Článek

NP České Švýcarsko: Cesta k Pravčické bráně bude o víkendech opět otevřena

 
Po zdařilém kontrolovaném shozu kamene, který ohrožoval provoz na turistické trase od Hřenska přes Tři Prameny k Pravčické bráně, se návštěvnický režim cesty počínaje tímto víkendem vrací opět k původnímu modelu, kdy cesta je pro návštěvníky otevřena o víkendech (od pátku do neděle).
20.01.2023 21:20 |

podobné články

Podobné články

NP České Švýcarsko: Cesta k Pravčické bráně zůstane uzavřena i nadále, ohrožuje ji uvolněný skalní blok

 
V současné době jediná přístupová cesta k Pravčické bráně ve směru od Tří Pramenů zůstane uzavřena pro veřejnost i nadále. Uzavírku trasy si vyžádaly nedávné pády stromů při větrných poryvech.
12.01.2023 22:15 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Poryvy větru vyvracejí stromy, cesta k Pravčické bráně bude o víkendu uzavřena

 
Větrné poryvy vyvracejí v prostoru požářiště v okolí Hřenska, ale také v dalších porostech v Národním parku České Švýcarsko stromy.
06.01.2023 21:25 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Děti objevovaly přírodu Českého Švýcarska „všemi smysly“

 
Venkovní učebna v areálu Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě v červenci opět ožila, když přivítala účastníky pětidenního přírodovědného programu, který společně již pátým rokem uspořádaly České Švýcarsko o.p.s. a Správa Národního parku České Švýcarsko.
21.08.2018 09:00 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Děti putovaly mechovým královstvím

 
Plšíkova učebna v areálu Správy Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě na konci července opět ožila, když přivítala účastníky pětidenního přírodovědného programu, který společně již osmým rokem uspořádaly Správa Národního parku České Švýcarsko a České Švýcarsko, o.p.s.
25.08.2020 19:40 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Změna vedení turistické trasy přes Větrovec

 
Správa Národního parku České Švýcarsko ve spolupráci s Klubem českých turistů provedly změnu vedení červeně značené turistické trasy od Malé Pravčické brány přes Větrovec do Mezní Louky.
11.07.2021 16:55 |

podobné články

Požár v NP České Švýcarsko se s větrem začal šířit, pomáhají hasiči z Německa

 
Požár v Národním parku České Švýcarsko se kvůli větru začal dnes odpoledne znovu šířit. Z Pravčické brány se muselo evakuovat 80 lidí a další desítky lidí musely opustit skautský tábor v Dolském Mlýnu. U Hřenska na Děčínsku zasahuje více než 150 hasičů. Požár se už rozšířil i na německou stranu. Krizový štáb nyní nepřemýšlí o evakuaci Hřenska, uvedl po 17:00 mluvčí ústeckých krajských hasičů Milan Rudolf. Na místo přijela odpoledne ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL), situaci kolem požáru obecně označila za kritickou.
25.07.2022 19:00 |

podobné články

České Švýcarsko nabídne více akcí pro školáky

 
Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko ve spolupráci se Správou národního parku České Švýcarsko nabídnou školám a školkám na území národního parku v letech 2016 a 2017 více programů o přírodě Českého Švýcarska, více exkurzí do národního parku a zajímavé badatelské aktivity, a to vše v rámci projektu: „České Švýcarsko přátelské školám“.
05.04.2016 19:10 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko: Děti zkoumaly v národním parku vodu

 
Novou venkovní učebnu v areálu Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě vyzkoušeli v druhé polovině července účastníci pětidenního přírodovědného programu, který společně uspořádaly České Švýcarsko o.p.s. a Správa národního parku České Švýcarsko.
11.08.2017 17:50 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Nezodpovědní návštěvníci způsobili požár

 
Požár lesa na Smrkovém kopci, zhruba 800 metrů severozápadně od Pravčické brány při hranici s Národním parkem Saské Švýcarsko, způsobili nezodpovědní návštěvníci.
20.07.2018 22:30 |

podobné články

Věž v centru Prahy hoří! děsili se lidé. K Prašné bráně vyjeli hasiči, šlo ale o filmové efekty

 
Barevný dým, který se v neděli večer a pak i v dalších dnech valil z několika věží v centru Prahy, vyděsil místní obyvatele. Záhadný úkaz se objevil na Malostranské i Staroměstké mostecké věži, na věži kostela sv. Mikuláše na Staroměstském náměstí i na Prašné bráně. Několik obyvatel kvůli tomu volalo pražské hasiče, kteří k Prašné bráně vyjeli. Ve skutečnosti se jednalo o filmové efekty.
10.11.2021 18:30 |

podobné články

České Švýcarsko oslavuje 15 let od svého vzniku

 
Národní park České Švýcarsko letos oslavuje 15 let od svého vzniku. Správa národního parku České Švýcarsko jubileum a město Krásná Lípa toto jubileum připomněly vernisáží fotografií Václava Sojky a koncertem houslového virtuosa Jaroslava Svěceného v sobotu 18. července 2015. Po boku starostů z regionu své gratulace připojili mezi jinými také náměstek ministra životního prostředí Vladimír Dolejský, ředitel Správy Národního parku Saské Švýcarsko Dietrich Butter nebo senátor Zbyněk Linhart.
21.07.2015 22:01 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Svěcený (87 článků)

Metropoli čeká zkrácení intervalů metra: O víkendech bude cestování pro Pražany pohodlnější

 
Od září posílí Praha dopravu metrem, výhradně o víkendech. Důvodem je zvyšování počtu cestujících či turistů a také větší komfort pro Pražany. O víkendech jsou totiž intervaly vcelku dlouhé, v závislosti na denní době i okolo deseti minut. Původně bylo v plánu posunout intervaly už na druhou polovinu tohoto roku, nakonec ale prošel návrh pouze na poslední tři měsíce tohoto roku. Režim bude pouze zkušební.
20.02.2018 07:25 |

podobné články

V prosinci budou v Praze o víkendech platit vánoční jízdní řády

 
V rámci pražské MHD začnou od soboty 6. prosince o víkendech platit vánoční jízdní řády. Zkráceny budou intervaly metra, tramvají i autobusů. ČTK to dnes sdělil mluvčí organizace Ropid Filip Drápal. Vánoční jízdní řády budou platit o všech víkendech až do neděle 21. prosince.
18.11.2014 14:15 |

podobné články

CzechTourism: Je třeba zastavit požár a následně spolupracovat při obnově území

 
CzechTourism soucítí s lidmi nejen z Českého Švýcarska, které v neděli zasáhl ničivý požár. Velmi si váží práce hasičů a všech složek integrovaného záchranného systému. Aktuálně také drží pěsti Pravčické bráně, jejíž stav není jasný.
28.07.2022 18:25 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Cesta pod Kolištěm opět otevřena

 
Červeně značená turistická trasa po úbočí Koliště na Jetřichovicku je od 18. března 2022 opět otevřena.
19.03.2022 21:30 |

podobné články

Les u Hřenska je v plamenech, hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň poplachu

 
Hasiči vyhlásili nejvyšší stupeň požárního poplachu kvůli požáru lesa v Národním parku České Švýcarsko u Hřenska na Děčínsku, nedaleko turisty hojně navštěvované Pravčické brány. V plamenech jsou asi dva hektary porostu. Nikdo se nezranil. Na místě je 16 hasičských jednotek, požár pomáhá uhasit také policejní vrtulník a letadlo letecké hasičské služby. Na Twitteru o tom před dnešním polednem informoval mluvčí krajských hasičů Lukáš Faják.
24.07.2022 13:55 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko pořádá v sobotu den dětí. Ukáže se i rys Blondýn

 
V sobotu 23. května pořádá Národní park České Švýcarsko ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko Den dětí s národními parky.
21.05.2015 18:26 |

podobné články

NP České Švýcarsko: Odborníci představí národní park z mnoha různých perspektiv

 
Správa národního parku České Švýcarsko připravila ve spolupráci s Muzeem města Ústí nad Labem cyklus přednášek o národním parku, které se v ústeckém muzeu uskuteční v prvním čtvrtletí nadcházejícího roku. Odborníci představí národní park České Švýcarsko z mnoha různých perspektiv, od geologie přes flóru a faunu až po kulturní historii tohoto pískovcového území.
02.01.2016 07:40 |

podobné články

Ministerstvo financí: Švýcarsko poskytlo za deset let České republice granty, jejichž hodnota jde do miliard

 
Ministerstvo financí ve středu 3. května 2017 uspořádalo v Ostravě v Multifunkční hale Gong Závěrečnou konferenci Programu švýcarsko-české spolupráce (dále jen „Program“). Cílem konference bylo informovat odbornou veřejnost a zástupce médií o výsledcích Programu švýcarsko-české spolupráce, který v letech 2007 – 2017 poskytl českým subjektům grant v celkové výši cca 2,6 mld. Kč.
03.05.2017 16:20 |

podobné články