Článek

NRZP: Mezinárodní projekt Euroklíč

 
Ve čtvrtek 25. října 2018 se v prostorách státního zámku Sychrov uskutečnila společná tisková konference k mezinárodnímu projektu Euroklíč, který je v České republice realizován Národní radou osob se zdravotním postižením ČR. Projekt, jehož cílem je zajistit osobám se sníženou schopností pohybu a rodičům dětí do tří let rychlou a důstojnou dostupnost veřejných sociálních a technických kompenzačních zařízení, jako jsou například výtahy, svislé a schodišťové plošiny, je již od roku 2015 realizován za výnamné podpory Libereckého kraje.
25.10.2018 15:50 |

podobné články

Podobné články

Honusek (STAN): Starostové, zamysleme se a najděme těch pár stokorun na euroklíč

 
Mezinárodní projekt EUROKLÍČ už více než dvacet let efektivně pomáhá lidem se sníženou schopností pohybu ve vyspělých evropských zemích. V ČR byl projekt ve své kategorii oceněn titulem: „NEJVÝZNAMNĚJŠÍ POČIN ROKU 2007“.
27.03.2016 16:35 |

podobné články

Drábek neustoupil, handicapovaní hrozí protestem

 
Veřejný protest zdravotně postižených proti nové vyhlášce, která upravuje způsob posuzování jejich zdravotního stavu kvůli vyplácení příspěvků na péči, se přiblížil. Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) až na drobné výjimky nepřistoupilo na jejich návrhy. ČTK to dnes řekl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. NRZP se ještě pokusí zvrátit rozhodnutí MPSV na dalším jednání příští týden.
15.11.2011 18:45 |

podobné články

Drábek se dohodl s handicapovanými na podobě vyhlášky

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) se dnes dohodlo se zdravotně postiženými na podobě vyhlášky, která upravuje způsob posuzování jejich zdravotního stavu kvůli vyplácení příspěvků na péči. ČTK to řekl předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. NRZP proto odvolá veřejný protest původně plánovaný na 6. prosince.
23.11.2011 22:35 |

podobné články

Rada postižených žádá soud, aby zastavil vydávání sKaret

 
Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) se kvůli novým sociálním kartám, prostřednictvím kterých se mají vyplácet dávky, obrátila na soud. Žádá ho, aby vydávání sKaret zakázal do doby, než by se projednala senátní novela o jejich používání. Novinářům to dnes řekl předseda rady Václav Krása. Soud by měl o návrhu NRZP na předběžné opatření rozhodnout do sedmi dnů. Ministerstvo práce podle své mluvčí Viktorie Plívové nyní začíná karty vydávat.
26.06.2012 12:05 |

podobné články

Rada postižených chystá ústavní stížnost kvůli sociálním kartám

 
Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) chystá ústavní stížnost na sociální karty. Podat by ji měli senátoři, a to ještě v říjnu. Novinářům to řekl předseda rady Václav Krása. NRZP a Iniciativa ProAlt dnes společně znovu kritizovaly sociální reformu. Největší výhrady mají právě k sKartám a novému systému vyplácení dávek, k veřejné službě či k hlášení nezaměstnaných na poštách. ProAlt startuje proto kampaň proti sociální reformě.
04.10.2012 14:50 |

podobné články

Euroklíče začnou v Plzni pomáhat zdravotně postiženým

 
Dlouholetý evropský projekt Euroklíč dorazil do Plzně. Celkem 36 eurozámků a 4 550 euroklíčů pomůže zlepšit dostupnost veřejných služeb plzeňským osobám se zdravotním postižením.
29.03.2011 16:20 |

podobné články

Ministryně Šlechtová: MMR otevřelo výzvu na bezbariérové úpravy budov

 
Celkem patnácti miliony korun hodlá Ministerstvo pro místní rozvoj v příštím roce pomoci městům a obcím v odstraňování bariér. O dotace na Podporu odstraňování bariér v budovách a Euroklíč 2015 je možné žádat od 1. prosince až do 16. února 2015.
02.12.2014 22:36 |

podobné články

Ministerstvo pro místní rozvoj otevřelo výzvu na odstraňování bariér v budovách

 
Celkem dvaceti miliony korun hodlá ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová v příštím roce pomoci městům a obcím při odstraňování překážek pro hendikepované spoluobčany. O dotace na Podporu odstraňování bariér v budovách a na tzv. Euroklíč 2016 je možné žádat od 1. listopadu až do 15. ledna 2016.
07.11.2015 19:26 |

podobné články

Sockartu si převzít nemusíte, upozorňuje Krása

 
Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) je potěšena tím, že projekt sociálních karet kritizuje i ombudsman Pavel Varvařovský. Ukazuje to na pád argumentu, že jediný, kdo si stěžoval, jsme byli my, uvedl v pondělí předseda rady Václav Krása.
13.08.2012 18:45 |

podobné články

Nejvyšší kontrolní úřad: Ambiciózní projekt JIM na zjednodušení výběru daní a pojistného stál téměř 3,5 miliardy. Jeho dokončení je v nedohlednu

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověřil projekt jednoho inkasního místa (JIM), který měl zjednodušit a zefektivnit výběr daní, cel a sociálního a zdravotního pojistného. Jejich plátce je měl nově odvádět na jediné místo a prostřednictvím jediného formuláře a fakticky tak komunikovat s jedinou institucí namísto pěti1. Projekt JIM vláda schválila v roce 2008 a do ostrého provozu mělo JIM naběhnout původně od začátku roku 2014, pak vláda termín spuštění ještě o rok posunula. Přestože Generální finanční ředitelství (GFŘ), Ministerstvo financí (MF) a Generální ředitelství cel (GŘC) dosud na projekt vyčerpaly téměř 3,5 miliardy korun, JIM neexistuje a správa daní a pojistného se nezjednodušila. Vláda projekt neukončila, jen zrušila termín dokončení a o novém nerozhodla.
11.07.2016 13:15 |

podobné články

Projekt Českého rozhlasu Karel je King! je ve finále mezinárodní soutěže Zlatá růže

 
Projekt Českého rozhlasu Karel je King! uspěl v mezinárodní soutěži Zlatá růže, když se dostal mezi tři finalisty v kategorii komedie. Český rozhlas vybrala porota do užšího výběru vůbec poprvé. Projekt Karel je King! připomíná netradiční formou letošní sedmisté výročí narození Karla IV. Společně s ním se do finálové trojice probojovaly dva pořady z dílny britské BBC.
15.07.2016 12:55 |

podobné články

Nevolte TOP 09, vyzývají zdravotně postižení

 
Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) porovnávala volební programy politických stran kandidujících do Poslanecké sněmovny a jejich možné dopady na lidi s handicapem.
18.05.2010 13:00 |

podobné články

Drábek: Současnou podporu osob se zdravotním postižením stát neufinancuje

 
Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) obhajoval při svém vystoupení na republikovém sjezdu Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) chystané úspory v sociální oblasti.
15.09.2010 21:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1076 článků)

Postižení budou dnes v Praze demonstrovat proti sociální reformě

 
Handicapovaní se chystají dnes v poledne u ministerstva práce v Praze protestovat proti chystané sociální reformě. Demonstraci do hlavního města svolala Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP).
22.03.2011 08:25 |

podobné články

Handicapovaní demonstrovali v Praze a Brně proti sociální reformě

 
Handicapovaní lidé v úterý v Praze a Brně demonstrovali proti návrhu sociální reformy, kterou připravuje ministerstvo práce a sociálních věcí pod vedením ministra Jaromíra Drábka (TOP 09). Demonstrace organizovala Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP), které vadí, že reforma spíše než pomoci postiženým ušetří peníze státnímu rozpočtu.
22.03.2011 15:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1076 článků)

Doprava na zavolání v Praze pro zdravotně postižené bude od září navýšena

 
Od září 2011 dojde v Praze k navýšení kapacity tzv. dopravy na zavolání pro zdravotně postižené Pražany, kteří nemohou využívat ani bezbariérovou MHD. Na tom se dohodli zástupci Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) s prvním náměstkem primátora hl. m. Prahy Karlem Březinou.
02.08.2011 15:30 |

podobné články

Handicapovaní a odboráři budou stávkovat proti čekacím dobám na operaci

 
Rada postižených se zdravotnickými odbory a svazem pacientů svolává na 27. března demonstraci k ministerstvu zdravotnictví. Společně tu chtějí pět minut po 12:00 protestovat proti navrhovaným čekacím dobám na operace či dojezdovým vzdálenostem k lékaři, s nimiž počítá ve své reformě ministr Leoš Heger (TOP 09). Podle nich by stanovení limitů omezilo dostupnost péče. Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) o demonstraci informovala na svém webu. Protest podporuje také Česká lékařská komora.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Zdravotně postižení podali trestní oznámení na Hegera. Kvůli nadstandardům

 
Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) podala prostřednictvím svého předsedy Václava Krásy trestní oznámení na ministra zdravotnictví Leoše Hegera. Podle nich je protizákonné zvyšování regulačních poplatků či zavedení placeného nadstandardu.
23.06.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Leoš Heger (1270 článků)

Rada postižených žádá soud, aby zastavil vydávání sKaret

 
Národní rada osob se zdravotním postižením (NRZP) se kvůli novým sociálním kartám, prostřednictvím nichž mají být vypláceny dávky, obrátila na soud. Postižení jej žádají, aby vydávání karet zakázal do doby, než bude projednána senátní novela o jejich používání. Novináře o tom informoval předseda rady Václav Krása.
26.06.2012 13:05 |

podobné články