Článek

Nová opatření proti koronaviru se ode dneška dotknout barů i škol

 
V celém Česku bude od dnešního podvečera zakázaná většina vnitřních hromadných akcí na stání pro více než deset lidí. Ministerstvo zdravotnictví chce tímto opatřením zpomalit postup epidemie nového koronaviru. Ze stejného důvodu nebudou moci restaurace, bary nebo kluby vpustit dovnitř více hostů, než je kapacita k sezení.
18.09.2020 06:40 |

podobné články

Podobné články

V Praze se ode dneška zpřísňují opatření proti šíření koronaviru

 
V Praze se ode dneška zpřísňují opatření proti šíření koronaviru. Do obchodů a nákupních center je vstup znovu možný pouze se zakrytými ústy a nosem. Stravovací zařízení musejí být mezi půlnocí a 06:00 uzavřená.
09.09.2020 06:45 |

podobné články

Ode dneška platí nová nařízení. Omezení dopadají na svatby a pohřby

 
Svatby a pohřby se ode dneška mohou v Česku konat jen s omezeným počtem účastníků, podle vládních opatření proti šíření koronaviru jich může být nejvíce 30. Dosud platila pro tyto akce výjimka z přijatých restrikcí a mohlo se jich účastnit libovolné množství lidí. Následné svatební oslavy a smuteční hostiny v restauracích mohou být do půlnoci. Od minulého týdne jsou přitom restaurace, bary či kluby zavřené a lidé si v nich mohou jídlo koupit jen ve výdejových okénkách.
19.10.2020 07:55 |

podobné články

Školy i restaurace se ode dneška uzavřou, lidé se nesmí shlukovat

 
Měsíc a půl po začátku školního roku se žáci a studenti škol budou ode dneška učit pouze distančně. Výjimku z mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví proti koronavirové epidemii mají pouze školy mateřské a speciální.
14.10.2020 06:35 |

podobné články

Program Nová zelená úsporám ode dneška přijímá žádosti o dotace

 
Státní fond životního prostředí ČR přijímá ode dneška žádosti o dotaci v letošním pokračování programu Nová zelená úsporám. Letos je v něm pro žadatele připraveno celkem 1,1 miliardy Kč. Zažádat o peníze na energeticky úsporná opatření můžou majitelé rodinných domů, pro něž je letos vyhrazeno 600 milionů, a také vlastníci pražských bytových domů, na něž se nevztahují jiné dotační programy Ministerstva pro místní rozvoj a na které dá MŽP v tomto roce 500 milionů.
15.05.2015 13:06 |

podobné články

Svateb a pohřbů se ode dneška může účastnit maximálně 30 lidí

 
Svatby a pohřby se ode dneška mohou v Česku konat jen s omezeným počtem účastníků, podle vládních opatření proti šíření koronaviru jich může být nejvíce 30.
19.10.2020 06:55 |

podobné články

93 tisíc učitelů a pracovníků škol se přihlásilo k očkování. V pondělí senioři 70+

 
Zaměstnanci škol se ode dneška mohou registrovat na očkování proti covidu-19. Jako první by se měli do Centrálního registračního systému hlásit zejména učitelé a nepedagogičtí pracovníci ve věku od 55 let výš, případně ti, kteří zajišťují provoz otevřených škol. Tato kritéria ale nejsou závazná. K očkování proti covidu-19 se za sobotu zaregistrovalo 93.000 učitelů a dalších pracovníků škol. Celkově už systém zaznamenal 1,5 milionu registrací.
26.02.2021 08:10 |

podobné články

Petříček: Slovinci nás vrátili mezi bezpečné země. Je dle něj Chorvatsko nebezpečné?

 
Slovinsko ode dneška vrátilo celou Českou republiku na seznam bezpečných zemí z hlediska rizika nákazy koronavirem. Zrušilo tak omezení, které dosud platilo pro obyvatele Moravskoslezského kraje. Ti už nebudou muset v případě cesty do Slovinska do karantény. Uvedlo to ministerstvo zahraničí v Mapě cestovatele zveřejněné na svém webu. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) přitom vyhlásil ode dneška kvůli epidemii koronaviru zpřísněná hygienická opatření v celém Moravskoslezském kraji.
17.07.2020 13:50 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1197 článků) , Adam Vojtěch (930 článků)

Liberecký a Ústecký kraj znovu zavádějí povinné nošení roušek

 
V Libereckém a Ústeckém kraji ode dneška krajské hygieny kvůli šíření koronaviru znovu zavedly povinnost nosit roušky při návštěvě zdravotnických a sociálních zařízení či lékáren. V Moravskoslezském kraji naproti tomu ode dneška opatření rozvolňují. V celém Česku budou od soboty roušky povinné na vnitřních hromadných akcích s počtem účastníků nad 100.
24.07.2020 06:55 |

podobné články

Ode dneška se znovu otevřou obchody či restaurace

 
Ode dneška se v Česku uvolní část opatření proti šíření nemoci covid-19. Po přechodu ze čtvrtého na třetí stupeň pohotovosti protiepidemického systému PES mohou například znovu otevřít všechny obchody, provozovny služeb či restaurace.
03.12.2020 06:30 |

podobné články

Začal tuhý režim: Velký přehled opatření proti koronaviru, která platí ode dneška

 
Situace ohledně koronaviru je v Česku tristní. Počet nakažených rapidně roste, a tak vláda musela přistoupit k další řadě opatření, které by měly nárůst zpomalit. Podívejte se na přehled nově zavedených opatření, která se musí od pondělí dodržovat.
12.10.2020 07:05 |

podobné články

Senát čeká schvalování dalších zákonů kvůli epidemii koronaviru

 
Zavedení odkladu splátek úvěrů a placení nájmů patří mezi zákony, které bude ode dneška schvalovat Senát. Vláda tentokrát nebude moci počítat s tím, že všechna její nová opatření senátoři podpoří. Zamítnutí hrozí návrhu, aby policie mohla pokutovat na místě až 10.000 korunami ty, kdo opatření proti koronaviru porušují. S odmítnutím se možná setká i návrh, aby v nemocnicích mohli kvůli koronavirové krizi pracovat lékaři ze zemí mimo EU i bez aprobačních zkoušek.
16.04.2020 06:30 |

podobné články

Velký přehled změn: Česko se dostalo do 4. stupně. Co je ode dneška jinak?

 
Počty nakažených koronavirem postupně klesají a v souvislosti s tím se vládní opatření začínají ode dneška zmírňovat. Česko se tak přepíná do čtvrtého stupně v protiepidemickém systému (PES). Připravili jsme pro vás shrnutí toho, co se od pondělí změní.
23.11.2020 07:01 |

podobné články

Nové změny přehledně: Restaurace ode dneška zavírají ve 20 hodin, na veřejnosti si nedáte ani svařák

 
Ode dneška musí restaurace, bary a další stravovací zařízení včetně výdejních okének zavírat nejpozději ve 20:00. To znamená o dvě hodiny dříve než několik posledních dnů, kdy do nich znovu mohli po několika týdnech přijít hosté. Nové omezení otvírací doby se netýká rozvozu jídla. Po celý den je pak zakázána konzumace alkoholu na veřejnosti. Na trzích je zakázáno prodávat alkohol i občerstvení. Vláda zpřísněním reagovala na podle ní častá porušování protiepidemických opatření v tomto odvětví.
09.12.2020 08:01 |

podobné články

Ode dneška povinně s respirátorem. Vláda bude jednat o dalším zpřísnění opatření

 
Češi starší 15 let musí ode dneška na frekventovaných místech nosit respirátor. Povinný je v obchodech či v prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích.
25.02.2021 11:25 |

podobné články

Nová opatření přehledně: Zákaz vycházení po 21. hodině, děti doma i uzavření obchodů

 
Čísla nakažených stále rostou a Česko denodenně zaznamenává nové rekordy v počtu pozitivních testů. Vláda proto v pondělí vyhlásila nová opatření, která mají pomoci v boji proti koronaviru. Ta vešla v platnost ode dneška a opět se zásadně dotýkají především obchodů. Přinášíme vám přehled toho, na co si budete muset dát pozor.
28.10.2020 07:00 |

podobné články

Přehledně: Jak se ode dneška mění opatření proti covidu

 
Od čtvrtka se znovu zpřísňují některá opatření proti šíření koronaviru. Novinky přinášejí přehled hlavních změn. Nová omezení, zaváděná v reakci na vysoké přírůstky nakažených v posledních dnech, by podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) měla platit 14 dnů.
23.09.2020 21:30 |

podobné články

Nová opatření vlády: Co už se zase nesmí a na co si dát pozor!

 
Popíjet v baru do rána? Ode dneška to na nějakou dobu nepůjde! Kvůli zhoršující se koronavirové situaci včera ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33, za ANO) vyhlásil další celoplošná opatření. Hospody i bary zavřou mezi půlnocí a šestou ráno a žáci i študáci budou muset mít roušky během výuky.
18.09.2020 05:05 |

podobné články

Osobnosti: Vojtěch Adam (1197 článků) , Adam Vojtěch (930 článků)

Zpřísnila se opatření proti koronaviru, pro ubytování i cizince

 
Ode dneška platí v Česku zpřísněná protiepidemická opatření, například další omezení ubytovacích služeb. Vláda také ve čtvrtek rozhodla o obnovení zákazu návštěv v nemocnicích na odděleních akutní péče, cizinci smějí přijet do ČR pouze z nezbytných důvodů. Upravená opatření začala platit o půlnoci z pátku na dnešek. Ministři ve čtvrtek apelovali na lidi, aby omezili pohyb. Nejlepší je zůstat doma, řekl vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) uvedl, že by se neměly setkávat rodiny, které spolu nežijí.
30.01.2021 06:21 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (2571 článků)

Rakousko po Velikonocích uvolní restrikce a otevře obchody. S rouškami ale přitvrdí

 
Rakousko chce začít po Velikonocích postupně rušit přísná opatření, která přijalo v boji proti šíření koronaviru. Předběžný plán mírnění krizových opatření na tiskové konferenci představil kancléř Sebastian Kurz. Rakousko je jednou z prvních evropských zemí, která zveřejnila konkrétní termíny na cestě z krize kolem koronaviru. Na druhou stranu však Kurz rozšířil povinnost zakrývat si ústa a nos také na hromadnou dopravu. Ode dneška platí pro otevřené obchody. Kancléř Kurz dal za příklad Česko.
06.04.2020 12:40 |

podobné články

Osobnosti: Sebastian Sebastian (54 článků)