Článek

Nová vláda začala zostra, sto dní hájení nedostane, píše tisk

 
Koaliční kabinet ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, který v úterý získal ve Sněmovně důvěru, začal své vládnutí "zostra" a proto mu nebude dopřáno sto dní hájení, píší komentátoři českých deníků. Koaliční smlouva a programové prohlášení obsahují prý několik kontroverzních záměrů, které je třeba zkoumat hned od začátku. Vláda si podle tisku užívá pohodlné sněmovní většiny a opírá se o kritiku bývalé vlády Petra Nečase. 
19.02.2014 07:55 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)
Podobné články

Nová vláda začala „zostra", sto dní hájení nedostane, píše tisk

 
Koaliční kabinet ČSSD, hnutí ANO a KDU-ČSL, který v úterý získal ve sněmovně důvěru, začal své vládnutí „zostra" a proto mu nebude dopřáno sto dní hájení, píší komentátoři českých deníků. Koaliční smlouva a programové prohlášení obsahují prý několik kontroverzních záměrů, které je třeba zkoumat hned od začátku. Vláda si podle tisku užívá pohodlné sněmovní většiny a opírá se o kritiku bývalé vlády Petra Nečase.
19.02.2014 06:20 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9271 článků)

Dejme koalici sto dní hájení, říká Dvořáková. Varovný prst zvedá nejen u Hermana

 
Politoložka Vladimíra Dvořáková v rozhovoru pro server Prvnízprávy.cz prohlašuje, že by budoucí vláda ČSSD, ANO a KDU-ČSL měla dostat sto dní hájení, aby její ministři předvedli své schopnosti. Zároveň však upozorňuje na hrozící pnutí v kabinetu, kvůli kterému prý vláda zřejmě nevydrží příští tři roky. Napětí se může projevit v ČSSD, v ANO a ostatně i u lidovců, především v oblasti církevních restitucí.
08.01.2014 15:30 |

podobné články

Štengl (SPOZ): 100 dní s prezidentem Milošem Zemanem

 
Prezident Miloš Zeman má za sebou prvních sto dní v roli prezidenta republiky. Je nepsaným zvykem dávat tzv. sto dní hájení novému prezidentovi.
13.06.2013 14:26 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21133 článků)

Úklid po Rusnokově vládě začal zostra

 
Nová vláda Bohuslava Sobotky na nic nečeká. Po Rusnokově kabinetu začala zostra uklízet, sotva se chopila úřadu. Už ve středu se na svém prvním krátkém jednání dohodla, že si vyčistí stůl. Do pátku ministři provedou inventuru veškerých návrhů zákonů, které jsou už v běhu. A v pondělí na dalším zasedání zúčtují s některými návrhy zákonů, které by jinak Sněmovna začala hned další den projednávat.
31.01.2014 10:05 |

podobné články

Pospíšil: Zeman znesvětil klenoty. Jandák pravil: Jděte do prčic

 
Pro Miloše Zemana uplynulo oněch známých sto dní, po které jsou po svém zvolení vrcholní politici alespoň částečně hájeni před médii. Je to jejich čas na takzvané „rozkoukání“. ParlamentníListy.cz se proto zeptaly koaličních i opozičních poslanců, jak oni vnímají sto dní Miloše Zemana v úřadě hlavy státu.
12.06.2013 09:35 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21133 článků)

Vládnou nám už 100 dní: Blesk jim dává vysvědčení

 
Sto dní má za sebou úřednický kabinet statistika Jana Fischera. Období hájení tedy končí a dočasná vláda si zaslouží první vysvědčení. Blesk tedy premiéra i ministry oznámkoval.
17.08.2009 06:55 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Změna ústavy je nutná, míní většina veřejnosti

 
Jedenaosmdesát procent lidí si myslí, že politici zneužívají výklad ústavy k hájení stranických a mocenských zájmů a ne k hájení zájmů demokracie občanů Česka.
09.09.2009 09:20 |

podobné články

Maturanti, pozor! Měsíc hájení končí, honem běžte na úřad práce!

 
Konec školního roku pro malé děti znamená začátek prázdnin, pro maturanty a studenty učilišť, nástaveb a dalších typů škol to je ale začátek hledání práce. Pokud nepokračujete na další školu, končí vám právě »měsíc hájení« a měli byste se začít starat, kdo vás zaměstná. Prozradíme, jaké máte možnosti.
28.06.2013 16:05 |

podobné články

Horák (LEV 21): Rychle a zběsile

 
Není takříkajíc od věci, pokud politik-manažer, čti ministr, dostane oněch tradičních 100 dnů hájení. I když členové současné vlády nechtějí plýtvat časem a takovou dobu odmítli, domnívám se, že alespoň třetinu dnů hájení by měli ministři a ministryně chtít ve vlastním zájmu.
20.02.2014 11:35 |

podobné články

Jak hodnotíte Zemana? ptali se lidí výzkumníci. Pro mnohé bude výsledek utrpení

 
Prezident Miloš Zeman získává dle agentury SANEP stále větší podporu široké veřejnosti. A to především díky svému postoji k uprchlické krizi a hájení národních zájmů. Vychází to z nejaktuálnějšího průzkumu, jehož výsledky dnes agentura zveřejnila. „Jak ukazují průzkumy prováděné od volby a zvolení hlavy státu, zatímco na začátku svého nástupu na prezidentský post názory a postoje Miloše Zemana národ rozdělovaly na dva znesvářené tábory, aktuálně postoje prezidenta k uprchlické krizi, EU, zahraničním otázkám a hájení národních zájmů většinově domácí populaci sjednocují,“ uvedl k průzkumu šéf agentury Oldřich Zajíc.
15.02.2016 11:30 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (21133 článků)

Průzkum SANEP: Kladně hodnotí prezidenta většina Čechů. Hlavně za postoj k uprchlické krizi a hájení národních zájmů

 
Prezident Miloš Zeman získává stále větší podporu široké veřejnosti za svůj postoj k uprchlické krizi a hájení národních zájmů. Kladně jej jako prezidenta hodnotí více jak 70 % Čechů. Za své postoje k uprchlické krizi a zahraniční politice je převážně kladně hodnocen i exprezident Václav Klaus.
16.02.2016 14:15 |

podobné články

Osobnosti: Václav Klaus (9136 článků) , Miloš Zeman (21133 článků)

Období hájení za chůzi bez reflexních prvků skončilo

 
Při chůzi po silnicích mimo obec jsou chodci povinni nosit od letošního 19. února na svém oděvu či zápěstí reflexní prvky. Chodce, kteří se takto nezviditelnili, řešili zpočátku policisté jen domluvou. Období hájení však končí a přibývá pokut. Ty mohou činit až 2000 korun.
18.05.2016 10:00 |

podobné články

Ptáci z měst znají „cenu“ svého bydlení lépe než ptáci z venkova

 
Lidé, kteří si už někdy hledali dům či byt ke koupi, dobře vědí, že si rozhodně připlatí a budou muset být pohotovější ve městě. Na venkově jim stačí mnohdy zlomek financí a navíc nečelí konkurenci. Ale velké aglomerace nejsou lukrativnějším bydlením jen pro člověka. Mnozí ptáci si považují města rovněž více než venkova. A jsou při hájení městských teritorií daleko agresivnější než při hájení těch venkovských.
24.06.2016 09:05 |

podobné články

František Škvrnda: Sto dní Donalda Trumpa

 
Tradičných sto dní pokoja novému prezidentovi zo strany médií nebolo dopriate. Na druhej strane ani on nezostáva svojimi výrokmi na adresu médií nič dlžný. Po predvolebnej kampani D. Trumpa sa zdalo, že nastanú mnohé zmeny v politike Washingtonu doma i vo svete. Zjednodušene, ale realisticky možno povedať, že za sto dní sa viac, ako celková politika Spojených štátov zmenil vo viacerých ohľadoch samotný D. Trump.
12.05.2017 17:40 |

podobné články

Osobnosti: Donald Trump (4001 článků)

Karlovarská koalice čelí první kritice, hrozí skandál

 
V Karlových Varech uplynulo více než obvyklých sto dní hájení, které měla k dobru nová vládnoucí koalice K 20. Opoziční hnutí KOA, Alternativa a O co jim jde? výrazně uspěla v komunálních volbách a společně s TOP 09 vytvořila těsnou většinu v zastupitelstvu. Ta se od samého počátku potýká s kritikou nyní opoziční ČSSD a ODS, ale také vážnými vnitřními problémy.
08.03.2011 13:05 |

podobné články

Kolik berete, co děláte pro lidi? Odborář Dufek dostal do televize rozčílený telefonát

 
Odbory s nadějí vzhlíží k budoucí vládě ČSSD, ANO a KDU-ČSL. Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek má za to, že si budoucí vláda zaslouží sto dní hájení, aby ukázala, jak bude bojovat s korupcí či s přebujelou státní správou. Zároveň se však vymezil proti lidovcům, prý ve vládě nejsou třeba, protože ČSSD s ANO se mohou opřít o Úsvit přímé demokracie Tomio Okamury nebo komunisty. Nakonec si posteskl nad tím, že Češi často jen klábosí v hospodě a nechtějí důrazně hájit své zájmy.
17.12.2013 21:16 |

podobné články

Za prvních sto dní dostala vláda horší trojku, práci jí komplikuje ukrajinská krize

 
Největší komplikací vlády Bohuslava Sobotky (ČSSD) v prvních sto dnech vládnutí je podle jeho slov krize na Ukrajině. Řekl to v neděli v Otázkách Václava Moravce s tím, že funkce jednotliví ministři zatím zvládají. Lidé sto dní vlády v průzkumu ohodnotili horší trojkou.
04.05.2014 13:25 |

podobné články

Po sto dnech hájení sklízí Fischerův kabinet pozitivní hodnocení

 
Po sto dnech od jmenování vlády premiéra Jana Fischera si získal úřednický kabinet důvěru společnosti i odborníků. Politologové i průzkumy veřejného mínění vyslovují spokojenost především s tím, jak se ministři hned po uvedení do funkcí postavili k závěru českého předsednictví EU. Kabinet především plní slib daný ODS, ČSSD a SZ a nečiní před mimořádnými volbami zásadní změny.
14.08.2009 13:00 |

podobné články

Osobnosti: Jan Fischer (1743 článků)

Tisk: Soudy rozhodují stále pomaleji. Průměrné civilní řízení trvá 398 dní

 
Průměrná délka civilního řízení u tuzemských soudů se stále prodlužuje. Zatímco v roce 2012 byla 369 dní, loni to už bylo 398 dní. Výjimkou ale není, že u soudů leží deset a více let staré případy. Upozorňuje na to páteční MF Dnes s tím, že jde jen o celostátní průměr. Nejhůře jsou na tom Okresní soud Ústí nad Labem, kde je průměrná délka řízení dokonce 876 dní. Naopak nejrychlejší je Okresní soud Náchod, kde řízení v průměru trvá „jen“ 122 dní.
22.08.2014 09:15 |

podobné články