Článek

Novoroční videomapping v Praze: Promítat se bude na budovu Národního muzea

 
V sprnu se vedení pražského magistrátu rozhodlo, že letos klasický novoroční ohňostroj nebude, a to hlavně kvůli hluku, který ruší zvířata. Nahradí ho projekce, takzvaný videomapping. Praha za něj zaplatí necelé dva miliony korun a agentura Art 4 Promotion ho bude promítat na budovu Národního muzea.
08.11.2019 19:05 |

podobné články

Podobné články

„Zakázaný” ohňostroj v Praze stál 250 tisíc, Hřibův videomapping skoro dva miliony

 
Pražané si pro vítání nového roku mohli letos vybrat buď videomapping financovaný hlavním městem, nebo tradiční ohňostroj. Na ten se občané skládali sami a záštitu mu dala Praha 2. Videomapping na budovu Národního muzea měl být šetrnější především vůči zvířatům, nešetřil už peněženky Pražanů. Vyšel na necelé dva miliony korun a navíc se dočkal velké kritiky, zatímco ohňostroj na Folimance stál jen 250 tisíc.
02.01.2020 16:15 |

podobné články

Magistrát tvrdí, že novoroční ohňostroj stojí moc peněz. Náhradní akce je ještě dražší

 
Když Praha oznámila, že místo novoročního ohňostroje uspořádá videomapping na budovu Národního muzea, spoustu obyvatel metropole to rozlítilo. Primátor Zdeněk Hřib v lednu pronesl, že je novoroční ohňostroj příliš nákladný. Jenže videomapping vyjde na mnohem větší částku.
05.12.2019 11:10 |

podobné články

Národní muzeum rozzářil „videomapping století“. Lidé si museli chvilku počkat

 
Budovu Národního muzea, která byla několik let zavřená kvůli celkové rekonstrukci, v sobotu večer rozzářil videomapping s názvem Svědek dějin, prezentovaný jako „videomapping století”. Organizátoři diváky chvíli napínali, protože v avizovaný čas byla na náměstí tma, po chvíli se však světelná show přece jen rozběhla.
27.10.2018 20:00 |

podobné články

Místo ohňostroje uspořádá Praha novoroční videomapping na Národním muzeu

 
Náhradou novoročního ohňostroje v Praze bude desetiminutový videomapping promítaný opakovaně v hodinových intervalech na budovu Národního muzea na Václavském náměstí. Za necelé dva miliony jej pro metropoli zajistí společnost Art 4 Promotion. Organizátoři tradičních ohňostrojů plánují na 1. leden vlastní pyrotechnickou show, na niž vybírají peníze u veřejnosti.
08.11.2019 15:45 |

podobné články

Státní opera ožije o silvestrovské půlnoci: Pořadatelé zvou na unikátní videomapping

 
Státní opera po téměř tříleté rekonstrukci o silvestrovské půlnoci opět ožije. Na její fasádě se bude už od dnešní půlnoci promítat tematický videomapping, který vytvořila umělecká skupina 3dsense. Na unikátní podívané se budou podílet i projíždějící automobily, proto by byla škoda si nechat interaktivní videomapping ujít. První zahajovací koncert je v budově naplánovaný na 5. ledna.
31.12.2019 18:15 |

podobné články

VIDEO: Novoroční videomapping představil budoucnost Prahy. S animací pomáhaly také děti

 
Hlavní město si na novoroční večer připravilo místo tradičního ohňostroje jinou podívanou! Na fasádu Národního muzea promítlo zhruba desetiminutový videomapping, jehož ústředním tématem je budoucnost Prahy. Do vytváření se zapojily také děti z Prahy, které pomohly s jedním z celkových sedmi obrazů.
01.01.2020 15:20 |

podobné články

Kde v Praze sledovat novoroční ohňostroj a videomapping

 
Na ohňostroj i videomapping se na Nový rok mohou těšit obyvatelé i návštěvníci metropole. Zatímco pyrotechnická show proběhne ve středu jednorázově, videomapping bude možné zhlédnout opakovaně.
01.01.2020 08:00 |

podobné články

Praha schválila novoroční ohňostroj: Pyrotechnická show uctí památku Karla Gotta

 
Když Praha oznámila, že místo novoročního ohňostroje uspořádá videomapping na budovu Národního muzea, spoustu obyvatel metropole to rozlítilo. Nyní je však veliká naděje, že se pyrotechnické show přeci jen dočkají. Spolek Ohňostroj pro Prahu na ni vybírá peníze a Praha 2 se rozhodla ji zaštítit. Když se tedy podaří vybrat dostatek financí, novoroční ohňostroj bude odpálen od bastionu v parku Folimanka.
02.12.2019 17:15 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5618 článků)

„Moderní“ Praha má místo novoročního ohňostroje videomapping. A co jinde?

 
Videomapping vyjde hlavní město na 1.990.000 korun bez DPH. Pražany však nápad nové koalice nenadchl. Kritika obyvatel se zaměřila zejména na to, že městský ohňostroj nikomu nevadí, naopak. Daleko větším problémem jsou prý práskající petardy v ulicích. A to v podstatě v průběhu celých vánoční svátků. Video se bude vysílat na budovu Národního muzea 1. ledna od 18:15, 19:15 a 20:15.
21.12.2019 16:20 |

podobné články

„Moderní“ Praha má místo novoročního ohňostroje videomapping. A co jinde?

 
Videomapping vyjde hlavní město na 1.990.000 korun bez DPH. Pražany však nápad nové koalice nenadchl. Kritika obyvatel se zaměřila zejména na to, že městský ohňostroj nikomu nevadí, naopak. Daleko větším problémem jsou prý práskající petardy v ulicích. A to v podstatě v průběhu celých vánoční svátků. Video se bude vysílat na budovu Národního muzea 1. ledna od 18:15, 19:15 a 20:15.
22.12.2019 07:30 |

podobné články

VIDEO: Velkolepá projekce na budovu muzea shrnula trnitou cestu ke svobodě. Přihlíželo 40 tisíc lidí

 
Tisíce lidí zaplnily Václavské náměstí, aby si 17. listopadu 2019, v den 30. výročí sametové revoluce, poslechly koncert pro budoucnost. Zahájila ho zpěvačka Aneta Langerová, na pódiu se vystřídala řada hvězd kulturního i politického života, například Šimon Pánek, Jáchym Topol, Petr Pavel či interpreti Lenka Dusilová, kapely MIG 21 a Vypsaná fixa. Velký potlesk si vysloužil videomapping s příznačným názvem Cesta ke svobodě, který se během večera dvakrát promítal na historickou budovu Národního muzea.
17.11.2019 17:20 |

podobné články

Osobnosti: Aneta Langerová (514 článků) , Lenka Dusilová (130 článků) , Jáchym Topol (63 článků) , Petr Pavel (616 článků)

Tipy na novoroční detox

 
Nový rok je tu a společně s ním i další předsevzetí, snaha vstoupit do dalšího období s čistým štítem a zakopávání válečných seker. Podle nás je začátek dalšího roku ideálním obdobím pro novoroční detox, s jehož pomocí vyčistíte tělo i mysl od škodlivin, které vás sužují. Na detoxikaci organismu nikdy není pozdě, ovšem novoroční detox je o něčem úplně jiném. Mnoho lidí mu přisuzuje daleko větší váhu především proto, že do nového roku vstupujeme s celou řadou očekávání, snů a přání – tak proč ten krok nezačít tím, že našemu tělu dopřejeme pořádný detox? Tipy na novoroční detox Detox je pojem, který vám určitě nemusíme nějak zdlouhavě nebo složitě vysvětlovat, protože jen zná asi každý. Je jedno, jestli jste o něm jen slyšeli, něco málo o něm víte nebo je to něco, co představuje nedílnou součást vašeho života. Teď nechme stranou vědomosti, pojďme raději konat. V dnešním článku pro vás máme několik tipů na novoroční detox, který vám neublíží, ba naopak jedině prospěje. Jdete do toho s námi? Tip první: jezte zdravě! Zní to jako klišé? Vždyť právě s novým rokem se klišé spojují, tak proč ne?! Nechte stranou předsudky, pokud chcete detoxikovat organismus, budete se muset chtě nechtě zamyslet nad svým jídelníčkem a postarat se o to, aby byl pestrý a obsahově vyvážený. Dbejte na dostatek ovoce a zeleniny, dopřejte si obiloviny a pochutnat si můžete i na různorodých semínkách. Tip druhý: okořeňte si život! Mnoho lidí má detox spojený jen se samými negativními věcmi, což je škoda. Ve skutečnosti je to pro vaše tělo velice prospěšné, tak proč si tohle rozhodnutí zbytečně hanit? U detoxu nejde jen o dietu nebo cvičení, při kterém budete únavou padat k zemi. Důležitá je strava, kterou si ale můžete okořenit tak, aby vám chutnala, rozhodně nemusíte jíst nemastné a neslané pokrmy. Když... Čtěte více Příspěvek Tipy na novoroční detox pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
08.01.2017 08:45 |

podobné články

Národní muzeum a Národní rada osob se zdravotním postižením ČR podepsaly memorandum o spolupráci

 
Národní muzeum a Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, z. s., podepsaly 16. května 2016 memorandum o spolupráci, které je zaměřeno na co největší zpřístupnění objektů a expozic Národního muzea pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu a orientace. Nejbližší společné aktivity se budou týkat zejména konzultací při tvorbě komplexu nových expozic Národního muzea, které budou otevřené pro návštěvníky po celkové rekonstrukci Historické budovy Národního muzea a jejím propojení s vedlejší Novou budovou Národního muzea.
16.05.2016 12:20 |

podobné články

IPR Praha: Okolí Národního muzea se promění již tento rok

 
Rada hl. m. Prahy dnes schválila kroky vedoucí ke zpříjemnění okolí Národního muzea. Hlavní úpravy čekají prostor mezi historickou a novou budovou Národního muzea. Dále se plánuje nové napojení na tramvajovou trať ve Vinohradské a Škrétově ulici. Změny proběhnou ještě letos. Podklad pro celkovou vizi okolí Národního muzea vypracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha).
23.01.2018 18:00 |

podobné články

Novoroční ohňostroj v Praze bude: Odpálit se může z Folimanky, schválila Praha 2. Zasvětí ho Gottovi

 
Přestože Praha letos místo novoročního ohňostroje uspořádá videomapping na budovu Národního muzea, milovníci hlasitých barevných efektů o něj možná nepřijdou. Spolek Ohňostroj pro Prahu na něj vybírá peníze, Praha 2 schválila, že ho zaštítí. Pokud se podaří vybrat dostatek financí, bude ohňostroj odpálen od bastionu v parku Folimanka.
02.12.2019 16:20 |

podobné články

Novoroční ohňostroj odpálí v Praze 2: Potrvá 12 minut, organizátoři potřebují čtvrt milionu

 
Praha o svůj tradiční ohňostroj na Nový rok nepřijde. Uspořádá ho spolek Ohňostroj pro Prahu, odpálí ho 1. ledna v 18:00 z Bastionu u parku Folimanka. Praha 2 mu udělila záštitu a svolila s odpálením ve své městské části. Magistrát se letos rozhodl přivítat nový rok „tichou“ show a na budovu Národního muzea promítne videomapping.
03.12.2019 16:35 |

podobné články

„Takovouhle hrůzu za dvě mega?“ Pražané se pustili do Hřiba kvůli novoročnímu videomappingu

 
Koalice na magistrátu chtěla videomappingem nahradit tradiční novoroční ohňostroj. Pro jeho premiéru zvolili budovu Národního muzea. Počáteční nadšení, jež panovalo po oznámení novinky v létě, ale vystřídaly po zhlédnutí projekce spíše protáhlé tváře a nespokojenost. Zvláště pak s ohledem na vysokou cenu. Videomapping vyšel Prahu na dva miliony korun.
02.01.2020 18:40 |

podobné články

Ježisi. Kreténi! Co to je? V Praze místo ohňostroje promítali na fasádu Národního muzea. A co se teď sneslo na hlavu primátora...

 
Na včerejší přivítání nového roku videomappingem na budovu Národního muzea, který nesl název „My, Praha“, se v diskusích šíří značně negativní reakce. „Ježiši… tohle vyměnili za ohňostroj, jo?… kreténi,“ zní například jedna z reakcí na rozhodnutí současné koalice Pirátů, Prahy Sobě a Spojených sil pro Prahu (TOP 09 a STAN) uspořádat promítání na budovu za téměř dva miliony korun místo tradičního ohňostroje, jenž v minulém roce vyšel o skoro tři sta tisíc levněji. Ohňostroj však nakonec stejně byl i bez požehnání od pražského magistrátu. V 18 hodin včera Prahu ozářily světlice odpalované z bastionu nad parkem Folimanka, jelikož nad akcí převzala záštitu Praha 2 a ohňostroj byl financován z veřejné sbírky. U toho byly reakce značně kladnější: „Klobouk dolů, opravdu pěkná akce. Budu se těšit, že příští rok bude opět ohňostroj a ne promítání dětských obrázků za dvě mega...“
02.01.2020 20:00 |

podobné články

Magistrát zrušil novoroční ohňostroj. Náhradní videomapping veřejnost nepřijala

 
AKTUALIZUJEME: Kolem tradičního novoročního ohňostroje byla v Praze poměrně bouřlivá diskuze. Magistrát ohňostroj bojkotuje s tím, že pyrotechnika je proti moderním ekologickým standardům. Místo ohňostroje nabídl magistrát tzv. videomapping. Pražané ale hru světel s nadšením nepřijali. Malý ohňostroj si udělala alespoň městská část Praha 2.
01.01.2020 17:00 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (5618 článků)