Článek

Nová vláda podle analytiků nejspíše povede k odpovědnější rozpočtové politice

 
Nová vláda, která zřejmě vzejde z parlamentních koalic, pravděpodobně povede k odpovědnější rozpočtové politice. Shodli se na tom analytici oslovení ČTK.
09.10.2021 20:15 |

podobné články

Podobné články

Skokan (VV): Chceme odpovědnější a efektivnější státní správu

 
Transparentnější, odpovědnější a efektivnější státní správa. Podle poslance Petra Skokana (VV) toho lze dosáhnout mimo jiné účinným zákonem o státní službě.
07.10.2011 15:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Skokan (134 článků)

Podle analytiků ani nová řecká vláda nezpůsobí velké změny podmínek u řeckých dluhopisů

 
Vítězství levicové strany SYRIZA v řeckých parlamentních volbách nepovede i přes ostrou předvolební rétoriku nakonec podle analytiků oslovených ČTK k výraznějším změnám v řeckém dluhopisovém programu. Ekonomové spíše očekávají kompromisní dohodu v podobě prodloužení splatnosti nebo snížení úroků u řeckého dluhu. Stejně tak je nyní podle analytiků mimo jiné nepravděpodobný odchod Řecka z eurozóny.
26.01.2015 12:47 |

podobné články

Legislativní rada schválila pravidla rozpočtové odpovědnosti

 
Konkrétní pravidla při sestavování rozpočtů a střednědobého rozpočtového výhledu i působnost a fungování Národní rozpočtové rady řeší návrh zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti, který dnes schválila Legislativní rada vlády. Návrh zákona navazuje na ústavní zákon o rozpočtové odpovědnosti, tedy na takzvanou finanční ústavu, která je nyní v Poslanecké sněmovně.
30.05.2013 19:30 |

podobné články

Konec bordelu, zavelel Okamura. A rozepsal se o Kalouskovi a daních

 
Podle předsedy hnutí Úsvit Tomio Okamury pravicové strany obvykle tvrdí, že jsou rozpočtově odpovědnější, ve skutečnosti to ovšem není pravda, a rozdíly mezi pravicí a levicí jsou zanedbatelné. Skutečné úlevy občanům prý nyní navrhuje hnutí Úsvit.
18.04.2014 12:10 |

podobné články

Osobnosti: Tomio Okamura (2686 článků)

Okamura: Chceme nižší daně a více pracovních míst

 
Obecně se tvrdí, že pravicové strany jsou rozpočtově odpovědnější. U nás to ale není pravda. Levice i pravice se u nás chovají skoro stejně.
18.04.2014 12:05 |

podobné články

ČNB nominovala do Národní rozpočtové rady profesora Jana Pavla

 
Na základě zákona o pravidlech rozpočtové odpovědnosti nominovala Česká národní banka jednoho ze členů Národní rozpočtové rady. Jako svého kandidáta navrhuje ČNB profesora Jana Pavla.
03.10.2017 16:40 |

podobné články

Úřad Národní rozpočtové rady: Závěry jednání Výboru pro rozpočtové prognózy

 
Výbor pro rozpočtové prognózy vyhodnotil dubnovou makroekonomickou predikci ministerstva financí pro roky 2020 a 2021 z hlediska pravděpodobnosti jejího naplnění jako optimistickou. Pro uvedené hodnocení hlasovalo 8 z 9 přítomných členů Výboru.
21.04.2020 12:40 |

podobné články

Nečasova vláda se po škrtech chce soustředit na růst ekonomiky

 
Vláda se chce po obnovení mandátu ve sněmovně podle premiéra Petra Nečase (ODS) soustředit hlavně na prorůstová opatření. Premiér dnes na ideové konferenci své strany v Českých Budějovicích uvedl, že prioritního cíle kabinetu - vyrovnaných rozpočtů - nelze dosáhnout bez rostoucí ekonomiky. Podle analytiků vládní rozpočtové škrty dohodnuté počátkem dubna sníží výkonnost hospodářství. Kabinet se proto nyní podle Nečase soustředí na obnovení růstu.
28.04.2012 13:35 |

podobné články

Osobnosti: Petr Nečas (9372 článků)

Loni zemřelo na silnicích historicky nejméně lidí. Strašákem jsou dál přejezdy

 
Historicky nejméně lidí zemřelo loni při dopravních nehodách podle předběžných policejních statistik. Mnohem odpovědnější byli cyklisté, motocyklisté i chodci. Naopak nejzranitelnější skupinou zůstávají senioři. Podle Národní strategie bezpečnosti silničního provozu by letos mělo dojít ke snížení počtu obětí dopravních nehod o téměř 25 procent. Je to ale spíš zbožné přání, přiznává dopravní expert Týmu silniční bezpečnosti Roman Budský.
04.01.2017 22:55 |

podobné články

Sexuální aféra v českém softbalu! Co dělal trenér s hráčkou v bazénu?

 
Českým softballem se zmítá menší skandálek. Trenér ženského softballového týmu Petr Pospěch si nejspíše myslel, že blízký kontakt jeho osoby s hráčkou z týmu nejspíše přispěje ke zlepšení výkonů při zápase. Ovšem s tím bohužel nesouhlasila disciplinární komise a trenérovi udělila trest. Viník si totiž dovolil jednu z hráček objímat v bazénu nejspíše víc, než je zdrávo, nedodrželi večerku a kdo ví, co vlastně vůbec spolu dělali.
23.12.2016 19:00 |

podobné články

Svaz Zemanova fanouška Vodičky zneužil dotace? Schillerová předala podezření finančáku

 
Finanční správa povede řízení s Českým svazem bojovníků za svobodu (ČSBS) pro porušení rozpočtové kázně. Uvedla to ve čtvrtek ve Sněmovně ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Důvodem je podezření ze zneužití dotací, které svaz dostal v minulých třech letech. Od poskytnutí rozpočtové dotace v obvyklé výši 6,3 milionu korun na příští rok je to ale podle Schillerové třeba oddělit.
05.12.2019 22:35 |

podobné články

Grebeníček (KSČM): Personální krize

 
Pedagogové a školy, když už je řeč o kvalifikaci, nutně potřebují odpovědnější a kompetentnější vedení resortu, než byly sestavy, které se o údajnou překvapivost personální krize škol přičinily.
18.03.2014 17:25 |

podobné články

Viděl jsem, jak se Zaorálek objevil mezi lidmi, a stala se tato nehezká věc... A že zpíval Michal David u Babiše? Pokrytec Kalousek se Bursíka chytá. Jan Veleba hovoří

 
ROZHOVOR „Já osobně si nemyslím, že tu máme dnes demokracii, ale totalitu nového typu, kterou nepředstavuje vedoucí úloha jedné strany, ale peníze, majetek a globální zájmy monopolárního světa. Roli vedoucí úlohy jedné strany obstarává mainstream. Za tohoto stavu nepředstavuje Babiš ohrožení demokracie, ale spíše její částečnou renesanci. On bude po volbách v nové roli, bude chtít dokázat a plnit sliby a čím lepší volební výsledek, tím silnější a odpovědnější ta role bude,“ říká předseda SPO a senátor Jan Veleba.
08.08.2017 12:25 |

podobné články

Osobnosti: Michal David (1594 článků)

ČNB má podle Babiše přispět do rozpočtu. To je ale podle analytiků možné až po uhrazení ztrát

 
Česká národní banka by podle analytiků mohla v obecné rovině své zisky převádět do státního rozpočtu, což je mimo jiné uvedeno i v legislativě.
23.03.2021 12:25 |

podobné články

Inflace je podle analytiků u dna

 
Inflace se podle analytiků oslovených ČTK nachází již blízko dna, na které by měla klesnout v průběhu října nebo listopadu.
09.09.2009 12:00 |

podobné články

Nezaměstnanost se blíží vrcholu, na zlepšení si však podle analytiků počkáme

 
Únorová míra nezaměstnanosti 9,9 procenta se podle mínění většiny analytiků blíží maximu, trvalý pokles však přijde až se silnějším růstem ekonomiky, a toho se dočkáme až v příštím roce. Údaje o únorové nezaměstnanosti v pondělí zveřejnilo Ministerstvo práce a sociálních věsí (MPSV) ČR.
09.03.2010 14:30 |

podobné články

Maďarský prezident odmítá rezignovat! Podle analytiků ale post neuhájí

 
Maďarskému prezidentovi odebrali kvůli plagiátorství akademický titul. I po takovém skandálu ale odmítl rezignovat. Podle analytiků dlouho nátlak neustojí a funkce se vzdá.
30.03.2012 21:35 |

podobné články

Euro posílilo vůči dolaru, podle analytiků ale zůstává zranitelné

 
Euro dnes posílilo vůči americkému dolaru, a zastavilo tak pokles, který jej ve středu kvůli obavám ohledně dluhové krize na Kypru zanesl až na čtyřměsíční minimum. Podle analytiků však jednotná evropská měna zůstává zranitelná kvůli přetrvávající nervozitě kolem situace v eurozóně.
28.03.2013 18:45 |

podobné články