Článek

Novou ombudsmankou bude Anna Šabatová

 
Novou ombudsmankou bude bývalá zástupkyně veřejného ochránce práv Anna Šabatová. Poslanci jí dali v dnešním druhém kole tajné volby přednost před nynějším zástupcem ombudsmana Stanislavem Křečkem. Šabatová nahradí Pavla Varvařovského, který se v prosinci funkce vzdal. Exposlance ČSSD Křečka navrhl na ombudsmana prezident Miloš Zeman i Senát. Šabatová měla senátní nominaci.
14.02.2014 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Stanislav Křeček (447 článků) , Anna Nova (35 článků)
Podobné články

Rozhodnuto! Novou ombudsmankou bude bývalá zástupkyně Šabatová

 
Novou ombudsmankou bude bývalá zástupkyně veřejného ochránce práv Anna Šabatová. Dostala přesně tolik hlasů, kolik činil nejnižší nutný počet ke zvolení.
14.02.2014 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Anna Nova (35 článků)

Ombudsmankou bude Šabatová

 
Veřejnou ochránkyní práv byla v pátek ve druhém kole zvolena Anna Šabatová. Porazila nynějšího zástupce ombudsmana Stanislava Křečka. Šabatová dostala 85 hlasů, což byl nejnižší nutný počet k jejímu zvolení. Křeček obdržel 36 hlasů.
14.02.2014 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Stanislav Křeček (447 článků)

Někdo tu šíří mýty, rozloučila se Šabatová, když předávala úřad Křečkovi

 
Anna Šabatová je již jen bývalou ombudsmankou. V pozici veřejného ochránce práv ji nahradil Stanislav Křeček. Na rozloučenou Šabatová do kamer České televize řekla, že se jí dařilo postupně zvyšovat prestiž celého úřadu.
20.02.2020 15:30 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Stanislav Křeček (447 článků)

Havlova kamarádka Šabatová se stala ombudsmankou! Za komunistů seděla

 
Na práva u nás dohlížejí ženy! Ministryní spravedlnosti je Helena Válková, za náměstkyni má disidentku Marvanovou. Vrchní státní zastupitelství vede Lenka Bradáčová. A ombudsmankou se nyní stala Alena Šabatová! Bývalá disidentka, mluvčí Charty 77 a blízká přítelkyně zesnulého prezidenta Havla, po revoluci pak mj. státní zástupkyně. V tajné volbě porazila dosavadního zástupce ombudsmana Křečka.
14.02.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Helena Válková (423 článků)

Ombudsmanka Šabatová se nechce nechat ignorovat. Její předchůdci to prý balili dřív, než bylo nutné

 
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová, ustavená do své funkce sněmovnou 14. února, se zdá překypovat energií. „Někdy mám dojem, že se mí předchůdci smířili s neúspěchem a s nečinností sněmovny trochu dříve, než bylo nutné,“ říká. Podle ní její předchůdce Pavel Varvařovský, který odstoupil formálně z osobních důvodů ke konci loňského roku, komunikoval s aktivními politiky - ministry trochu méně, než mohl. Anna Šabatová sama hodlá klást větší důraz na osobní jednání, když se formální korespondence ukáže neúčinnou.
23.02.2014 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků)

KAUZA KUŘIM: Ombudsmanka Anna Šabatová obešla zákon a BESTIÁLNÍ MUČENÍ MOHLO POKRAČOVAT

 
Je to velmi smutné, ale tragickou roli v kauze Kuřim má také Anna Šabatová. Celé mučení mohlo skončit mnohem dříve. To by ale Šabatová nesměla obcházet zákon.
11.05.2017 13:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků)

Šabatová: Zeman je vyňat z mé působnosti. Nebudu ho veřejně hodnotit

 
ROZHOVOR Ombudsmankou byla nakonec zvolena Anna Šabatová. Jedna z prvních signatářek Charty 77, která nebyla nikdy členkou politické strany. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz sdělila, že chce zlepšit vztahy se státními úřady intenzivní komunikací a přesvědčováním. Kroky prezidenta Miloše Zemana ale nechtěla veřejně hodnotit.
15.02.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Miloš Zeman (23499 článků)

Šabatová složila slib a stala se ombudsmankou

 
Poprvé v historii má Česká republika ženu v úřadu ombudsmana. Na tento post nastoupila Anna Šabatová, která v úterý v Poslanecké sněmovně složila slib do rukou předsedy komory Jana Hamáčka (ČSSD).
18.02.2014 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Jan Hamáček (1474 článků)

Šabatová se ujala funkce, slib složila do rukou Hamáčka

 
Nová veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová dnes složila slib a ujala se funkce. Ombudsmankou ji poslanci zvolili v pátek, v tajné volbě porazila svého zástupce Stanislava Křečka. 
18.02.2014 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Stanislav Křeček (447 článků)

Nová ombudsmanka Šabatová složila slib a ujala se funkce

 
Nová veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová dnes složila slib a ujala se funkce. Ombudsmankou ji poslanci zvolili v pátek, v tajné volbě porazila svého zástupce Stanislava Křečka.
18.02.2014 09:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Stanislav Křeček (447 článků)

Tak pozor! S Annou Šabatovou to prý bylo jinak: Toto padlo od plic a otevřeně

 
Stanislav Křeček se ve čtvrtek ujal úřadu ombudsmana, Anna Šabatová se s touto funkcí rozloučila a teď už je jen soukromou osobou. Poslanci, kteří Křečka v tajné volbě volili, jako např. Tomio Okamura (SPD), který se podporou Křečka netajil, doufali, že Křeček k úřadu ombudsmana přistoupí jinak než Šabatová. Publicistka Irena Válková se naopak Šabatové zastala. Prý byla velmi úspěšnou ombudsmankou, pomohla podnikatelům v boji s Babišovými nápady i cizincům, kteří u nás mají mít volební právo.
23.02.2020 20:31 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Stanislav Křeček (447 článků) , Tomio Okamura (2270 článků)

Novou ombudsmankou by mohla být Kovářová

 
Novou ombudsmankou by se mohla stát dosluhující ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. S návrhem na její jmenování přišel v pondělí senátor za ODS Jiří Žák.
21.06.2010 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Žák (40 článků) , Jiří Žák (40 článků) , Daniela Kovářová (208 článků) , Jiří Žák (37 článků)

Šabatová bude zkoumat, co se odehrálo na shromáždění v Lipníku

 
Veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová už dostala podnět k prověření postupu policie na mítinku prezidenta Miloše Zemana v Lipníku nad Bečvou. Vyřízení může trvat několik týdnů, řekla dnes Šabatová ČTK.
30.11.2017 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Miloš Zeman (23499 článků)

Šabatová žádá Kubiceho, aby prošetřil vulgární policejní výslech

 
Předsedkyně Českého helsinského výrobu Anna Šabatová žádá ministra vnitra Jana Kubiceho, aby se zabýval okolnostmi nedávného podivného policejního výslechu v Brně. Ten se konal v sídle jihomoravské policejní správy a svědkové při něm slyšeli z výslechové místnosti hlasité vulgární nadávky i rány opaskem doprovázené verbálním nátlakem. Vyšetřování sice ukázalo, že šlo o cvičení policie, přesto je Šabatová událostí znepokojena a hovoří o hlubokém systémovém selhání policie.
16.01.2012 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Jan Kubice (680 článků)

Šabatová se zastává solárníků. Chce pro ně prý podporu v nezaměstnanosti

 
Nová veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová představila priority, kterými se chce ve své funkci zabývat. Vedle boje s diskriminací, prosazování ochrany soukromí se chce Šabatová zastat také provozovatelů solárních elektráren. Podle serveru Echo24.cz by tak byla první ombudsmanskou, která by bránila privilegované vrstvy sponzorované daňovými poplatníky.
20.04.2014 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků)

Dusno v ČSSD? Klidně noste muslimské šátky, řekla ombudsmanka Šabatová českým muslimkám. A Zdeněk Škromach se neudržel

 
Ombudsmanka Anna Šabatová podpořila studentku ze Somálska, které Střední zdravotnická škola v Praze zakázala nosit na hlavě šátek. Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) poté na svém profilu na Facebooku upozornil, že Šabatová svými nekompetentními výroky přispívá k většímu napětí ve společnosti.
27.08.2014 14:50 |

podobné články

Osobnosti: Zdeněk Škromach (592 článků) , Anna Šabatová (479 článků)

Ombudsmanka Šabatová trvá na změně školního řádu kvůli hidžábům

 
Ombudsmanka Anna Šabatová trvá na tom, že školní řád Střední zdravotnické školy v Praze 10 kvůli zákazu nosit muslimský šátek odporuje ústavnímu pořádku v České republice, školskému i antidiskriminačnímu zákonu. Sdělila to dnes ČTK. Právě kvůli uvedenému zákazu loni školu opustily dvě muslimské studentky. Šabatová nyní čeká na písemné vyjádření ředitelky školy Ivanky Kohoutové.
03.10.2014 11:00 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků) , Anna Kohoutová (14 článků)

Gestapácké metody. Trapné, ubohé, nechutné a odporné. Ombudsmanka Šabatová to schytává z parlamentu kvůli Romům. A Kalousek jí vzkázal...

 
ANKETA Ombudsmanka Anna Šabatová najala provokatérky, jež se vydávaly za romské zájemkyně o bydlení. Realitky je odmítly s tím, že majitelé byt Romům pronajmout nechtějí. Nyní žádá odškodnění jedna z žen, která zájem o byt jen předstírala – prý se natolik vžila do role diskriminované osoby, že cítí újmu. Šabatová ji v tom podporuje. Co tomu říkají vaši volení představitelé?
25.03.2015 16:16 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků)

Má funkce prospívá všem. Odmítnout ubytovat někoho, kdo je zadlužený, je nepřijatelné, řekla jasně ombudsmanka Šabatová

 
„ODS už v 90. letech vůbec nechtěla, aby ombudsman vznikl,“ konstatovala na besedě s veřejností ochránkyně lidských práv Anna Šabatová, která se domnívá, že současné spory kvůli novele zákona, která má posílit pravomoci ombudsmana, jsou pouze pokračováním jejich politiky. Šabatová se také vyjádřila v souvislosti s přístupy realitních kanceláří k Romům k testování „provokatérkami.“
02.04.2015 10:41 |

podobné články

Osobnosti: Anna Šabatová (479 článků)