Článek

Nový šéf žalobců slíbil nezávislost a řekl, co chce změnit. Politikům poslal Stříž jasný vzkaz

 
Nový nejvyšší státní zástupce Igor Stříž chce podle svých slov vždy vystupovat ve veřejném zájmu, bez ohledu na dopady do politické a obchodní sféry. Státním zástupcům slibuje nezávislost, nebudou jim podle něj nikdy chodit „pokyny, přání ani podprahová sdělení“, jak mají rozhodovat. Stříž, kterého v pondělí jmenovala vláda, to v úterý v Brně řekl novinářům. Ve funkci prý neplánuje setrvat tak dlouho jako jeho předchůdce Pavel Zeman, který byl šéfem žalobců deset let.
13.07.2021 11:35 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)
Podobné články

Novým šéfem žalobců místo Zemana Igor Stříž: Po volbách ho odvoláme, hrozí ODS

 
Jmenování Igora Stříže nejvyšším státním zástupcem vláda na dnešním zasedání schválila. Na tiskové konferenci informaci potvrdila ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO), která Stříže vládě ke jmenování navrhla. Úřad řídil jakožto první náměstek už od 1. července poté, co ve funkci skončil Pavel Zeman. Oficiálně se Stříž funkce ujme v úterý. Stříž chce pokračovat ve směřování svého předchůdce, zejména v jeho nestrannosti a nezávislosti.
12.07.2021 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků) , Pavel Nový (471 článků) , Pavel Nový (337 článků) , Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Stříž by rád zakotvil „luxusnější postavení“ pro šéfy žalobců. S Benešovou našel společnou řeč

 
Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) je vstřícná k návrhu nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, aby stáhla z vlády novelu zákona o státním zastupitelství. Věc chce ale nejprve projednat s premiérem, sdělil médiím po dnešní schůzce s ministryní Stříž. Šéf žalobců usiluje o přepracování předlohy, po volbách chce předložit novému ministrovi ucelené podklady.
22.07.2021 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků) , Igor Igor (242 článků)

Stříž: Tresty za psaní na internetu? Zbytečně přísné. Dřív lidi nadávali v hospodě

 
Nový nejvyšší státní zástupce Igor Stříž má za to, že za nenávistné komentáře šířené po internetu musí přijít trest. Ale osobně by preferoval spíše trest finanční než pobyt za mřížemi. Budoucí vládě, která vzejde z říjnových voleb, poslal jasný vzkaz: Nepokřivím si svůj obraz.
22.07.2021 11:05 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Ajaj, kostlivci vyplavali. Všichni? Kandidát na nejvyššího žalobce má vážný problém

 
Adept na post nejvyššího státního zástupce Igor Stříž měl již údajně od ministryně spravedlnosti Marie Benešové (za ANO) dostat oficiální nabídku na post. Současný zástupce nejvyššího státního zástupce má přitom bohatou komunistickou minulost, kdy mu bylo přezdíváno „Rudá smrt z Olomouce“ či „Stříž – bolševický kříž“. Stříž navíc figuruje v kauze Masokombinátu Písek a stojí za zproštěním viny mafiánského podnikatele 90. let Tomáše Linharta.
19.05.2021 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Linhart (9 článků) , Marie Benešová (429 článků) , Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Mohl navrhovat i trest smrti. Šéfprokurátor Stříž: John Bok odhalil zlo

 
Vláda v pondělí jmenovala nového nejvyššího státního zástupce. Pavla Zemana nahradil jeho dlouholetý první náměstek Igor Stříž. Jeho jméno vyvolalo vlnu nevole hned na několika frontách veřejného prostoru. Podle předsedy spolku Šalamoun Johna Boka byl Stříž nejen komunista, ale také vojenský prokurátor, který mohl navrhovat trest smrti. Jeho jmenování tak považuje za plivnutí do tváře obětem komunistického režimu.
13.07.2021 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Stříž: Bradáčová je prudké povahy. Trest nenastoupení vojenské služby byl i za Masaryka

 
Když se Igor Stříž stal před pár dny nejvyšším státním zástupcem, opozice připomněla, že před rokem 1989 sloužil komunistickému režimu jako vojenský prokurátor a žádal tresty pro ty, kdo odmítali nastoupit vojenskou službu v socialistické republice. Dnes Stříž připomíná, že se obdobné tresty udílely již za T. G. Masaryka. Pár slov poznamenal i na adresu vrchní státní zástupkyně v Praze Lenky Bradáčové. Je to prý dáma s prudkou povahou, takže o hádky s ní není nouze.
19.07.2021 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Nový šéf žalobců Stříž: Tlakům podléhat nehodlám

 
Nově jmenovaný nejvyšší státní zástupce Igor Stříž označil za své priority pokračování rekodifikace právního řádu, elektronizaci justice i důraz na alternativní tresty. Jako nejdůležitější pak vidí zvýšení odpovědnosti státních zástupců.
13.07.2021 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Benešová vybírá nástupce šéfa žalobců Zemana. Objevují se první jména

 
Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pátek rezignoval, v křesle šéfa žalobců skončí k 30. červnu. Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) v případě, že od července nebude okamžitě jmenován Zemanův nástupce, povede jako jeho statutární zástupce současný náměstek na NSZ Igor Stříž. Ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) chce - navzdory výzvám opozice - nového šéfa vybrat ještě do podzimních voleb. Jako o možném kandidátovi se spekuluje i o Střížovi.
15.05.2021 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Marie Benešová (429 článků) , Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Stříž chce vědět, do kdy veřejný žalobce rozhodne o kauze Čapí hnízdo

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž se hodlá zajímat o časový průběh rozhodování státního zástupce o kauze Čapí hnízdo, v níž policie stíhá premiéra Andreje Babiše (ANO). Řekl to v České televizi (ČT).
14.07.2021 19:55 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23094 článků) , Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Za nenávist a agresivitu na sítích nemá hrozit nepodmíněný trest, míní Stříž

 
Verbální trestné činy, například nenávistné útoky na sociálních sítích, by se podle nového nejvyššího státního zástupce Igora Stříže neměly postihovat nepodmíněnými tresty vězení. Trestným činům z nenávisti chce Stříž přesto věnovat velkou pozornost, stejně jako jeho předchůdce Pavel Zeman.
14.07.2021 14:10 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (242 článků)

Stříž: Vyhrožovat mi odvoláním hned po nástupu nepůsobí dobře

 
Sotva usedl do křesla nejvyššího státního zástupce, okamžitě musel poslouchat, že po volbách bude kvůli své předrevoluční minulosti ihned odvolán z funkce. Igor Stříž (56) to nepovažuje za dobré ani z osobního pohledu, ani pro instituci státního zastupitelství. Jak uvedl pro Právo, musí počítat s tím, že může být odvolán ze dne na den. Chce však vydržet do chvíle, kdy bude schválena novela zákona o státním zastupitelství.
19.07.2021 09:15 |

podobné články

Osobnosti: Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Trump chce od spojenců v NATO více peněz. Německý ministr zahraničí mu poslal jasný vzkaz

 
Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson zavítal do Evropské centrály NATO v Bruselu a zopakoval tady požadavek 45. prezidenta USA na zvýšení výdajů na obranu. Víc by měli platit evropští spojenci, kteří se ve většině případů ani neblíží ke dvěma procentům HDP vydaným ročně na obranu, ačkoli se k tomu zavázali. Německý ministr zahraničí Sigmar Gabriel však poslal Donaldu Trumpovi jasný vzkaz.
31.03.2017 21:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5761 článků)

Vysloužil si prý přezdívku Rudá smrt z Olomouce. Dnes je zástupce nejvyššího žalobce

 
Postupoval jsem vždy v souladu s platným právem a judikaturou. Tak se hájil Igor Stříž, když na něj nyní díky úsilí soukromého badatele vyplula na povrch jeho komunistická minulost. Muž, který dnes působí jako zástupce nejvyššího státního zástupce, a tedy druhý nejvyšší představitel veřejné žaloby, si přezdívky Rudá smrt z Olomouce či Stříž-bolševický kříž nevysloužil jen tak náhodou.
31.10.2012 20:20 |

podobné články

XXX

 
Postupoval jsem vždy v souladu s platným právem a judikaturou. Tak se hájil Igor Stříž, když na něj nyní díky úsilí soukromého badatele vyplula na povrch jeho komunistická minulost. Muž, který dnes působí jako zástupce nejvyššího státního zástupce, a tedy druhý nejvyšší představitel veřejné žaloby, si přezdívky Rudá smrt z Olomouce či Stříž-bolševický kříž nevysloužil jen tak náhodou.
31.10.2012 20:25 |

podobné články

Nejvyšší žalobce Stříž podal dovolání v kauze Bečvářova statku

 
Nejvyšší státní zástupce Igor Stříž podal dovolání v kauze Bečvářova statku. Směřuje v neprospěch bývalé ředitelky pražského pozemkového úřadu Evy Benešové a jejího tehdejšího podřízeného Jana Horáka. Podle obžaloby zneužili pravomoc v souvislosti s vyřizováním restitučních nároků. O dovoláních informovalo Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) na svém webu.
20.08.2021 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Jan Horák (15 článků) , Jan Horák (15 článků) , Igor Igor (132 článků) , Igor Igor (242 článků)

Válka Koukalových: Gábina na Petra kydá špínu, kudy chodí, sportovec poslal jasný vzkaz

 
Manželství mezi biatlonistkou Gabrielou Koukalovou (31) a bývalým badmintonistou Petrem Koukalem (35) je u konce. Dle slov olympioničky rozvod nemá vůbec dobrou dohru a oba si na soudní tahanice o majetek přizvali právníky. Přitom ještě na začátku září Gábina hovořila o tom, že rozvod bude pouze formalita a doufala alespoň v přátelství. Situace se evidentně změnila, protože Gábina momentálně o Petrovi v rozhovorech nemluví rozhodně tak pozitivně, jak tomu bylo před pár měsíci. Redakce eXtra.cz požádala sportovce o vyjádření a ten poslal jasný vzkaz.
04.02.2021 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Petr Koukal (205 článků) , Petr Koukal (205 článků) , Gabriela Koukalová (445 článků)

Gábina Koukalová si už na Petra servítky nebere. Sportovec poslal jasný vzkaz

 
Manželství mezi biatlonistkou Gabrielou Koukalovou (31) a bývalým badmintonistou Petrem Koukalem (35) je u konce. Dle slov olympioničky rozvod nemá vůbec dobrou dohru a oba si na soudní tahanice o majetek přizvali právníky. Přitom ještě na začátku září Gábina hovořila o tom, že rozvod bude pouze formalita a doufala alespoň v přátelství. Situace se evidentně změnila, protože Gábina momentálně o Petrovi v rozhovorech nemluví rozhodně tak pozitivně, jak tomu bylo před pár měsíci. Redakce eXtra.cz požádala sportovce o vyjádření a ten poslal jasný vzkaz.
04.02.2021 07:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Koukal (205 článků) , Petr Koukal (205 článků) , Gabriela Koukalová (445 článků)

Gábina Koukalová si už na Petra servítky nebere. Sportovec poslal jasný vzkaz

 
Manželství mezi biatlonistkou Gabrielou Koukalovou (31) a bývalým badmintonistou Petrem Koukalem (35) je u konce. Dle slov olympioničky rozvod nemá vůbec dobrou dohru a oba si na soudní tahanice o majetek přizvali právníky. Přitom ještě na začátku září Gábina hovořila o tom, že rozvod bude pouze formalita a doufala alespoň v přátelství. Situace se evidentně změnila, protože Gábina momentálně o Petrovi v rozhovorech nemluví rozhodně tak pozitivně, jak tomu bylo před pár měsíci. Redakce eXtra.cz požádala sportovce o vyjádření a ten poslal jasný vzkaz.
04.02.2021 07:21 |

podobné články

Osobnosti: Petr Koukal (205 článků) , Petr Koukal (205 článků) , Gabriela Koukalová (445 článků)

Karlos Vémola chce odvetu, ale má smůlu: Attila Végh mu přes eXtra poslal jasný vzkaz

 
Skončila pohádka o lvech, kteří žerou první... Tak se dá pohlížet na zápas českého MMA bijce Karlose Vémoly (34) a slovenského ničitele snů Attily Végha (34). Skromnější z nich zvítězil drtivým knockoutem v prvním kole. Šlo o zápas, kterému v rámci Oktagon 15 v pražské O2 ateně přihlíželo 20 tisíc diváků. Vémolu krátce po začátku prvního kola srazilo k zemi svalnaté monstrum a ukončilo mu roky budovanou pohádku. Teď Attila poskytl exkluzivní rozhovor eXtra.cz, v němž vyslal Vémolovi jasný vzkaz: Teď jsem tady, Karlosi, šéf já...
12.11.2019 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Karlos Vémola (310 článků) , Attila Attila (57 článků)