Článek

Nová vláda: Korýtka dostali všichni. Ti Piráti? Občané, zchudnete. „Šílenství“ zeleného plánu děsí i profesora Šestáka

 
Je smutným konstatováním, že v letošních parlamentních volbách zvítězila spíše nejasná strategie určité nepřipravenosti postrádající nápady. „To nemůže být dobrá zpráva pro nikoho, kdo vnímá v dnešním světě ohrožení své nezávislosti, práva rodiny nebo samostatnosti státu,“ říká pro ParlamentníListy.cz profesor Jaroslav Šesták z Fyzikálního ústavu Akademie věd. Všeobecné šílenství elektromobilizace považuje expert na termální fyziku a termodynamiku za něco podobného, jako kdyby v půlce devatenáctého století napadlo nějakého mocnáře nařídit v důsledku nastupující automobility podříznout všem koním krk.
25.11.2021 19:20 |

podobné články

Podobné články

Zelený čaj: 3 důvody, proč ho pít

 
Zelený čaj je známý pro své pozitivní účinky na naše zdraví. Již odnepaměti se věřilo, že lidskému tělu dopřává duševní vzpruhu, a proto byl velice oblíbený již u starověkých panovníků. I v současnosti se o zeleném čaji ve spojitosti se zdravím často mluví, což vás možná přimělo položit si otázku: proč pít zelený čaj?! Důvodů, proč se nebát pití zeleného čaje, je hned několik a jejich vyjmenováním bychom mohli strávit dlouhé minuty. Proto si dnes společně představíme 4 důvody, které jsou podle nás nejdůležitější a které vás jistě nenásilnou formou přimějí k pravidelnému pití zeleného čaje. Připraveni? Jdeme na to! 3 důvody, proč pít zelený čaj K pití zeleného čaje se přiklání i odborníci, kteří jsou toho názoru, že je to tzv. zázrak v hrníčku. Složení zeleného čaje je totiž pro naše zdraví prospěšné hned z několika důvodů, zmíníme se například o posílení organismu nebo zvýšení odolnosti imunitního systému. Nutno však dodat, že ani s pitím zeleného čaje se to nesmí přehánět. Určitě je dobré pít jej v rozumném množství, protože při nadměrné konzumaci vám může spíše uškodit. Teď už si pojďme představit ony důvody, proč pít zelený čaj. Snižuje riziko vzniku rakoviny Rakoviny se většina z nás bojí doslova jako čert kříže. Zelený čaj má takové schopnosti, že při pravidelné konzumaci dokáže snížit riziko vzniku tohoto tolik obávaného onemocnění. Mohou za to látky, které eliminují buňky, u nichž je možné pozorovat nepřiměřeně intenzivní růst. Podporuje imunitní systém Účinky zeleného čaje dopadají ve velké míře na náš imunitní systém. Ten udržují v dobré kondici, díky čemuž se zvyšuje obranyschopnost našeho těla čelit nejrůznějším infekcím a bakteriím, které číhají všude okolo nás. Napomáhá při nadváze Další dobrý důvod, proč si oblíbit zelený čaj, je pomoc při hubnutí. To ocení především ženy, které se snaží nějaké to kilčo shodit. Ptáte se, jak... Čtěte více Příspěvek Zelený čaj: 3 důvody, proč ho pít pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
19.09.2017 20:40 |

podobné články

Ředitel Českého rozhlasu Duhan odvolal náměstka Šestáka, nahradil ho Ladislav Musil

 
Generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan odvolal po vzájemné dohodě náměstka pro správu a provoz Oldřicha Šestáka. Ve funkci ho od 18. června nahradí Ladislav Musil. Duhan to dnes uvedl na schůzi Rady ČRo. Šesták funkci zastával od loňského listopadu.
31.05.2012 16:50 |

podobné články

Chmurné vize profesora Zeleného. Může přijít opravdu brutální pád

 
EKONOMIKA Umělé, nesmyslně nízké úrokové míry paní Yellenové (šéfky FED) nedělají podle profesora ekonomie Milana Zeleného nic pro reálnou ekonomiku. Spíše prý okrádají důchodce o celoživotní úspory. Jen na ztracených úrocích přišli totiž střadatelé o 470 miliard amerických dolarů. Ty zůstaly bankám pro další spekulativní investice, poněvadž banky určitě neinvestují do podnikání. Přitom tento transfer bohatství od střadatelů na banky nebyl zatím nikdy nikým schválen ani mediálně odsouzen.
08.04.2015 20:01 |

podobné články

Osobnosti: Milan Zelený (57 článků)

Tohle nikdo nezveřejní! Zlodějna, teplá korýtka. Podnikatel, který fandí Babišovi a klidně jde pomáhat do výroby, promluvil

 
ROZHOVOR „Vidím to jako hon na čarodějnice,“ komentuje frontální útok politické konkurence na Andreje Babiše v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz úspěšný liberecký pekař a cukrář Jiří Bláha. „Co se teď spustilo, je důsledek toho, že má (Babiš) obrovské preference. A někteří lidé by se nedostali do Poslanecké sněmovny a neměli by svoje teplá korýtka, stotisícové platy. A museli by jít normálně pracovat, což už si nedovedou představit,“ konstatuje a vysvětluje, s jakými problémy se ve svém podnikání potýká.
16.05.2017 07:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (23829 článků)

Hrušínský, Geislerová a korýtka v ČT. Publicistka nešla pro ránu daleko. Kvůli útoku na Lipovskou

 
„Snad nikdy nebylo v ČT takové dusno jako teď, kdy začala konečně úřadovat Rada České televize a dělat svoji práci,“ píše ve svém komentáři k dění kolem veřejnoprávní televize po odvolání dozorčí komise Rady ČT publicistka Jordanka Jirásková. Radní ČT a ekonomka Hana Lipovská je podle ní terčem mnoha výpadů zejména od stoupenců „staré“ dojné veřejnoprávní televize, která krmila hromadu „vyžírek českého showbyznysu“. Padla i jména známých moderátorů a došlo na Noru Fridrichovou, Marka Wollnera či Václava Moravce. „Korýtka“ mají být v ohrožení.
27.11.2020 06:50 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (399 článků)

Profesor Šesták přirovnal politiku k prostituci. A nejstrašnější jsou ti, které pro neschopnost vykopli do EU...

 
ROZHOVOR Podle předsedy České pirátské strany Ivana Bartoše je nutné, aby koronavirovou epidemii začali konečně řešit odborníci. Navíc chce, aby vláda nesla důsledky za svá chybná rozhodnutí, které způsobila ta mrcha, ten nepředvídatelný koroavirus. Podle profesora Jaroslava Šestáka z Fyzikálního ústavu Akademie věd to jsou právě vychytralé výkřiky politiků, a ne požadovaných odborníků, kteří dopředu vědí, že nevědí, kudy půjde vývoj, jak a čím reagovat. Podobně vidí i předsedu ODS Petra Fialu, který volá po rozvolnění, aby ve chvíli, kdy se křivka nákazy zase obrátí, spustil pokřik, že vláda selhala.
03.04.2021 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Petr Fiala (2400 článků) , Jaroslav Fiala (87 článků)

Dozorčí rada ČD odvolala představenstvo včetně ředitele Zeleného

 
Dozorčí rada Českých drah odvolala ve čtvrtek představenstvo firmy včetně dosavadního ředitele Dalibora Zeleného a zvolila nové. Předsedou představenstva se stal dosavadní náměstek ředitele ČD pro ekonomiku a techniku Daniel Kurucz, který zřejmě bude také Zeleného nástupcem.
20.02.2014 18:45 |

podobné články

HOPB: Naši členové se navzájem nenahrávají

 
Za nechutnou pomluvu považujeme tvrzení dnešního Práva a Novinek.cz, že zmanipulovaná nahrávka, jejímž cílem je diskreditovat Juraje Thomu, Jiřího Šestáka a celé hnutí Občané pro Budějovice, pochází od některého z členů našeho hnutí. Občané pro Budějovice se proto připojí k trestnímu oznámení pro pomluvu.
01.11.2012 19:10 |

podobné články

„100 Kč denně každý Čech platí cizině.“ Profesor Šesták k listopadu 89: Co bylo dřív lepší, i když mám rád Kryla

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Během transformace české ekonomiky po roce 1989 a divoké privatizaci došlo k faktickému zdecimování jejích základů včetně zemědělství a ke ztrátě potravinové soběstačnosti. Profesora Jaroslava Šestáka, který po přijetí vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana musel skončit ve Fyzikálním ústavu Akademie věd, jímá hrůza z toho, kdyby se některý z dnešních opozičních vůdců měl stát premiérem. Historie ukazuje, že z obdobně křičícího davu kdysi vznikl fašistický vůdce, neúspěšný malíř pokojů, který také dovedl veřejně roztrhat ústavu a dovedl zfanatizovat davy tak šíleně, že se za to dodnes jeho národ stydí.
27.11.2019 04:45 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26692 článků)

„100 Kč denně každý Čech platí cizině.“ Profesor Šesták k listopadu 89: Co bylo dřív lepší, i když mám rád Kryla

 
30 LET OD LISTOPADU 89 Během transformace české ekonomiky po roce 1989 a divoké privatizaci došlo k faktickému zdecimování jejích základů včetně zemědělství a ke ztrátě potravinové soběstačnosti. Profesora Jaroslava Šestáka, který po přijetí vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana musel skončit ve Fyzikálním ústavu Akademie věd, jímá hrůza z toho, kdyby se některý z dnešních opozičních vůdců měl stát premiérem. Historie ukazuje, že z obdobně křičícího davu kdysi vznikl fašistický vůdce, neúspěšný malíř pokojů, který také dovedl veřejně roztrhat ústavu a dovedl zfanatizovat davy tak šíleně, že se za to dodnes jeho národ stydí.
27.11.2019 09:50 |

podobné články

Osobnosti: Miloš Zeman (26692 článků)

Zdražení všeho. Profesor viděl návrh Bruselu. A program Pirátů ho dorazil

 
CIVILIZACE A MY Připravovanou daň z uhlíku budou v EU odvádět nejen výrobci všech průmyslových výrobků, ale k nynějším cenám ji nutně připočtou i výrobci elektřiny, plynu, uhlí a pohonných hmot a rovněž i kadeřnice a poskytovatelé dalších služeb, kteří ke své činnosti potřebují elektřinu. Podle profesora Jaroslava Šestáka z Fyzikálního ústavu Akademie věd by „zavedení návrhů z dílny Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) Evropského parlamentu znamenalo zdražení všech výrobků a služeb.“ Vědec hovořil s ParlamentnímiListy.cz i o programu Pirátů.
10.05.2021 04:50 |

podobné články

,,Lidé u nás povstanou. Důvod? Zelená bída. Přitom je vše jinak." Profesor: Afrika. Zapomínáte

 
CIVILIZACE A MY Je na čase začít se ptát „zelené lobby“ na to, kolik bezuhlíkovost bude EU opravdu stát a kde na ni vezmeme peníze. A politici by se měli vyjádřit, jak se chovat, až vzniknou nepokoje či lokální války jako důsledek jimi nastolené nouze. Podle profesora Jaroslava Šestáka z Fyzikálního ústavu Akademie věd se přitom Evropa možná zbaví důsledků spalování, ale zatím naroste počet obyvatel Afriky o nějakou miliardu, což v tichosti spolkne a převýší Evropou ušetřené uhlíkové znečištění. Šesták se obává, že elektroauta, která přitom planetu nezachrání, budou jen pro bohaté. Ostře se vymezil i proti Pirátům.
24.08.2021 08:25 |

podobné články

Zapomenutá kniha známého profesora psaná těsně po „sametu": Po bídě ještě větší bída. Pokusy na lidech jako na krysách?

 
I když ekonomické předpovědi profesora Milana Zeleného beze zbytku vyšly, doufá prý, že u jeho politických předpovědí tomu tak nebude. Ovšem již v roce 1991 předvídal, že jestli nenastane zásadní zlom v myšlení a postoji veřejnosti, čeká naše národy nejméně čtyřletá diktatura silně menšinové strany, organizované podle tvrdých stranických linií a ideologií. Tento profesor ekonomie zveřejnil v těchto dnech volně na internetu, jako dárek Čechům k 25. výročí sametové revoluce, i jednu ze svých knih. Aktuální je stejně jako v době svého vydání...
24.09.2014 13:41 |

podobné články

Osobnosti: Milan Zelený (57 článků)

Jiří Svoboda: Fiala jako nástupce Občanského fóra? Ať si uvědomí toto. Minulost Havla

 
Nová vláda se tváří, že její nástup je druhým listopadem 1989, podle režiséra a profesora Jiřího Svobody ale její volební vítězství připomínalo spíše poměry banánové demokracie. Korunou bylo dovezení premiérova syna a estráda, kterou s ním rozpoutala skupina umělců. A pokud má být Fialova vláda jakýmsi nástupcem „Občanského fóra“, měla by si uvědomit, že vláda OF trvala jen několik měsíců. Takové srovnání je každopádně dle profesora Svobody nehoráznost. Režisér připomíná i některé záležitosti z minulosti Václava Havla.
25.11.2021 10:55 |

podobné články

Osobnosti: Václav Havel (6139 článků) , Jiří Svoboda (484 článků) , Jiří Svoboda (484 článků) , Václav Svoboda (279 článků) , Jiří Havel (441 článků) , Jiří Fiala (223 článků) , Jiří Fiala (223 článků) , Jiří Havel (441 článků)

Premiér Sobotka ocenil profesora a signatáře Charty 77 Miroslava Kusého

 
Premiér Bohuslav Sobotka ocenil ve čtvrtek 8. prosince 2016 v Kramářově vile pamětní medailí Karla Kramáře profesora a signatáře Charty 77 Miroslava Kusého. Udělením medaile předseda vlády symbolicky ocenil celoživotní úsilí profesora Kusého o boj za demokratické principy.
08.12.2016 18:05 |

podobné články

Osobnosti: Bohuslav Sobotka (9573 článků) , Karel Kramář (35 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet hubu, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony, rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Advokátka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 17:25 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (586 článků) , Petr Václav (974 článků)

Homosexualismus, Sorosova nadace, likvidace státu. Budete držet ústa, nebo skončíte. Klára Samková brutálně o Istanbulské úmluvě a udání na profesora Piťhu

 
Slova monsignora Petra Piťhy, pronesená ve svatovítské katedrále ve svátek svatého Václava, vyvolala značný rozruch. Zaznělo tam totiž varování před zvrácenými zákony rozkládajícími tradiční rodinu a zakládajícími nadvládu třídy homosexuálů. Tomáš Halík by na profesora teologie Piťhu seslal biblický trest, prozaičtější organizace zvaná Česká ženská lobby na něj podala trestní oznámení. Známá juristka Klára Samková se však profesora zastala a zároveň jej uklidňuje. Když jsme jí objasnili, jaké právní důvody feministická lobby zkonstruovala, začala se zkušená advokátka hlasitě smát.
14.10.2018 20:15 |

podobné články

Osobnosti: Tomáš Halík (586 článků) , Petr Václav (974 článků)

Profesor z americké univerzity říká nahlas, co musí EU i NATO zásadně změnit, jinak nebude v Evropě bezpečno. A přidává varování

 
ROZHOVOR Podle světoznámého profesora ekonomie Milana Zeleného se Evropa musí naučit spolupracovat. „Solidaritu, svíčky a modlitby je lépe odložit na lepší časy,“ říká. Podle něj, pokud bude EU založena na politické solidaritě, a ne na hospodářské a obranné spolupráci, dokud budou NATO řídit skandinávští civilisté, Evropa se nedočká ochrany, bezpečí ani obrany. A horší než migranti budou nakonec vlastní občané v ulicích.
28.03.2016 13:46 |

podobné články

Osobnosti: Milan Zelený (57 článků)

Hlas zeleného mimozemšťana Bohdan Tůma: Kolik vydělává a kdo chtěl parazitovat na Alzákovi?

 
Bohdan Tůma (52) je jednou z nejvýraznějších postav českého dabingu. Všichni ho znají kvůli „sto tabletům týdně“, tedy namluvení postavy zeleného mimozemšťana pro řetězec s elektronikou, skvěle namlouvá ale i Jima Carreyho nebo Erica Cartmana ze South Parku. Kdo je pro něj nejtěžší? Jak si vede finančně a kdy mu slavný hlas pomohl v soukromí?
25.05.2020 07:00 |

podobné články

Osobnosti: Jim Carrey (211 článků) , Bohdan Tůma (4 články) , Eric Cartman (1 článek)