Článek

Nový týden přinese zvrat. Od tropických teplot se přesuneme k přízemním mrazíkům

 
Česko i většina starého kontinentu má před sebou nejteplejší zářijové dny, hovoříme o Mariánském létu. V Česku budou nejvyšší odpolední teploty stoupat od pondělí do středy k 26 až 30 °C, ve čtvrtek přinese ochlazení studená fronta. Hned po jejím přechodu se sem ale opět nasune oblast vysokého tlaku vzduchu a v kombinaci se studeným severozápadním prouděním, budou od pátku do konce týdne po ránu teploty klesat jen k 8 až 3 °C a ojediněle čekáme přízemní mrazíky.
14.09.2020 06:45 |

podobné články

Podobné články

Česko čeká obří teplotní sešup. Z tropů rovnou k mrazíkům nejen na horách

 
Do Česka se vrátilo pravé letní počasí. V porovnání s dlouhodobým normálem, který je 14,5 °C, jsou teploty nadprůměrné místy o více než 6 °C. Díky teplému jižnímu proudění se úterní nejvyšší odpolední teploty zastavovaly na tropických hodnotách a místy padaly teplotní rekordy – nejvyšší teplotu hlásily Doksany a Řež, tj. 32,5 °C, Dobřichovice 32,1 a Praha-Průhonice 31,8 °C. Po tropickém dni následovala tropická noc - na Ústecku ojediněle teplota neklesla pod 20 °C, tj. Hejnice 20,1 °C. Teplotně výrazně nadprůměrné dny ukončí čtvrteční přechod studené fronty, který přinese strmý pád teplot vzduchu, jenž pocítíme zejména po ránu, kdy budou na konci týdne teploty klesat jen k 8 až 3 °C a místy se budou tvořit přízemní mrazíky. Na horách bude mrznout i ve dvou metrech nad zemí.
16.09.2020 10:00 |

podobné články

Víkend přinese déšť a místy bouřky, sledujte radar Blesku. Pozor i na silný vítr

 
Víkend bude ve znamení přechodu frontálního systému – teplá fronta začne počasí v Česku ovlivňovat během pátečního odpoledne, v sobotu dorazí studená fronta a silný vítr, který může lámat větve. V neděli očekáváme místy dešťové přeháňky. Takže pršet bude na většině území – srážkové úhrny se budou zastavovat až na 10 mm. Nejvyšší denní teploty budou zůstávat kolem 20 °C. Nárůst teplot vzduchu a ubývání oblačnosti přinese až druhá polovina příštího pracovního týdne, tropických teplot se ale do konce května nedočkáme.
22.05.2020 06:35 |

podobné články

Teploty porostou, ale pršet bude dál

 
Nadcházející pracovní týden přinese postupný nárůst teplot vzduchu, o víkendu se zřejmě dočkáme i teplot kolem tropických 30 stupňů, nadále ale musíme počítat s občasným deštěm, přeháňkami a místy i bouřkami. Novinkám to řekla Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
22.06.2020 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (945 článků)

Tropických dnů bylo zatím letos nejméně za pět let

 
Češi si letos užili už celkem 25 letních a tří tropických dnů. Právě tropických dnů bylo letos nejméně za posledních pět let. Nejvíce letních dní ve srovnatelném období dopřálo počasí lidem v roce 2007, a to 39, o rok dříve bylo zase nejvíc dnů s tropickými teplotami - 15. Hodnoty z meteorologické stanice v Praze - Libuši zveřejnila společnost Meteopress.
25.07.2009 11:20 |

podobné články

Počasí s Honsovou: O víkendu přijde jaro, mrazíkům se ale nevyhneme

 
První březnový víkend přinese oteplení oznamující pomalý nástup jara. Neměli bychom se však nechat ošálit slunečními paprsky za okny, noční teploty se stále nepřehoupnou nad bod mrazu. Denní teploty přinesou mírné oteplení se rtutí teploměru nad nulou. Občasné mrazivé srážky a sněžení mohou však způsobit komplikace na silnicích, řidiči by tedy měli zůstat ostražití. Předpověď počasí na víkend přináší meteoroložka Dagmar Honsová.
02.03.2018 06:05 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (945 článků)

Do prázdnin bychom se kromě deště měli dočkat i tropických dní

 
I když by teploty už po příštím víkendu mohly vystoupat nad tropických 30 stupňů, podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) bude období příštích 30 dnů co do teplot průměrné. Srážek by mělo zato spadnout víc, než činí normál pro dané období, uvádí dnes zveřejněná předpověď. Naplnit by se tak mohla alespoň částečně slova o Medardově kápi, která 40 dnů kape.
10.06.2012 18:25 |

podobné články

Tento týden bude teplý, víkend přinese třicítky

 
Poslední červencový týden bude ve znamení příjemných až tropických teplot, ve čtvrtek a o víkendu se rtuť teploměru vyšplhá až ke 30 stupňům Celsia. Po ránu ale Česko čekají velmi nízké teploty, v minimech mohou klesnout až ke čtyřem stupňům Celsia. Podle odborníka z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se tak i letos vyplní pranostika, podle níž svatá Anna 26. července přináší "chladna z rána".
26.07.2009 17:50 |

podobné články

Teplotní šok v Česku: Začátek jara srazí teploty až o 15°C, přinese i sněžení

 
Ještě v pátek k nám bude, před přechodem studené fronty, proudit teplý vzduch od západu, takže se nejvyšší odpolední teploty zastaví až na 18 °C. O víkendu ale začne do Česka proudit studený vzduch od severu až severovýchodu, který přinese výrazné ochlazení. V sobotu očekáváme občasné sněžení nebo sněhové přeháňky i v nížinách, v neděli po ránu bude i v nížinách teplota klesat až k -6 °C a tvořit se bude náledí. Začátek astronomického jara, které startuje v pátek, tj. 20. března ve 4.49 hodin, tak přinese pokles teplot až o 15 °C. Podprůměrné teploty očekáváme celý příští týden.
20.03.2020 05:45 |

podobné články

Nastanou tropy, varují meteorologové, ač neví, proč až nyní

 
Dosavadní charakter letního počasí nabízel z pohledu meteorologů převážně četné srážky a pouze poskrovnu dní s vysokými teplotami. Závěr srpna však přinesl nečekaný zvrat a dočkáme se i tropických teplot. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pondělí varování před vysokými teplotami. Výstražná informace platí od úterý do odvolání pro celou Českou republiku.
22.08.2011 15:15 |

podobné články

Meteorologové varují před tropickými vedry, teplotní rekordy padaly už dnes

 
Dosavadní charakter letního počasí nabízel z pohledu meteorologů převážně četné srážky a pouze poskrovnu dní s vysokými teplotami. Závěr srpna však přinesl nečekaný zvrat a dočkáme se i tropických teplot. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal v pondělí varování před vysokými teplotami. Výstražná informace platí od úterý do odvolání pro celou Českou republiku. Navečer sčítali meteorologové mnohé teplotní rekordy.
22.08.2011 19:25 |

podobné články

V neděli přijde únava z horka. Nejlépe vám bude bez spodního prádla

 
Od tropických teplot si neodpočineme ani v neděli – rtuť teploměru vystoupí na 26 až 30° C a také ráno bude relativně teplé – v minimech naměříme 16 až 12 °C. Během dne se bude nad námi rozpadat studená fronta, která ojediněle přinese dešťové přeháňky nebo bouřky. Díky nízké relativní vlhkosti vzduchu nám bude dobře schnout prádlo a nebude se zvyšovat pocitová teplota.
25.06.2017 06:00 |

podobné články

Víkend přinese tropické teploty i bouřky a kroupy: Meteorologové varují před povodněmi

 
Poslední červnový víkend bude ve znamení tropických teplot a bouřek. Meteorologové už dopředu varují, že na některých místech mohou znovu udeřit bleskové povodně a napáchat hodně škod. Zeptali jsme se meteoroložky Dagmar Honsové, jak to bude tento víkend vypadat...
26.06.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (945 článků)

Matěj přinese předjaří, teploty stoupnou k osmi stupňům

 
Kromě teplot, které se vyšplhají až k devíti stupňům, tento týden přinese především srážky. Deštníky budou lidé potřebovat hlavně na Moravě a ve Slezsku. Na horách se lyžaři mohou těšit na dobré podmínky, přibude nový sníh, řekla Novinkám Dagmar Honsová ze společnosti Meteopress.
23.02.2015 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Dagmar Honsová (945 článků)

Jak bude v Praze na silvestra a Nový rok? Přelomový týden přinese mrazivé počasí

 
Konec roku s sebou do Prahy přinese zimní počasí, tedy alespoň co se teplot týče - v noci budou až čtyři stupně pod nulou. Sněhu se Pražané ale nedočkají. Nepřijde ale ani déšť, většinu týdne bude lidem na dobré náladě přidávat sluníčko.
29.12.2019 11:30 |

podobné články

Kramný se raduje: Nový znalec přinese zvrat v případu!

 
Druhý pokus zvrátit tvrzení obžaloby o vraždě elektřinou vypadá pro Petra Kramného mnohem nadějněji. Stařičký znalec Jiří Štefan u soudu působil zmateně a žádný zvrat nepřinesl, expert Radek Matlach je ale "jiná liga" a už avizoval, že jeho posudek se liší od závěrů obžaloby.
08.10.2015 20:45 |

podobné články

Osobnosti: Radek Petr (212 článků)

Co s nedozrálými rajčaty? 5 tipů, jak vám doma zčervenají

 
Také ještě na záhonech máte keříky rajčat, na nichž zůstala spousta zelených plodů? Rozhodně je nevyhazujte! Vzhledem k přicházejícím ranním mrazíkům je však ten nejvyšší čas je sklidit. Máme pro vás několik jednoduchých tipů na to, jak jim pomoci, aby vám dozrála doma.
13.10.2015 06:15 |

podobné články

Nedělní počasí potěší sportovce i zahrádkáře. Hrozí ale nebezpečí mozkových mrtvic

 
Neděle přinese návrat letních teplot a převážně slunečné oblohy. Ráno ještě bude relativně chladné s teplotami mezi 13 až 9 °C, v odpoledních maximech ale bude rtuť teploměru stoupat na 23 až 27 °C. Máme před sebou relativně pohodový den, který bude umožňovat širokou škálu aktivit, zároveň ale může zdravotní komplikace způsobit citelný nárůst teplot vzduchu. Pocitová teplota bude shodná s tou na teploměru.
18.06.2017 05:55 |

podobné články

Česko ve slunečné karanténě: Bude až 18 °C, na konci týdne ale přijde šok

 
Až do konce pracovního týdne počasí v Česku nebude mít chybu! I přes omezený pobyt venku bude radost trávit čas na čerstvém vzduchu. Kolem tlakové výše se středem nad jihovýchodní Evropou k nám bude proudit teplý vzduch od západu. Nejvyšší odpolední teploty se tak budou zastavovat až na 18 °C a také rána budou ve znamení teplot nad bodem mrazu. Výrazný propad teplot vzduchu přinese víkend. Po přechodu studené fronty sem začne proudit arktický vzduch od severu. Sněžit bude i v nížinách. Podobně studený začátek astronomického jara přinesl i rok 2018.
18.03.2020 05:45 |

podobné články

Podzim je tady: Teploty spadnou příští týden pod 10 °C, pak se trochu oteplí

 
Po tropických teplotách posledních dní spadne rtuť v teploměru příští týden v Česku i pod deset stupňů Celsia. Kolísání teplot pak bude pokračovat. Ve druhé polovině příštího týdne totiž teplota zase stoupne až na 20 stupňů a v dalších týdnech opět klesne. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který dnes zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).
22.09.2018 15:10 |

podobné články