Článek

Nová hlavní hygienička Macková vidí rezervy v komunikaci a řízení procesů hygien

 
Současná hygienická služba má podle nastupující hlavní hygieničky Barbory Mackové rezervy v komunikaci a řízení procesů. Hrozbou pro společnost jsou podle ní nejen infekce, ale i nadváha, do veřejného zdraví by se podle ní měly investovat stamiliony korun. Řekla to v rozhovoru, který ČTK poskytl Státní zdravotní ústav (SZÚ). Ústav chce Macková vést i nadále, což podle ní systému ušetří peníze na jedno vysoké úřednické místo. Odborně podle ní jednotlivá centra SZÚ řídí i nyní jejich vedoucí.
13.06.2024 17:10 |

podobné články

Podobné články

Macková: Macek mi psal, že si mě vezme znovu

 
Před dvěma týdny se Jana Blochová-Macková rozvedla. S bývalým vlivným politikem ODS Miroslavem Mackem žila jedenáct let. Odmítla však dále tolerovat jeho opakované nevěry s mnohem mladšími ženami. "Rozvod nechtěl, ale nepřesvědčil mě, že se změní," vysvětluje Macková v rozhovoru pro MF DNES.
08.05.2009 09:35 |

podobné články

Bohaté odměny pro ředitele hygien: 200 tisíc korun dostala i kritizovaná Svrčinová

 
Pandemie koronaviru zcela obrátila naruby chod krajských hygien. Zatímco nejtěžším obdobím pro ně dosud byly zřejmě epidemie chřipky, nyní se musely vyrovnat se zcela novou pracovní výzvou. Za vyčerpávající boj s koronavirem slíbil hygienikům premiér Andrej Babiš (ANO) mimořádné odměny. A slib splnil, peníze rozdělil ředitelům stanic státní tajemník ministerstva zdravotnictví Stanislav Měšťan. Jak zjistil portál iROZHLAS.cz, odměny to byly velmi štědré.
02.08.2020 12:45 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků)

Zahlcené maily, nepřesné informace od hygien a chaos: Omikron zavalil ordinace praktiků

 
Denní přírůstek případů koronaviru v Česku byl v úterý rekordní, testy jich potvrdily 57 195. I když počet hospitalizovaných stoupá, omikron nijak výrazně nezatěžuje nemocnice, podle lékařů, které Blesk Zprávy oslovily, ale nakažlivější varianta koronaviru zcela zavalila primární péči. Někde počty nakažených strmě stoupají, jinde vrchol teprve očekávají. Praktici se ale shodují, že telefony neustále zvoní, e-mailové schránky jsou zahlcené dotazy a od medicíny lékaře zdržuje náročná administrativa. Někteří hovoří i o nepřesných informacích od hygien a chaosu.
03.02.2022 05:15 |

podobné články

Babiš pro Blesk o volbách, skládání koalic, covidu i vládních účtech

 
Premiér Andrej Babiš (ANO) zapil v sobotu večer výhru panákem, že nešel s opozičními lídry na pivo, mu nevadí. V pořadu Ptám se, pane premiére s moderátorem Jakubem Veinlichem promluvil na Blesk.cz o tom, jak vidí vznik krajských koalice bez ANO. Podle něj je snaha Babiše odstavit, ale jinak ho prý nikdo nezničí. U koronavirových opatření zmínil v komunikaci především u krajských hygien, kterých chybí centrální řízení, uvedl premiér. Potvrdil i to, že chce kandidovat na předsedu hnutí ANO v příštím roce.
04.10.2020 08:20 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků) , Miloš Zeman (28099 článků)

Europoslanec Peksa: Pitomost! Jak s tím mohl Hamáček souhlasit. Zpřístupnit šifrovanou komunikaci lidí úřadům!

 
ROZHOVOR Obavu ze zdravotnické totality, kdy stát ví o každém člověku úplně všechno, má kvůli centralizaci krajských hygien pirátský europoslanec Mikuláš Peksa. Nelíbí se mu ani nápad z Evropské unie, který by měl zpřístupnit šifrovanou komunikaci veřejnosti státním orgánům: „Budu se opakovaně českého ministra vnitra ptát, jak jeho úřad mohl s takovým nesmyslem souhlasit, protože taková věc neměla nikdy projít. A český ministr vnitra Jan Hamáček za to nese svůj díl zodpovědnosti,“ řekl mimo jiné v rozhovoru.
08.12.2020 20:56 |

podobné články

Osobnosti: Jan Hamáček (3332 článků)

Mackova novomanželka, jak ji neznáte: Vystavila své nahé tělo

 
Čerstvá novomanželka expolitika Miroslava Macka (70) Petra Hrochová-Macková (28) není žádná stydlivka. Nedělá jí problémy se vyfotit v rouše Evině a s lechtivými snímky se pochlubit i na internetu.
29.09.2015 20:20 |

podobné články

Veronika Čermák Macková a Berenika Kohoutová z Ulice slaví 15. 2. narozeniny

 
Už 15. února oslaví herečka Veronika Čermák Macková své 28. narozeniny. K oslavám se může přidat také Berenika Kohoutová, která ve stejný den oslaví své 31. narozeniny. Herečky spojuje nejen mládí, nýbrž i účinkování v Ulici.
15.02.2022 09:10 |

podobné články

Osobnosti: Berenika Kohoutová (422 článků) , Veronika Kohoutová (7 článků)

Ulice: Veronika Čermák Macková poodhalila, co čeká Magdu v roce 2023. Začne se nějak moc přátelit s pohledným Hložánkem

 
Veronika Čermák Macková navštívila Snídani s Novou, aby pozvala diváky na speciální druh představení, ve kterém účinkuje společně s jedním kolegou z Ulice a v rámci rozhovoru prozradila něco málo o tom, co její Magdu čeká v příštím roce.
20.12.2022 00:00 |

podobné články

Hlavní hygienička vzkázala z ČT: Pro většinu populace není koronavirus kriticky nebezpečný

 
Výskyt nového typu oncemocnění znervózňuje svět. Hlavní hygienička České republiky Eva Gottvaldová promluvila v pořadu Interview vysílaném na ČT24 o tom, zda je panika z nového typu koronaviru zbytečná, či není. Počty nakažených totiž rostou, zároveň však uklidňuje, že nemoc není pro většinu populace fatální. „Lidé musejí používat selský rozum. Pro většinu populace tato nemoc skutečně není kriticky nebezpečná,“ říká hygienička, podle které je lidmi skupování potravin přehnané. Prozradila také, jaké by lidé měli dodržovat zásady, které při epidemiích platí obecně.
27.02.2020 22:50 |

podobné články

Jan Bureš: Jak se budou vyvíjet devizové rezervy ČNB?

 
Česká národní banka při intervencích nakoupila v druhé listopadové dekádě devizové rezervy za zhruba 200 miliard korun. Navýšila tak své devizové rezervy za necelé dva týdny o více než 20 %.
26.11.2013 10:22 |

podobné články

Osobnosti: Jan Bureš (457 článků)

ČNB stanovila sazbu proticyklické kapitálové rezervy na 0,5 %

 
Bankovní rada České národní banky rozhodla stanovit sazbu proticyklické kapitálové rezervy pro expozice umístěné v České republice na úrovni 0,5 %. Banky, spořitelní a úvěrní družstva a obchodníci s cennými papíry mají povinnost tuto sazbu používat od 1. ledna 2017. Současná sazba proticyklické kapitálové rezervy je nulová.
18.12.2015 21:10 |

podobné články

Z rozpočtové rezervy šlo nejvíc peněz na posílení kapitálu ČEB

 
Z vládní rozpočtové rezervy šlo loni nejvíc peněz na posílení kapitálu České exportní banky. Z celkové rezervy 3,59 miliardy uvolnila vláda pro banku téměř 2,6 miliardy korun. Peníze měly pokrýt ztrátu banky z poskytnutého úvěru 6,6 miliardy korun na stavbu sibiřské elektrárny Poljarnaja. Vyplývá to z údajů ve státním závěrečném účtu za loňský rok, který vláda předložila sněmovně.
05.07.2017 22:25 |

podobné články

4 rady jak překonat strach z řízení

 
Závěrečné zkoušky v autoškole máte již dávno za sebou, řidičský průkaz nosíte v dokladech a ačkoli jste podle papírů způsobilá řidička, při pohledu na auto a představě, že musíte řídit, se vám zvedá žaludek, kolena připomínají rosol, čelo se orosí potem a srdce začne tlouct nepředstavitelnou rychlostí. Již několik týdnů či dokonce měsíců se ptáte sama sebe, jak překonat strach z řízení. Když už jste se učila na zkoušky a zvládla jste i technickou stránku věci, pak by byla škoda, kdyby vaše vynaložené úsilí ve finále přišlo vniveč. Věřte nebo ne, ale s otázkou jak překonat strach z řízení, si nepohráváte jen vy. Je mezi námi hodně lidí, kteří mají z řízení strach, děsí je představa hustého provozu a nejvíce se bojí ostatních řidičů, kteří ne vždy dokážou respektovat začátečnickou snahu. I přes obavy ale víte, že řídit potřebujete, aby vám auto nestálo ladem skladem v garáži nebo zaparkované před domem. Jak tedy překonat strach z řízení? Na to se teď společně s námi můžete podívat! Víte, jak překonat strach z řízení? My ano! Možná jste se nad touto otázkou zamýšleli už několikrát, ale ještě se vám nepodařilo přijít alespoň na jedno rozumné řešení. Cesta autem pro vás představuje noční můru a kdo ví, možná jste si do auta nesedli od té doby, co jste z něho vystoupili po dokončení závěrečné zkoušky. Nebojte se, my vám s vaším strachem pomůžeme. Máme totiž několik rad, které vám poradí, jak se zbavit strachu sednout za volant! Rada první: Jezděte v klidném provozu Pokud se bojíte řízení automobilu, nevrhejte se ihned do náročného provozu. Spousta aut kolem vás by vám na jistotě rozhodně nepřidala, nemluvě o neintuitivních řidičích, kteří zkrátka nedokážou pochopit, že se někdo bojí – bohužel i tací jsou mezi námi. Trénovat můžete na poklidných cestičkách nebo můžete vyzkoušet jízdu o... Čtěte více Příspěvek 4 rady jak překonat strach z řízení pochází z Extrakrasa.cz - magazín o módě, kráse a bydlení
22.11.2016 06:20 |

podobné články

Hvězda primáckých zpráv vidí na své postavě rezervy. Hodlá proto začít s dost neobvyklým druhem pohybu

 
I když stále dostává komplimenty, že má postavičku jako lusk, Gabriela Kratochvílová  (25) na své figuře vidí rezervy.
31.01.2016 05:55 |

podobné články

Osobnosti: Gabriela Kratochvílová Lašková (278 článků)

„Bude to běh na dlouhou trať,“ tvrdí budoucí hlavní hygienička. A má za sebou první přešlap

 
Stanovit maximální limity, kolik kontaktů lidí nakažených koronavirem mají vytrasovat hygienici, by chtěla budoucí nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Více pomoci s trasováním mají podle ní callcentra. Řekla to dnes ČTK. V polovině března má Svrčinová, dosavadní ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, ve funkci vystřídat nynější hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou. Pozornost si Svrčinová zasloužila navečer na sociálních sítích, kde se mimo jiné příspěvek z jejího profilu, který má rasistický postext.
04.03.2021 19:30 |

podobné články

Nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová: Fero Lakatoš vykradl svůj byt, dodržuje karanténu

 
Novou hlavní hygieničkou bude ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. Česká televize (ČT) to uvedla ve čtvrtek s odvoláním na premiéra Andreje Babiše (ANO) a Svrčinová to potvrdila ČTK. Hygienička ovšem záhy šokovala veřejnost poté, co lidé narazili na její loňský facebookový příspěvek, který mnozí označují za rasistický.
05.03.2021 08:56 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků)

Svrčinová zkolabovala během jednání vlády. Hlavní hygienička skončila v nemocnici

 
Nová hlavní hygienička Pavla Svrčinová údajně zkolabovala přímo během jednání vlády. Informovaly o tom Seznam Zprávy.  S odkazem na tři zdroje médium uvádí, že se Svrčinové udělalo nevolno a musela pro ni přijet sanitka na ministerstvo zdravotnictví, kde pobývala během videokonference.
06.04.2021 20:50 |

podobné články

Jakub Petruška: Čína bude mít nejvíc zlata na světě. Dolar tak bude v ohrožení

 
Jednotlivé světové centrální banky se zlata nezbavují, nýbrž neustále postupně navyšují své rezervy. Od určité doby se stávají čistými příjemci. Ne nadarmo zlaté pravidlo říká: „Kdo má zlato, určuje pravidla“. Tohoto rčení jsou si vědomi především hlavní světoví hráči. Sami můžeme vidět, jak státy jako Rusko, Čína nebo Indie neustále navyšují své zlaté rezervy a připravují se na případné problémy amerického dolaru a možnost vyšachování ho z pozice hlavní světové měny.
02.03.2017 17:40 |

podobné články

Do karantény musí i očkovaní, tvrdí hlavní hygienička. Babiš do ní nešel

 
Podle metodického pokynu hlavní hygieničky Jarmily Rážové je karanténa nařízena i u osob, které již absolvovaly očkování. Uvedla to hlavní hygienička s odkazem na metodické pokyny. Karanténa by se podle toho měla týkat i premiéra Andreje Babiše (ANO) poté, co se koronavirus potvrdil u vedoucí Úřadu vlády Tünde Barthy. Babiš na rozdíl od dalších osob, které byly se ženou v kontaktu, v karanténě neskončil.
12.02.2021 11:10 |

podobné články

Osobnosti: Andrej Babiš (26366 článků)