Článek

Nový systém pro Apple je tu: iOS 16 přináší revoluci pro zamykací obrazovku

 
S novou generací iPhone, nejpoužívanějšího telefonu na světě, přichází i nový systém pro drtivou většinu telefonů od firmy Apple. Jaké novinky přináší iOS s pořadovým číslem šestnáct? Změny jsou spíše kosmetické, nejvíce si jich všimnete v momentě, kdy budete mít svůj telefon zamčený. O nových funkcích píše web 9to5mac.
14.09.2022 17:30 |

podobné články

Podobné články

Kromě ikon všechno jinak! Srovnání operačních systémů iPhonu, které dělí devět let

 
„Stejný“ systém, jen jiné jméno a devět let rozdílu. Jak se liší iPhone OS 1.0 a dnešní Apple iOS 10? EverythingApplePro si vzal před kameru dva iPhony se systémy, které od sebe dělí 9 let. Nedávno představený iOS 10 a původní iPhone OS 1.0. Je zajímavé sledovat, jaký pokrok systém za ty roky prodělal. Do očí bijící změnou je hlavně redesign prostředí, který ovšem nastal už s iOS 7, kdy Apple přešel na tzv. flatový vzhled. Více na: http://www.mobilmania.cz/krome-ikon-vsechno-jinak-srovnani-operacnich-systemu-iphonu-ktere-deli-devet-let/a-1334933/default.aspx
08.07.2016 13:55 |

podobné články

Nůž do zad konkurence? Apple má nový operační systém 4.2

 
Apple posiluje a vylepšuje. Přenosná zařízení byla s novým operačním systémem obohacena o další funkce. IOS 4.2, jak se systém nazývá, pomohl hlavně iPadu. Ten se dokonce naučil i česky, začne se tedy konečně prodávat u autorizovaných prodejců? Přechod na novou verzi systému nabídne i další nové funkce a je naprosto zdarma, Blesk.cz přináší jejich základní přehled. Než však přejdete na nový systém, zazálohujte si všechna data, mohli byste o ně přijít!
24.11.2010 05:15 |

podobné články

Apple odhalil operační systém iOS 8: Přinese fajn novinky, ale o revoluci nejde!

 
Technologický gigant představil na konferenci WWDC (Worldwide Developer Conference) v San Francisku nový operační systém iOS 8. Ten je určen pro počítače iMAC, stejně jako chytré telefony iPhone a tablety iPad. Revoluční změny neobsahuje, ale uživatelé se dočkají celé řady příjemných novinek.
03.06.2014 14:25 |

podobné články

Blíží se první mistrovství republiky v mobilních hrách. Co se hraje a jak se zúčastnit?

 
Mobilní hry dostanou první mistrovství České republiky. Uskuteční se od 4. do 6. listopadu 2016 na Brněnském výstavišti. Hrát se bude Vainglory (Android / Apple iOS) a Clash Royale (Android / Apple iOS). Více na: http://www.mobilmania.cz/blizi-se-prvni-mistrovstvi-republiky-v-mobilnich-hrach-co-se-hraje-a-jak-se-zucastnit/a-1335247/default.aspx
11.08.2016 13:50 |

podobné články

Také vás to překvapuje? Věrnější uživatele má Android, nikoliv Apple iOS

 
Consumer Intelligence Reseach Partners (CIRP) provedla studii, která říká, že uživatelé Google Androidu jsou systému věrnější, než uživatelé Apple iOS. Zdá se vám to překvapivé? Trend prý rok za rokem posiluje. Momentálně je skóre v procentech těch, kteří s novým telefonem zůstávají na stejné platformě 91 vs. 86 ve prospěch Androidu.
25.03.2018 16:10 |

podobné články

Apple prý ještě letos uvede dvě nové verze hodinek Apple Watch, dostanou i GPS

 
Hodinky Apple Watch nastartovaly rozkvět trhu nositelností, současně letos způsobily jeho pokles, byť konkurence prodává víc kusů než dřív. Apple Watch by se podle pravidel Apple měly dočkat každoročního vylepšení, zatím ale neexistuje mnoho detailů.
09.08.2016 11:40 |

podobné články

Applácký nový operační systém iOS 7 je velkým fiaskem: Uživatelům způsobuje nevolnost a zvracení!

 
Pokud jste neodolali a stáhli si do svého iPhonu nový operační systém iOS 7, mohli jste být docela zklamaní.
27.09.2013 16:05 |

podobné články

Noční můra Facebooku se stala realitou. 95 % uživatelů iOS má zablokované sledování

 
Apple s uvedením nového mobilního operačního systému iOS 14.5 pro iPhone (platí to i pro iPadOS) představil systém ochrany dat, která brání sběru informací pro reklamní systémy od Facebooku a dalších aplikací. V základu funkce nepustí nic a po aktivování se mohou aplikace teprve vůbec zeptat, zda vás mohou sledovat.
23.05.2021 14:05 |

podobné články

Apple točil další reklamu v Praze: Bizarní spot má upozornit na ztrátu soukromí kvůli mobilním telefonům

 
Praha a potažmo celá Česká republika nadále zůstává miláčkem americké firmy Apple. Již v minulosti technologický gigant natáčel svůj spot na AirPods v jednom z pražských vnitrobloků a nyní nechal proběhnout shluk lidí po ulicích Starého Města. Záběry jsou součástí nové kampaně upozorňující na bezpečný systém soukromí, který operační systém iOS nabízí.
22.05.2021 23:05 |

podobné články

Apple Music má novou sekci pro hudební videa a klipy

 
Apple již dříve oznámil, že hodlá s aktualizací operačního systému iOS 11.3 přinést uživatelům samostatnou sekci pro hudební videa, ta se však najednou objevila ještě před oficiálním vydáním nové verze systému. Sekci můžete najít pod položkou Procházet v aplikaci Apple Music.
09.04.2018 14:05 |

podobné články

Facebook přináší sdílení obrazovky do mobilního Messengeru

 
Až budete příště s někým video telefonovat skrze Facebooku Messenger, budete mu moci nasdílet obrazovku svého mobilního zařízení. Platí to pro Android i Apple iOS. Už k tomu konečně nemusíte používat jen webové aplikace.
26.07.2020 14:10 |

podobné články

To je nový iPad Air 2: Apple představil novou generaci tabletů

 
Americká společnost Apple představila po roce novou generaci svých počítačových tabletů iPad. Firma od přístroje iPad Air 2, který je údajně "nejtenčí na světě", očekává, že zastaví pokles jejího podílu v segmentu, který sama založila. Apple na své prezentaci rovněž oznámil, že od pondělka spouští platební servis Apple Pay, který umožní platit zboží bezdotykově a bez platebních karet majitelům jeho nejnovějších telefonů iPhone 6.
16.10.2014 20:55 |

podobné články

Apple v Itálii vybuduje impozantní Apple Store. S vodopádem a kompletně pod zemí

 
Apple otevře v italském Miláně nový Apple Store, který zaujme především designem a také svými dispozicemi. Vše podstatné totiž bude ukryto pod úrovní okolního náměstí Svobody (Piazza del Liberty). Kromě stromů venku i v interiéru potom bude hlavní atrakcí vodopád, který bude lemovat vstup do podzemního obchodu.
22.05.2017 14:45 |

podobné články

Apple vylepšuje Siri, v iOS 11 bude znít mnohem přirozeněji a porozumí vám

 
Virtuální asistentka Siri, která se dostala do operačního systému iOS před několika lety, ušla dlouhou cestu. Od kostrbatého robotického pomocníka se dopracovala takřka k výborné asistentce, která vám pomůže ovládat větší část vašeho iPhonu. A bude lépe.
01.09.2017 14:15 |

podobné články

Applu unikly zdrojové kódy iOS včetně zabezpečení iBoot. Zneužití naštěstí moc nehrozí

 
Na GitHubu se objevila část zdrojového kódu operačního systému iOS 9 a součásti iBoot, což zjevně nebyl zamýšlený záměr Applu. O incidentu píše server Apple Insider.
19.02.2018 14:05 |

podobné články

dTest: Apple sleduje s kým si voláte. Sleduje i videohovory

 
Odborníci varují, že společnost Apple na svých serverech ukládá metadata o provedených telefonátech a videohovorech. Týká se to přístrojů s operačním systémem iOS 10. Ukládání metadat navíc není možné jednoduše vypnout. Spotřebitelský server Consumerist proto přináší jednoduchý návod, jak se služby iCloud zbavit.
22.12.2016 10:10 |

podobné články

Apple vyhrál spor s Googlem kvůli porušování patentů

 
Americká společnost Apple vyhrála ve sporu s firmou Google kvůli porušování patentů. Google tvrdil, že Apple při výrobě telefonu iPhone porušil jeho patenty z různých oborů. Americká Komise pro mezinárodní obchod (ITC) v noci na dnešek oznámila, že podle jejího zjištění Apple patenty Googlu neporušil. 
23.04.2013 08:45 |

podobné články

Apple má Irsku vrátit 13 miliard eur na daních, rozhodla EU. Irsko i Apple se odvolají

 
Společnost Apple platila v Irsku řadu let výrazně nižší daně než jiné firmy. Neoprávněné daňový výhody, které Irsko společnosti poskytovalo, dosáhly až 13 miliard eur (351,3 miliardy korun). Země tím podle eurokomisařky pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerové porušila evropská pravila a peníze musí vymoci zpět i s úroky. Irsko i Apple se chtějí proti rozhodnutí Evropské komise odvolat.
30.08.2016 14:50 |

podobné články

Šéf společnosti Apple poprvé otevřeně promluvil o své sexualitě a prozradil své nejintimnější tajemství!

 
Když "Steve Jobs":http://www.extra.cz/tema/steve-jobs zemřel, na pozici šéfa společnosti "Apple":http://www.extra.cz/tema/apple ho nahradil Tim Cook, o kterém se toho mnoho nevědělo, ale očividně se mu daří, protože akcie firmy, které je ředitelem, jsou stále na vrcholu. Dokonce se říká, že má Apple finanční úspory, které jsou větší, než má k dispozici celá americká vláda.
18.12.2013 15:52 |

podobné články