Článek

Nový systém na výplatu sociálních dávek může brzy skončit

 
Úřad na ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) rozhodne o předběžném opatření v zakázce na nový systém sociálních dávek v nejbližší době.
09.02.2012 13:45 |

podobné články

Podobné články

Co bude s sKartami? Dosavadní systém zřejmě sněmovna zruší

 
Dosavadní systém kontroverzních sKaret, který slouží k výplatě sociálních dávek, zřejmě sněmovna zruší. ODS dnes sice navrhla umožnit výplatu dávek na chráněné účty u více bank a zpoplatnit výplatu prostřednictvím poštovních poukázek, zástupci ostatních stran včetně ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové (TOP 09) s tím ale nesouhlasili.
19.06.2013 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Ministerstvo chce vyvořit nový systém na výplatu dávek. Odkup toho současného by byl dražší

 
Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová se nechala slyšet, že zvažuje odkoupení firmy OKsystem, která je vlastníkem IT systému na výplatu sociálních dávek. Podle její náměstkyně jde ale jen o jedno z více řešení, je totiž možné, že návrh zcela nového systému by vyšel levněji.
03.08.2014 16:01 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (459 článků)

Karta pro výplatu sociálních dávek ušetří miliardu ročně

 
Karta pro výplatu sociálních dávek, na kterou budou jejich příjemcům zasílány peníze, ušetří ročně jednu miliardu korun. Přechod na bezhotovostní systém totiž zajistí úsporu na poplatcích za převod.
18.08.2011 20:10 |

podobné články

Hrozí kolaps výplat dávek, vymyslete nouzový plán, vyzvali poslanci Müllerovou

 
Poslanci v úterý vyzvali ministryni práce a sociálních věcí Ludmilu Müllerovou (TOP 09), aby začala pracovat na záchranném plánu pro případ, že by došlo na nejhorší. Jestliže její resort nesežene do čtyř měsíců nového dodavatele informačních systémů pro výplatu sociálních dávek, nebude žádný systém, který by výplatu obsloužil. Ministryně prý krizový scénář má, ale zatím ho nechce zveřejnit.
02.04.2013 19:15 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Ministerstvo práce nekoupí firmu, která zajišťuje výplatu dávek

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV) už neuvažuje o koupi firmy OKsystem, která mu dodává systém na výplatu sociálních dávek. Kontrakt s firmou prodlouží a na podzim vyhlásí výběrové řízení na nového dodavatele systému, jak už dříve plánovalo. Novinářům to dnes řekla ministryně práce a sociální věcí Michaela Marksová (ČSSD). O možné koupi mluvila ministryně letos v červenci.
19.09.2014 14:11 |

podobné články

Osobnosti: Michaela Marksová (459 článků)

Ministerstvo vypsalo tendr na nový systém pro výplatu dávek za 616 mil Kč

 
Ministerstvo práce dnes vyhlásilo tendr na dodavatele nového informačního systému pro vyplácení sociálních dávek, který by úřady práce měly používat od roku 2017. Zakázka má trvat do konce roku 2018, cenu za ni resort odhaduje na 616 milionů korun bez DPH. Vyplývá to ze zadávací dokumentace. Podmínky dnes zveřejnil věstník veřejných zakázek. Resort už před pár týdny vypsal výběrové řízení na nový systém pro agendu zaměstnanosti za 286 milionů. Podle dřívějších informací by celý jednotný informační systém resortu měl vyjít na 1,8 miliardy.
11.12.2014 13:26 |

podobné články

Drábkovi zbourali pomník. Ministerstvo hledá nový systém na výplatu dávek

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí hodlá vypsat novou veřejnou zakázku s cílem uvést do provozu nový systém výplaty dávek. Zakázka, která má podle prvních odhadů přijít na 1,8 miliardy korun, bude zároveň znamenat definitivní tečku za obdobím někdejšího ministra práce a sociálních vwěcí Jaromíra Drábka (TOP 09).
24.08.2014 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)

Drábek obhajoval nový systém vyplácení dávek vůči Škromachovým útokům

 
Tvrzení, že nefunguje systém vyplácení dávek v hmotné nouzi, ostře odmítl ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) v diskusním pořadu na TV Prima Family. Jeho stínový protějšek Zdeněk Škromach (ČSSD) však tvrdí, že nový systém zavádí vyšší administrativní náročnost pro získání dávek a lidé, kteří jsou v hmotné nouzi, dostávají dávky později, byť by to bylo jen o pár dní.
15.01.2012 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (593 článků) , Jaromír Drábek (1078 článků)

Litvínov se dál hádá s kanceláří ombudsmana o výplatu dávek

 
Litvínovská radnice udělala při výplatě dávek prostřednictvím poukázek řadu chyb. Plošné nahrazení dávek poukázkami bylo podle zástupkyně ombudsmana Jitka Seitlová nezákonné. Vyplácení části sociálních dávek poukázkami praktikuje Litvínov od roku 2007.
21.07.2009 13:30 |

podobné články

Znalec řekl jasně: Potřebujete nový systém na výplatu dávek, tenhle je k ničemu

 
Ministerstvu práce se podle znaleckého posudku nevyplatí investovat do úprav nynějšího informačního systému pro výplatu dávek, s nímž má potíže. Jedinou cestou ke zlepšení situace je pořízení úplně nového systému. Ten prý má resort získat v tendru. Do té doby má s nynějším dodavatelem Fujitsu jen uzavřít provizorně nové smlouvy a snížit ceny. ČTK výsledky posudku přiblížil náměstek Petr Krůček (TOP 09).
29.05.2013 20:25 |

podobné články

Přebírání sociálních dávek sKartou nelze podle ombudsmana nařídit

 
Donutit příjemce sociálních dávek, aby na jejich výplatu dosáhnul výhradně s pomocí sKarty, je podle veřejného ochránce práv Pavla Varvařovského nezákonné. Ombudsman tak reagoval na pondělní vyjádření nové ministryně práce a sociálních věcí Ludmily Müllerové k povinnosti příjemců dávek a podpory v nezaměstnanosti využívat sKartu.
20.11.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

Stálo to desítky milionů navíc, přiznal Drábek. Novou výplatu dávek ale hájí

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí trvá na tom, že zavedení nového systému pro výplatu sociálních dávek bylo správné. V dokumentu pro poslance sociálního výboru však přiznalo problémy. Nutné přesčasy zaměstnanců úřadu práce přišly na desítky milionů korun. Občanští demokraté volají po mimořádném jednání výboru. Ministerstvo podle nich pochyby nevyvrátilo.
28.05.2012 15:30 |

podobné články

ČSSD chce sKarty nechat jen pro výplatu dávek v hmotné nouzi

 
ČSSD chce zachovat platební funkci nových sociálních karet jen pro pomoc v hmotné nouzi. Pro výplatu ostatních sociálních dávek by měla být zrušena, přičemž zachováno by mělo být jejich doručování formou složenek. Počítá s tím senátorská novela, kterou předložili sociální demokraté v čele s jejich místopředsedou Zdeňkem Škromachem.
06.07.2012 12:15 |

podobné články

Vrchní soud rozhodne v kauze zakázky na výplatu sociálních dávek

 
Pražský vrchní soud dnes rozhodne v kauze zakázky ministerstva práce na výplatu sociálních dávek, která byla podle obžaloby zmanipulovaná ve prospěch firmy Fujitsu Technology. Nepravomocný rozsudek uložil exnáměstkovi Vladimíru Šiškovi šest let vězení a povinnost nahradit státu škodu 282 milionů korun. Muž vinu odmítá, stejně jako druhý obžalovaný, někdejší ředitel odboru ministerstva vnitra Miroslav Duda.
14.06.2017 06:55 |

podobné články

Müllerová má plán, jak v krizi nahradit systém dávek

 
Ministerstvo práce chystá krizový plán, pokud by muselo za pár měsíců přestat používat systém pro výplatu dávek, jak rozhodl antimonopolní úřad. Kdyby do té doby nestihlo v tendru vybrat nové dodavatele, je připraveno na provizorní řešení. Peníze od státu lidé dostanou. Novinářům to řekla ministryně práce Ludmila Müllerová (TOP 09). Krizový scénář nechtěla přiblížit. Podle sociálního výboru Sněmovny ale hrozí výpadek vyplácení dávek.
02.04.2013 18:35 |

podobné články

Osobnosti: Ludmila Müllerová (192 článků)

NKÚ prověří Drábkův systém dávek

 
Nejvyšší kontrolní úřad prověří způsob, jakým ministerstvo práce a sociálních věcí pořídilo informační systém pro výplatu sociálních dávek na úřadech práce. Úřad tak vyhověl podnětu poslanců a senátorů. Informuje o tom Český rozhlas.
19.05.2012 14:20 |

podobné články

Systém na výplatu dávek stále selhává, přibývá dlužníků na nájemném

 
Potíže s vyplácením sociálních dávek i přes ujištění ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) stále přetrvávají. Dluhy za nájemné v Moravskoslezském kraji se oproti loňskému období výrazně zvýšily. V lednu, ale ani v únoru někteří lidé neobdrželi peníze z dávek včas.
12.03.2012 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Drábek (1078 článků)

Nový systém na výplatu dávek bude nejdříve za tři roky

 
Ministr práce a sociálních věcí František Koníček chce vládě v srpnu předložit návrh na řešení systému výplaty nepojistných sociálních dávek. Vysoutěžení a zavedení nového systému si podle něj vyžádá přechodné období, které bude trvat tři až čtyři roky.
30.07.2013 10:35 |

podobné články

Osobnosti: František Koníček (71 článků)

Ministryně Marksová: Zaměstnanci ÚP ČR se už nemusí bát napjatého přelomu roku

 
Ministerstvo práce a sociálních věcí uzavřelo dne 22. 12. 2014 dílčí obchodní smlouvy se společností OK system na období 2015 až 2016. Smlouvy tak umožňují pokračování zpracovávání dávek a výplaty dávek státní politiky zaměstnanosti a nepojistných sociálních dávek prostřednictvím informačního systému společnosti OK system. Na další dva roky je tak smluvně zajištěn provoz a nezbytný vývoj informačního systému.
23.12.2014 17:16 |

podobné články