Článek

Novákův Náhrobní kámen

 
Nedožitých 75 let »oslavil« skladatel a zpěvák Petr Novák (†51), jehož hity Náhrobní kámen, Já budu chodit po špičkách, Povídej nebo Klaunova zpověď se v 60. letech staly symboly a znamením doby.
12.09.2020 12:05 |

podobné články

Osobnosti: Petr Novák (193 článků) , Petr Novák (193 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků) , Petr Novák (187 článků)
Podobné články

Matuška: Takhle mu tesali náhrobní kámen!

 
Waldemar Matuška (+76) si už podepsal svůj náhrobní kámen. A Blesk byl u toho. Sledoval, jak kamenosochař a rytec Jiří Kubík vytesává zpěvákův rozmáchlý podpis do vzácného černého kamene.
24.06.2009 05:35 |

podobné články

Osobnosti: Waldemar Matuška (337 článků)

Náhrobní kámen zranil dvě malé děti: Letěl pro ně vrtulník

 
Stačila opět drobná chvíle nepozornosti a dětem šlo o život! Babička Eleónora (58) totiž neuhlídala malého Adámka a Světlanku a na vnoučata spadl náhrobní kámen! Na místě musel zasahovat vrtulník.
29.09.2012 23:25 |

podobné články

Rychtář na hrobě Bartošové (†48): Dojemně si hladil náhrobní kámen!

 
Hřbitov v Říčanech se ve čtvrtek rozšířil o hrob slavné zpěvačky Ivety Bartošové (†48). A díky náhrobnímu kameni s její podobiznou je nepřehlédnutelný. Její manžel Josef Rychtář (56) dnes k hrobu vyrazil, aby tam položil květiny a zapálil svíčky. Náhrobní kámen přitom dojetím pohladil.
13.06.2014 12:15 |

podobné články

Osobnosti: Iveta Bartošová (6820 článků) , Josef Rychtář (1364 článků)

Dvanáctiletý Američan vydělává na náhrobní kámen svého kamaráda

 
Přátelství Kaleba Klakulaka a Kennetha Grosse se zdálo nezlomné. Jenže do života druhého z chlapců vstoupila leukémie, které nakonec podlehl. Dvanáctiletý Klakulak si po jeho smrti dal závazek, že vydělá peníze, aby mohl svému kamarádovi koupit náhrobní kámen, na který jeho rodina neměla dost peněz, napsal server Detroit News.
09.12.2018 17:55 |

podobné články

Rozbité náhrobní kameny i stojany na vázy: Hřbitov v Tanvaldu zdevastoval vandal

 
Útočník bez svědomí, který se nezalekne ničeho. Takový je nejspíš člověk, který se nezdráhá zaútočit na hřbitově a zdevastovat náhrobní kameny tak, jak to neznámý pachatel provedl o víkendu v Tanvaldu.
12.09.2017 09:50 |

podobné články

Polský instalatér vykopal ze země podivný kámen, vyléčil prý už stovky lidí

 
Zvláštní kámen s velkým písmenem Z vyrytým na jedné straně zcela změnil životní cestu polského instalatéra Jacka Slominskiho. Doslova ze dne na den se z něj stal léčitel, za kterým jezdí lidé i stovky kilometrů daleko. Všichni se shodují, že je kámen plný nedefinovatelné energie, která má schopnost léčit.
08.03.2010 13:55 |

podobné články

To je síla: Rumunští lékaři vyoperoval kilogram vážící ledvinový kámen

 
Rumunští lékaři vyoperovali čtyřiašedesátiletému muži neuvěřitelně velký ledvinový kámen. Je o třetinu těžší než původní rekordman z Pákistánu. Pastevci z kraje Dolj vyjmuli z ledviny kámen vážící neuvěřitelných 1 002 gramů. Předchozí světový rekord měl „pouhých“ 620 gramů.
13.06.2011 20:55 |

podobné články

Soutěžte s Bleskem Vaše recepty o čistič grilu Mefisto!

 
Mefisto special 500ml čistič skel krbových kamen výrobek Mefisto special 500ml čistič skel krbových kamen přípravek s mechanickým rozprašovačem je určen na odstraňování sazí a mastných nečistot z povrchu skel dvířek krbových kamen a prosklených vložek krbů. Lze použít i k odstraňování sazí a mastných připečených nečistot z krbového nářadí nebo součástí grilu, keramických obkladů, dlažby apod. Přípravek díky gelové konzistenci nestéká. Obsahuje příjemnou vůni červeného pomeranče.
05.09.2012 00:05 |

podobné články

Češi mohou poprvé spatřit měsíční kámen

 
Není to tak, že by bohatý šejk Praze zapůjčil kámen v hodnotě 10 miliónů korun, který byl skutečně součástí horniny na Měsíci. Jeho majitelem je Čech, který ho před lety našel na Sahaře, kde pátral po meteoritech. Že je jeho půlkilový kámen z Měsíce, zjistil náhodou až po 15 letech.
07.11.2013 15:11 |

podobné články

V Děčíne se z převisu utrhl 20tunový kámen a řítil se na rodinný dům!

 
Asi 20 tun vážící kámen se v neděli večer utrhl z převisu v děčínské části Horní Žleb. Kámen proletěl kolem domů a zastavil se o plot. Děčínská radnice evakuovala obyvatele jednoho domu, skálu dnes prohlédnou odborníci. ČTK to dnes řekla mluvčí děčínské radnice Markéta Lakomá.
30.06.2014 12:05 |

podobné články

Slon v zoo zabil školačku (†7): Hodil po ní kámen a zasáhl ji do hlavy

 
Obrovská tragédie! Jinak se ani nedá nazvat incident, k němuž došlo v úterý v marocké zoo. Sedmiletá školačka se fotila s rodinou u výběhu, když slon sebral ze země velký kámen a vymrštil ho do vzduchu. Kámen bohužel trefil školačku do hlavy a ta zraněním v nemocnici podlehla.
31.07.2016 23:00 |

podobné články

Po autobuse ve Zlíně někdo hodil velký kámen: Rozbil okno vozu!

 
Neznámý pachatel hodil v centru Zlína proti bočnímu oknu autobusu velký kámen, který rozbil sklo. Kámen naštěstí žádného cestujícího nezasáhl. Případem se zabývá policie.
25.12.2016 15:25 |

podobné články

Horoskop pro celý zvěrokruh: Ryby chrání ametyst! Jaký kámen se hodí k vašemu znamení?

 
Věděli jste, že každé znamení má svůj kámen? Některý vám může přivodit více energie, jiný zase zlepšit zdravotní stav, tak neváhejte a zhlédněte naše video, které vám pomůže najít kámen vhodný právě pro vás.
29.01.2018 17:55 |

podobné články

Falešné hranice, výměna běženců za cigarety, sehraný únos. Badatelka popisuje opravdu zákeřnou akci StB

 
ROZHOVOR Akce „Kámen“, obětí možná nejzákeřnější metody StB vůbec se stal utečenec z Jáchymova i bývalý viceředitel Škodových závodů. Právě druhého jmenovaného, Emanuela Valentu, vyměnili na falešných hranicích estébáci převlečení za západoněmecké pohraničníky zpět do Československa za jídlo a cigarety. „Valenta se pravdu nikdy nedozvěděl. Do konce života se domníval, že byl na německém území a že ho západoněmečtí pohraničníci vyměnili,“ říká v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz badatelka a spisovatelka Václava Jandečková, která se metodě „Kámen“ dlouhodobě věnuje. Metodu falešných hranic podle Jandečkové StB využívala opakovaně a podle potřeby tam, kde se to zrovna hodilo. Všechno ale začalo ve Všerubech na Plzeňsku, kde ji Státní bezpečnost otestovala poprvé. Nejeden z komunistických agentů exponovaných v akci „Kámen“ si pak nesl z minulosti dokonce vroubek z protektorátního období v podobě kolaborace s Němci.
15.07.2018 17:15 |

podobné články

Sem uloží Waldemara Matušku!

 
Hrob Waldemara Matušky (†76) je již připraven! Místo posledního odpočinku »Slavíka z Madridu« na vyšehradském hřbitově pracovníci Správy pražských hřbitovů zbavili kapradí a plevele a nyní se čeká už jen na náhrobní kámen.
16.06.2009 17:10 |

podobné články

Osobnosti: Waldemar Matuška (337 článků)

Matuškův náhrobní kámen? Nic než podpis

 
Hrob Waldemara Matušky (†76) je stále bez náhrobního kamene! Blesku se v pondělí podařilo zjistit podrobnosti o jeho utajované výrobě a pořídit z ní první fotky!
23.06.2009 08:20 |

podobné články

Matušková: Bez Waldemara se zpěvu bojím

 
Roční výročí smrti Waldemara Matušky (†76) je pro jeho ženu Olgu Matuškovou (62) velmi bolestné. Vdova po zpěvákovi se stesk snaží zahnat prací. Jak Blesk zjistil, z Floridy, kde zítra zapálí svíčku za manžela, dojednává poslední pokyny k připravované vzpomínkové akci na pražském Slavíně. Právě tam odpočívá její manžel a přesně po roce, 18. června, jeho hrob ozdobí zbrusu nový náhrobní kámen od přítele Kristiana Kodeta. Matušková ale pro české publikum chystá i jedno překvapení…
29.05.2010 05:05 |

podobné články

ZÁHADA! Náhrobek DĚSIL obyvatele domu. Na vině policista!

 
Strašidelný nález vystrašil obyvatele domu v centru Havířova – na chodbě našli více než sto let starý náhrobní kámen. Jak se tam dvousetkilový náhrobek dostal, neměl nikdo ani tušení, záhadu tak museli řešit městští strážníci.
23.02.2011 16:35 |

podobné články

Rozloučení s Arnoštem Lustigem (†84) se proměnilo v drama

 
Tak tohle by asi zesnulý Arnošt Lustig (†84) viděl nerad! Během včerejšího setkání přátel u spisovatelova hrobu na Novém židovském hřbitově v Praze totiž zavadil jeden z novinářů o náhrobní kámen, ten spadl na procházejícího fotografa a vážně ho zranil!
02.03.2011 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Arnošt Lustig (94 článků)