Článek

Nové knihy: Foglar, Emmert a Kotleta

 
V nabídce knih tohoto týdne se objevuje klasický dobrodružný román Jaroslava Foglara Stínadla se bouří, dále kniha – rozhovor katolického kněze Karola Lovaše s originálním fotografem Janem Saudkem či thriller, který popisuje pátrání po stockholmském brutálním vrahovi. Kromě toho si mohou milovníci naší nedávné historie přečíst publikaci o působení US Army na našem území na jaře 1945.
15.05.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (65 článků) , Jan Saudek (382 článků)
Podobné články

Zemřel hudební skladatel František Emmert, jeden z nejlepších své generace

 
Po krátké nemoci zemřel v pátek hudební skladatel František Gregor Emmert, bylo mu 74 let. Je autorem rozsáhlého díla, složil 26 symfonií, psal také scénickou hudbu. Jeho komorní a vokální tvorba v posledních dekádách vycházela z katolické víry a mystiky. Skladatelovo úmrtí potvrdil ČTK jeho syn, spisovatel František Emmert.
18.04.2015 10:30 |

podobné články

Osobnosti: František Emmert (24 článků)

Foglar cvičí teroristy! tvrdil udavač KSČ. Chtěl ho dostat na popraviště?

 
Tak nebezpečnou podlost by nevymyslel ani Štětináč z jeho slavných Rychlých šípů! Jistý Jiří Budský napsal ústřednímu výboru KSČ, že spisovatel Jaroslav Foglar (†91) školí děti na diverzanty! V roce 1954, v době politických procesů, se takové udání skoro rovnalo jízdence na popraviště!
07.07.2017 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (65 článků)

Před 20 lety zemřel Jaroslav Foglar: Prahu přetvořil v dějiště svých dobrodružných příběhů

 
Byl vzorem mnoha generacím dětem a mládeže. Svou literární tvorbou ovlivnil mnohé další. Jeho přezdívka Jestřáb naznačovala majestát, vznešenost a vůdcovství. 23. ledna přesně před 20 lety zemřel vzorný skaut, autor Rychlých šípů a nespočtu dalších významných knih dobrodružné literatury Jaroslav Foglar (†91).
23.01.2019 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (65 článků)

Problémy s dědictvím nebo údajná homosexualita: Před 23 lety zemřel spisovatel Jaroslav Foglar

 
Do jeho knih a příběhů se zamilovalo mnoho generací čtenářů. Spisovatel, skaut a otec legendárních Rychlých Šípů, Jaroslav Foglar (†91) měl přezdívku Jestřáb. Ta naznačovala jeho vznešenost a vůdcovství. Během svého života oslavoval přátelství, odvahu, úctu k přírodě, zajímal se zejména o svět dětí a vymyslel pro ně řadu soutěží a her. Zemřel 23. ledna 1999 a zanechal za sebou přes tři desítky románů, ale také nezodpovězené otázky.
23.01.2022 15:10 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (65 článků)

Nové knihy: Cruijff, Rothschildová a Emmert

 
To, co je totální fotbal, ví nejlépe jeho protagonista Johan Cruijff a také to ve své knize popisuje. Mimo to se v aktuální nabídce objevuje i nové vydání publikace o prvním prezidentovi Československa, příběh jazzové aristokratky, rozšířené vydání biografie známé herečky Ivy Janžurové či audiokniha s prvky temného gotického románu.
30.10.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Iva Janžurová (596 článků) , Johan Johan (7 článků) , Johan Johan (7 článků)

Nové knihy: Holasová, Kotleta a Gott

 
K nedožitým 82. narozeninám věčného Zlatého slavíka Karla Gotta vyšla autobiografie, ve které Mistr popisuje své životní osudy. Kromě ní čekají na čtenáře detektivní romány, publikace žánru fantasy, ale i audiokniha ve stylu krimi noir.
16.07.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Karel Gott (6834 článků)

Po stopách Jaroslava Foglara v Praze 2: Kde psal své nejslavnější knihy? Místa zdobí vyřezávané lavičky

 
Kde psal své legendární dobrodružné romány nejznámější český skaut Jaroslav Foglar? Ve svém bytě v Korunní ulici to nebylo. Nejlépe se mu psalo venku na čerstvém vzduchu. Ve dvou jeho nejoblíbenějších parcích v Praze 2 nově stojí lavičky. Právě v jejich blízkosti napsal například Hochy od Bobří řeky nebo Chatu v Jezerní kotlině.
11.09.2018 14:40 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (65 článků)

Nové knihy: Hlaváčová, DeCurtis a Foglar

 
V nabídce knih tohoto týdne najdeme publikaci, kterou napsala dálková plavkyně Hlaváčová, posmrtnou biografii rockového kytaristy Lou Reeda či detektivní román Nikdy, ve které je hlavní hrdinkou nevidomá policistka. A navrch ještě audioknihu Boj o první místo od Jaroslava Foglara.
11.09.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Lou Reed (41 článků) , Jaroslav Foglar (65 článků)

Nové knihy: Romanová, Foglar a Lawrence

 
Ve své biografii vzpomíná na své sportovní úspěchy krasobruslařka Eva Romanová. Kromě toho jsou pro čtenáře připraveny řecká kuchařka od zpěvačky Marthy Elefteriadu, slavný komiks Rychlé šípy i kniha na cesty. A navrch audiokniha slavného románu Milenec Lady Chatterleyové.
26.03.2021 07:05 |

podobné články

Osobnosti: Eva Romanová (2 články) , Martha Elefteriadu (42 článků)

Zoo Ostrava vydala tři evropské plemenné knihy najednou

 
Zoologická zahrada a botanický park Ostrava nezahálí ani v teplých letních dnech a vydává rovnou tři evropské plemenné knihy najednou. Světlo světa spatřilo 15. vydání Evropské plemenné knihy hrocha obojživelného, 10. vydání Evropské plemenné knihy wapiti sibiřského a 3. vydání Evropské plemenné knihy jelena barasingy.
26.07.2021 10:35 |

podobné články

Ivo Fencl: Protektorátní činnost Jaroslava Foglara podle knihy Zdeňka Bauera

 
Zdeněk Bauer (nar. 1974) je ústředním tvůrcem víc než čtyřsetránkové publikace Klub zvídavých dětí, která má podtitul Jaroslav Foglar a Protektorát (2018).
08.07.2018 17:55 |

podobné články

Osobnosti: Jaroslav Foglar (65 článků)

To nejlepší z Prostřeno: Mocca dort a další speciality Markéty Černé!

 
Vítězkou pořadu Prostřeno! ze Zlínského kraje se stala Markéta Černá. Její menu není složité na přípravu, ale je velmi chutné. Lehký těstovinový salát, který paní Markéta připravila jako předkrm, může být i lehkou večeří, šťavnatá kotleta s bramborami je super hlavní chod a mocca dort osvěžujícím dezertem. Vyzkoušejte tyto recepty!
23.11.2011 12:15 |

podobné články

Rychlovky ze sýru: Marinovaná sýrová kotleta podle Jany Remkové

 
Určitě to znáte - přijdete domů, máte hlad a chcete se rychle zasytit? Zkuste rychlé recepty ze sýru. Určitě zaujmou i vás!
24.01.2015 05:11 |

podobné články

Oslníte za pár chvil: Luxusní menu z grilu

 
Kotleta, hamburger nebo klobása – jsou-li na grilu dobře připravené, jistě jimi potěšíte kdejakého strávníka. Pokud ale hodláte společnost oslnit, chce to vynalézavost. Na pohled i na chuť fantastické, a přitom rychlé recepty na gril radí Michal Suchánek, hlavní pekař La Lorraine.
25.05.2015 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Michal Suchánek (338 článků) , Michal Suchánek (160 článků)

František Kotleta řádí dál: Jeho Stalingrad je plný násilí a vulgarity

 
Není to ani deset let, co vyšla první knížka Františka Kotlety Hustej nářez (Epocha, 290 stran), první ze série Bratrstvo krve. Autor zvaný též jesenecký Mauglí nebo bruntálský řezník ovládl čtenářskou scénu fantasy nebo spíš postapokalyptické literatury.
24.10.2019 10:34 |

podobné články

400 Kč za řízek. Chorvatsko: Zásadní zjištění oproti loňsku

 
CENY V CHORVATSKU Ceny jídla v Chorvatsku? Otázka, kterou s přicházející sezonou dovolených řeší čím dál více Čechů. Záleží jak kde. Kdo nakoupí v chorvatském supermarketu, může oproti cenám v Česku i ušetřit, pokud tedy nebude kupovat jen pivo. Restaurace jsou ale jiný příběh. Na jídelním lístku z ostrova Čiovo je vídeňský řízek v přepočtu za 378 Kč. Řízek s gorgonzolou pak za 400 Kč. Obyčejný kuřecí plátek vyjde na 331 Kč, stejně tak vepřová kotleta nebo čevabčiči. Svá zjištění shrnul návštěvník: Tak o 20 až 30 % nárůst, což je méně než u nás.
05.06.2023 08:45 |

podobné články

Manželé Dolanští po dlouhé době ve společnosti. Láska z nich jen čišela, nehnuli se od sebe ani na krok

 
Svátky jsou pryč a stejně jako se všichni vrhli do práce, rozjíždějí se i showbyznysové akce. Začátkem pracovního týdne se uskutečnila premiéra filmu Krvavý Johann, kde se sešla řada známých celebrit. Dorazila například herečka a spisovatelka Jana Bernášková, František Kotleta s partnerkou Kristýnou Sněgoňovou či herec Jiří Ployhar. Nejvíce však zaujali manželé Lenka Vlasáková a Jan Dolanský, kteří se od sebe neodtrhli ani na krok. Na místě byla i redakce eXtra.cz.
06.01.2024 05:10 |

podobné články

Osobnosti: Jan Dolanský (208 článků) , Lenka Vlasáková (163 článků) , Jana Bernášková (148 článků) , Jiří Ployhar (8 článků)

Kárná řízení se soudci a žalobci se zastaví, prozkoumá je Ústavní soud

 
Nejvyšší správní soud (NSS) patrně přeruší projednávání všech kárných žalob na soudce a státní zástupce. Chce, aby Ústavní soud přezkoumal novou podobu zákona o řízení ve věcech soudců a státních zástupců. Kárné řízení je nyní pouze jednostupňové, což je podle NSS sporné. Informoval o tom v pátek mluvčí soudu František Emmert.
28.08.2009 13:25 |

podobné články

Osobnosti: František Emmert (24 článků)

Dokončení severozápadního okruhu Prahy je ohroženo, úředníci pochybili

 
Pražský magistrát postupoval nezákonně při územním řízení části Severního pražského okruhu mezi Ruzyní a Březiněvsí. Rozhodl o tom ve středu Nejvyšší správní soud v Brně, Novinkám to potvrdil jeho mluvčí František Emmert.
07.01.2010 16:30 |

podobné články

Osobnosti: František Emmert (24 článků)