Článek

Nový (TOP 09): Řešení na straně zákazníka je jednoduché. Nekupovat předražené zboží

 
Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k tržním mechanismům.
26.06.2024 04:45 |

podobné články

Podobné články

Nová bouda na důchodce. Kroužkovat slevy? Za chvíli možná nebude v čem

 
Možnost uspořit peníze při nákupu potravin a zboží v obchodech díky slevovým akcím by se již brzy mohla seniorům značně zkomplikovat. Aktuálně probíraná novela zákona o obalech od resortu životního prostředí (MŽP) se totiž ani zdaleka nebude týkat jen zálohování PET lahví a plechovek, ale došlápnout se chystá také na reklamní letáky. Právě ty ovšem častokrát bývají pro seniory bez přístupu k internetu jednou z mála cest, jak se mohou snadněji orientovat v cenách v obchodech a nekupovat předražené zboží, když si budou slevy kroužkovat. Obavy panují také z propouštění lidí se zdravotním postižením.
02.02.2024 10:45 |

podobné články

Nový člen Open-source Aliance se věnuje kybernetické bezpečnosti

 
Do Spolku Open-source Aliance vstoupila společnost AXENTA a.s. Už více než deset let působí v oblasti komplexních bezpečnostních řešení a služeb. Poskytuje analytické služby, návrhy, realizace a provoz optimálních řešení, chránících informační aktiva a kritické procesy zákazníka. V Alianci se zapojila do práce Výboru pro bezpečnost. Jeho členové mimo jiné vypracovávají společné standardy pro řešení kybernetických hrozeb a věnují se osvětě při zavádění otevřených řešení.
11.05.2021 20:15 |

podobné články

Jak si vybrat krejčovou

 
Nemůžete si vybrat v běžné konfekci nebo vaše míry neodpovídají těm tabulkovým? Mít vlastní švadlenu či krejčovou není nic neobvyklého, zvlášť když máte osobitý styla chcete vyniknout v šedivém davu. Slavné předválečné krejčovské salony byly bohužel zlikvidovány národním hospodářstvím a seriovou výrobou více či méně kvalitních značek. A získat kontakt na skvělou krejčovou jen tak od kamarádky není zase až tak jednoduché. Když už tu možnost máte, na co se tedy soustředit? Kdo je krejčová Práce krejčové je především zjištění a realizace přání a potřeb každého konkrétního zákazníka s ohledem na zvláštnosti jeho postavy. Oděvy ušité krejčovou sedí lépe než běžná konfekce, obvykle se v něm mnohem lépe taky cítíte. Krejčová postupuje podle tohoto scénáře: zjistí potřeby zákazníka, doporučí a případně zakoupí vhodnou látku, zajistí vhodný střih, pak přichází modelace, vlastní ušití základu, zkouška a došití oděvu. Špičková krejčová svou práci miluje, je vám neustálým zdrojem inspirace i vhodných rad, co si nechat ušít, co vám skutečně sluší a co byste si na sebe nikdy vzít neměla. Krejčová nebo švadlena? Na rozdíl od švadleny je krejčová opravdu vzdělaná a zkušená žena módy. Švadlena je někdo, kdo vám ušije šaty z přinesené látky podle dodaného střihu a ani se nepozastaví nad tím, že se střih a látka k sobě nehodí a že vy v těch šatech budete vypadat velmi rozpačitě. Naopak správná krejčová vám nejen ušije to, co se k vám opravdu hodí, ale také včas vymluví případné módní prohřešky. Vybrat si krejčovou je rozhodnutí na celý život. Je to jako najít si svou kadeřnici, i ta s vámi musí souznít, aby výsledný účes byl to pravé. Jestli tedy máte to štěstí a už jste si svoji krejčovou našli, hýčkejte si ji a opatrujte – těch je takový nedostatek, že by se daly vyvážit zlatem. To poznáte, až se poprvé vydáte... Čtěte více Příspěvek Jak si vybrat krejčovou pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
20.09.2018 12:30 |

podobné články

Docentka Švihlíková: Nekupujte už zbraně z USA! Toto u nás vybudujte. Brusel? Mám jasné poznatky

 
Ekonomka Ilona Švihlíková má za to, že po koronavirové krizi musí opět posílit národní státy, musí být chráněny hranice a musí oslabovat nadnárodní organizace, a to včetně Evropské unie. Evropské elity podle Švihlíkové totálně selhaly, zatímco národní státy ukázaly svou sílu. Je bytostně přesvědčena, že podstatně oslabí globalizační procesy. Politikům doporučila nekupovat americké zbraně, které považuje za předražené. A vytáhla ještě jedno varování. Jedna věc se nám prý může šeredně vymstít.
20.04.2020 08:16 |

podobné články

„Dělají z nás blbce.“ Čech srovnal naše ceny s Německem, byly o dost vyšší

 
Vyrazil do německého a českého obchodu jednoho drogistického řetězce, nafotil tam to samé zboží. A výsledek uveřejnil na Facebooku. S rozčileným komentářem, že české zboží bylo několikrát dražší. Na zjištění zákazníka Martina reagoval jak drogistický řetězec, tak pro Blesk.cz i ekonom Lukáš Kovanda. Upozornil, že v Německu může být nejen levněji, ale i že tamní zboží může být zkrátka kvalitnější.
07.05.2016 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Martin Čech (208 článků) , Martin Čech (104 článků)

ÚOOÚ: Pořizování kopie OP při dodávce služeb a zboží společnostmi poskytujícími telekomunikační služby

 
Úřad pro ochranu osobních údajů ukončil kontrolu, jejímž základem byla stížnost zákazníka, který si u svého telekomunikačního operátora objednal zboží. Stížnost se vztahovala k tomu, že od něj doručitel zboží požadoval předání občanského průkazu k okopírování, jinak mu nemůže zásilku předat.
10.10.2016 09:15 |

podobné články

Seniorce vnutili nádobí za 29 tisíc korun: Sebrali jí občanku!

 
Nic svaté není prodejcům, kteří na předváděcích akcích vnucují důchodcům předražené šunty a pak je nehorázně obírají. Důkazem je Zdeňka Svášková (72) ze Šťáhlav u Plzně. Seniorka je vážně nemocná se srdcem. Prodejci využili toho, že se jí udělalo špatně, a vnutili jí předražené zboží, které vůbec nechtěla.
12.07.2012 06:10 |

podobné články

Čechům se kvůli drogerii DM směje půlka Evropy: Opravdu dobrovolně kupujete předražené zboží?

 
Když se vám nelíbí, že drogerie DM jede dvojí ceny, pro Německo a pro Česko, tak tam nechoďte nakupovat, radí ekonomové. Jenže český spotřebitel je hlupák a nakupuje pořád dokola i předražené výrobky. To se pak nemůže divit, že je za hlupáka.
12.05.2016 13:00 |

podobné články

Nečas: sKarty jsou třikrát předražené, TOP 09 je nechce zrušit z obav ze stíhání

 
sKarty jsou až třikrát předražené. Vydělává na nich už jen firma, která dodává platební systém pro Českou spořitelnu (ČS), které ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) svěřilo správu celého projektu. V rozhovoru pro Hospodářské noviny (HN) to řekl premiér Petr Nečas (ODS). Z projektu nemá prospěch stát, úřady práce ani ČS. Je to buď politikaření ze strany TOP 09, nebo je za tím něco většího, míní premiér.
12.04.2013 08:50 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9423 článků)

Dva pražští taxikáři zmlátili zákazníka. Ukradli mu 40 korun

 
Těžko uvěřitelný případ vyšetřují pražští policisté. Dvojice taxikářů je obviněna, že zmlátila a okradla zákazníka kvůli 40 korunám.
28.06.2010 21:40 |

podobné články

Romští mladíci napadli zákazníka večerky! VIDEO RVAČKY!

 
Výtržnictví ve vietnamské večerce řeší policisté v Jablonci nad Nisou. Policejní mluvčí Ludmila Knopová agentuře Mediafax ve středu řekla, že za útok na obsluhující personál a jednoho zákazníka jsou stíháni dva mladíci.
04.11.2011 19:15 |

podobné články

Zákazníka fastfoodu zranila spadlá římsa v centru Prahy

 
Téměř dvoumetrová římsa se zřítila z neudržovaného domu v centru Prahy. Spadla přímo na zahrádku rychlého občerstvení, kde zranila jednoho zákazníka. Ten byl odvezen do nemocnice.
10.07.2012 07:35 |

podobné články

Bitva o zákazníka mezi obchodními řetězci přitvrzuje

 
Do některých prodejen obchodních řetězců odmítá chodit nakupovat polovina lidí, kteří v jeho okolí bydlí. Průměrný zákazník má dnes ve svém okolí osm prodejen potravin. Stává se proto stále vybíravějším a některé prodejny odmítá, pravidelně navštěvuje jen tři. Konkurenční boj mezi tuzemskými obchodními řetězci o zákazníka tak přitvrzuje. Vyplývá to ze studie INCOMA Shopping Triggers 2014.
25.02.2014 17:55 |

podobné články

Chytili vraha ze stanice Zoo: Prostitut zavraždil v Berlíně zákazníka

 
Jako mladý prostitut zavraždil svého zákazníka. Už si myslel, že vyvázne bez trestu. Nakonec ale vraha (nyní 53) spravedlnost přece jen dostihla. Policie zabijáka z Berlína chytila po 27 letech v Praze.
14.11.2015 22:35 |

podobné články

Zaměstnankyně měsíce: Zfetované pokladní vytuhly na kase přímo během obsluhování zákazníka!

 
Tyhle ženy byste asi zaměstnávat nechtěli… Dvě pokladní usnuly přímo za kasou, a to dokonce během obsluhování zákazníka. Video, které jeden nákupčí natočil, je teď hitem internetu!
27.11.2017 05:45 |

podobné články

Krvavá odplata na Floře: Za pobodání muže půjde směnárník na 10 let do vězení

 
Za pobodání zákazníka na pražské Floře půjde směnárník Hajdar R. na deset let do vězení. Trest mu ve středu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl cizincovo odvolání. Za pokus o vraždu hrozil muži až osmnáctiletý trest. Zaměstnanec tehdy pobodal zákazníka po hádce přímo na chodbě v obchodním centru.
10.01.2018 14:35 |

podobné články

Vegetariánský podnik servíroval lidské maso! Majitel zavraždil zákazníka a pak se chtěl zbavit těla

 
Odporný případ kanibalismu řeší thajská policie. Majitel jednoho z místních vegetariánských podniků zavraždil svého zákazníka a poté ho naservíroval v pokrmech dalším lidem. Vyšetřovatelé našli zbytky tlejícího těla v kuchyni.
31.10.2018 20:35 |

podobné články

Ministr Toman: Pro českého zákazníka chceme kvalitu za férovou cenu

 
Podílu českých potravin na domácím trhu, dvojí kvalitě potravin, novele zákona o významné tržní síle a podpoře výrobků českých producentů se na Žofínském fóru věnoval ministr zemědělství Miroslav Toman. Tématem fóra byly Potraviny a jejich kvalita z pohledu českého zákazníka.
28.10.2019 12:20 |

podobné články

Osobnosti: Miroslav Toman (214 článků)

Prodavač v McDonald´s pohlédl na zákazníka a zarazil se: On má moje hodinky!

 
Jaká je šance, že se tohle stane, aneb náhoda je blbec! Zaměstnanec McDonaldu obsloužil zákazníka, ale zarazilo ho, že mladík má povědomé hodinky a čepici... když přišel po šichtě domů, zjistil, že přesně tyhle věci mu chybí: zákazníkem byl zloděj, který ho vykradl!
17.05.2020 12:05 |

podobné články