Článek

Nová galerie se zabydlela v bývalé trafostanici na Smíchově. Zaměří se na dokumentární fotografii

 
Na pražském Smíchově, v budově bývalé trafostanice z 20. let 20. století, se otevírá nová galerie 400 Asa Gallery, která bude zaměřená na dokumentární fotografii. Při slavnostním otevření začne i charitativní prodej 7 fotografií, které věnovali členové galerie, mezi nimiž nechybí Tomki Němec nebo Alžběta Jungrová. Výtěžek poputuje nadaci Nory Fridrichové, která se dlouhodobě angažuje v pomoci rodičům samoživitelům.
18.09.2020 07:50 |

podobné články

Osobnosti: Nora Fridrichová (354 článků)
Podobné články

RECENZE: Jiří Petrbok recykluje zažité symboly

 
Pražská Trafo galerie, která změnila adresu, začala svůj nový život výstavou výtvarníka Jiřího Petrboka Forever!. Zatímco předešlé působiště galerie bylo v bývalé libeňské trafostanici, tentokrát budou milovníci umění obdivovat exponáty v prostoru bývalé pošty.
23.09.2015 15:10 |

podobné články

Voda v bohumínské trafostanici může připravit celé město o elektřinu

 
Povodeň v Bohumíně ohrožuje klíčovou trafostanici, jejíž poškození by znamenalo ztrátu elektřiny pro celé město, kde žije 23 tisíc lidí. Podle mluvčí města Lucie Balcarové by se bez proudu ocitla i čerpadla vody. Improvizované hráze z pytlů prosakují a voda obklopuje celou rozvodnu.
18.05.2010 07:45 |

podobné články

Hasiči uhájili trafostanici a zachránili Bohumín

 
Velký boj o trafostanici sváděli v úterý v Bohumíně po celý den hasiči s velkou vodou. V sázce bylo hodně. Pokud by živel zvítězil, odmlčela by se všechna čerpadla, a voda by tak dostala zelenou. Mohla by zalít celé město.
18.05.2010 22:10 |

podobné články

Smrt v povodni: Energetika zabil proud, když odpojoval trafostanici!

 
Rozvodněné toky páchají téměř v celé republice velké škody. Povodně mají k pondělnímu odpoledni už šestou oběť. V Cerhenicích na Kolínsku zemřel technik energetiky, zabil ho elektrický proud, když odpojoval zatopenou trafostanici.
03.06.2013 18:20 |

podobné články

Útok na čističku odpadních vod v Uhříněvsi: Neznámý vandal poškodil trafostanici

 
Neobvyklým případem se od neděle 27. prosince zabývají pražští policisté. Neznámý pachatel poškodil trafostanici v Praze 22, která slouží pro čističku odpadních vod. Kvůli nevyžádanému útoku čistička nefunguje. Škoda zatím nebyla vyčíslená.
27.12.2020 12:45 |

podobné články

Trafačka zahajuje nový život. Výstava Forever! představí díla Jiřího Petrboka

 
Novou etapu své existence zahajuje v Příčné ulici v Praze 1 Trafo Galerie. Poté, co loni skončila své osmileté působení v bývalé vysočanské trafostanici, bude kolektiv Trafačka výstavy a akce pořádat v prostoru Ex Post. Ten vznikl z bývalé pošty. První výstava nazvaná Forever! představuje tvorbu Jiřího Petrboka, jejímž kurátorem je Otto Urban.
11.09.2015 09:58 |

podobné články

Osobnosti: Jiří Urban (10 článků)

Galerie a muzea jsou zavřená. Kam v Praze za kulturou? Na Smíchově je k vidění výstava o kameramanech

 
Koronavirus uzavřel galerie i muzea, na Smíchově si ovšem mohou kolemjdoucí prohlédnout výstavu pod širým nebem. Před kostel sv. Václava tento týden dorazila výstava věnovaná stému výročí vzniku Asociace českých kameramanů, která se původně měla konat na festivalu v Karlových Varech. Ten se ale, stejně jako řada dalších akcí, nekonal, tak chtěli organizátoři výstavy snímky použít alespoň pod širým nebem. Expozice má za cíl dát lidem možnost se skrze snímky seznámit s tím, jak vypadala práce filmového kameramana v uplynulých sto letech.
03.11.2020 20:10 |

podobné články

Osobnosti: Kam Kam (288 článků)

Národní galerie nečekaně zavřela. Jsou za tím spory s bezpečnostní agenturou

 
Národní galerie v Praze musela v sobotu nečekaně zavřít všechny své budovy. Bezpečnostní agentura, která budovy galerie střeží, totiž v pátek vypověděla galerii smlouvu. Agentura tvrdí, že galerie porušovala závazky vůči firmě. Galerie naopak uvádí, že agentura porušovala své povinnosti.
25.02.2017 17:40 |

podobné články

Televize Prima má vysílací licenci na dokumentární kanál Prima Zoom

 
Rada pro vysílání dnes udělila televizi Prima oprávnění vysílat v pozemních digitálních sítích kanál Prima Zoom. Podle údajů rady má jít o dokumentární tematický program, jehož součástí budou dokumentární filmy a seriály či magazíny. Vysílat má minimálně 15 hodin denně. Kdy odstartuje, Prima zatím oficiálně nesdělila.
31.10.2012 15:20 |

podobné články

Český rozhlas připravil dokumentární sérii o ženách, které hledají cestu z nezaměstnanosti

 
Český rozhlas v únoru odvysílá čtyřdílný dokumentární cyklus o nezaměstnaných ženách, kterým se nakonec podařilo jejich nelehkou životní situaci překonat. Rozhlasová dokumentární série „Dobrá vůle - Cesta ze dna“ vznikla ve spolupráci s Tvůrčí skupinou dokumentů a nových formátů České televize. Jde o první počin zamýšlené rozsáhlejší spolupráce rozhlasových a televizních dokumentaristů.
25.01.2016 15:45 |

podobné články

Český rozhlas připravil dokumentární sérii o ženách, které hledají cestu z nezaměstnanosti

 
Český rozhlas v únoru odvysílá čtyřdílný dokumentární cyklus o nezaměstnaných ženách, kterým se nakonec podařilo jejich nelehkou životní situaci překonat. Rozhlasová dokumentární série „Dobrá vůle - Cesta ze dna“ vznikla ve spolupráci s Tvůrčí skupinou dokumentů a nových formátů České televize. Jde o první počin zamýšlené rozsáhlejší spolupráce rozhlasových a televizních dokumentaristů.
26.01.2016 12:40 |

podobné články

Správa železnic hledá návrh nového sídla za dvě miliardy. Bude součástí terminálu na Smíchově

 
Správa železnic začala hledat návrh svého nového sídla. To by v budoucnu mělo vzniknout jako součást dopravního terminálu na pražském Smíchově. Stavba vyjde na přibližně 1,95 miliardy korun. Vyplývá to věstníku veřejných zakázek. Na Smíchově by podle plánů vlády mohlo mít v budoucnu sídlo také ministerstvo dopravy, dále České dráhy a Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD).
04.10.2020 14:55 |

podobné články

Článek není, dílo bude! Na Smíchově vznikne socha Ferdinanda Peroutky, hledá se její podoba

 
Radnice Prahy 5 plánuje v příštím roce vypsat výtvarnou soutěž na sochu novináře a spisovatele Ferdinanda Peroutky, která by měla stát v parku u vily Portheimka na Smíchově. K přípravě soutěže podle něj vznikla pracovní skupina, jejíž součástí je i vnučka novináře Terezie Kaslová. Peroutka na Smíchově žil před deportací do nacistického koncentračního tábora.
08.12.2020 13:25 |

podobné články

Osobnosti: Ferdinand Peroutka (226 článků)

V bývalé trafostanici ležela mrtvá žena: Opuštěný objekt obývali bezdomovci

 
Hrůzný nález v objektu bývalé trafostanice v Komořanské ulici přijeli ohledat pražští policisté a koroner v úterý dopoledne. Žena podle jejich informací nezemřela na následky cizího zavinění, přesto byla nařízena soudní pitva.
05.12.2017 16:20 |

podobné články

Galerie Nativ chce objevovat folk art

 
Ve středu byla v Praze otevřena nová Galerie Nativ, jež se zaměřuje na současné umění z celého světa. Dramaturgickým cílem je představovat umělce, kteří se věnují výhradně modernímu folk artu, vycházejícímu z národních tradic. Galerie preferuje soudobou fotografii a volnou architektonickou tvorbu.
23.10.2015 14:50 |

podobné články

Vltavskou náplavku na pražském Smíchově oživí letní kino

 
Vltavskou náplavku na pražském Smíchově oživí letní kino a galerie Náplavka. Kino začne promítat první film již dnes večer od 22:00. ČTK to sdělila mluvčí kina Petra Filkasová.
11.06.2015 11:30 |

podobné články

Na vysoké bankovní poplatky se zaměří nová komise

 
Nová komise, která vznikla v rámci podnikatelské rady při ministerstvu průmyslu a obchodu, se zaměří na vysoké poplatky tuzemských bank. Informuje o tom server Aktuálně.cz.
17.05.2011 08:55 |

podobné články

Galerie hlavního města Prahy oslavuje padesátiny unikátní výstavou!

 
Galerie hlavního města Prahy slaví padesát let od jejího založení. Galerie se toto "životní" jubileum rozhodla oslavit ne typickou výstavou ve znamení prezentace svých nejvýznamnějších a nejznámějších děl, ale při koncepci výstavy kladla důraz na jednotlivá historická období a s nimi spjatými jmény osob, které se kreativně podílely na chodu galerie.
14.10.2013 11:50 |

podobné články

Galerie hlavního města Prahy představila nové grafické logo

 
Galerie hlavního města Prahy (GHMP) má od května nové grafické logo. Pod novou vizuální tváří galerie je podepsán Atelijeur Půda Jana Zachariáše. Vedení galerie jej dnes slavnostně představilo při zahájení sezony v Zámku Troja.
05.05.2015 16:50 |

podobné články