Článek

Nový kmen Covidu by mohl být průlomem, naznačuje Jaroslav Flegr. Neposílá lidi do nemocnice

 
Nová varianta koronaviru označená BQ.1.1 by mohla udělat definitivní tečku za koronavirem, jak jsme jej znali doteď. Ve svých příspěvcích na Twitteru to naznačuje nejen epidemiolog Jaroslav Flegr, ale podobné zprávy přicházejí i ze zahraničí. Mohlo by to tak znamenat definitivní tečku za covidovou pandemií, jak ji známe?
21.11.2022 18:20 |

podobné články

Osobnosti: Jára Nový (164 článků)
Podobné články

Flegr: Straším vás schválně! Málo se bojíte covidu. A tohle teď přijde

 
Profesor Jaroslav Flegr vysvětloval, proč před měsícem tvrdil, že dnes bude tisíc mrtvých s covidem za jeden den. Fakticky s covidem v těchto dnech umírá 100 až 200. Virolog Flegr k tomu poznamenal, že čísla „malinko nadsadil“, aby lidi vystrašil. A teď má pocit, že bude třeba lidi vystrašit znovu. „Já mám pocit, že jsou příliš málo vystrašení,“ kroutil Flegr hlavou.
25.11.2020 10:01 |

podobné články

Vyřeší se to samo. Profesor Flegr rozsekal TV Nova. I Český lev by prošel

 
Zjednodušte testování na covid. Stačí dva administrativní úkony a o zbytek se postarají firmy, které chtějí vyrábět, a kulturní a sportovní akce, které chtějí být provozovány. Takovou cestu z lockdownu, který by jinak mohl trvat další rok, nabídl divákům Snídaně s Novou parazitolog profesor Jaroslav Flegr. Ten se již v minulosti spolu s Danielem Landou a Jankem Ledeckým zasazoval se o testování proti covidu-19, které kulturní a sportovní akce zpřístupní. Ostatně, testováni byli i kritizovaní účastníci vyhlášení Českého lva. Flegr však radí: Nepoužívejte antigenní testy a celou „operaci“ vyjměte z gesce Ministerstva zdravotnictví.
08.03.2021 13:20 |

podobné články

Osobnosti: Daniel Landa (631 článků) , Janek Ledecký (365 článků)

Jaroslav Flegr k sílící epidemii: Kdo bude umírat víc než loni a co testy očkovaných

 
Koronavirová epidemie v ČR každým dnem znovu nabývá na síle. Čísla nově nakažených opět přesahují deset tisíc, například jen za úterý se potvrdilo 13 502 pozitivních případů. Parazitolog Jaroslav Flegr na základě toho předpokládá, že se zopakuje situace z minulého podzimu, kdy Česká republika nápor covidu-19 totálně nezvládala. "Situace bude podobná, jen bude umírat více osob středního věku," říká Flegr pro eXtra.cz.
12.11.2021 07:10 |

podobné články

Jaroslav Flegr se pustil do Andreje Babiše: Premiér má zájem, aby bylo co nejvíce nakažených

 
Parazitolog a evoluční biolog Jaroslav Flegr (62) se ostře pustil do premiéra Andreje Babiše (66). Flegr již v minulosti avizoval, že by se mělo zavřít úplně všechno, a to nejlépe hned. Nyní přišel s tím, že by Babiš neměl být členem krizového štábu a že je finančně zainteresován na tom, aby bylo v naší republice co nejvíce nakažených.
19.09.2020 16:50 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků)

Flegr: Až 2000 mrtvých na covid denně. Stejně nakonec zavřeme všechno!

 
Profesor Jaroslav Flegr se znovu obul do vlády. Opatření, která začala platit od dnešní šesté hodiny ranní, podle něj k zastavení epidemie nestačí. Virolog věří, že budeme muset v opatřeních ještě přitvrdit. „Nakonec to stejně uděláme, protože když bude umírat tisíc lidí denně, tak se ten život stejně zastaví,“ varoval Flegr. Prý může umírat i víc než jeden tisíc lidí denně. V prosinci už to podle Flegra mohou být dva tisíce lidí denně.
22.10.2020 09:45 |

podobné články

Na oslavy je příliš brzo! Koronavirus umocní blížící se chřipková sezona, varuje Flegr

 
Vládní nařízení podle všeho zabírají a koronavirová situace v Česku se lepší. V to věří i evoluční biolog Jaroslav Flegr (62), zároveň ale varuje, že ještě nesmíme polevit. Velkým rizikem je totiž podle známého parazitologa blížící se chřipková sezona, která sílu covidu-19 ještě umocní. „V chladu stoupá nakažlivost všech respiračních infekcí. Data z jara ukazují, že u tohoto koronaviru to bude zhruba na dvojnásobek,“ upozorňuje Flegr.
11.11.2020 11:40 |

podobné články

Profesor Flegr: Ať to lidem zaplatí stát! Nové věci ke covidu

 
Parazitolog Jaroslav Flegr sdílel na svém facebookovém profilu další ze svého povídání kocourovi Micíkovi. Hovořil zejména o déja vu. "Je to pocit, že to, co právě nyní prožíváme, jsme už prožili někdy v minulosti, jen si zrovna nedokážeme uvědomit, kdy a kde to přesně bylo," poznamenal v souvislosti s některými tezemi o koronaviru Flegr.
18.11.2020 15:36 |

podobné články

Au. „Je to v učebnici.“ Flegr narazil na skutečného odborníka

 
Profesor Jaroslav Flegr zabředl nedávno do vědní disciplíny imunologie a začal tvrdit, že imunitu vůči covidu je nutné zjišťovat vyšetřením buněk v kostní dřeni. Jenže narazil na zkušeného hematologa, podle kterého Flegr šíří úplné nesmysly. Parazitolog odkázal hematologa na odbornou literaturu. Ale neřekl jakou.
03.08.2021 07:35 |

podobné články

Flegr zase vidí mrtvé. Ale už ho opustil i Prymula

 
Profesor Roman Prymula, evoluční biolog Jaroslav Flegr a biochemik Zdeněk Hostomský se sešli v pořadu Co Čech, to politik na CNN Prima News. Zatímco Hostomský by, co se týče covidu-19, rušil veškerá opatření, Flegr varuje před stovkami mrtvých denně. Prymula se pohyboval někde „mezi“ těmito pány.
13.10.2021 14:10 |

podobné články

Jak skutečně na tom s koronavirem jsme, se dozvíme až teď po volbách, říká parazitolog Flegr

 
Parazitolog Jaroslav Flegr patří ke skupině lidí, kteří vidí současnou koronavirovou situaci velice skepticky. Už před dvěma týdny v rozhovoru pro eXtra.cz varoval, že čísla nakažených se nyní budou šplhat přes 10 tisíc za den. To se zatím nestalo, byť Česko i tak zaznamenává rekordní přírůstky. Za úterý naskočilo rekordních 4457 případů. Evoluční biolog Flegr také naznačil, že vláda před volbami mohla tajit skutečná čísla.
07.10.2020 06:31 |

podobné články

Profesor Flegr: Česká pomůcka, která by řešila covid. Ale kmotři ji nechtějí

 
Evoluční biolog Jaroslav Flegr tvrdí, že jeho kolega Emanuel Žďárský z Přírodovědecké fakulty UK má již od jara možnost ve své laboratoři levně a spolehlivě testovat lidi na covid-19 pomocí RT PCR testů. Svůj velkokapacitní způsob testování prý již několikrát nabízel vládě Andreje Babiše, ta ale vždy odmítla. „Asi z české levné metody nekoukají stamilionové provize pro naše zdravotnické kmotry,“ uvažuje Flegr.
02.11.2020 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (25089 článků)

Zlé tajemství Klause, uhranul Flegr. Viděl to v TV. A rozluštil

 
Profesor Flegr už před rokem zblbnul. ParlamentnímListům.cz to řekl mluvčí exprezidenta Václava Klause Petr Macinka. Flegr totiž začal šířit informace o tom, že se Klaus už dřív nechal proti covidu údajně naočkovat, a proto nyní prodělal lehký průběh. Vědec, kterého proslavily výroky o mrazácích na mrtvoly v ulicích, šíří tyto spekulace opakovaně.
16.03.2021 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (10842 článků) , Petr Václav (1016 článků)

Partie, jakou jste ještě neviděli. Flégr strašil kolapsem zdravotnictví, Žaloudík mluvil o emigraci

 
Hosty druhé hodiny Partie Terezie Tománkové byli vakcinolog Jiří Beran, senátor a lékař Jan Žaloudík, šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt a evoluční biolog Jaroslav Flégr. Beran zdůrazňoval, že se v Česku nemusíme bát koronaviru, protože smrtnost viru není vyšší než u chřipky. Flégr okamžitě zvedl varovný prst. Profesor Žaloudík odmítl, že by byl guruem antirouškového hnutí. A nezůstal jen u toho. Citoval např. Angelu Merkelovou.
13.09.2020 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Angela Merkelová (2832 článků) , Jiří Beran (75 článků)

Katastrofa! Děti nesmí pobíhat! opakoval Flegr. Šmucler nevydržel. A dohra

 
Do 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima News byli pozváni jak šéf stomatologické komory Roman Šmucler, tak parazitolog Jaroslav Flegr. Pokud jde o názory na koronavirus, stojí oba muži na opačné straně barikády. A také ve vysílání spolu dlouho nevydrželi. Když Roman Šmucler od Flegra uslyšel: „Roste to šíleným způsobem a pakliže se nešlápne na brzdu, bude katastrofa, budou opravdu tisíce mrtvejch,“ tak se sbalil a z vysílání zcela jednoduše odešel. Flegr pak v apokalyptickém scénáři pokračoval.
22.09.2020 08:25 |

podobné články

Osobnosti: Pavlína Wolfová (82 článků)

Nasadit armádu! volal profesor Flegr. Soukup se divil

 
Jaroslav Flegr kromě CNN Prima News zavítal i k Jaromíru Soukupovi. V osazenstvu Jaromír Soukup LIVE ho doplnila pražská zastupitelka za ODS Alexandra Udženija a krajský lídr ČSSD ve Středočeském kraji, náměstek ministryně Maláčové Robin Povšík. I na Barrandově Flegr šermoval rukama a předhazoval čísla a exponenciální nárůst. A stěžoval si, že správci nemocnic tato čísla nevidí a pak se budou divit, až jim naroste počet hospitalizovaných. Podle něho je potřeba zvětšit kapacitu testování pětkrát. A pomoci by měla i armáda.
23.09.2020 08:05 |

podobné články

Osobnosti: Jaromír Soukup (189 článků)

Profesor Flegr, genius sociálních sítí a mediální hvězda druhé vlny kovidu. To budete koukat, co psal a nad čím bádal v minulosti

 
Třetina národa je infikována „kočičí nemocí“, kterou může chytit jak z neomyté mrkve, ale i orálního sexu či při pohlavního styku. I toto je téma, kterým se dlouhodobě zabývá aktuálně velmi mediálně protežovaný vědec, profesor Jaroslav Flegr. Ten ze strany jiných vědců či lékařů čelí nařčení, že ve vztahu k šíření koronaviru přináší katastrofické scénáře. Podívali jsme se, čím se Flegr profesně zabývá a jak se mediálně prezentoval v minulosti.
25.09.2020 11:30 |

podobné články

„Zavře se toho víc.“ „Nestrašte!“ Flegrova hádka s doktorem. A pak to schytal Pirk

 
Biolog Jaroslav Flegr varuje před podzimním nárůstem nakažených na covid-19. „Musíme počítat s tím, že nám na podzim naroste reprodukční číslo samo o sobě a ani roušky nám moc nepomůžou,“ varoval Flegr v pořadu Jaroslava Soukupa s tím, že opatření je potřeba ještě zpřísnit. Podle gastroenterologa z pražského IKEM a poslance Julia Špičáka (ANO) se ale epidemie koronaviru liší od chřipky tím, že je daleko méně sezónní. „To vás musím opravit,“ nedal se Flegr a rozpoutala se vášnivá debata.
07.10.2020 18:15 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Soukup (147 článků) , Jaroslav Soukup (147 článků)

Flegr: Trestný čin genocidy, co provedla vláda. V létě nikam nepojedeme. Bude to takto

 
ROZHOVOR „To, co nám někteří politici provedli kvůli zisku pár mizerných procentních bodů ve volbách, podle mne naplňuje podstatu trestného činu genocidy,“ říká parazitolog a profesor Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Jaroslav Flegr. Může se prý mýlit, ale posoudit by to měl nezávislý soud. Flegr v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz už před třemi týdny přesně odhadl vývoj situace, které Česká republika nyní čelí. Růžové vyhlídky nepředkládá ani tentokrát, ale stále věří, že v minutě dvanácté utečeme hrobníkovi z lopaty a nedojde ke kolapsům zdravotního systému. A opět přidal varování, že bychom na další dva roky měli koronaviru přizpůsobit životní styl.
15.10.2020 04:40 |

podobné články

Parazitolog Flegr k novým nařízením: Vláda v dobrém úmyslu schválila další blbost

 
Česko muselo kvůli nekontrolovatelnému šíření koronaviru přitvrdit. Proto budou od zítřka v obchodech a MHD povinné respirátory. Alternativou jsou pak na sobě nasazené dvě roušky. Před touto ochranou ale varuje parazitolog Jaroslav Flegr. "Když dáme dvě roušky na sebe, stávají se méně prodyšnými a vzduch jde snadněji okolo," říká Flegr. Ten zároveň vládě vytýká, že jsou povolené i respirátory s výdechovým ventilem, které nejsou efektivní.
22.02.2021 18:30 |

podobné články