné přednášce na berlínské klinice ubodal řečníka. Obětí byl podle německých médií lékař Fritz von Weizsäcker (†59), syn bývalého německého prezidenta Richarda von Weizsäckera (†94). Deník Der Tagesspiegel napsal, že útočník von Weizsäckera ubodal nožem. Motiv není znám, podle police napadl útočník přednášejícího náhle.
19.11.2019 23:40 |

podobné články

Osobnosti: Fritz Richard (1 článek)

Filip Šebesta: Za co (ne)kritizovat paní Leyenovou

 
Komisařka von der Leyenová vzbudila vlnu mediálního odporu poté, co vyšlo najevo, že proudovým dopravním letadlem absolvovala padesátikilometrový přelet mezi Vídní a Bratislavou. I když je pokrytectví takového jednání ve světle britského klimatického summitu a řečí, které se tam vedly, evidentní, pohoršení bychom měli přenechat klimatickým aktivistům. Kancelář Leyenové pro let jistě nalezne relativně logické vysvětlení. Například to, že po zastávce v Bratislavě komisařka pokračovala dál do destinace, kde již letět dávalo mnohem větší smysl než mezi dvěma jmenovanými podunajskými metropolemi, a letadlo by tak jako tak mezi městy muselo přelétnout prázdné. To je ale vedlejší.
05.11.2021 19:40 |

podobné články

Florbalová legenda von der Pahlen opět ovládla produktivitu play-off

 
Švédský útočník Johan von der Pahlen z mistrovského Tatranu Střešovice ovládl stejně jako loni produktivitu play off extraligy florbalistů. Ve 13 zápasech si připsal 30 bodů a s 20 brankami byl i nejlepším střelcem.
20.04.2011 15:45 |

podobné články

Premiér Sobotka jednal s ministryní obrany SRN Ursulou von der Leyen

 
Předseda vlády Bohuslav Sobotka se společně s ministrem obrany Martinem Stropnickým ve čtvrtek 4. června 2015 ve Strakově akademii setkal s ministryní obrany Spolkové republiky Německo Ursulou von der Leyen. Společně projednali česko-německý strategický dialog, spolupráci ministerstev obrany a zahraniční témata.
05.06.2015 12:17 |

podobné články

Osobnosti: Martin Stropnický (1939 článků) , Bohuslav Sobotka (9580 článků)