Článek

Novinářky v kleci: Točily o policejním násilí a řeži v Bělorusku, hrozí jim 3 roky natvrdo

 
Dvě běloruské novinářky z polského televizního kanálu Belsat, které v loňském roce informovaly o hromadných protestech v Bělorusku, v úterý stanuly před soudem v Minsku - umístěné v zamřížované kleci. Hrozí jim tři roky odnětí svobody.
09.02.2021 23:05 |

podobné články

Podobné články

Povinné financování neziskovek a další problémy? Je zde smlouva, kterou jsme podepsali ještě za Sobotky a Dienstbiera

 
Úmluva o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí byla sjednána na půdě Rady Evropy. Formálně byla dána k podpisu na ministerské konferenci Rady Evropy, která proběhla 11. 5. 2011 v tureckém Istanbulu. Podle něj je také označována jako Istanbulská úmluva. (Oficiální název je Úmluva Rady Evropy o prevenci a boji proti násilí na ženách a domácímu násilí; pozn red.) Česká vláda premiéra Petra Nečase (ODS) Úmluvu odmítla podepsat s odkazem na to, že obsahuje „příliš genderové ideologie“. Za ČR ji 8. 2. 2016 podepsal velvyslanec při Radě Evropy Emil Rufer. Všechny právní nástroje, které Úmluva vyžaduje k potírání násilí na ženách a domácího násilí české právo již obsahuje. I bez ratifikace Úmluvy. Jedinou výjimkou je účinné legislativní opatření proti stalkingu, které se však zatím nepodařilo napsat žádnému členskému státu. V souvislosti s ratifikací Úmluvy však ČR hrozí problém povinného financování nevládních neziskových organizací zaměřených nejen na pomoc obětem násilí, což je velmi žádoucí, ale i politických neziskovek zabývajících se genderem. V souvislosti s potenciálním vstupem ČSSD do vlády s ANO roste pravděpodobnost, že Úmluva bude Parlamentem ratifikována.
21.06.2018 13:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9351 článků)

Obránci zvířat: Aktivisté stráví měsíc v kleci před hlasováním o kožešinových farmách

 
Ve dne, v noci, v horku i v dešti stráví ochránci zvířat celý následující měsíc na Malostranském náměstí v Praze hned vedle Poslanecké sněmovny. Dnes ráno odstartovala akce Měsíc v kleci, v rámci které se budou aktivisté na místě vždy po 12 hodinách střídat v kleci, jejíž velikost při přepočtu na člověka odpovídá typické kleci pro lišku na kožešinové farmě. Již zítra totiž začíná čtyřtýdenní schůze Sněmovny, na níž se bude finálně hlasovat o návrhu zákona, který má v Česku kožešinové farmy zcela zakázat.
15.05.2017 16:20 |

podobné články

Obránci zvířat: Aktivisté stráví měsíc v kleci před hlasováním o kožešinových farmách

 
Ve dne, v noci, v horku i v dešti stráví ochránci zvířat celý následující měsíc na Malostranském náměstí v Praze hned vedle Poslanecké sněmovny. Dnes ráno odstartovala akce Měsíc v kleci, v rámci které se budou aktivisté na místě vždy po 12 hodinách střídat v kleci, jejíž velikost při přepočtu na člověka odpovídá typické kleci pro lišku na kožešinové farmě. Již zítra totiž začíná čtyřtýdenní schůze Sněmovny, na níž se bude finálně hlasovat o návrhu zákona, který má v Česku kožešinové farmy zcela zakázat.
15.05.2017 17:20 |

podobné články

Na Malostranském náměstí sedí muž v kleci: Protestuje proti kožešinovým farmám

 
Půl dne v kleci zůstane v pondělí zavřený aktivista Tadeáš na Malostranském náměstí před Poslaneckou sněmovnou. Právě tam začala protestní akce proti kožešinovým farmám Měsíc v kleci, kdy po jeden měsíc bude vždy jeden z aktivistů ze spolku Obrana zvířat (OBRAZ) trávit 12 hodin v kleci. Sněmovna by totiž měla na své květnové schůzi v posledním čtení projednávat zákaz kožešinových farem, který chtějí aktivisté podpořit.
15.05.2017 17:30 |

podobné články

Za protesty vězení, za nadávky „flastr“. Politik rozkryl represe v Bělorusku

 
Stejně jako v Česku za minulého režimu se teď cítí někteří lidé v Bělorusku. Předseda tamní křesťanské demokracie Vital Rymaševski, která s režimem diktátora Alexandra Lukašenka nesouhlasí, například skončil na dva týdny za mřížemi. Účastnil se poklidné demonstrace. Takových jako on je za posledních pár týdnů v Bělorusku zhruba tisícovka. Opoziční předák dorazil spolu se dvěma kolegy hledat podporu na kongres Evropské lidové strany na Maltě. V rozhovoru pro Blesk.cz poodhalil každodenní realitu v Bělorusku i to, že jsou lidé zavíraní například za nadávání na ulici.
30.03.2017 06:10 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (151 článků)

Omezování médií v Bělorusku: Novinářky odsouzené za natáčení protestů (AKTUALIZOVÁNO)

 
Běloruský soud dnes poslal na dva roky do vězení dvě novinářky z televize Belsat, sídlící v Polsku, které natáčely v přímém přenosu protesty proti autoritářskému režimu prezidenta Alexandra Lukašenka.
18.02.2021 14:05 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Lukašenko (151 článků)

Středa byla nejteplejším dnem roku. V Řeži naměřili 38 °C, výheň byla i jinde

 
Středa byla v Česku nejteplejším dnem od začátku roku. Na řadě měřicích stanic vystoupaly maximální teploty nad 37 stupňů Celsia. Nejtepleji bylo, stejně jako v předchozích dnech, v Řeži u Prahy, kde meteorologové naměřili 38 stupňů. Vyplývá to z informací na webu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
01.08.2018 18:55 |

podobné články

Nejtepleji bylo v Česku v sobotu opět v Řeži u Prahy. Rekordy padly na 30 místech

 
Nejteplejším místem Česka byla v sobotu znovu Řež u Prahy, kde meteorologové naměřili 37,6 stupně Celsia. Teplotní rekord pro tento den pak padl na zhruba 30 stanicích, které zaznamenávají teplotu déle než 30 let. Mezi nimi šlo o Poděbrady na Nymbursku, kde dosavadní rekord 35,8 °C z roku 1943 sobota překonala o dvě desetiny stupně. Současně tam bylo o 1,6 stupně méně než v Řeži. Uvedl to pracovník Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
04.08.2018 19:55 |

podobné články

O kazaňské krvavé řeži s bolševiky Rusové nevědí nic

 
O cestu na Moskvu i carský poklad se bojovalo v jedné z rozhodujících bitev Československých legií v Rusku. O krvavé řeži Čechoslováků s bolševiky v tatarstánské Kazani ale dnešní Rusové nic nevědí, jak zjistil zpravodaj Tiscali.cz.
10.09.2018 20:15 |

podobné články

V Moskvě začal soud s údajnými vrahy opoziční novinářky Politkovské

 
V sále moskevského městského soudu dnes začalo hlavní líčení s údajnými vrahy známé ruské novinářky Anny Politkovské, kterou v říjnu 2006 v Moskvě zastřelil nájemný vrah. Ostře sledovaný proces řídí soudce Pavel Melechin, poškozená strana, kterou reprezentují děti mrtvé novinářky, jednání na protest proti údajnému porušování svých práv bojkotuje. 
24.07.2013 11:35 |

podobné články

8 důvodů, proč musí mít novinářky buď nervy ze železa, nebo osobního Chocholouška

 
"Novinařina patří mezi vysněná dívčí povolání":http://www.extra.cz/nejhorsi-povolani-v-cesku-9-duvodu-proc-by-cesti-ucitele-meli-mit-svatozar. Hned po princezně, modelce, zpěvačce a herečce si holčičky stavějí na svůj vysněný piedestal povolání novinářky. Tolik dobrodružství, zábavy a kontaktů propojených s velkou hromadou peněz, to je to pravé! "A seriály a filmy typu Sex ve městě":http://www.extra.cz/vztahova-bible-soucasnosti-serial-sex-ve-meste-tohle-je-9-zajimavosti-ktere-o-nem-mozna-nevite, Ďábel nosí Pradu nebo Novinářka Amy téhle demagogii jen nahrávají... "Novinářky jsou sice trochu podivná stvoření":http://www.extra.cz/co-to-je-za-carodejnici-znama-novinarka-predvedla-make-up-jako-z-domu-hruzy, ale každý si je na první dobrou musí zamilovat... Nebo ne? Tohle je 8 faktů, které vás možná zavčasu vyvedou z omylu.
01.07.2014 14:40 |

podobné články

Vražda bulharské novinářky: Policie prověřuje alibi muže z Ukrajiny

 
Bulharská policie v úterý prověřuje Ukrajince s rumunským pasem ohledně případného spojení s brutální vraždou investigativní novinářky Viktorije Marinovové. Podle médií to sdělil Teodor Atanasov, šéf oblastního oddělení ministerstva vnitra v Ruse. Atanasov tak uvedl na pravou míru předchozí informace, které se objevily ve sdělovacích prostředcích, o tom, že byl zadržen rumunský občan podezřelý z vraždy novinářky.
09.10.2018 13:05 |

podobné články

V Německu zatkli podezřelého z vraždy novinářky. Usvědčuje ho DNA z místa činu

 
V Německu byl zatčen muž z Bulharska v souvislosti s vraždou bulharské novinářky Viktorije Marinovové. Sdělil to ve středu v Sofii bulharský ministr vnitra Mladen Marinov. Tělo novinářky se našlo v sobotu v severobulharském městě Ruse.
10.10.2018 10:00 |

podobné články

Dopadli muže podezřelého z vraždy novinářky, jeho DNA bylo na místě činu

 
V Německu byl v úterý pozdě večer zatčen muž z Bulharska, který je podezřelý v souvislosti s vraždou bulharské novinářky Viktorije Marinovové. Z tohoto zločinu už byl také obviněn, řekli ve středu v Sofii ministr vnitra Mladen Marinov a generální prokurátor Sotir Cacarov s tím, že zřejmě jde o zločin spáchaný se sexuálním motivem. Podle agentury DPA policie muže zatkla ve městě Stade u Hamburku. Tělo novinářky se našlo v sobotu v severobulharském městě Ruse.
10.10.2018 10:15 |

podobné články

Násilí je tak cool, když jste sluníčkář. Pohled ze Slovenska na výstup novinářky Procházkové

 
Ze Slovenska se ozývají kritické ohlasy na incident, kdy česká novinářka Deníku N Petra Procházková fyzicky zaútočila na redaktora alternativního média Sputniku Vladimíra Frantu. Slovenský poslanec SMER a marxistický filozof Ľuboš Blaha ve svém článku „Sluníčkáři neumějí snést jiný názor“ píše, že Procházková je zjevně nevyrovnaná. „Útok české liberální novinářky kavárna slaví – ‚sluníčkářské‘ násilí je prý cool,“ všímá si Blaha.
25.11.2019 22:10 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (165 článků)

Násilí je tak cool, když jste sluníčkář. Pohled ze Slovenska na výstup novinářky Procházkové

 
Ze Slovenska se ozývají kritické ohlasy na incident, kdy česká novinářka Deníku N Petra Procházková fyzicky zaútočila na redaktora alternativního média Sputniku Vladimíra Frantu. Slovenský poslanec SMER a marxistický filozof Ľuboš Blaha ve svém článku „Sluníčkáři neumějí snést jiný názor“ píše, že Procházková je zjevně nevyrovnaná. „Útok české liberální novinářky kavárna slaví – ‚sluníčkářské‘ násilí je prý cool,“ všímá si Blaha.
26.11.2019 03:15 |

podobné články

Osobnosti: Petra Procházková (165 článků)

Preissová, Janžurová a další hvězdy točily těhotné! Co všechno musely strpět?

 
Herecký chlebíček není vždy voňavý a měkoučký, ale někdy pořádně tvrdý. Natáčení seriálů a filmů stojí obrovské peníze, a tak ho nemůže zastavit ani to, že hlavní představitelka otěhotní. Podívejte, které české hvězdy točily s těhotenským bříškem.
23.08.2014 05:05 |

podobné články

Kde se točily slavné české pohádky? Přehled hradů a zámků

 
Po roce opět nastal čas plný pohádek, které neodmyslitelně patří k českým Vánocům. Televizní obrazovky se hemží krásnými princeznami a kouzelnými hrady a zámky. Kde se vlastně nejslavnější české snímky točily?
27.12.2016 12:55 |

podobné články

Kapely Poetika a Mirai točily klip k písni Karavana na vrakovišti a psychiatrii

 
Skupiny Poetika a Mirai vydávají společnou písničku Karavana. Klip k ní točily na vrakovišti a psychiatrické ordinaci uprostřed lesa. Jeho autorem je Ondřej Kudyn.
21.08.2020 16:20 |

podobné články