Článek

Nový metr na řidiče: O „papíry“ je připraví i 3x mobil za volantem

 
Třikrát vás chytí za volantem s mobilem v ruce a jste na rok bez papírů. Přijdete si totiž dohromady rovnou na 12 trestných bodů. Tak si to představují na ministerstvu dopravy, kde se chystá nový a přísnější bodový systém. Ten by měl mít jen dvě kategorie. Rezort si od toho slibuje zjednodušení pravidel a větší bezpečnost na silnicích. Plete tím ale pořádný bič na řidiče.
10.01.2019 15:45 |

podobné články

Podobné články

Dominika Gottová a „blouznící“ Timo: Manipulace s rozvodovými papíry!

 
Je to čím dál více zamotanější! Na alkoholu závislý a s maniodepresemi bojující finský muzikant Timo Tolkki (53) teď vykřikuje do světa, že podepsal rozvodové papíry a jeho manželství s Dominikou Gottovou (46) je tak u konce. Jenže: Nejstarší dcera Karla Gotta (†80) má zmíněné papíry u sebe a teprve mu je bude posílat.
22.12.2019 05:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6261 článků) , Timo Tolkki (152 článků) , Dominika Gottová (522 článků)

Řidiči se nelíbily manévry ženy za volantem: Rozbil jí čelní sklo, okénko a mobil!

 
Rapl chytil řidiče (37), kterého údajně ohrozila před ním jedoucí žena (38). Donutil ji zastavit, rozflákal jí okénko u řidiče, čelní sklo a mobil. Pak nasedl zpět do vozu a odjel. Policisté ho po několika kilometrech dopadli, má jim teď co vysvětlovat.
04.06.2018 15:20 |

podobné články

Na policajty vytáhl metr. Ano, metr. A show začala. Je VIDEO

 
V pondělí v Česku započaly na silnicích policejní kontroly, jestli lidé dodržují nová protiepidemická opatření omezující volný pohyb mezi okresy. Zatímco si vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) během večerní tiskové konference po jednání vlády pochvaloval, že lidé vše dodržují bez problémů, českým internetem koluje video „připraveného“ rozčíleného řidiče, který přes okénko svého auta vytáhl při namátkové kontrole na policisty metr a vyzval je, ať si pro vyžádaný průkaz totožnosti sáhnou s odstupem dvou metrů. Podívejte se sami, co následovalo.
01.03.2021 21:50 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2794 článků)

Přehledně: Nové tresty pro řidiče. Za mobil 4 body dolů a vyšší pokuty pirátům?

 
Mobil za volantem? 4 body dolů! Uděláte to třikrát a jste bez řidičáku. Za dva roky má začít platit nový bodový systém z dílny ministerstva dopravy. Přísněji by se nově měly postihovat závažné přestupky a pozor si budou muset dát řidiči začátečníci.
23.05.2020 16:55 |

podobné články

Mobil za volantem ovládat nesmíte, ale tablet ano. Šéf dopraváků se podělil s Moravcem i o další absurdity

 
Policie by přivítala, aby bylo za volantem kromě držení mobilního telefonu zákonem zakázáno také ovládání tabletů a monitorů. O úplné zakázání telefonování za volantem, tedy i pomocí takzvaných handsfree, policie kvůli obtížné vymahatelnosti neusiluje. V České televizi to řekl ředitel Služby dopravní policie Policie ČR Tomáš Lerch.
22.03.2015 17:56 |

podobné články

Piješ. Řídíš. Zabíjíš! Smrťáků přibývá, policie v Plzni rozjela kampaň proti alkoholu za volantem

 
Kampaň proti opilcům za volantem rozjela v Plzeňském kraji policie spolu s městem a krajským úřadem. Cílem je upozornit na rizika, která alkohol za volantem přináší. Počet vážných nehod, kdy seděl za volantem opilý řidič, totiž stoupá.
30.08.2017 13:10 |

podobné články

Policisté sebrali papíry namol opilé řidičce. Posilnila se a znovu vyrazila na silnice

 
Nepoučitelná třiapadesátiletá žena z Táborska bude mít co vysvětlovat. Policisté ji chytli namol opilou za volantem a sebrali jí papíry. O čtyři hodiny později a skoro půl promile více se žena pokoušela znovu řídit.
22.11.2015 16:25 |

podobné články

Řidič z Domažlicka se vybodoval: Neodevzdal papíry a srazil při couvání opilce

 
Pořádně si zavařil mladík (23), který se letos v březnu vybodoval a nemá tak za volantem auta co dělat. Papíry neodevzdal a řídil vesele dál, dokud při couvání na parkoviště nesrazil chodce (64). Ten byl opilý, při pádu se zranil.
14.04.2021 13:25 |

podobné články

Děsivé video z českých silnic: Brutální nehoda očima viníka i zadržení řidiče s pistolí za pasem

 
Jízda v protisměru, předjíždění přes plnou čáru, bezohledné chování, mobil i alkohol za volantem. Tak dopravní policisté zhodnotili rok 2019. Podle nich na silnicích zemřelo a vážně se zranilo méně lidí než v předchozích letech. Naopak ovšem přibylo dopravních nehod. Mezi nejčastější příčiny nehod patří nevěnování se řízení nebo jízda v protisměru. V roce 2020 se chtějí zaměřit na nepozornost za volantem nebo třeba na plynulý dálniční provoz. Podařilo se jim také obměnit vozový park. Zveřejnili také otřesné video, na kterém jsou vidět tragické nehody.
09.01.2020 17:35 |

podobné články

Jaké jsou ženy jako řidičky? Více myslí na bezpečnost!

 
Když je za volantem žena, nezřídka to okolní motoristé hodnotí s posměchem. Komentář „auto bez řidiče” je zakořeněný nejen u nás, ale i v jiných evropských zemích. Podle přehledu presseurop.eu jsou sexistická pořekadla frekventovaná například v polském „Řídíš jako stará bába” nebo ve Španělsku a v Itálii, kde platí varovné „Žena za volantem – trvalé nebezpečí“, ale i ve Francii, kde se dokonce traduje „Ženy za volantem, mrtví za rohem“.
01.10.2012 11:10 |

podobné články

Bartošek (KDU-ČSL): Politika dvojího metru aneb Jeden metr na motorky, druhý na klokánky…

 
Není metr jako metr! Někomu se za „špatné hospodaření a chybná ekonomická rozhodnutí“ dostane pomoci (finanční), jiný je za stejných výtek trestán, až likvidován.
30.08.2015 19:16 |

podobné články

Byty i domky dál zdražují, nájmy rostou. Ceny nemovitostí neklesnou, říká odborník

 
Ceny starších bytů v Česku na konci třetího čtvrtletí vzrostly meziročně v průměru o 18,6 procenta na 65.628 korun za metr čtvereční. Rodinné domy zdražily o 12,4 procenta na 33.941 korun za metr čtvereční. Nejméně stouplo nájemné, o 3,8 procenta na 247 korun za metr čtvereční měsíčně. Vyplývá to z údajů serveru Bezrealitky.cz, které má ČTK k dispozici.
02.11.2019 11:20 |

podobné články

Byty v Česku zdražily, nejvíce v Ústí. V Praze se metr čtvereční vyšplhal na 88 tisíc

 
Ceny bytů v Praze a krajských městech letos v prvním čtvrtletí meziročně vzrostly v průměru o 13 procent na 65 400 korun za metr čtvereční. Tempo růstu bylo nejvyšší za poslední dva roky. V prvním čtvrtletí letošního roku byla nejdražší Praha (88 100 korun za metr čtvereční), nejlevnější Ústí nad Labem (21 000 Kč/m2). Vyplývá to ze studie poradenské společnosti Deloitte, která prostřednictvím portálu cenovamapa.org zpracovává informace o prodejních cenách z kupních smluv evidovaných v katastru nemovitostí.
08.07.2020 15:30 |

podobné články

Opilec v Brně seděl za volantem, řídil prý kamarád: O „papíry“ přišel už před sedmi lety

 
Muž (52) sedící za volantem citroënu neušel v sobotu ráno pozornosti strážníků před poštovní budovou v brněnské Nádražní ulici. Protože „uvízl“ napříč výjezdu z parkoviště, oslovili ho. A nestačili se divit. Šofér po vystoupení jevil známky opilosti.
21.12.2020 12:25 |

podobné články

Mladý muž na Rokycansku usnul za volantem: Zranil sebe i další dva řidiče

 
K bouračce čtyř aut v Mýtě vyjížděli ve středu rokycanští dopravní policisté. Řidiče (25) přepadl za volantem mikrospánek a naboural další tři vozy. Záchranáři převezli do nemocnice celkem tři zraněné.
22.08.2018 13:35 |

podobné články

Princ Philip po nehodě opět za volantem: Bez pásu! I královna! Neomluvili se, naříká matka dvou dětí, do které naboural

 
Jak prvotní zprávy hovořily o hlubokém otřesu a šoku, zdá se, že princi Philipovi (97) po dvou dnech od nehody otrnulo. V pátek dostal nový Land Rover a v sobotu už seděl za volantem. A, světe div se, bez pásu! Britská média mezitím získala svědectví ženy, do které manžel královny Alžběty II. (92) ve čtvrtek naboural. Nutno dodat, že s poutáním za volantem si příliš hlavu neláme ani samotná panovnice. Fotografie hovoří za vše.
20.01.2019 09:40 |

podobné články

Na opilce za volantem bude možná stejný metr

 
Jeden řidič chycený za volantem pod vlivem alkoholu může odejít od soudu nepotrestán, druhý dostane zákaz řízení. Taková je podle soudců i policistů současná česká praxe, která by se měla brzy změnit.
07.08.2009 07:50 |

podobné články

Zavinil smrt řidiče (†18) a policii dál uniká: Hledá se vůz piráta!

 
Terénní vůz Mitsubishi L200 světle modré barvy s bílou nástavbou ložné plochy za kabinou řidiče, který se v neděli pohyboval na Karlovarsku, je nejhledanějším autem v Česku. Za jeho volantem zřejmě seděl silniční pirát, který má na svědomí život řidiče (†18) VW Golf.
06.06.2012 12:05 |

podobné články

Paris Hilton ztrácí mobil

 
Prominentka Paris Hilton se přiznala, že už zase ztratila svůj mobilní telefon!  Dědičce ukradli už jeden mobil v loňském roce, což vyvolalo paniku mezi celebritami, když se jejich čísla objevila najednou na internetu.  „Znova jsem ztratila svůj mobil. Včera v noci, takže jestli jste mi psali sms, neodpovím vám,“ napsala na Twitter den po ztrátě.  „Ale za pár hodin budu mít [...]
01.07.2010 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Paris Hilton (634 článků)