Článek

Nové poznatky o vrbětickém výbuchu: Na odpálení muničního skladu se podílelo šestičlenné ruské komando

 
Vrbětická kauza nabírá nové rozměry. Údajně totiž na odpálení muničních skladů v říjnu 2014 pracovalo hned šest ruských agentů z vojenské rozvědky GRU, a to včetně velitele jednotky 29155 Andreje V. Averjanova. S informací přišel magazín Respekt ve spolupráci s investigativní skupinou Bellingcat.
20.04.2021 17:00 |

podobné články

Podobné články

Ve vrbětickém skladu to opět dunělo, lidé se nesmějí vrátit domů

 
Z vybuchlého muničního skladu u Vrbětic na Zlínsku se v noci na čtvrtek ozvaly další dvě neřízené detonace. Policie chce během dne pokračovat v průzkumu skladu číslo 12, ve kterém ve středu vybuchlo 12,8 tuny munice. Evakuovaní lidé z Haluzic a Lipové, kteří museli ve středu opustit své domovy kvůli výbuchu muničního skladu ve Vrběticích, se ani ve čtvrtek domů nevrátí.
04.12.2014 07:31 |

podobné články

Prezident nahrál ruské propagandě, kritizuje z Bruselu Jourová

 
Prezident Miloš Zeman v neděli vystoupil se svým dlouho očekávaným projevem k výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014. V něm konstatoval, že neexistují důkazy ani svědectví Bezpečnostní informační služby (BIS), že by ruští agenti skutečně byli ve vrbětickém areálu. Jeho vyjádření zhodnotila pro Deník N také eurokomisařka a místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová. Podle ní naše hlava státu akorát zkomplikovala situaci české diplomacie vůči našim spojencům a nahrála ruské propagandě, píší Lidovky.cz.
26.04.2021 19:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25381 článků) , Věra Jourová (484 článků)

Celá akce byla nařízená z Kremlu, říká investigativec Grozev ke kauze Vrbětice

 
Bulharský investigativní novinář Christo Grozev (51) se dlouhodobě věnuje odkrývání identit agentů ruské rozvědky GRU z jednotky 29155. V minulosti pracoval právě i na vrbětickém případu a nyní pro web Aktuálně.cz popsal dosud nezveřejněné informace a okolnosti výbuchu muničního skladu. 
21.04.2021 12:20 |

podobné články

Ve Vrběticích je po roce od výbuchu vyklizeno 28 ze 40 skladů, hotovo bude v lednu

 
Rok po prvním výbuchu ve vrbětickém areálu na Zlínsku bylo zatím vyklizeno 28 ze 40 skladů. Odvoz munice by mohl skončit v lednu příštího roku. V pondělí o tom informoval náměstek policejního prezidenta Martin Vondrášek.
19.10.2015 15:36 |

podobné články

Lidé evakuovaní z okolí vybuchlého skladu se dnes odpoledne dozví, zda se budou moct vrátit domů

 
Lidé evakuovaní z vesnic v okolí vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku se dnes odpoledne dozvědí, zda se budou moci vrátit domů. Zároveň bude pokračovat pyrotechnický průzkum areálu a zasedne bezpečnostní štáb. Ve vrbětickém areálu vybuchla už v říjnu jedna budova s uskladněnou municí a před dvěma dny explodovala další.
05.12.2014 06:41 |

podobné články

Z muničního skladu ve Vrběticích vyrazil druhý konvoj s municí

 
Z muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku dnes odpoledne vyrazil druhý konvoj s municí do armádního skladu v Květné na Svitavsku. Munice soukromých firem se z areálu, kde loni vybuchly dva sklady, začala odvážet v sobotu. Dnes se na cestu vydalo dalších pět speciálních hasičských kontejnerů naložených výbušným raketovým palivem, které doprovází policie. ČTK to dnes řekla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.
08.03.2015 16:46 |

podobné články

Vojenské lesy a statky: Oceňování pozemků ve Vrběticích začne ještě v létě

 
Vojenské lesy a statky ČR (VLS) v souvislosti se zpřístupněním části areálu muničního skladu a v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek zaslaly znalcům výzvu k podání cenových nabídek za zpracování znaleckého posudku na ocenění pozemků v muničním skladu Vrbětice. Předmětem ocenění budou pozemky, které lze ocenit v důsledku zpřístupnění části areálu muničního skladu od 1. 7. 2018.
20.07.2018 09:25 |

podobné články

Tento dopis se Sobotkovi a Babišovi nebude číst hezky. Lidé z obcí kolem muničního skladu zuří

 
Obyvatelé obcí přilehlých k areálu muničního skladu, kterým nedávno otřásla série výbuchů, byli rozhořčeni z nedostatku informací ze strany policie a armády, a tak se obrátili na Poslaneckou sněmovnu, od které očekávali nápravu situace. Vše ale údajně zhatili zejména poslanci za hnutí ANO a ČSSD, jimž občané dotčených obcí adresovali velmi nahněvaný dopis, jehož znění mají k dispozici i ParlamentníListy.cz.
31.10.2014 09:45 |

podobné články

Obří požár muničního skladu na Ukrajině. Exploze vyhnaly z domovů 12 tisíc lidí

 
Z areálu muničního skladu ukrajinské armády u města Ičňa se stále ozývají exploze „různé intenzity“, k zásahu je v okolních městech připraveno sedm hasičských vlaků, evakuováno bylo 12.500 lidí. Oznámilo to ve středu ukrajinské ministerstvo obrany ve zprávě o požáru, který v úterý zachvátil jeden z největších vojenských objektů na Ukrajině. Incident, doprovázený sérií mohutných výbuchů, si nevyžádal oběti na životech.
10.10.2018 13:00 |

podobné články

U vybuchlého muničního skladu se našla dvě těla! Testy DNA musely potvrdit jejich totožnost

 
U vybuchlého muničního skladu ve Vrběticích našli pyrotechnici ostatky dvou lidských těl, oznámila několik dnů po tragédii policie. Testy DNA potvrdily, že jde o dva pohřešované zaměstnance firmy Imex Group, muže ve věku 56 a 59 let. Nyní, po téměř sedmi letech se objevily nové, šokující informacel. Premiér Andrej Babiš na mimořádné tiskové konferenci uvedl, že na explozi mají podíl dva agenti ruské tajné služby GRU. Jde o téže muže, kteří byli o 4 roky později z otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala.
21.11.2014 13:35 |

podobné články

Vláda bude jednat o nasazení vojáků při střežení muničního skladu

 
Vláda by dnes mohla rozhodnout o nasazení armády při střežení muničních skladů u Vlachovic na Zlínsku. Jeden ze skladů před dvěma týdny vybuchl a poté vyhořel. Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) minulý týden uvedl, že by na ostrahu mohla být nasazena asi stovka vojáků. Ministr dodal, že vyzve nájemce skladů, aby neprodleně začali vyklízet zdejší objekty s municí. Pokud firmy sklady nevyklidí, bude na státu, aby zasáhl a odvezl uskladněnou munici na vlastní náklady.
03.11.2014 06:35 |

podobné články

Osobnosti: Milan Chovanec (1425 článků)

Pyrotechnici začnou čistit od munice epicentrum výbuchu ve Vrběticích

 
Po více než měsíci od exploze muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku se pyrotechnikům konečně podařilo přiblížit se k ohnisku výbuchu. Přístupové cesty a okolí dalších skladů by od munice měli vyčistit v nejbližších dnech, aby se mohla začít odvážet.
28.11.2014 18:42 |

podobné články

Prezident vyzval k urychlení vyšetřování výbuchů skladů ve Vrběticích

 
Prezident Miloš Zeman vyzval k urychlení vyšetřování loňských výbuchů dvou muničních skladů ve Vrběticích na Zlínsku. Obává se, aby se neztratily důkazy, uvedl při své dnešní návštěvě muničního areálu. Hlava státu už ve středu řekla, že dva výbuchy v krátké době za sebou nejsou náhodné a že se zřejmě jedná o úmyslný trestný čin.
15.10.2015 14:46 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (25381 článků)

Jiří Baťa: Silné indicie jsou, nezpochybnitelné a usvědčující důkazy však chybí

 
Po výbuchu muničního skladu ve Vrběticích jsme se dočkali dalšího, neméně velkého výbuchu sdělením představitelů vlády, že výbuch ve Vrběticích byl konečně objasněn. Co je však zásadní a hlavní, že výbuch mají na svědomí ruští agenti z GRU! Tato zpráva co do mohutnosti a efektu výbuchu je mnohonásobně větší, než samotný výbuch ve Vrběticích! No aby ne!
19.04.2021 09:35 |

podobné články

Výbuch muničního skladu zabil 25 lidí. Za vše může jeden granát

 
Při explozi muničního skladu v Turecku zemřelo nejméně 25 vojáků. Další čtyři vojáci byli zraněni. Výbuch nastal zřejmě po chybné manipulaci s ručním granátem.
06.09.2012 14:25 |

podobné články

Z muničního skladu ve Vrběticích se nadále ozývají další výbuchy

 
Ze zdemolovaného muničního skladu společnosti Imex Group ve Vrběticích, se v noci ozvaly další dva výbuchy. V areálu se nicméně stále nachází spousta nevybuchlé munice. Vysoký stupeň nebezpečí zatím znemožňuje pyrotechnikům dostat se na místo.
17.10.2014 10:05 |

podobné články

Sanace muničního skladu bude trvat týdny! Dva muži se stále pohřešují

 
Pyrotechnici ve Vrběticích se ke zbytkům muničního skladu vydali krátce před druhou hodinou. Na Valašsku počasí zatím přeje, prohledávat se bude oblast s předpokládaným nejmenším počtem munice.
18.10.2014 14:30 |

podobné články

Pyrotechnici zkusí proniknout do trosek muničního skladu

 
Pyrotechnici by se dnes odpoledne měli dostat k troskám muničního skladu ve Vrběticích, který vybuchl ve čtvrtek. Počítá se s vjezdem obrněných vozidel včetně speciálního tanku hasičů. Událost si vyžádá pravděpodobně několikatýdenní zásah. Dva lidé jsou stále pohřešováni.
18.10.2014 12:50 |

podobné články

Z okolí vybuchlého muničního skladu hasiči evakuovali přes tři stovky lidí

 
Stovky obyvatel z okolí muničního skladu na Zlínsku dnes ráno opustily své domy, do nichž se mohou vrátit až v pozních odpoledních hodinách. Sklad před týdnem zničil výbuch, evakuace pyrotechnikům umožní důkladnější průzkum areálu.
23.10.2014 08:50 |

podobné články