Článek

Nový potratový zákon státu Texas ponechal americký nejvyšší soud v platnosti

 
Americký nejvyšší soud dnes ponechal v platnosti nový potratový zákon státu Texas, který zakazuje veškeré interrupce po zhruba šestém týdnu těhotenství.
10.12.2021 18:30 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků)
Podobné články

Zkáza, lidé uvízlí na střechách a tisíce volání o pomoc. Bouře Harvey zatopila Texas

 
Americký Texas zasáhl hurikán Harvey. A i když zeslábl na tropickou bouři, potíže tím neskončily. Právě naopak. Texas se totiž nyní potýká s rozsáhlými záplavami, které jen tak neodezní. Národní meteorologická služba (NWS) vydala v noci na pondělí upozornění na další záplavy. Prezident Donald Trump vyhlásil stav přírodní katastrofy a hodlá oblast v nejbližším možném termínu navštívit.
28.08.2017 00:25 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (5854 článků) , Texas Texas (192 článků)

Nejvyšší soud Ruska posvětil utajování toho, kolik ruských vojáků padlo v bojích na Ukrajině

 
Ruský nejvyšší soud ponechal v platnosti výnos prezidenta Vladimira Putina o utajení ztrát ozbrojených sil během speciálních operací v době míru. Zpravodajská stanice BBC uvedla, že jen jeden z účastníků se během sedmihodinového pojednávání odvážil otevřeně říci, že jde o utajení nasazených ruských vojáků do konfliktu na východě Ukrajiny.
14.08.2015 11:56 |

podobné články

Osobnosti: Vladimir Putin (4460 článků)

Hádka mezi Čarodějkami o potratech: Proč nemůže Paige přijít Phoebe na jméno?

 
Seriálové sestry ze ságy o čarodějkách Alyssa Milanová (48) a Rose McGowanová (48) patří obě mezi slavné a hlasité feministky. Právě kvůli feminismu teď ale přišla roztržka: někdejší Paige totiž nakrkla reakce její kolegyně na nový potratový zákon.
05.09.2021 20:30 |

podobné články

Soud zatím Kotta z kauzy Rath ponechal ve vazbě

 
Středočeský krajský soud zatím ponechal bývalého poslance Petra Kotta ve vazební věznici. Nadále se obává, že by spoluobviněný v korupční kauze poslance a bývalého hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD) mohl utéct nebo pokračovat v trestné činnosti. Novinářům to v úterý řekli advokát Tomáš Sokol a státní zástupce Petr Jirát. Verdikt není pravomocný, Sokol proti němu na místě podal stížnost. Ve vazbě je bývalý politik téměř rok.
30.04.2013 12:30 |

podobné články

Osobnosti: David Rath (4621 článků)

„Žádné uprchlíky už nepřijmeme.“ Americký guvernér uzavřel hranice Texasu

 
Texaský republikánský guvernér Greg Abbott uvedl, že Texas již nepřijme žádné nové uprchlíky. Jedná se o první americký stát, který takový krok oznámil. Rozhodnutí Texasu je podle agentury AP těžkou ranou pro federální program přesídlování běženců, protože Texas sdílející dlouhou hranici s Mexikem byl doposud největším příjemcem migrantů v zemi.
11.01.2020 09:30 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků) , Greg Greg (14 článků)

Texas může zakazovat ženám podstupovat potraty, rozhodl federální soud

 
Texas může nadále zakazovat ženám ve většině případů podstupovat potraty, rozhodl ve čtvrtek federální odvolací soud.
15.10.2021 13:30 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků)

Zákaz potratů od 6. týdne v Texasu pozastavil soud. Výjimku ze zákona nemělo ani znásilnění

 
Federální soudce Robert Pitman ve středu nařídil americkému státu Texas pozastavit platnost přísného zákona zakazujícího většinu potratů, který vešel v platnost v září. Ve 113 stran dlouhém odůvodnění verdiktu soudce uvedl, že republikánští zákonodárci v Texasu sestrojili bezprecedentní schéma, které pacientům upírá jejich ústavní právo na potrat. O rozhodnutí soudu informovala agentura AP. Stát Texas se proti verdiktu může odvolat.
07.10.2021 08:30 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků)

Generál Baloun jednal o spolupráci s Národními gardami států Texas a Nebraska

 
Ve dnech 1. až 6. listopadu jsou v České republice na pracovní návštěvě velitelé americké Národní gardy států Texas a Nebraska generálmajor John F. Nichols a generálmajor Daryl L. Bohac. Kromě jednání na Generálním štábu čeká oba generály také návštěva řady českých vojenských útvarů.
04.11.2016 17:45 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků) , John Daryl (1 článek)

Stovky protestujících proti potratům prošly Prahou. Za odříkávání modliteb

 
Prahou v sobotu prošel průvod proti potratům, kterého se podle policejních odhadů zúčastnilo asi 1500 lidí. Pořádali ho odpůrci interrupcí z řad katolíků. Rodiny s kočárky, mladí lidé i senioři si připomněli, že od roku 1957, kdy v ČR platí potratový zákon, bylo usmrceno tři a čtvrt milionu nenarozených dětí. Několik set metrů dlouhý zástup provázeli policisté, akce se obešla bez incidentů. Jen občas se z chodníků ozval nesouhlas s požadovaným zákazem potratů.
25.03.2012 03:43 |

podobné články

Těhotná Ewa Farna: V Polsku prostě rodit nebudu! Tam se může stát, že vás nezachrání

 
Česko-polská zpěvačka Ewa Farna (28) brzy přivede na svět svého druhého potomka, kterého přivítají na svět společně s manželem Martinem Chobotem. V rozhovoru pro rádio Expres FM prozradila, v jaké zemi se rozhodla rodit a jaký má názor na polský potratový zákon. 
08.02.2022 11:50 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1390 článků)

Věřící Ewa Farna překvapila: V Polsku bych nechtěla být ani těhotná, ani rodit!

 
Zpěvačka Ewa Farna (28), která nosí pod srdcem svého druhého potomka, šokovala prohlášením, že ač je napůl Polka, v Polsku by rodit ani náhodou nechtěla. Zdejší potratový zákon totiž vede k tragickým úmrtím rodiček... Během své poslední návštěvy Varšavy pak prosila bratra, aby ji při nejhorším odvezl do Česka...
12.02.2022 16:15 |

podobné články

Osobnosti: Ewa Farna (1390 článků)

UPC „projelo“ spor o Ligu mistrů. Ústavní soud jim vysílání nepovolí

 
Ústavní soud (ÚS) ponechal v platnosti předběžné opatření, kvůli kterému UPC nemůže v Česku vysílat přenosy fotbalové Ligy mistrů na zahraničních televizních kanálech. Územní exkluzivitu pro většinu zápasů má společnost O2 Czech Republic. Společnost UPC, největší český poskytovatel placených televizních služeb a vysokorychlostního internetu, podala proti předběžnému opatření ústavní stížnost, soud ji ve středu zamítl.
10.08.2016 10:15 |

podobné články

Texas v plamenech: Zahynulo pětileté děvčátko

 
Ničivé požáry zachvátily americký Texas. Spálili 58 domů a zapřinily smrt pětiletého děvčátka. To zahynulo při hromadné havárii, kterou způsobila nízká viditelnost kvůli dýmu.
28.02.2011 17:50 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků)

Walker Texas Ranger slaví 20 let: Vtipy o Chucku Norrisovi ale nestárnou!

 
To to letí. Před 20 lety měl premiéru slavný americký seriál Walker Texas Ranger. Kovbojka podle klasického schématu proslavila herce Chucka Norrise (72) a udělala z něj toho nejdokonalejšího, nejchytřejšího, nejsilnějšího, nejčestnějšího chlapa pod sluncem. Od té doby si ho tady v Čechách pamatujeme. Neohrožený ochránce spravedlnosti a mstitel bezpráví… Díky tomu je zároveň terčem posměchu a koluje o něm snad víc vtipů než o policistech. Pojďme se podívat na zajímavosti, která provázela natáčení.
04.02.2013 09:05 |

podobné články

Osobnosti: Chuck Norris (114 článků) , Texas Texas (192 článků)

„Tsunami je tady.“ Texas boří denní rekordy v počtu nakažených, guvernér zmínil karanténu

 
Druhý nejlidnatější americký stát Texas nyní téměř denně překonává dosavadní denní rekordy počtu nově nakažených a zemřelých s koronavirem. Tamní úřady začaly před několika měsíci jako první uvolňovat restriktivní opatření po prvotním vzedmutí viru v zemi, nyní však některá omezení zavádí znovu. A hrozí další karanténou. Řada nemocnic již dosahuje vrcholu své kapacity, lidé čekají hodiny ve frontách na testování a samoobsluhy požadují povinné nošení roušek, píše agentura AP.
11.07.2020 19:00 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků)

SÚJB: Nový atomový zákon vyšel ve Sbírce

 
Nový atomový zákon vyšel ve Sbírce zákonů. Zákon má číslo 263/2016 a částka Sbírky zákonů č. 102 s ním byla rozeslána 10. srpna 2016. Částka současně obsahuje zákon č. 264/2016 Sb., kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím atomového zákona. Zveřejněním ve Sbírce oba zákony nabyly platnosti. Účinné budou od 1. 1. 2017.
11.08.2016 14:55 |

podobné články

V Texasu se nakazila žena zikou od místních komárů

 
Úřady amerického státu Texas oznámily v pondělí první případ nákazy virem zika, jejímž původcem byli zřejmě místní komáři. Texas je po Floridě druhý stát USA s lokálním přenosem nákazy viru, který se spojuje s defekty mozku u novorozenců.
29.11.2016 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Texas Texas (192 článků)

Přítelkyni (†31) trýznivě ubodal! Nejvyšší soud se nad Tomášem N. (36) neustrnul, odsedí si 18 let

 
Za vraždu a okradení přítelkyně si Tomáš N. s konečnou platností odpyká 18 let ve vězení. Jeho dovolání odmítl Nejvyšší soud. Čin se stal předloni na jaře v Praze, pachatel ženu ubodal a poté jí vzal věci za více než půl milionu korun. Nejvyšší soud rozhodl nedávno bez veřejného jednání. Výsledek potvrdil ČTK Adam Wenig, mluvčí Městského soudu v Praze, který se případem zabýval jako první instance. Odůvodnění Nejvyššího soudu zatím není veřejně dostupné.
21.03.2022 14:20 |

podobné články

Osobnosti: Adam Adam (376 článků) , Adam Adam (376 článků)

Soud bude rozhodovat o platnosti komunálních voleb na Hřensku

 
Krajský soud v Ústí nad Labem by v pondělí měl rozhodnout o platnosti říjnových komunálních voleb v Hřensku na Děčínsku. Stížnost hřenské ODS na průběh voleb Ústavní soud v květnu uznal a věc vrátil k projednání krajskému soudu. Ten vloni v listopadu stížnost zamítl, znovu o ní začal jednat letos koncem července. Pokud krajský soud volby zruší, mohou být neplatná i všechna rozhodnutí zastupitelstva a podepsané smlouvy od října 2010.
03.10.2011 07:15 |

podobné články