Článek

Nové knihy: Hugo, Jamesová a Grylls

 
Ve várce nových knih tohoto týdne najdeme ideální publikaci na prázdniny, totiž příručku do přírody plnou praktických rad. Nabídka dále obsahuje historický román z doby husitské, slovník nespisovné češtiny, zabývající se rozličnými slangy, a detektivní audioknihu s komisařem Adamem Dalglieshem, který čte herec a dabér Jan Vondráček.
17.07.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Vondráček (27 článků) , Hugo Hugo (15 článků) , Hugo Hugo (15 článků)
Podobné články

Britský expert na přežití Bear Grylls si postavil obrovskou skluzavku, teď má problémy s úřady

 
To, že máte "vlastní":http://www.extra.cz/privatni-dovolena-7-soukromych-ostrovu-ktere-si-muzete-pronajmout ostrov, ještě neznamená, že si na něm můžete dělat, co chcete. O tom se nedávno přesvědčil i známý britský dobrodruh a spisovatel Bear Grylls, dobře známý především všem divákům seriálu *Nutné k přežití*.
24.08.2013 08:55 |

podobné články

Osobnosti: Bear Grylls (6 článků)

Matka rozmluvila cizí ženě sebevraždu, u auta pak našla pokutu za parkování

 
Za dobrotu na žebrotu by si mohla říct Cathryn Jamesová z města Swansea na jihu Walesu. Když projížděla autem městem, zahlédla, jak si cizí žena dodává odvahy ke skoku z mostu do řeky Tawe. Rychle zastavila a spěchala k nešťastné ženě, které sebevraždu trpělivě rozmlouvala. Poté, co se jí podařilo dotyčnou přesvědčit a případ převzala policie, se Jamesová vrátila ke svému vozu, kde našla pokutu za překročení povoleného tříhodinového parkovacího limitu.
02.12.2010 16:00 |

podobné články

Zemřela spisovatelka P. D. Jamesová, stvořila detektiva Dalglieshe

 
Ve věku 94 let zemřela populární britská autorka detektivních příběhů P. D. Jamesová. Informovala o tom agentura AP s odvoláním na nakladatelství Faber and Faber. Autorka, která bývá označována za nástupkyni Agathy Christie, se proslavila hlavně kriminálními zápletkami, jež řeší detektiv Adam Dalgliesh.
27.11.2014 15:12 |

podobné články

Osobnosti: Agatha Christie (54 článků)

Obviňují mě z anorexie, přitom normálně jím a jsem zdravá, říká Jamesová

 
Herečka Lily Jamesová (28) od natočení pohádky Popelka neustále slýchá kritiku své příliš štíhlé postavy. Lidé si myslí, že má anorexii. To však herečka popírá a vysvětluje, že byla hubená vždy.
01.06.2017 14:15 |

podobné články

DJ Ashley Jamesová: Když rozdávám úsměvy, nikdo neřeší mou postavu

 
Ashley Jamesová (30) je dýdžejka a příležitostná modelka. Nepropadá však současnému trendu hubených žen a pěstuje si křivky.
05.12.2014 14:41 |

podobné články

Dědeček Václava Havla Hugo Vavrečka má výročí. Narodil se před 135 lety

 
Šíří svých zájmů i profesního působení představoval Hugo Vavrečka, který se narodil před 135 lety, 22. února 1880, renesanční osobnost. Vystudoval techniku, ale pracoval jako novinář, diplomat, ministr i jeden z ředitelů Baťových závodů. Psal články i fejetony, do němčiny překládal například odborné studie Otty Wichterleho a podle jeho satirické povídky, kterou vydal jako Hugo Vavris, vznikl film Lelíček ve službách Sherlocka Holmese.
21.02.2015 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6006 článků) , Sherlock Holmes (173 článků) , Hugo Vavrečka (1 článek)

Hugo mě naučil být klidný, říká o svém miláčkovi David Kraus

 
Zpěvák a herec David Kraus (36) o svém soukromí takřka nemluví, ale prozradil, že kromě přítelkyně Barbory Strýcové (30) je jeho velkou láskou pes Hugo. Nedávno s ním vyrazil na nákupy a přiznal, kdy na něj nejčastěji Hugo zapomíná.
03.09.2016 10:45 |

podobné články

Osobnosti: David Kraus (325 článků) , Barbora Strýcová (285 článků)

Brněnský útulek zachraňuje zvířata už 13 let: Hugo na vlídný domov čeká léta

 
Jmenuje se Hugo, je mu devět let. Léta marně čeká v útulku na někoho, kdo by naplnil rčení, že člověk je nejlepším přítelem psa. „Hugo je náš rekordman, staráme se o něj pátým rokem. Komu patřil, nevíme. Neměl čip ani obojek se známkou,“ krčí rameny vedoucí útulku Městské policie v Brně Renata Sísová.
01.10.2016 13:35 |

podobné články

Nové knihy – Tove Janssonová, Hugo N. Gerstl i Garfieldova show č. 1

 
Nabídku nových knih z léta, jako když vyšije, zahajuje vzpomínková próza Tove Janssonové, populární finské spisovatelky píšící švédsky, malířky, ilustrátorky i autorky komiksů, s Hugo N. Gerstlem se podíváme do dávné historie, kdy na papežském stolci měla spočinout žena, L. J. Smithová nabízí výlet do světa fantazie, kde podobně jako v životě jde o dobro a zlo, a úplně nakonec bonbónek v podobě dalších příběhů kocoura Garfielda.
29.07.2011 07:45 |

podobné články

Osobnosti: Garfield (14 článků) , Tove Jansson (2 články)

Hugo a jeho velký objev - kouzelný příběh s citem pro dětskou duši

 
S nejvyšším počtem jedenácti nominací jde do souboje o americké Oscary film režiséra Martina Scorseseho Hugo a jeho velký objev, který ve čtvrtek 2. února vstupuje do českých kin. Překrásný působivý snímek pro celou rodinu natočil Scorsese podle ceněné knihy Briana Selznicka Velký objev Huga Cabreta.
04.02.2012 11:20 |

podobné články

Osobnosti: Martin Scorsese (99 článků) , Brian Selznick (2 články)

Nové knihy: Solženicyn, Adler-Olsen, Jamesová, Suchánek a Genzer

 
Nabídku nových titulů zahajují mistři ruské literatury Alexandr Solženicyn a Venědikt Jerofejev. Následuje přehled detektivek, vychází nová kniha dánského autora Jussiho Adlera-Olsena, Britů Anthonyho Horowitze, C. J. Sansoma i jejich rodačky P. D. Jamesové, Američanů Eda McBaina, Lee Childa, Kathy Reichsové a dalších.
09.11.2012 09:00 |

podobné články

Osobnosti: Alexandr Solženicyn (21 článků) , Kathy Reichs (11 článků) , Anthony Horowitz (4 články) , Lee Child (30 článků)

Šokující: Britský válečný hrdina málem přišel o život, protože úřady chtěly ušetřit 13 Kč denně

 
Neuvěřitelné! Devětadevadesátiletý Harold Lee z anglického Derby málem zemřel jen kvůli tomu, že mu místní "úřady":http://www.extra.cz/britsky-expert-na-preziti-bear-grylls-si-postavil-obrovskou-skluzavku-ted-ma-problemy-s-urady ve snaze ušetřit 42 pencí (cca 13 Kč) denně nedávno přestaly přispívat na provoz jeho interkomu. Když se bývalý příslušník slavných "Pouštních krys" zdráhal nově zavedený poplatek hradit ze svého, životně důležitý přístroj mu byl jednoduše odpojen.
31.08.2013 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Harold Lee (1 článek)

V pražské Akropoli vystoupí bluesový čaroděj Hugo Race

 
V Praze ve čtvrtek s kapelou vystoupí australský kytarista a zpěvák Hugo Race. Jeden ze zakládajících členů slavné formace The Bad Seeds představí nové album 53rd State. Raceovo melodické písničkářství směšuje všemožné vlivy od pouštního rocku až po dřevní blues. Zvuk jeho skupiny The True Spirit charakterizuje otevřené ladění kytar, elektronické smyčky, samply i abstraktními zvuky.
28.10.2009 11:20 |

podobné články

Venezuelský prezident Hugo Chávez je mrtev, podlehl rakovině

 
Venezuelský prezident Hugo Chávez dnes zemřel. Osmapadesátiletý kontroverzní politik podlehl komplikacím po prosincové operaci rakoviny, která byla již čtvrtou za půldruhého roku. Zemi nyní čekají nové volby.
05.03.2013 23:35 |

podobné články

Osobnosti: Hugo Chávez (68 článků)

Božský Christian Grey se vrací. Pokračování Padesáti odstínů vyjde česky v únoru

 
České čtenářky si budou moci příští rok přečíst další knihu od autorky erotické trilogie Padesát odstínů šedi. Britská spisovatelka E. L. Jamesová novou knihu s názvem Grey vydala v červnu a setkala se opět s obrovským zájmem. V tuzemsku práva na vydání knihy získalo nakladatelství XYZ, jež vydalo i původní trilogii.
05.08.2015 16:20 |

podobné články

Jake Gyllenhaal snědl červa v seriálu Nutné k přežití

 
Dobrodruh a spisovatel Bear Grylls je průvodcem seriálu Nutné k přežití . Už zdolal mnoho překážek a byl na místech, kde by se obyčejný člověk neopovážil. Tentokrát si do svého pořadu pozval společníka. Není jim nikdo jiný než herec Jake Gyllenhaal .
07.07.2011 23:25 |

podobné články

Osobnosti: Jake Gyllenhaal (82 článků) , Bear Grylls (6 článků)

Kate Hudson vyrazila do hor s mužem, který pije vlastní moč. Ochutnala mravence

 
Americká herečka Kate Hudson (36) všem ukázala, že není z cukru! Vyrazila do divoké přírody se známým dobrodruhem, a to rovnou do italských Dolomit. Oním mužem přitom nebyl nikdo jiný než známý Brit Bear Grylls (41). Ten nechvalně proslul tím, že v rámci přežití pije i vlastní moc. Fuj.
09.07.2015 14:30 |

podobné články

Osobnosti: Kate Hudson (166 článků) , Bear Grylls (6 článků)

Courteney Cox o svých plastikách: Při pohledu do zrcadla se leknu!

 
Představitelka Moniky z Přátel se zúčastnila reality show Running Wild With Bear Grylls. Uprostřed divoké přírody na ni dolehly starosti, které si možná ve slunném Hollywoodu nepřizná. Před moderátorem se dokonce rozplakala.
24.08.2016 22:50 |

podobné články

Osobnosti: Courteney Cox (131 článků) , Bear Grylls (6 článků)

Hugo Boss: světový úspěch německé elegance

 
Mezi nejvýznamnější světové značky v oblasti módy a dalších doplňků patří již několik desetiletí firma Hugo Boss.
04.08.2009 18:45 |

podobné články