Článek

Nová naděje pro nemocného Oliverka: Rodiče jsou ve spojení s nemocnicí v Los Angeles

 
Malému Oliverkovi, kterému nezbývá moc času pro podání léku na zmírnění projevů spinální svalové atrofie, svitla naděje. FN Motol v Praze nechce chlapce léčit kvůli jeho zdravotnímu stavu, finančně nákladný lék Zolgensma mu tedy nepodá. Rodiče Olivera se však spojili s jednou nemocnicí v Los Angeles.
16.07.2020 14:05 |

podobné články

Podobné články

Mizející naděje pro Oliverka: Na záchranu zbývá už jen měsíc, rodiče prosí o pomoc

 
Původně byl čas na záchranu nemocného Oliverka do léta. Teď ale zoufalí rodiče zveřejnili informaci, že na vybrání cílové částky zbývá už jenom třicet dní. Proto apelují znova a naléhavěji na všechny lidi dobré vůle, kteří se chtějí podílet na záchraně jejich synka, jenž trpí spinální svalovou atrofií a nákladná léčba je jediným řešením, jak jej zachránit.
16.04.2020 07:01 |

podobné články

Zápal plic, 12 dní v umělém spánku a čekání na diagnózu: Rodiče Oliverka (1,5) prožili peklo, doufají v zázrak

 
Těžké rány osudu stíhají Oliverka (1,5) a jeho rodiče ze Sedlnice na Novojičínsku. Diagnóza spinální svalové atrofie (SMA), zápaly plic, hrozba koronaviru… Rodiče promluvili o tom, jaké to je starat se 24 hodin denně o nemocného chlapečka, o tom, že než se přišlo na diagnózu, utekl drahocenný čas, i o tom, že přes to všechno vidí světlo na konci tunelu. Je jím léčba za 62 milionů.
23.04.2020 05:10 |

podobné články

Oliverka odmítli doktoři léčit: Rodiče ukazují, že to smysl má

 
Před nedávnem si rodiče maličkého Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), vyslechli od lékařů z motolské nemocnice strašlivý verdikt. Jejich syn nedostane lék Zolgensma, jež by mohl zlepšit jeho zdravotní stav. Podle lékařů by mu totiž lék mohl spíše uškodit. Rodiče nemocného chlapce to ale nevzdávají a na sociální síti ukazují, že by to malý Oliverek zvládnout mohl.
15.07.2020 22:50 |

podobné články

Před rokem odstartovala sbírka pro Oliverka s SMA: Rodiče naději na Zolgesmu nevzdávají!

 
Těžký osud potkal rodinu Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií. Velkou naději pro nemocného chlapečka představoval nejdražší lék světa Zolgensma, jehož cena je vyšší než 50 milionů korun. A tak před rokem 4. března odstartovala veřejná sbírka pod záštitou organizace Život dětem, jejíž cílem bylo vybrat potřebné finance na genovou terapii. Následně však přišla obrovská rána, v Motole Oliverkovi odmítli lék podat. Rodina se však nevzdává naděje a o aplikaci Zolgensmy se bude snažit i nadále, peníze ze sbírky tak prozatím zůstanou uloženy na účtu nadace. Na rehabilitace a další potřebné pomůcky však Život dětem přispěje nemocnému chlapečkovi z jiných peněz.
06.03.2021 14:05 |

podobné články

Zázračný lék na SMA by Oliverka mohl zabít, řekli rodičům lékaři. Ti se nevzdávají

 
Příběh Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), sleduje celé Česko. V úterý rodiče malého bojovníka jednali ve Fakultní nemocnici v Motole o léčbě pro jejich syna. Tamní lékaři Oliverkovi odmítli podat experimentální lék Zolgensma, od kterého rodiče očekávají zlepšení stavu jejich syna. Jenže rodiče na podání Zolgensmy trvají. Nemocnice si zase trvá na svém a nadále podání léku za několik desítek milionů nedoporučuje. „Podání Zolgensmy by Olivera mohlo ohrozit na životě,” uvedla nemocnice.
07.07.2020 12:15 |

podobné články

Podvodník chtěl zneužít nemocného Oliverka, na kterého se skládá celé Česko! Oznámení už šetří policie

 
Rodiče malého Oliverka, který trpí SMA, mají spoustu starostí s tím, aby pro něj do měsíce sehnali potřebné desítky milionů korun na nejdražší lék světa Zolgensma. Ke všemu museli navíc řešit problém s podvodníkem, který se vydával za Oliverkova tátu a žádal po lidech pokoutně peníze! Po ničemovi pase policie a prosí veřejnost o informace!
21.04.2020 05:35 |

podobné články

Další rána pro rodiče Oliverka: Nedostává se mu pomoci, smutná informace o milionech ze sbírky

 
Případ malého Oliverka, kterému lékaři před více než dvěma lety diagnostikovali vzácnou svalovou atrofii zvanou SMA, zahýbal republikou. Jeho rodiče o zdravotním stavu svého syna pravidelně informují na sociálních sítích. Tentokrát se podělili o smutnou zprávu, zahraniční léčbu, která měla synovi pomoci, se v zahraničí nepodařilo vyjednat. A tak se rodiče rozhodli, na základě posudku, který stanovuje, co by chlapci mohlo v příštích letech pomoci k lepšímu životu, že požádají o zmrazení části peněz ze sbírky. Byli ale odmítnuti...
25.02.2021 13:56 |

podobné články

Rodiče Oliverka dojemně vzpomínají na nejtěžší chvíli: „Život se nám obrátil vzhůru nohama“

 
Rodiče Oliverka (2), který se dál statečně pere se zákeřnou spinální svalovou atrofií (SMA), v dojemném příspěvku vzpomínají na nejtěžší chvíle. Od doby, co se dozvěděli krutou diagnózu, v prosinci uplynuly už 2 roky. Ani to, že rodiče ve sbírce sehnali 50 milionů, ale zatím nestačilo k tomu, aby chlapeček dostal vysněný genový lék Zolgensma.
14.12.2020 05:20 |

podobné články

Rozzuřený tatínek nemocného Oliverka: Doktoři nám řekli, že ho máme nechat umřít

 
Rodina Olivera Kovalského ze Sedlnic musí být zoufalstvím bez sebe. Jediná naděje na to, jak zařídit chlapečkovi se spinální svalovou atrofií 1. typu kvalitnější život, se pomalu rozplývá. I když se rodičům podařilo vybrat desítky milionů korun na léčbu a vše ve FN Motol zpočátku prošlo, doktoři začali couvat. Pro eXtra se vyjádřil tatínek nemocného chlapečka Bohumil Kovalský.
28.06.2020 13:30 |

podobné články

Rodiče Oliverka bojují o nejdražší lék pro synka trpícího SMA: Do cesty se jim postavil koronavirus!

 
Dojemný příběh malého Oliverka, který trpí nebezpečnou spinální svalovou atrofií, zná celé Česko. Nejdražší lék světa Zolgensma chlapeček zatím nedostal. Stateční rodiče bojují dál a ze všech sil se snaží vyjednat genovou léčbu v zahraničí. Celou věc ovšem komplikuje pandemie covidu-19. Rodina se ale nevzdává a také vyjádřila nezištnou radost  z toho, že jiným dětem také trpícím SMA Zolgensma zabrala a pojišťovna ji proplácí.
03.12.2020 05:25 |

podobné články

Rodiče Oliverka (22 měs.), který měl dostat lék za 51 milionů: „Řekli nám, ať ho necháme odejít“

 
Čekali naději, přišel šok a slzy! Rodiče Oliverka (22 měs.) věřili, že život jejich bojovníka trpícího spinální svalovou atrofií změní nejdražší lék světa. Lékaři mu ho ale nedají. Dokonce se jich prý ptali, zda nechtějí veškerou léčbu ukončit.
26.06.2020 05:10 |

podobné články

Naděje pro nemocného Oliverka pohasíná: Co bude s penězi, které měly jít na jeho léčbu

 
Oliverek z Novojičínska dostal druhou šanci díky solidaritě Čechů. Na jeho léčbu se složila celá republika a vybralo se více než 52 milionů korun, přitom léčba stála o milion méně. Naděje na vyléčení malého chlapečka se však rozplynuly ve chvíli, kdy motolští lékaři rodině oznámili, že léčbu nezahájí, protože Oliverek už nesplňuje podmínky. Co se teď stane s vybranou částkou?
29.06.2020 07:00 |

podobné články

Lékaři z Motola nebudou Oliverka léčit: Rodiče nemocného Maxíka jim dávají za pravdu

 
Ne všechny příběhy mají šťastné konce a u malého Olivera, který trpí zákeřnou nemocí SMA, to doopravdy nevypadá nejlépe. Brzy oslaví druhé narozeniny a doktoři z FN Motol po posouzení jeho zdravotního stavu nechtějí aplikovat nákladnou léčbu Zolgensmou. Zdrcení rodiče hledají pomoc v zahraničí a vyjádřili se i rodiče Maxíka, který trpěl stejným onemocněním. Ti s doktory souhlasí.
13.07.2020 08:50 |

podobné články

Pojišťovny zaplatí léčbu pro Maxíka i Oliverka! Co s miliony na sbírce?

 
Rodiče malého Oliverka (22 měsíců) ze Sedlnice na Novojičínsku, který trpí spinální svalovou atrofií (SMA), si konečně mohou oddechnout. I jejich zdravotní pojišťovna schválila úhradu léčby z USA, která stojí přes 60 milionů korun. A stejně je na tom i druhý nemocný chlapec - Maxík. Jeho pojišťovna rovněž lék proplatí.
30.04.2020 13:35 |

podobné články

Smutný dvojí osud dětí se SMA: Zatímco u Oliverka mluví o smrti, Adámek po podání léku dělá pokroky

 
Malý Oliver (22 měs.) trpí nejhorší formou spinální svalové atrofie. Bez plicního ventilátoru a pomoci druhých se neobejde. Nadějí pro něj a jeho rodiče byla aplikace léku Zolgensma, jeho zdravotní stav je ale vážný a nemocnice se mu ho rozhodla nepodat. Podobně nemocný Adámek už na rozdíl od Oliverka lék dostal a dělá velké pokroky.
11.07.2020 05:10 |

podobné články

Lékaři nemocného Oliverka se hájí: Lék chlapce nevyléčí, tvrdí Motol

 
Na povrch vyvstaly nové informace o podání léku Zolgensma pro nemocného Olivera. Nemocnice Motol se brání proti nařčení chlapcových rodičů a vysvětlila na sociálních sítích rozhodnutí lékařů. Podle nich lék dítěti nepomůže. Upozorňují ale, že léčbu mohou provést i po jeho druhých narozeninách.
29.06.2020 17:15 |

podobné články

Rodiče Oliverka hledají naději: Podají mu Zolgensmu v Los Angeles?

 
Oliverek trpí spinální svalovou atrofií. Lék mu ale nemocnice v Motole nechce podat, mohl by prý vážně uškodit. Zoufalí rodiče se snaží a hledají všechny možné cesty jak svému synovi pomoci. Jednou z možností je i aplikace v Americe.
08.07.2020 17:55 |

podobné články

Oliverek s SMA má naději na zázračný lék: Rodiče jednají o zahájení léčby!

 
Rodiče Oliverka se spinální svalovou atrofií (SMA) si sice v červenci vyslechli v pražském Motole zdrcující zprávu, naděje se ale nevzdávají. Lékaři tehdy odmítli jejich synovi poskytnout genovou terapii, báli se, že by mohla napáchat víc škody než užitku. Rodiče proto hledají jiné možnosti. Oliverek zatím poctivě cvičí.
02.09.2020 15:55 |

podobné články

Co bude s milióny, vybranými pro Oliverka? Dárci je zpět nedostanou, vysvětluje ředitelka Život dětem

 
Pro Oliverka, který trpí spinální svalovou atrofií, se ve veřejné sbírce vybralo přes 50 milionů korun. Jenže pojišťovny nakonec drahý lék zaplatí a peníze tak nebudou využity k původnímu účelu. Mnoho z těch, kteří přispěli, teď zajímá, co s penězi bude.
05.05.2020 15:55 |

podobné články