Článek

Nový ministr dopravy? I rozhlas tvrdí, že ve hře je jen Dobeš

 
Zatímco webová média už krátce po poledni přinesla ifnformaci o tom, že příštím ministrem dopravy bude volební manažer VV, devětadvacetiletý Pavel Dobeš, Český rozhlas dlouho zmiňoval, že ministrem bude možná náměstek ministra dopravy Lukáš Hampl, který do VV nedávno vstoupil. Podle informací Práva ale Hampl již o své kandidatuře neuvažuje, naopak je ve hře zpátky poslanec Petr Skokan a právě Pavel Dobeš. Prý se rozhodne mezi Dobešem a Skokanem. Později pouze Dobešovo jméno skloňoval i Radiožurnál.
30.06.2011 15:50 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Petr Skokan (133 článků) , Pavel Nový (408 článků) , Pavel Nový (290 článků)
Podobné články

Josef Dobeš pro rozhlas: Kočí jsem do strany nepřivedl, to bych vrátil diplom

 
To, co řekl bývalý ministr školství Josef Dobeš o Věcech veřejných v pondělním rozhovoru pro Český rozhlas, si asi straníci za rámeček nedají. Věci veřejné jsou totiž podle Dobeše již mrtvou stranou a vydaly se směrem, který je nezvratitelný. Svého bývalého kolegu Jaroslava Škárku pak Dobeš počastoval slovy, že si snad ani neuvědomuje, co se u soudu minulý pátek stalo. "Bral to asi jako divadlo," poznamenal na jeho konto. Pochvalná slova v diskusním pořadu Studio Česko našel naopak exministr pro Víta Bártu.
17.04.2012 14:55 |

podobné články

Osobnosti: Vít Bárta (2837 článků) , Jaroslav Škárka (521 článků)

Exministr dopravy Dobeš: O úplatcích, Bártovi, tlaku Peake a velké drzosti

 
Bývalý ministr dopravy za Věci veřejné a později strany LIDEM Pavel Dobeš se pokouší o politický návrat. Loni na podzim sice neuspěl ve volbách do Poslanecké sněmovny, kam kandidoval za hnutí STAN, nevzdává se ale ani teď a za hnutí chce prorazit na společné kandidátce s TOP 09 na radnici v Praze 3 a na magistrát. V rozhovoru pro Blesk Zprávy Dobeš promluvil o tom, kdo fakticky řídil ministerstvo dopravy, proč šel do vlády v pouhých 29 letech i o údajných úplatcích ve Věcech veřejných. Dále o tom, proč odcházel z VV a nakonec i od Karolíny Peake.
17.07.2018 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Ministr dopravy Dobeš svolává jednání tripartity

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš je nespokojen s přerušením jednání tripartity a rozhodl se ji dnes z vlastní iniciativy svolat na úterý znovu. Dobeš trvá na tom, že jednání je nutné uskutečnit ještě před dalším jednáním vlády o rozpočtu.
16.09.2011 16:05 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Ministr dopravy Dobeš neposlechl vedení, demisi nepodá

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš (VV) oznámil, že dnes nepodá demisi, jak k tomu ministry Věcí veřejných v úterý vyzvalo grémium nejmenší vládní strany. Demise tří ministrů by podle něj dále prohloubila krizi. Dobeš se proto dnes zúčastní zasedání vlády.
04.04.2012 10:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Ministr P. Dobeš: Škrty v infrastruktuře zasáhnou řadu oborů

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš informoval primátora hlavního města Bohuslava Svobodu o možných scénářích budoucího vývoje a omezení investic z resortu dopravy. Reagoval tím na návrhy státního rozpočtu, které předložil ministr financí. Škrty v kapitole dopravy totiž významně zasáhnou i do plánovaných akcí Prahy.
12.08.2011 21:55 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Pavel Svoboda (383 článků) , Pavel Svoboda (382 článků) , Pavel Svoboda (383 článků) , Pavel Svoboda (383 článků)

Ministr dopravy Dobeš odvolal náměstka Bartka

 
AKTUALIZOVÁNO. Ministr dopravy Pavel Dobeš odvolal svého náměstka Daniela Bartka. Nástupce úřad oznámí v nejbližších dnech. Odvolání Bartka potvrdil ministr dopravy. Bartek je nestraník, na ministerstvo přišel spolu s Dobešem a působil zde jako státní tajemník.
20.04.2012 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Bártův Dobeš tomu, co zradil: Korytáři. Vypouštíš mlhu a v ní rozdáváš miliardy

 
Přeběhlík, člen frakce Karolíny Peake a ministr dopravy Pavel Dobeš se v rozhovoru pro HN tvrdě pustil do Víta Bárty s tím, že Bárta na něj tlačil, aby se na ministerstvu dopravy postupovalo netransparentně. Bárty se zastal poslanec Josef Dobeš s tím, že je to spíše naopak.
20.04.2012 12:35 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Vít Bárta (2837 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Bártův Dobeš tomu, co zradil: Korytáři. Vypouštíš mlhu a v ní rozdáváš miliardy

 
Přeběhlík, člen frakce Karolíny Peake a ministr dopravy Pavel Dobeš se v rozhovoru pro HN tvrdě pustil do Víta Bárty s tím, že Bárta na něj tlačil, aby se na ministerstvu dopravy postupovalo netransparentně. Bárty se zastal poslanec Josef Dobeš s tím, že je to spíše naopak.
20.04.2012 12:46 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Vít Bárta (2837 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Ministr dopravy Dobeš: Dálniční známky by mohly zdražit i o 300 korun

 
Od příštího roku by měli řidiči na tuzemských dálnicích zaplatit za nákup povinných známek až o několik stovek víc. Podražit by mohlo i mýtné. Vyplývá z plánu ministerstva dopravy. Šéf resortu Pavel Dobeš (VV) ale zatím neví, o kolik kupóny budou dražší. Pro Český rozhlas řekl, že by měly být dražší minimálně o sto korun, možná i o tři sta.
28.07.2011 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Ministr dopravy chce navíc 300 MILIONŮ na rychlíky a lokálky

 
Rezort dopravy chce získat ze státního rozpočtu navíc 300 milionů korun na financování regionální železniční a dálkové rychlíkové dopravy, výměnou nabízí příslib krajů přidat dalších 150 milionů. Nový plán ve středu před jednáním vlády představil ministr dopravy Pavel Dobeš (VV).
14.09.2011 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Pavel Nový (408 článků) , Pavel Nový (290 článků)

Dobeš: Když ministerstvo školství nevyčerpá dotace EU, nemám problém rezignovat

 
Kdyby ministerstvo školství nevyčerpalo peníze z fondů EU, ministr Josef Dobeš (VV) rezignuje. Dobeš to dnes řekl v České televizi. Kvůli chybám bude ministerstvu zřejmě pozastaveno čerpání v programu s rozpočtem 53 miliard korun. Dobeš minulý týden slíbil nápravu do tří měsíců. Problémy s čerpáním evropských dotací už stály v minulosti křeslo někdejší ministryni školství Danu Kuchtovou.
08.01.2012 15:15 |

podobné články

Skončil jsem ve VV, hlásí Dobeš. Podle Klasnové kolem sebe nezodpovědně kope

 
Bývalý ministr školství Josef Dobeš opustil Věci veřejné, nezaplatil pravidelný členský příspěvek. Potvrdil, že už nechce být členem strany. Zvažuje také, že opustí poslanecký klub VV a Sněmovnu. Karolína Peake jeho postoj odmítla s tím, že Dobeš nezaslal VV rezignaci na členství ve straně. Další místopředsedkyně Kateřina Klasnová se pozastavila nad tím, proč Dobeš řeší tuto věc přes média.
06.04.2012 18:25 |

podobné články

Osobnosti: Kateřina Klasnová (518 článků) , Karolína Peake (1613 článků)

Kristýna Kočí už mě podruhé vypekla, přiznal se Josef Dobeš

 
Bývalí poslanci Josef Dobeš a Kristýna Kočí. Oba spolu byli ve Věcech veřejných: Dobeš místopředseda a ministr školství, Kočí předsedkyně poslaneckého klubu. Dobeš ParlamentnímListům.cz řekl, že ho Kočí už podruhé „vypekla“.
11.09.2013 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Kristýna Kočí (700 článků)

Bárta byl nejschopnější ministr, tvrdí Dobeš

 
Ministr školství Josef Dobeš (VV) zvažoval po propuknutí aféry kolem Kristýny Kočí odchod z politiky. Zůstal a tvrdí, že exministr Vít Bárta, který je jedním z kandidátů na post šéfa VV, se do vlády rychle vrátí, neboť byl "nejschopnějším ministrem". Za strůjce puče, který měl poškodit VV ai ODS označil Dobeš vedle známých figur i lidi z okolí bývalého premiéra a šéfa ODS Mirka Topolánka.
30.04.2011 15:40 |

podobné články

Osobnosti: Mirek Topolánek (2202 článků) , Vít Bárta (2837 článků) , Kristýna Kočí (700 článků)

Ministři VV se vzepřeli Johnovi, demise nepodají

 
Tři ministři za Věci veřejné, místopředsedkyně vlády Karolína Peake, ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský a ministr dopravy Pavel Dobeš mají podle rozhodnutí vedení strany předat podepsané demise nikoliv premiérovi Petrovi Nečasovi, ale zatím jen předsedovi strany Radku Johnovi. Místopředsedkyně strany a vicepremiérka Karolína Peake a ministr dopravy Pavel Dobeš to ale odmítli, demise podat nehodlají.
04.04.2012 09:25 |

podobné články

Osobnosti: Radek John (2466 článků) , Pavel Dobeš (512 článků) , Petr Nečas (9288 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Kamil Jankovský (97 článků) , Pavel Nečas (446 článků)

Nový systém jsme získali v podstatě zadarmo, říká ministr Dobeš

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) v rozhovoru pro deník Právo obhajoval nový centrální registr vozidel. Nebrání se prý hloubkovému auditu, který navrhuje šéfka jeho strany Karolína Peake. Uvedl také, že nový systém byl pořízen v podstatě zadarmo.
31.07.2012 09:20 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Karolína Peake (1613 článků) , Pavel Nový (408 článků) , Pavel Nový (290 článků)

Exministr dopravy Dobeš bude kandidovat za Demokraty Jana Kasla

 
VÍME PRVNÍ Exministr dopravy Pavel Dobeš bude kandidovat v pražských komunálních volbách za Demokraty Jana Kasla. ParlamentnímListům.cz to potvrdil Jan Kasl. Dobeš svou kandidaturu nechtěl komentovat.
15.07.2014 20:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Jan Dobeš (72 článků)

VV: Ministr Dobeš žádné miliardy nerozhazuje

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš se zásadně ohrazuje proti obsahu článku informačního serveru Aktuálně.cz nazvaném „Dobeš podivně rozházel miliardy, vláda mu přidala další".
23.09.2011 21:30 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků)

Vyhozený ministr Dobeš otevřeně o Peake a důvodech svého konce

 
Ministr dopravy Pavel Dobeš byl připraven, že v průběhu prosince, pokud se nezdaří napojení centrálního registru motorových vozidel na základní registry, odejde z čela resortu. Jeho odchod ale urychlila výzva předsednictva LIDEM a kroky vicepremiérky Karolíny Peake. Ty mohou souviset s financováním strany i obsazováním zajímavých postů, uvádí Dobeš pro ParlamentníListy.cz.
15.11.2012 16:45 |

podobné články

Osobnosti: Pavel Dobeš (512 článků) , Karolína Peake (1613 článků)