Článek

Nový altán v Kunratickém lese: Stavbu za milion zbrzdil déšť, kdy bude hotovo?

 
V půlce května začalo budování fungl nového altánu v Kunratickém lese. Ten starý obývali většinou bezdomovci a byl ve špatném stavu. Stavba, jejíž pořizovací cena je okolo milionu korun, měla být hotova asi za měsíc, bohužel na místě dřevěného domku jsou pořád pouze základy. Kdy bude konečně hotovo?
13.08.2021 17:40 |

podobné články

Podobné články

Lesy Praha: Nový hrádek v Kunratickém lese ochrání dřevěné zábrany

 
Poblíž zříceniny Nového hrádku v Kunratickém lese jsme začali instalovat ochranné dřevěné zábrany. Možná jste si zde již povšimli červenobílých pásek, jež olemovaly valy původního husitského ležení před hradem, který nechal postavit král Václav IV. Husitské valy zachovalé z doby obléhání hradu jsou totiž v posledních letech ničeny nejen přírodními procesy, ale hlavně návštěvníky lesa, především cyklisty, kteří jimi rádi projíždějí. Výstražné pásky v současnosti nahrazujeme estetičtějšími a zároveň bytelnějšími dřevěnými zábranami.
15.08.2017 08:20 |

podobné články

Lesy Praha: Velký altán v Kunratickém lese získá novou podobu. V půlce prázdnin bude hotovo

 
Minulý týden jsme zahájili kompletní rekonstrukci Velkého altánu, který se nachází ve východní části Kunratického lesa nedaleko srubu Gizela v ulici Na Ovčíně.
06.06.2021 22:45 |

podobné články

Pozor v Kunratickém lese: Našli tu klíšťata nakažená encefalitidou

 
Hygienici našli v Kunratickém lese v Praze klíšťata nakažená encefalitidou. Na osmi dalších místech v metropoli se přítomnost viru nepotvrdila. Informovala o tom mluvčí hygienické stanice v Praze Dana Mertová. Hygienici klíšťata testovali v červnu také na lymskou boreliózu, výsledky ale zatím nemají.
19.07.2017 18:30 |

podobné články

Lesy Praha: Otevřte s námi studánky v Kunratickém lese

 
Poslední dubnovou sobotu se v Kunratickém lese za zpěvu písniček a recitování veršů otevřou jeho studánky.
27.04.2018 22:20 |

podobné články

V Kunratickém lese otevřeli studánky a utopili Moranu. Tradice má téměř 40 let

 
Otvírání studánek v Kunratickém lese na jihu Prahy má tradici, která trvá už desítky let. Tělovýchovná jednota Sokol Kunratice společně se zájemci v sobotu navštívila zdejší studánky a symbolicky utopila Moranu.
30.04.2018 10:20 |

podobné články

Útok vandala na altán v Řepích: Zasadil mu několik úderů sekyrou. Přišel ho cíleně zničit, říká místostarosta

 
Pomatený dřevorubec? Ten si nejspíše spletl dřevěný altán v Řepích se stromem. V noci z neděle na pondělí ho v Aktivním lesoparku začal kácet. Podle místostarosty Martina Marka je tento druh vandalismu neodpustitelný především proto, že dotyčný sem musel přijít cíleně se sekyrou, aby altán zničil. Škodu za více než 160 tisíc nyní řeší policie.
01.07.2020 06:45 |

podobné články

Osobnosti: Martin Marek (52 článků)

Mariinu skálu na Děčínsku zdobí nový altán, na místo ho dopravil vrtulník

 
Na Mariině vyhlídce nebo také Mariině skále v Českém Švýcarsku je nový dřevěný altán. Do výšky 428 metrů nad mořem ho ve čtvrtek z Jetřichovic na Děčínsku dopravil vrtulník. Předešlá stavba byla v havarijním stavu, proto ji park uzavřel pro veřejnost a dal zhotovit novou zhruba za 2,5 milionu korun. V ceně je zahrnuta i přeprava helikoptérou. Ve čtvrtek o tom informoval mluvčí Národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.
25.02.2021 18:45 |

podobné články

Viniční altán v Grébovce v novém. Pražany láká na skleničku i krásné výhledy

 
Jedinečný Viniční altán v Havlíčkových sadech ve druhé městské části je znovu jako nový. Dekorativní dřevěná stavba, která je dominantou vinice Grébovka, bude po celkové rekonstrukci opět Pražanům sloužit jako místo odpočinku s krásným výhledem. Opravy se týkaly především dřevěných konstrukcí, břidlicové střechy a fasády, zrekonstruované byly i dřevěné prvky, pergoly či řezby.
26.06.2020 07:40 |

podobné články

Národní park České Švýcarsko: Altán pro ekovýchovu předán do užívání

 
Na konci června byl uveden do provozu nový altán pro ekovýchovu v areálu sídla Správy národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě.
08.07.2017 09:05 |

podobné články

Navrátil (KDU-ČSL): Zahradní altán nabídne seniorům venkovní posezení

 
Nový zahradní altán nabídne klientům domova Bílá Opava příjemné venkovní zázemí.
05.11.2019 06:40 |

podobné články

Hradec Králové: Máj svatbám nepřeje, altán čeká oprava

 
Altán v Jiráskových sadech, kde se občas konají svatby, se před zahájením hlavní svatební sezony dočká drobné opravy a nového nátěru.
28.04.2011 18:30 |

podobné články

Dřevěný altán letos postavily na Krumlovsku Lesy ČR

 
Na severovýchodním okraji Českého Krumlova na skále nad Vltavou postavily Lesy ČR dřevěný altán. K užívání veřejnosti ho zástupci podniku předají ve čtvrtek 9. července ve 13 hodin. Stavba financovaná z podnikového dotačního Programu 2020 přišla na 89 tisíc korun s DPH.
11.07.2015 09:41 |

podobné články

Záchrana lázní v Kyselce: Mattoniho altán znovu stojí!

 
Další krůček k obnově zdevastovaných lázní Kyselka podnikli karlovarští lesníci. Podle dobových fotografií vybudovali nad řekou Ohře Mattoniho altán.
14.12.2017 12:20 |

podobné články

Zahradní altán lehl popelem: Do Stodůlek v noci vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči

 
V noci ze soboty na neděli došlo k požáru na zahradě rodinného domu v pražských Stodůlkách. Začal tam hořet dřevěný zahradní altán. Oheň se rychle rozšířil a přesto, že zásah hasičů byl velmi rychlý, z altánu nezbylo nic.
01.07.2019 12:00 |

podobné články

Proč mít na zahradě party stan nebo zahradní altán?

 
Posezení na zahrádce se nic nevyrovná. Dát si něco dobrého, zatímco kolem vás zpívají ptáci a vane lehký větřík, to je sen snad každého z nás. Kdo má vlastní zahrádku, pro toho to není nesplnitelné přání. Stačí si na zahradu pořídit party stan nebo zahradní altán.
02.07.2020 13:40 |

podobné články

Tenhle srneček se Nového roku nedožil… Ochranáři varují před krmením divoké zvěře

 
Smutný konec roku zažívají v Kunratickém lese. Mladý srnec tu doplatil na lidskou neznalost a s ní spojenou touhu pomoci. Kdosi chtěl zvířatům v lese patrně „přilepšit“ na zimu a přikrmil je nevhodnými potravinami. Navíc nejde o první případ úmrtí spojený s nezodpovědnými návštěvníky.
28.12.2017 20:00 |

podobné články

Lesy Praha: Budoucnost pro jedličky covidu navzdory. Stromek můžete v lese vysadit sami

 
Na neděli 28. března 2021 jsme v Kunratickém lese původně plánovali tradiční Den pro jedličku – společné vysazování vánočních jedliček v květináčích, které jste si u nás před Vánoci zakoupili v rámci našeho projektu Vánoční jedlička s budoucností.
18.03.2021 21:25 |

podobné články

Největší černou stavbu Šumavy rozebraly bagry. Možná ji ale ničí bez povolení

 
Hrubou stavbu Relaxačního centra Prášily, která byla považována asi za největší černou stavbu Šumavy, rozebraly v minulých týdnech bagry. Objekt, který byl oproti původním plánům a stavebnímu povolení výrazně větší, se nelíbil obci, správě parku ani některým místním lidem. Centrum začala stavět v roce 2009 společnost Šumavské centrum zdraví, v níž figuruje vlivný advokát Miroslav Zámiška. Úřady ale stavbu zastavily.
17.08.2015 10:45 |

podobné články

Medobraní v Kunratickém lese: Ochutnejte zlatavý med od pražských včel

 
Jestli chcete zažít opravdové medobraní a ochutnat čerstvě stáčený med, tak vyrazte 22. června do Kunratického lesa. Od 14 až do 16 hodin na zdejší včelnici Lesů hlavního města Prahy bude pro návštěvníky připraven pestrý program.
07.06.2016 10:20 |

podobné články